ARCHIWUM




2 0 1 7  r.



Koniec roku to czas na podsumowanie klubowego rankingu zawodników sekcji LA naszego klubu. W tym bardzo udanym dla nas sezonie nie było łatwo znaleźć się
w pierwszej "10" tego zestawienia. O skali trudności świadczy fakt, że dopiero na 8 miejscu znalazła się mistrzyni polski młodziczek w chodzie sportowym Marcelina Osińska a na dziesiątym miejscu - siódma podczas OOM Michalina Zembik, która gromadząc 85,5 punktów w 2013 roku byłaby pierwsza!
Zwycięzcą tegorocznego rankingu, już po raz trzeci (także w 2014 i 2016), dając mu prawo do tytułu najlepszego zawodnika roku 2017, został 20 letni Piotr Oleszczyszyn związany z Hermesem już 10 lat (Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 4. miejsce w 10-boju, 6. miejsce w rzucie oszczepem i 7. miejsce w skoku wzwyż). Posiada pierwszą klasę sportową. W tym roku ustanowił trzy rekordy klubu - w biegu na 110 ppł (wys. 1.07 m), w pchnięciu kulą (waga 7.26 kg) i w 10-boju. Od października Piotr rozpoczął studia na Politechnice Wrocławskiej i od 1 stycznia 2018 r. będzie reprezentował WKS Śląsk Wrocław.



Zdrowych, pogodnych i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia
a także wielu wspaniałych chwil spędzonych w gronie najbliższych
życzy prezes MKS Hermes

Jan Nowysz





Są w życiu każdego z nas chwile, które chcielibyśmy aby nigdy się nie skończyły.
Odczuwają to zarówno zawodnicy jak i trenerzy. W sporcie tą "magiczną chwilą" może być dzień sukcesu np. medal Mistrzostw Polski, start jako reprezentant kraju a może rekord klubu, czy upragniony rekord życiowy. Może to być także dłuższy czas np. dla trenera okres pracy z zawodnikiem nieprzeciętnym, którego pielęgnował od sportowego przedszkola po czas sukcesów. Niestety, te chwile gdy się pojawiają to za jakiś czas przemijają i dalej trzeba walczyć aby je znów poczuć, tyle że nie każdemu wystarcza nadziei i samozaparcia.
Sezon 2017 dla naszego klubu był także taką "magiczną chwilą" o której można powiedzieć z wielką nostalgią - szkoda że się skończył, przeminął, przeszedł do historii :(







Kolejna nasz "kadrowiczka" Agata Piekarz pozdrawia z obozu sympatyków gryfińskiej lekkiej atletyki . Agata wraz z innymi zawodniczkami kadry narodowej "ładuje akumulatory" w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Ośrodek gwarantuje wysoki standard pobytu i komfort pracy treningowej ale najważniejsze są góry bo tam wykuwają się medale. Agata, chociaż jest tam najmłodsza, radzi sobie doskonale a praca w doborowym towarzystwie powinna przełożyć się na poziom sportowy naszej zawodniczki dając możliwość startu w 2018 r w Mistrzostwach Europy U18, które w lipcu odbędą się w Győr /HUN/ a może nawet w 3. Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży U18, które odbędą się w październiku w Buenos Aires /ARG/.
Sport sportem ale Agatko pamiętaj o nauce. W wolnych chwilach na obozie trzeba myśleć o szkole!





Pozdrowienia ze swojego pierwszego zgrupowania kadry narodowej juniorek przesyła Ola Kwiecień. Obóz w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku przebiega w z góry ustalonym rytmie: poranny rozruch, śniadanie, trening, obiad, trening, kolacja, odnowa i gdzieś pomiędzy, w wolnej chwili nadrabianie materiału ze szkoły aby zaległości były jak najmniejsze. Nowy trener, nowe ćwiczenia, nowe znajomości to gwarancja nowych wrażeń. Taka współpraca, miejmy nadzieję, zagwarantuje dalszy rozwój naszej utalentowanej zawodniczki.
Ola już kończy swój obóz a Agata Piekarz właśnie zaczyna zgrupowanie w Zakopanem. Czekamy na wieści jak sobie będzie radzić. Na pewno dobrze bo jest przecież nadzieją polskiego chodu.





Marzeniem każdego sportowca jest udział w Igrzyskach Olimpijskich lecz droga do nich jest bardzo długa i niezmiernie wyboista. Do celu dociera garstka tych najlepszych, tych co zamienili swoją beztroską młodość na systematyczną, monotonną czasami bolesną pracę. Ale to nie wszystko, potrzebny jest jeszcze talent i zdrowie (z tych najważniejszych).
Na dobrej drodze znalazły się dwie nasze zawodniczki. Ich talent został dostrzeżony przez trenerów PZLA, co skutkowało powołaniem do Kadry Narodowej Juniorów. Mowa tu o Aleksandrze Kwiecień (2017 - Halowa Mistrzyni Polski Juniorek Mł. i Wicemistrzyni OOM w trójskoku) oraz Agacie Piekarz (2017 - Halowa Mistrzyni Polski Juniorek Mł. i Mistrzyni OOM w chodzie sportowym). To duże wyróżnienie dla naszych zawodniczek ale także kolejne wyzwanie. Już niedługo czekają ich pierwsze zgrupowania kadrowe (Ola - 03-12.11.2017 Szczyrk a Agata - 10-23.11.2017 Zakopane). Powodzenia dziewczyny, dacie radę, trzymamy za Was kciuki.





MARTYNA ANTCZAK MISTRZYNIĄ POLSKI

21 października w Dziwnowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Układach Zbiorowych Juniorek Młodszych (klasa III). W reprezentacji woj. zachodniopomorskiego startowała nasza zawodniczka Martyna Antczak, która wraz z koleżankami z MKS Kusy Szczecin, zdobyła Mistrzostwo Polski w układzie z obręczami. BRAWO!!! To ogromny sukces dziewczynek i trenerek. Dziewczynki do zawodów przygotowała
p. Katarzyna Konior, jednak na co dzień Martyna trenuje pod czujnym okiem
p. Gabrieli Kaczmarek.





Solidna praca zawodniczek i trenerki Gabrysi Kaczmarek przynosi pożądane efekty. Nasze gimnastyczki wracają z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek
z medalami notując bardzo udany występ w konfrontacji z mocnymi klubami ze Szczecina oraz z Gdyni.
W pierwszym dniu dziewczęta rywalizowały w wieloboju. Najlepszą naszą zawodniczką okazała się Eliza Rybicka zdobywając srebrny medal. Małgosia Serafin także wypadła rewelacyjnie zajmując 7 miejsce. Najmłodsza, Julia Sajnóg również spisała bardzo dobrze zajmując 13 miejsce. Julia również została wyróżniona ponieważ była najmłodszą zawodniczką i startowała z dziewczynkami o dwa lata starszymi. Udane występy w wieloboju przełożyły się na prawo startu na drugi dzień
w finałach, w których odnotowaliśmy kolejne sukcesy. Eliza Rybicka wywalczyła w układzie tanecznym złoty medal natomiast w układzie z obręczą zdobyła 3 miejsce. Małgosia Serafin w układzie ze skakanką zajęła 3 miejsce a w układzie z obręczą zajęła miejsce 8. Julia Sajnóg, startując w gronie starszych koleżanek, w układzie ze skakanką zajęła bardzo dobre 5 miejsce.
SUPER DZIEWCZĘTA, TO BYŁ BARDZO DOBRY WYSTĘP !!!





!!!!!! Brawo Marcysia, Brawo Trener !!!!!!

Kolejny medal Mistrzostw Polski dla Hermesa. Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Białej Podlaskiej Marcelina Osińska, zawodniczka trenera Jana Podleśnego, została Mistrzynią Polski w chodzie na 3000 m.
Marcelina miała najlepszy wynik w kraju a więc była faworytką ale co innego być faworytem, a co innego udowodnić w danej chwili swoją przewagę nad konkurentkami. Forma jednak została przygotowana celująco i mamy kolejny medal
w tym roku. Czas jaki uzyskała (15:37.03 s) jest zaledwie ok. 4 sekundy gorszy od swojego rekordu, który uzyskała podczas zawodów w białoruskim Briestcie. Drugą zawodniczkę wyprzedziła jedynie o ok. 1,5 s a więc niewiele. Walka musiała więc być bardzo emocjonująca do samej mety. Super, że Marcelina wyszła z nie zwycięsko.



Medal Marceliny jest 8 medalem zdobytym w tym roku podczas Mistrzostw Polski przez zawodników naszego klubu. Tyle medali w jednym roku dla Hermesa to mega sukces. Nigdy w historii klubu nawet nie zbliżyliśmy się do tej liczby. To wielka sprawa i trzeba być z naszych zawodników dumnym. Ja jestem!   Komunikat z Mistrzostw







Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Białej Podlaskiej Hermesowi oraz trenerowi Janowi Podleśnemu wyrosła kolejna Gwiazda - Paweł Gadomski. Paweł po świetnej walce podczas biegu na 2000 m zdobył brązowy medal przechodzą do historii naszego klubu. Prawo Paweł!!! Paweł pobiegł po rekord życiowy - 5:54.82 s a do srebra zabrakło nieco ponad sekundę a do złota ok. 3 sekund. To bardzo radosna wiadomość dla wszystkich sympatyków LA w Gryfinie.
Trochę wcześniej w biegu na 600 m wystąpił Bartek Trzciński. Konkurencja okazała się mocniejsza i ostatecznie Bartek zajął 24 miejsce płacąc tzw "frycowe".
Dzisiaj (niedziela 24 września) kolejna szansa na medal. W chodzie na 3000 m wystąpi Marcelina Osińska, liderka krajowych tabel młodziczek w tej konkurencji. Start o godz. 13.05







Koniec sezonu zbliża się nieubłaganie ale przed nami jeszcze ostatni poważny sprawdzian. Wezmą w nim udział najlepsi w kraju zawodnicy do lat 15 czyli młodzicy. W dn. 23-24 września w Białej Podlaskiej odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). Wśród młodej elity lekkoatletów znalazła się trójka młodzików Hermesa, wychowanków trenera Jana Podleśnego. Nasi zawodnicy jadą do Białej Podlaskiej pełni nadziei na końcowy sukces mając ku temu solidne podstawy.
Marcelina Osińska od początku sezonu utrzymuje się na czele listy rankingowej młodziczek w chodzie na 3000 m więc oczywistym jest że z jej startem wiążemy ogromne nadzieje na medal. W zeszłym roku Marcelina na tych zawodach wywalczyła brązowy medal a złota medalistka (Agata Piekarz) i srebrna medalistka są już w wyższej kategorii wiekowej.
Paweł Gadomski to talent, który niespodziewanie rozkwitł w tym roku. Solidna praca zawodnik-trener wywindowała Pawła na drugie miejsce w krajowym rankingu biegu na 2000 m. Czy to oznacza, że Paweł może zapisać się na stałe w historii naszego klubu jako medalista MP? Czy Paweł jest na to gotowy? Odpowiedź już w sobotę 23 września.
Bartek Trzciński statystycznie ma mniejsze szanse na medal zajmując 26 miejsce na krajowych listach młodzików na 600 m ale już 15 miejsce wśród zgłoszonych zawodników gdzie różnice są nie wielkie. Zawodnik ambitny i zadziorny i na pewno stać go na niespodziankę a najlepszy czas na to właśnie nadchodzi.

POWODZENIA!  TRZYMAMY KCIUKI!  POWODZENIA!





Dzisiaj t.j. 17 września 2017 r w Poznaniu, Weronika Stefaniuk pokonując w skoku wzwyż poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.71 m ustanowiła rekord naszego Klubu w tej konkurencji. Poprzedni rekord - 1.70 m należał do Marty Kwiecień i był ustanowiony dwa lata temu podczas OOM w Łodzi, gdzie Marta zdobyła brązowy medal.
Sezon 2017 zaczął się dla Weroniki fantastycznie (srebro podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych), były jednak też łzy i chwile niepewności (Mistrzostwa Województwa Juniorów) ale także wiele radości (brąz podczas OOM w Warszawie) a wszystko kończy się sukcesem w postaci nowego rekordu.
Bardzo ciekawe, co przyniesie nowy sezon 2018 a łatwo po przejściu do wyższej kategorii Weronice nie będzie bo konkurencja duża.
Gratulacje Weronika za nowy rekord i cały sezon 2017 !!!

W Poznaniu wystartował także nasz weteran Krzysztof Ratajczyk (Wicemistrz Halowych Mistrzostw Świata Weteranów M35 w skoku wzwyż z tego roku)  uzyskując świetny wynik 1.90 m.
Skoki Weroniki i Krzysztofa można obejrzeć tutaj





Dzisiaj, niedziela 10 września 2017 r, w Goleniowie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, nasi reprezentanci zdobyli trzy medale, w tym dwa najcenniejsze bo złote.
Bartek Trzciński - brąz w biegu na 1000 m
Paweł Gadomski - złoto w biegu na 2000 m
Marcelina Osińska - złoto w chodzie na 3000 m
Blisko medalu, na 4 miejscu zakończyli zawody Natalia Wac (skok wzwyż) oraz Wiktor Jędrzejak (600 m). W zawodach wzięli udział młodzi lekkoatleci roczników 2002 i 2003 z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Łącznie wystartowało ok. 600 zawodników. Nasza 11-osobowa reprezentacja wywalczyła
11 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży. Na niespełna dwa tygodnie przed MP Młodzików Marcelina nadal przewodzi na listach krajowych młodziczek w chodzie sportowym a wynik Pawła na 2000 m także pozwala myśleć o szansach medalowych. Czas pokaże, Mistrzostwa Polski już niedługo (Biała Podlaska, 23-24.09.2017) a kto nie marzy ten szampana nie pije.

fotki z zawodów           komunikat końcowy





WIELKA RADOŚĆ. WIELKIE NADZIEJE. WIELKA NIEPEWNOŚĆ




Wczoraj dotarła do Gryfina z Warszawy a konkretnie z Ministerstwa Sportu i Turystyki świetna wiadomość. Ministerstwo przeznaczyło środki finansowe w wysokości 1 500 000 zł. na modernizację naszego miejskiego stadionu przy ul. Sportowej. Wsparcie otrzymamy ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej. W ramach przebudowy stadionu ma powstać obiekt który będzie łączył potrzeby lekkoatletów i piłkarzy nożnych. Wstępny projekt zakłada rozpoczęcie prac na wiosnę 2018 roku a zakończenie jesienią 2020 r. W ramach projektu zostałaby wykonana syntetyczna bieżnia okólna (8 torów na prostej
i 6 torów na łuku), pozostałe urządzenia lekkoatletyczne (skocznie w dal, wzwyż, tyczka, rzutnie do oszczepu, dysku, młota i kuli), przebudowa boiska piłkarskiego, budowa odwodnienia bieżni i boiska, widownia na 700 miejsc siedzących z czego część środkowa na ok 300 miejsc będzie zadaszona. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Oczywiście, koszt planowanych prac znacznie przekracza kwotę dofinansowania przez MSiT więc ich zakres będzie określony przez możliwości finansowe naszej Gminy i może zostać zredukowany bądź rozszerzony. Miejmy nadzieję, że znajdą się dodatkowe możliwości (spoza budżetu Gminy Gryfino) na współfinansowanie tej inwestycji ale nie da się ukryć że czekają nasze miasto w nadchodzących trzech latach spore wydatki, oczywiście o ile uda się spiąć budżet. Miejmy nadzieję, że przy Sportowej na wiosnę 2018 r. pojawią się robotnicy i rozpocznie się coś, o czym długo marzyliśmy.






Mistrzostwa województwa U16 odbywające się w minioną sobotę 26 sierpnia
w Białogardzie były dla Hermesa bardzo udane. Do Gryfina przyjechało aż 6 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Rywalizację rozpoczęli chodziarze. Pokonując
3 km zwyciężyła Marcelina Osińska w czasie 15:39,00 , a tuż za nią na trzeciej pozycji do mety doszła Karolina Smolińska. Natomiast chód mężczyzn wygrał dopiero rozpoczynający swoją karierę w chodzie sportowym Jurek Surdacki. Wicemistrzem województwa w biegu na 600m został Bartek Trzciński z czasem 1:30,49 , a na VI miejscu uplasował się Wiktor Jędrzejak (1:36,72 ). W biegu na 300m trzynasta była Wiktoria Martynowicz wbiegając na metę z czasem 48.30. Ogromne gratulacje należą się dla średniaków biegających 1000m. Alicja Ulaszewska w trudnym biegu zdobyła brązowy medal (3:12,43 , zbliżając się przy tym do rekordu życiowego).
W samotnym biegu pewnie zwyciężył
Paweł Gadomski z nową "życiówką", która wynosi już teraz 2:39,02. Przypomnijmy, że rekord klubu młodzików należący do Pawła Pankratowa wynosi 2:38,99 . Zabrakło zaledwie 0,04 sekundy, żebyśmy razem z Pawłem mogli się cieszyć z nowego  rekordu klubu. Wynik Pawła to aktualnie
4 rezultat w kraju zawodników do lat 15
. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

komunikat z zawodów




Fajnie postartowali w sobotę 19 sierpnia nasi zawodnicy na mityngu w Chojnicach. Młodzicy budują formę bo już za chwilę mają Mistrzostwa Województwa oraz Mistrzostwa Międzywojewódzkie a zwieńczeniem dla najlepszych będą Mistrzostwa Polski U16. Paweł Gadomski okazał się najlepszym młodzikiem na 600 m (1:27.51 s) a Marcelina Osińska najlepszą młodziczką w chodzie na 3000 m (16:30.58 m), który ogólnie wygrała nasza juniorka Agata Piekarz (14:26.94 s) ustanawiając nowy rekord życiowy. Alicja Ulaszewska w biegu na 600 m była trzecia wśród młodziczek z nową życiówką (1:46.33 s). W konkursach skoku w dal i wzwyż tryumfowały nasze juniorki Ola Kwiecień (5.65 m) i Weronika Stefaniuk (1.67 m). Atak Weroniki na rekord klubu (1.71 m) w skoku wzwyż jeszcze tym razem się nie udał, chociaż było bardzo blisko.

Więcej fotek tutaj             Komunikat tutaj





4 sierpnia 2017 rozpoczęła się w Warszawie, na stadionie AWF, XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Każdego dnia w czasie trzech dni zawodów można było kibicować zawodnikom naszego klubu bo w zawodach udział wzięło 7 naszych wychowanków. W pierwszym dniu najważniejszym dla nas akcentem był finał chodu dziewcząt na 5000 m. Faworytka, mająca najlepszy wynik w tym roku wśród juniorek młodszych, gryfinianka Agata Piekarz nie zawiodła i w pięknym stylu sięgnęła po złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. Za plecami Agaty swój bój toczyła druga gryfinianka Michalina Zembik. Po dzielnej walce, ostatecznie została sklasyfikowana na 7 miejscu osiągając największy sukces w swojej sportowej karierze. Gratulacje !!!



Pierwszego dnia odbyły się także eliminacje skoku w dal dziewcząt i tutaj mieliśmy także dwie zawodniczki. Ola Kwiecień pomyślnie przebrnęła kwalifikacje uzyskując drugi wynik dnia - 5.74 m natomiast Małgosia Kowalczyk odpadła uzyskując tylko jeden skok ważny na odległość 5.15 m.







Siedmioro zawodników naszego klubu weźmie udział w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - do lat 17). Zawody odbędą się w dn. 4-6.08.2017 r. w Warszawie. Łącznie w Mistrzostwach wystartuje ok. 900 najlepszych w Polsce młodych lekkoatletów, którzy uzyskali w maju i czerwcu wyniki w swoich konkurencjach, plasujące ich na pierwszych 24 miejscach w kraju.
Wśród naszych zawodników na te zawody mamy w tym roku prawdziwe gwiazdy z olbrzymimi szansami na medale, w tym także na te najcenniejsze. Myślę tu o Oli Kwiecień, Agacie Piekarz i Weronice Stefaniuk. Ola i Agata legitymują się najlepszymi wynikami w tym roku wśród startujących a Weronika posiada drugi wynik. Ponadto Ola wystartuje także w skoku w dal, w którym posiada drugi wynik wśród zgłoszonych. Jednak statystyki nie skaczą i nie biegają a sport lubi niespodzianki więc wszystko możliwe a medale zdobędą najlepsi w danym dniu i w danej chwili. My wierzymy, że nasze "gwiazdki tanio skóry nie sprzedadzą".





Rywalizację w trzecim dniu Mistrzostw Polski Juniorów rozpoczęła Marta Kaciupa ponownie stając do rywalizacji, tym razem w biegu na 5000 m, najdłuższym w tej kategorii wiekowej. Wcześniejszy bieg na 2000 m z przeszkodami zbytnio Martę wyeksploatował a przerwa była za krótka. W konsekwencji miejsce 21 z czasem 20:10.98 s. Zapewne wypoczęta przebiegłaby ten dystans sporo szybciej ale i tak statystycznie odnotowujemy rekord klubu jako pierwszej w jego historii zawodniczki, która zmierzyła się z tym dystansem.

 

Jako druga trzeciego dnia zawodów na toruńskim stadionie zaprezentowała się Klaudia Szkudlar w finale B biegu na 200 m. Był to już czwarty start Klaudii w ciągu 3 dni ale na szczęście sił starczyło, co pozwoliło na uzyskanie najlepszego w tym sezonie wyniku Klaudii (25.77 s) i zajęcie 12 miejsca. Do rekordu klubu (25.62 s) zabrakło niewiele, trochę szkoda

 

Udział Mariki Wójs w biegu na 100 ppł. był ostatnim akordem występu naszych zawodników w MPJ. Marika pobiegła bardzo dobrze a uzyskany wynik 15.36 s jest sporo lepszy od jej "życiówki" - 15.77 s. Niestety, aparatura do pomiaru siły wiatru wykazała przekroczenie regulaminowej normy i wynik nie może być uznany. Szkoda bo Marika zapracowała sobie na nową życiówkę. Cieszmy się jednak z dobrej postawy i 14 miejsca w Mistrzostwach.

 

Podsumowując nasz start muszę pogratulować naszym zawodnikom zaangażowania i skutecznej walki. Nikt z naszych, co pokazywały przedstartowe statystyki, nie miał szans na medal ale dobre, punktowane miejsca pozwoliły na uzbierani 16 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży
i zajęcia w rywalizacji klubowej 92 miejsc na 175 punktujących klubów.

Komunikat z zawodów           fotki z zawodów





Po czwartej lokacie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Wielobojach Piotra Oleszczyszyna dzisiaj w Suwałkach (1 lipca 2017 r) Piotrek zajmuje 6. miejsce MMP w rzucie oszczepem poprawiając swój rekord życiowy na 57,37 m. Co ciekawe rekord życiowy pobił jako jedyny z zawodników biorących udział w tym konkursie. Dalekie Suwałki służą naszemu zawodnikowi bo swój poprzedni rekord (56,80 m) także ustanowił w tym mieście podczas zeszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Jutro kolejne emocje bo Piotr w pełni wykorzystuje regulaminowy limit startów dla młodzieżowców (3 konkurencje) i weźmie jeszcze udział w konkursie skoku wzwyż. Powodzenia!       parę fotek

Udział Piotra w skoku wzwyż w drugim dniu Mistrzostw nie przejdzie do historii bo wynik jaki osiągnął (1.85 m) jest daleki od jego rekordu życiowego. Cieszy dobre 7. miejsce w zawodach ale przy odrobinie szczęścia można było ugrać więcej. Niestety, nie pomogła pogoda. W niedzielę Suwałki przypominały miasto jesienią a nie latem. Bardzo niska temperatura w okolicach 14 stopni i porywisty, mroźny wiatr nie sprzyjały w uzyskiwaniu dobrych wyników, szczególnie w konkurencjach technicznych gdzie konkursy trwają dłużej a organizmy zawodników szybko się ochładzają.

Podsumowując starty Piotra w MMP trzeba mu mocno pogratulować. We wszystkich trzech konkursach (10-bój, rzut oszczepem i skok wzwyż) zajął miejsca w pierwszej ósemce. Najbliżej medalu był w swoim koronnym 10-boju, gdzie był 4.
W imieniu klubu dziękuję Piotrze a niejako w nagrodę awansowałeś na lidera naszego klubowego lekkoatletycznego rankingu zawodników.


---------------------------------------

Z żalem niestety muszę donieść, że nasz drugi młodzieżowiec Paweł Pankratow nie wystartował w zawodach. W tygodniu przed Mistrzostwami pojawił się niespodziewanie ból po zewnętrznej stronie uda w paśmie biodrowo piszczelowym, który skutecznie wyeliminował Pawła z udziału w zawodach, pozbawiając go walki o złoty medal na dystansie 5000 m (Paweł posiada najlepszy wynik w kraju w kategorii U23). Wielka szkoda. Jak widzimy pech nadal nie opuszcza Pawła.



Zapowiadało się na kolejny mityng w niesprzyjających warunkach a jednak pogoda nas miło zaskoczyła. Mogło co prawda być o 3-4 stopnie cieplej ale i tak nie ma co narzekać. Wielkich emocji podczas zawodów nie było dopóki nie pobiegli panowie na 600 m i panie na 1000 m. Sześćsetkę bardzo ładnie pobiegł nasz duet Paweł Gadomski i Bartek Trzciński wygrywając w przedstawionej kolejności. Pawłowi zabrakło prę setnych do życiówki, za to Bartek mocno swoją poprawił (1:28.53 s). Wynik Bartka wywindował go na 13 miejsce na listach krajowych młodzików ( Paweł
z wynikiem 1:27.39 s zajmuje 8 lokatę). Brawo chłopaki!
W biegu na 1000 m dziewcząt pobiegły trzy nasze zawodniczki. Wszystkie uzyskały rekordy życiowe. Bieg wygrała juniorka Marta Kaciupa (3:04.96 s) a trzecie miejsce zajęła młodziutka Ala Ulaszewska r. 2003 w świetnym czasie 3:11.70 s. Oprócz życiówki to także wynik dający Ali trzecią klasę sportową. Bardzo blisko uzyskania IV klasy była druga nasza zawodniczka Kasia Ragan (3:23.80 s).
Na wyróżnienie zasłużyły także nasze zawodniczki w chodzie na 3000 m. Wygrała Agata Piekarz, której do swojego rekordu nieco zabrakło ale na drugim miejscu uplasowała się młodziczka Marcelina Osińska potwierdzając wynikiem 15:46.51 s swoje 1 miejsce w kraju. Jako czwarta na metę weszła Michalina Zembik z nowym rekordem 15:58.77 s na 7 miejscu linię mety przekroczyła Karolina Smolińska
r. 2003. Jej nowy rekord (18:09.52 s) to wypełniona norma na IV klasę. Brawo!

komunikat z zawodów            fotki





Kwiecień - Plecień chciałoby się powiedzieć w Białogardzie w sobotę podczas mityngu LA a to przecież 17 czerwca a na dworze kilkanaście stopni. Dobrze chociaż, że wypadało się przed zawodami i aura nam opadów zaoszczędziła. Mimo tego zawodnicy uzyskali kilka wartościowych wyników a wśród nich warto wspomnieć o nowych rekordach klubu juniorek Klaudii Szkudlar (100 m - 12.78 s i 200 m - 25.96 s) chociaż nie są to jeszcze wyniki jakich Klaudia od siebie oczekuje bo w tamtym roku, jako juniorka młodsza, biegała szybciej.
Bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 2000 m z przeszkodami Adam Soldat. Wynik jaki uzyskał (6:35.61 s) plasuje go w okolicach 14 miejsca w kraju a to może oznaczać kwalifikacje do tegorocznej OOM, co jest głównym celem sezonu juniorów młodszych. Brawo Adam!!!

komunikat z zawodów               zdjęcia



Na tym etapie startów mamy więc teoretycznie siedmioro zawodników z prawem startu w OOM - Domingos Oskar, Kowalczyk Małgosia, Kwiecień Ola, Piekarz Agata, Soldat Adam, Stefaniuk Weronika, Zembik Michalina i to już naprawdę solidna grupa.



Sobota i niedziela 10-11 czerwca przejdzie do historii naszego klubu. Lekkoatleci ustanowili trzy klubowe rekordu (Paweł Pankratow - 3000 m, Aleksandra Kwiecień - skok w dal i trójskok) a gimnastyczki zajęły trzy miejsca w finałowej ósemce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych (Kamila Kosudzińska w kl. II -  VIII w finale ze skakanką i Martyna Antczak w kl. III - VIII w finale ze skakanką i VII w finale z obręczą). Paweł Pankratow swój rekord okrasił zajęciem doskonałego drugiego miejsca w prestiżowym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Szczecinie.

 





7 czerwca w Łomży, podczas IV Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego "Prefetu Śniadowo" odbył się silnie obsadzony bieg na dystansie 5 000 m. Bardzo dobrze zaprezentował się w nim nasz najlepszy biegacz Paweł Pankratow zajmując 6 miejsce z czasem nowego rekordu życiowego i jednocześnie rekordu klubu - 14:18.10 s. Paweł tym wynikiem wypełnił normę na pierwszą klasę sportową i w ten sposób w bardzo krótkim terminie możemy się cieszyć aż trzema zawodnikami z tak wysoką klasą (Stefaniuk, Oleszczyszyn i Pankratow). Jednak celem startu Pawła
w Łomży było uzyskanie wyniku dającego przepustkę na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (do lat 22) w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w lipcu w Bydgoszczy (minimum ustalone przez PZLA - 14:10.00 ). Niestety, zabrakło lekko ponad 8 sekund. Może następnym razem.
Uzyskany wynik daje Pawłowi aktualnie przywództwo na krajowych listach zawodników kategorii młodzieżowej (do lat 22).
Wielkie brawa dla Pawła oraz trenera Bartka Nowickiego.





Mistrzostwa Polski Seniorów, U23 i U20 w Wielobojach.
To na pewno był dobry start Piotra, start nacechowany sporą dawką ambicji, sportowej walki mającej jasno sprecyzowane cele. Pożegnanie się z wiekiem juniora i rozpoczęcie startów w "dorosłej" lekkiej atletyce, często bywa bolesne. W 10-boju jest to wyjątkowo trudne bo zachodzą spore zmiany. Najtrudniejsza zmiana to wysokość płotków z 0,99 m na 1,07 m, co doprowadza do rozpaczy niższych zawodników skutecznie ich eliminując z rywalizacji. Kolejna, to zmiana wagi dysku
z 1,75 kg na 2,0 kg i kuli z 6,0 kg na 7,26 kg, co wymusza odpowiednie przygotowanie siłowe zawodnika. Pierwszo-roczni seniorzy mają problemy
z opanowaniem zmian i często rezygnują ze startu w Mistrzostwach a także często wogóle rezygnują z dalszego uprawiania wieloboju.
Piotr "po drodze" ustanowił 4 rekordy życiowe (100 m, wzwyż, 110 ppł, dysk 2 kg)
a wynikiem końcowym w 10-boju (6388 pkt) wypełnił normę na pierwszą klasę sportową i tym samym mamy już w tym roku dwoje zawodników z "jedynką" (Weronika Stefaniuk) a bywało wiele lat w historii, że zawodników z "1" nie było wcale.

więcej fotek tutaj





Przez 38 lat rekord klubu na 100 m kobiet Małgosi Wilczek był nie do pobicia. Najbliżej w ostatnim czasie była Klaudia Szkudlar, której w tamtym roku zabrakły 3 setne sekundy. W tym roku sprinterską formą od pierwszego startu w Złocieńcu błyszczała Ola Kwiecień a to, co zrobiła podczas Grand Prix Leszna w sobotę 28 maja przeszło najśmielsze oczekiwania i przejdzie do historii naszego klubu. Piękna pogoda, sprzyjający wiaterek +1,4 i na mecie czas 12.44 s. Wielka radość i od dzisiaj Ola jest najszybciej biegającą gryfinianką w historii.
Sukces Oli pozytywnie nakręcił jej koleżankę Weronikę Stefaniuk, która w tym samym czasie walczyła na skoczni wzwyż. Już dawno wiadomo było, że Werę stać na wysokie skakanie a pytanie było tylko kiedy? I teraz już wiemy, dzisiaj w Lesznie Weronika zaliczyła w drugiej próbie 1.70 m wyrównując rekord klubu Marty Kwiecień. W nagrodę od tej chwili, jako jedyna w naszym klubie jest posiadaczką pierwszej klasy sportowej mając na ten czas najwartościowszy sportowo wynik wśród naszych zawodników.
Na uwagę zasługuje jeszcze start Oli Kwiecień w konkursie trójskoku. Startując po raz pierwszy w tym sezonie uzyskała odległość 11.53 m, zajmując miejsce liderki krajowej listy juniorek młodszych. Do rekordu klubu Natalii Ślęzak zabrakło jedynie 7 cm.       zobacz fotki i komunikat końcowy z Leszna i z Poznania


------------------------------------------------------------------------
W Łodzi 26-27 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski, w których wystartował na dwóch dystansach Paweł Pankratow. W biegu na dystansie 1500 m, w gronie 122 uczestników tego biegu, zajął 8 miejsce (3:56.47). Dzień później wystartował na 3000 m (90 zawodników) zajmując 4 miejsce w czasie nowego rekordu życiowego 8:24.41 s. poprawiając jednocześnie swój rekord klubu na tym dystansie



Sobotę 20 maja nasi lekkoatleci spędzili na mityngu w Białogardzie, gdzie odbył się bardzo ważny start, ponieważ w ramach mityngu rozgrywały się także eliminacje do Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Był to drugi i ostatni start grupowy
w ramach eliminacji i spora grupa zawodników poprawiła swoje wyniki, zwiększając szanse na udział naszego Teamu w finale DMPJun, który zaplanowany jest na
16 września.

Komunikat z zawodów           fotki

 

Równolegle, w Bielsko Białej, odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
w Biegu na 10 000 m
(do lat 22). Nasz klub reprezentował Paweł Pankratow zmierzający pomału po kontuzji do medalowej formy. 2-letnie braki treningowe po przewlekłej kontuzji nie łatwo nadrobić więc trzeba Pawłowi mocno pogratulować startu, w którym w stawce 25 biegaczy zajął świetne 5 miejsce uzyskując wynik 31:04.72 s poprawiając dotychczasowy rekord klubu o blisko 18 sekund.

komunikat z MMP - 10000 m





W końcu słonko zaświeciło lekkoatletą i podczas Mistrzostw Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych nie trzeba było nosić czapki i rękawiczek :). Zawody odbyły się 13 maja w Szczecinie a nasza ekipa wywalczyła 13 medali z czego 7 złotych,
5 srebrnych i jeden brązowy. Przyjemność startu popsuł wiatr niesprzyjający szczególnie płotkarzom i sprinterom, silnie dmuchając im w twarz podczas startu. Szkoda, bo to już trzeci tydzień startów w niekorzystnych warunkach. Warto odnotować nowy rekord klubu juniorek w biegu sztafetowym 4x100 m - 49,76 s (Kowalczyk, Szkudlar, Wójs, Kwiecień A.)





Oprócz startu juniorów odbywały się także poza konkursowe starty młodzików
i seniorów. W biegu na 800 m młodzików także padł nowy rekord klubu w tej kategorii wiekowej. Paweł Gadomski przebiegł ten dystans w czasie 2:00,85 s. Poprzedni rek. należał do Pawła Pankratowa (2:01,99 s) i był ustanowiony w 2010 r.

komunikat końcowy          zdjęcia z zawodów



Od wielu lat sezon lekkoatletyczny rozpoczynamy od udziału w Mistrzostwach Województwa Międzyszkolnych i Uczniowskich Klubów Sportowych. Tradycji stało się zadość ale nikt się nie spodziewał, że tegoroczne zawody odbędą się przy iście zimowej temperaturze. 4 stopnie (tyle pokazywała mi aplikacja pogodowa
w telefonie) na koniec kwietnia, rękawiczki, czapki a zawodnicy w strojach startowych. W tych warunkach, aż dziwne, niektórzy robili bardzo poważne życiówki a to oznacza, że przy ładnej pogodzie wyniki będą jeszcze lepsze.

Nasi zawodnicy wywalczyli na Mistrzostwach 15 medali, w tym 7 złotych.
Gratulacje i powodzenia w rywalizacji w sezonie 2017.

fotki z zawodów               komunikat z zawodów





Nasze chodziarki do sukcesów w rywalizacji krajowej zaczynają już nas przyzwyczajać a więc zwycięstwo Agaty w kategorii juniorek młodszych i Marceliny w kategorii młodziczek bardzo cieszy ale nie zaskakuje. Zawody w Zaniemyślu
XV Ogólnopolskie Zawody w Chodzie Sportowym
mają już ugruntowaną pozycję. W zawodach startuje corocznie czołówka polskiego chodu pokazując aktualną siłę zawodników, która niejednokrotnie przekłada się na wyniki w Mistrzostwach Polski. Miejmy nadzieję, że tym razem właśnie tak będzie. Podium wśród juniorek młodszych okazało się takie samo jak podczas HMP Jun. Młodszych w Toruniu: 1. Agata Piekarz, 2. Julia Mądra (Stal Mielec), 3. Wiktoria Raś (Stal Mielec). Dla młodziczek był to pierwszy start i cieszymy się, że Marcelina Osińska wysunęła się na czoło kandydatek do walki o tegoroczne medale. Obie nasze zawodniczki uzyskały nowe rekordy życiowe z wynikami na poziomie Agata - I klasy a Marcelina - II klasy sportowej. BRAWO!
Oprócz naszych liderek bardzo dobry start zaliczyła Michalina Zembik (7 miejsce
w jun. młodszych) poprawiając swoją dotychczasową życiówkę o 1 min. 41 s. Statystycznie odnotować trzeba pierwszy, udany start "kandydatek na chodziarki Karoliny Smolińskiej i Oli Wilczyńskiej.
                                                                                               komunikat z zawodów

 

UWAGA! - wynik, jaki uzyskała Agata (14:36 s) jest lepszy od minimum ustalonego przez Światową Federację Lekkiej Atletyki (IAAF) na tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych (U18), które odbędą się w dn. 12-16 lipca w Nairobi (Kenia).

 

Zawody w Zaniemyślu były pierwszą imprezą zaliczaną do Drużynowych Mistrzostw Polski U20 czyli do Ligi Juniorów o Puchar im. Stanisława Szyszły rozgrywanej w nowej formule. Nasi juniorzy zostali zgłoszeni do tych rozgrywek a Agata i Michalina uzyskały pierwsze punkty dla naszego zespołu.




W sobotę i niedzielę 8-9 kwietnia gościliśmy gimnastyczki artystyczne z naszego województwa podczas
Otwartych Mistrzostw Województwa "O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY GRYFINO".
Impreza zorganizowana przez nasze trenerki Małgorzatę Stefańską i Gabrielę Kaczmarek przy nie kwestionowanej pomocy rodziców naszych zawodniczek okazała się organizacyjnym i sportowym sukcesem. Dziewczynki wywalczyły 5 medali - 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Puchary, medale i dyplomy odebrały z rąk p. Burmistrza Mieczysława Sawaryna i z-cy Burmistrza p. Tomasza Milera. Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach.



Miejsca naszych zawodniczek :
Julia Sajnóg kat. 2010-2011 - 1 m.
Małgorzata Serafin kat. 2009 - 1 m.
Eliza Rybicka kat. mł. - 2 m.
Martyna Antczak kat. kl. III - 1 m.
Daria Szachnowska kat. kl. III - 3 m.
Alicja Smołuch kat. kl. II - 4 m.
Kamila Kosudzińska kat. kl. II - 11 m.
Karolina Serafin kat. kl. II - 15 m.
Iga Stróżyk kat. kl. II - 16 m.



                                                                         zdjęcia: Zbigniew Włodarczyk

więcej zdjęć tutaj
 


W tamtym roku dziękowałem władzą Gryfina za powrót Gali Sportu a w tym roku robię to po raz kolejny bo jest warto. Trudno przecenić jaką wartość dla sportowców, dla tych osób, które latami poświęcają własny czas na sportowe doskonalenie się, niesie Gala Sportu. Jej powrót do sportowego życia Gryfina to jedno z ważniejszych osiągnięć obecnej władzy. Pewnie, że można by się przyczepić do regulaminu nagradzania sportowców ale wszystko można doskonalić, wszystko może ewaluować a potrzebna jest tylko wola.
Gratulacje dla gryfińskich sportowców za osiągnięcia w 2016 roku i życzę wszystkim aby obecny rok, co najmniej nie był gorszy.
Cieszę się, że aż 21 hermesiaków otrzymało nagrodę z rąk Burmistrza Mieczysława Sawaryna, będąc najliczniejszą grupą uroczystości.





zdjęcia: gryfino24.info
   


Nasz utytułowany lekkoatletyczny weteran Krzysztof Ratajczyk wywalczył
w koreańskim Daequ, podczas Halowych Mistrzostw Świata Weteranów, tytuł wicemistrzowski w skoku wzwyż w kategorii M35. Pan Krzysztof uzyskał wynik
1.89 m przegrywając z zawodnikiem z Francji (1.92 m) a przed zawodnikiem
z Hong Kongu (1.83 m).
Największe obawy przed startem dotyczyły aklimatyzacji. Różnica czasowa wynosi 8 godzin a start odbywał się w nocy według naszego czasu. Jak widzimy obawy były płonne a Krzysztof poradził sobie wyśmienicie. Gratulacje.



W drugim swoim starcie, w trójskoku, medalu już nie było. Krzysztof z wynikiem 13,26 m zajął 4.miejsce a do brązu zabrakło zaledwie 6 cm. Za dwa lata Halowe Mistrzostwa Świata Weteranów odbędą się w Toruniu, może "prawie w domu" Krzysztof pokusi się o złoto?



Bardzo dobre wiadomości napłynęły z Żerkowa (woj. wielkopolskie), gdzie w sobotę 18 marca odbyły się
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych
.
W zawodach wystartowała 6-osobowa ekipa naszych młodzików (r. 2002-2003), wychowanków trenera Jana Podleśnego, odnosząc spory sukces.
W gronie zawodników reprezentujących 24 kluby z województw wielkopolskiego
i zachodniopomorskiego nasz klub zajął zaszczytne drugie miejsce gromadząc
8 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży na rok 2017. Miło także, że wszyscy nasi reprezentanci punktowali a dwóch wróciło do domu z medalami.

- Paweł Gadomski - 2. miejsce w biegu na 2000 m
- Bartek Trzciński - 3. miejsce w biegu na 3000 m
- Alicja Ulaszewska - 5. miejsce w biegu na 1500 m
- Kasia Ragan - 9. miejsce w biegu na 2500 m
- Jurek Surdacki - 13. miejsce w biegu na 3000 m
- Wiktoria Martynowicz - 15. miejsce w biegu na 2500 m

BRAWO!   BRAWO!   BRAWO!   BRAWO!   BRAWO!   BRAWO!

komunikat z zawodów           punktacja klubowa





Przy ładnej pogodzie a nie zawsze na początku marca można na taką trafić, odbyły się 4 marca w Białogardzie Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych.
W zawodach wzięło udział 133 zawodników zrzeszonych w klubach lekkoatletycznych naszego województwa. Wśród uczestników, o medale Mistrzostw, walczyło 16 zawodników MKS Hermes, wychowanków Jana Podleśnego.
Nasi zawodnicy wywalczyli 5 medali:
- Paweł Gadomski w biegu na 1500 m młodzików -  złoto.
- Bartek Trzciński w biegu na 2000 m młodzików -  złoto.
- Paweł Pankratow w biegu na 3000 m seniorów -  srebro.
- Marta Kaciupa w biegu na 2000 m juniorek -  srebro.
- Alicja Ulaszewska w biegu na 1000 m młodziczek -  brąz.

Blisko medalu była nasza złota chodziarka Agata Piekarz zajmując 4 miejsce
w biegu na 2000 m juniorek młodszych.
Pozostałe miejsca naszych zawodników tutaj




Świetnie zaczęły się
Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych
dla naszego klubu a jeszcze lepiej się zakończyły. W pierwszym dni zawodów rozgrywanych na cudownym obiekcie lekkoatletycznym w Toruniu, niemal na otwarcie zawodów, srebrny medal w kategorii junior młodszy (do lat 17) wywalczyła w skoku wzwyż Weronika Stefaniuk. Złoto pojechało do Płocka za sprawą Martyny Lewandowskiej, członkini kadry narodowej juniorów, legitymującej się już wynikiem
z lata 2016 - 1.80 m. Z taką zawodniczką nie jest wstyd przegrać. Wielkie brawa Weronika!!!

Po południu, jako druga z naszego Team-u, do boju ruszyła Klaudia Szkudlar...


 

komunikat z zawodów    zdjęcia z zawodów (371 zdjęć)

 




Paweł Pankratow udanie rozpoczął sezon halowy. Na krajowej liście liderów sezonu jego nazwisko pojawiło się dwukrotnie. Jest liderem rankingu na dystansach: 1500 m i 3000 m. Mam nadzieję, że Paweł pozostanie tam do końca sezonu halowego.





Bardzo udanie zakończyły się Halowe Mistrzostwa Województwa (bez biegów średnich) dla hermesiaków. Zawody odbyły się w sobotę 21 stycznia w Szczecinie. Nasi zawodnicy wywalczyli 8 medali i gdyby nie regulamin pozwalający na start tylko w jednej konkurencji to medali mogłoby być więcej.
Medale, medalami ale przecież już za trzy tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (11-13.02. Toruń) i w tym kontekście najważniejsze są osiągane rezultaty a tu jest wprost rewelacyjnie! Właściwy rytm narzuciła Ola Kwiecień wygrywając trójskok z nowym rekordem życiowym 11,39 m, który jest najlepszym, na tą chwilę, wynikiem w kraju. Ola wykonała cztery próby i wszystkie były lepsze od jej poprzedniego rekordu.

 

komunikat z zawodów         zdjęcia z zawodów


Klaudia Szkudlar (62) - start finału biegu na 60 m



Rok 2016 był w niektórych aspektach działalności naszego klubu zupełnie wyjątkowy, jednak znajdą się obszary, które można by poprawić. Cóż, rady na to nie ma, idealnie to jest tylko w marzeniach chociaż należy do tego dążyć.
Sukcesów w minionym roku było sporo więc było o czym mówić. Podsumowaliśmy
i pożegnaliśmy stary sezon. Wysłuchaliśmy sprawozdań z działalności naszych sekcji, najlepsi zostali wyróżnieni a wszystko można obejrzeć tutaj .

W imieniu Zarządu Klubu serdecznie dziękuję wszystkim którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zaproszonym gościom, zawodnikom, rodzicom, oraz sympatykom klubu.
Szczególne podziękowania dla Marty za przygotowanie scenariusza (a wiem, że to wcale nie taka prosta sprawa) oraz profesjonalne poprowadzenie naszej uroczystości. Podziękowania także dla Aluni, Kamilki i Martynki za artystyczne uświetnienie naszej imprezy.
.
Wszystkim naszym zawodnikom życzę sukcesów w nowym sezonie 2017.

film promocyjny MKS Hermes

 

 


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright (c) 2017 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl