MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

Toruń, 07-09.07 2017 r.

DZIEŃ PIERWSZY

Jesteśmy po pierwszym dniu Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, których w tym roku gospodarzem jest Toruń. W piątek 7 lipca do walki, jako pierwszy ruszył Rafał Łakomiec w eliminacjach biegu na 400 ppł. Przydzielono mu niefortunny, ósmy tor a do tego trochę presji bo to w końcu Mistrzostwa Polski a także uzewnętrzniły się braki techniki płotkarskiej i efektem wynik blisko sekundę gorszy od "życiówki"
(59.37 s) i odległe 23 miejsce.
Rafał pobiegł jeszcze w sesji popołudniowej 800 m. Dobrze było do 600 m a potem dało się zauważyć skutek niedawnego biegu na 400 ppł. Przerwa była za krótka jak na poważne bieganie i ponownie tylko 23 miejsce (2:01.44 s)

Także pierwszego dnia wystartowała nasza sprinterka Klaudia Szkudlar na najkrótszym dystansie 100 m. W mokrej scenerii pobiega bardzo dobrze uzyskując najlepszy tegoroczny wynik 12.62 s (nowy rekord klubu juniorek) tylko o 5 setnych gorszy od swojego rekordu (przy słabym czasie reakcji startowej 0,565 s - szkoda!). Godzinę później odbyły się biegi finałowe, gdzie nasza zawodniczka wystąpiła w finale B zajmując 6 miejsce z wynikiem 12.70 s. Klaudia do zawodów przystąpiła z 24 wynikiem wśród zgłoszonych a ostatecznie została sklasyfikowana na 14 miejscu, czyli śmiało można jej gratulować udanego startu na 100 m. Jutro rano Klaudia rozpoczyna rywalizację w biegi na 200 m a wieczorem w skoku wzwyż wystąpi Marta Kwiecień. Powodzenia.

============================================

DZIEŃ DRUGI

W sesji przedpołudniowej drugiego dnia Mistrzostw ponownie bardzo dobrze zaprezentowała się Klaudia Szkudlar. W eliminacyjnym biegu na 200 m, mimo niekorzystnego, pierwszego toru, uzyskała 12 czas eliminacji (25.83 s, wiatr -0.6 m/s) pewnie kwalifikując się do jutrzejszego finału B i poprawiając swój rekord klubu juniorek. Może jutro uda się przebić do "10", zobaczymy.

Po południu a w zasadzie wieczorem na skoczni wzwyż rywalizowała Marta Kwiecień. Wynik jaki uzyskała (1.55 m) jest daleki od jej rekordowego osiągnięcia ale w sporcie jak w życiu, czasami jest "pod górkę". Cieszy jednak 12 lokata i 3 punkciki dla klubu do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży.

Jeszcze później, bo o godz. 19.10 odbył się bieg dziewcząt na 2000 m z przeszkodami. Nasz klub reprezentowała Marta Kaciupa, która po dobrym biegu, uzyskując czas 7:27.50 s, nie wiele gorszy od jej tegorocznej "życiówki", zajęła dobre 9 miejsce, które zostało nagrodzone 6 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa.

============================================

DZIEŃ TRZECI

Rywalizację w trzecim dniu zawodów rozpoczęła Marta Kaciupa ponownie stając do rywalizacji, tym razem w biegu na 5000 m, najdłuższym w tej kategorii wiekowej. Wcześniejszy bieg na 2000 m z przeszkodami zbytnio Martę wyeksploatował a przerwa była za krótka. W konsekwencji miejsce 21 z czasem 20:10.98 s. Zapewne wypoczęta przebiegłaby ten dystans sporo szybciej ale i tak statystycznie odnotowujemy rekord klubu jako pierwszej w jego historii zawodniczki, która zmierzyła się z tym dystansem.

Jako druga trzeciego dnia zawodów na toruńskim stadionie zaprezentowała się Klaudia Szkudlar w finale B biegu na 200 m. Był to już czwarty start Klaudii w ciągu 3 dni ale na szczęście sił starczyło, co pozwoliło na uzyskanie najlepszego w tym sezonie wyniku Klaudii (25.77 s.) i zajęcie 12 miejsca.

Udział Mariki Wójs w biegu na 100 ppł. był ostatnim akordem występu naszych zawodników w MPJ. Marika pobiegła bardzo dobrze a uzyskany wynik 15.36 s. jest sporo lepszy od jej "życiówki" - 15.77 s. Niestety, aparatura do pomiaru siły wiatru wykazała przekroczenie regulaminowej normy i wynik nie może być uznany. Szkoda bo Marika zapracowała sobie na nową życiówkę. Cieszmy się jednak z dobrej postawy i 14 miejsca w Mistrzostwach.

Podsumowując nasz start muszę pogratulować naszym zawodnikom zaangażowania i skutecznej walki. Nikt z naszych, co pokazywały przedstartowe statystyki, nie miał szans na medal ale dobre, punktowane miejsca pozwoliły na uzbierani 16 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży
i zajęcia w rywalizacji klubowej 92 miejsc na 175 punktujących klubów.

Komunikat z zawodów           fotki z zawodów

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright 2017 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.