ROK ZAŁOŻENIA KLUBU - 1959

.

KASIA  SZUSTER  MEDALISTKĄ  MISTRZOSTW  POLSKI  LZS


W sobotę 11 marca w Stargardzie odbyły się
Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Ludowych Zespołów Sportowych. Jednocześnie podczas zawodów odbyła się klasyfikacja
Mistrzostw Województwa Młodzików.
W zawodach nie mogło zabraknąć naszych zawodników bo od tego roku przystąpiliśmy do zrzeszenia LZS i „legalnie” mogliśmy wziąć udział w zawodach. Najwyżej w MP LZS została sklasyfikowana młodziczka Kasia SZUSTER zajmując w biegu na 1500 m 3 miejsce. W biegu na 3000m juniorów młodszych Alan CIERESZKO zajął 4 lokatę a Dominika SZULC w juniorkach była 13. Startujący także w kategorii junior Filip OGONOWSKI ukończył bieg a 4000 m na 12 miejscu. W najmłodszej kategorii, w kat dzieci, w biegu na 1000 m 11 miejsce zajęła Alicja OTTO.
W punktacji klubowej MP LZS zostaliśmy sklasyfikowani na wysokim 5 miejscu a startowali zawodnicy z 42 klubów naszego kraju.

 ---------------------------------------
 W klasyfikacji Mistrzostw Województwa młodzików (U16 – bieg na 1500 m) Katarzyna SZUSTER zajęła 1 miejsce, Maja TOMASZEWSKA 3 miejsce, Natalia KUCZYŃSKA miejsce 4, Sylwia KALICIAK miejsce 6, Julia CZAJKA miejsce 8, Jagoda CHATŁAS miejsce 12, Liwia BABIŃSKA miejsce 18 a Zuzanna BUTRYN miejsce 20. W biegu młodziczek na dłuższym dystansie, na 2500 m, Karolina CZERNIACHOWSKA zajęła 4 lokatę. Wśród chłopców, w biegu na 2000 m, Przemek GĄGOLIŃSKI zajął 8 miejsce a na dystansie 3 km Karol WASILEWSKI zdobył srebrny medal. Gratulacje dla zawodników i trenera Jana PODLEŚNEGO.

Sport nie lubi próżni więc można powiedzieć wczoraj w Rzeszowie dzisiaj w Szklarskiej Porębie, gdzie od soboty 11 lutego przebywa 24 naszych zawodników. Obóz potrwa do 21-go i wrócimy na pewno mocniejsi i bardziej przygotowani do rywalizacji w sezonie letnim. Pogoda dopisuje, nie jest za bardzo zimno, raczej słonecznie, w domu ciepło. Humory dopisują i mam nadzieję, że tak zostanie do końca obozu. Pozdrawiamy rodziców, naszych sympatyków i wszystkich co nam dobrze życzą.

Alan CIERESZKO
brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 1000 m U18 !!!

Czy przy lepiej przeprowadzonym biegu mogłoby być coś wyżej? Tego już się nie dowiemy ale jedno jest pewne, taktycznie ten bieg miał wiele do życzenia, można było pobiec lepiej ale bieganie w hali ma swoją specyfikę i trzeba to wszystko przetrenować, obiegać a tu po prostu nie ma gdzie i kiedy. Cieszmy się więc ze 113 medalu rangi MP w historii naszego klubu a z drugiego medalu dla Alana (brąz w biegu na 1000 m podczas MP U16 w Karpaczu w 2021 r.)

W dalekim Rzeszowie ośmioro naszych zawodników wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20.
MKS Hermes reprezentowali:
 
- Milena KAWICKA - chód 3000 m U18
- Wiktoria IWAN - chód 3000 m U18
- Alicja SMOŁUCH - chód 3000 m U18
- Martyna MLAK - 5-bój U18
- Alan PIĄTEK - 2000 m U18
- Filip OGONOWSKI - 1500 m U20
- Lena WÓJS - skok w dal U18
- Alan CIERESZKO - 1000 m U18
- 5 miejsce
- 8 miejsce
- 9 miejsce
- 8 miejsce
- 15 miejsce
- 11 miejsce
- 7 miejsce
- 3 miejsce

Nasi zawodnicy walczyli dzielnie, zrobili wszystko aby zająć jak najlepsze miejsce. 6 miejsc w pierwszej "10" to bardzo dobry wynik okraszony medalem Alana.
Brawa za emocjonujące mistrzostwa a jak ktoś czuje niedosyt to przypominamy, że latem będą następne a te kilka miesięcy bardzo szybko zleci.

Galeria ze zdjęciami z HMP U18 i U20

9 medali wywalczyli nasi zawodnicy podczas Halowych Mistrzostw Województwa, które odbyły się w niedzielę 5 lutego w Szczecinie. Ze względu na warunki szczecińskiej hali program rozegranych konkurencji był mocno okrojony i wielu naszych lekkoatletów nie startowało albo brali udział w nie swoich koronnych konkurencjach. Cieszy ogólna frekwencja na mistrzostwach i bardzo dobry poziom wielu konkurencji, padło sporo rekordów życiowych. Do zawodów zgłoszonych zostało 362 zawodników (573 osobostarty). Medale dla Hermesa wywalczyli:
 

- 1 miejsce - Maja ŻABICKA – 60 ppł. U14 – 10.87 s PB
- 1 miejsce - Lena WÓJS – skok w dal U18 – 5.00 m
- 2 miejsce - Martyna MLAK – skok wzwyż U18 – 1.47 m
- 2 miejsce - Martyna MLAK – skok w dal U18 – 5.00 m
- 2 miejsce - Nikodem MRÓZ – skok w dal U20 – 5.97 m
- 3 miejsce - Julia CHMIELEWSKA – wieloskok U16 – 9.73 m
- 3 miejsce - Dominik MRÓZ – skok w dal U16 – 5.27 m PB
- 3 miejsce - Michalina OLECHNOWSKA – skok wzwyż U16 – 1.47 m
- 3 miejsce - Lena WÓJS – 60 m U18 – 8.05 s PB

GRATULACJE za dobry start dla wszystkich naszych zawodników.

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa wróciliśmy do tradycji i podsumowanie minionego sezonu w naszym klubie zorganizowaliśmy w sposób uroczysty wykorzystując wielkość i funkcjonalność auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie.
W obecności m.in. Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Rafała Gugi mogliśmy zaprezentować sukcesy 2022 r. naszych sekcji: Gimnastyki Artystycznej, Lekkiej Atletyki i „Klubu Biegacza”.
Najlepsi zawodnicy otrzymali odpowiednie wyróżnienia oraz drobne upominki (co prawda, lekkoatleci z drobnym poślizgiem) a najlepszymi zawodnikami zostali:
- gimnastyka artystyczna – Eliza RYBICKA
- Lekkoatletyka – Martyna LUCHCIŃSKA
- „Klub Biegacza” – Beata BIAŁEK i Jacek RUDZIŃSKI
GRATULACJE! GRATULACJE! GRATULACJE!

-------------------------------------------------------------

Wielkie podziękowania dla Marty Kwiecień-Witkowskiej za wdzięk i profesjonalizm na scenie w prowadzeniu naszej uroczystości oraz Agacie Cieciuch za obsługę multimedialną imprezy. Podziękowania także dla zawodniczek sekcji gimnastyki artystycznej oraz dla Studia Taneczno-Artystycznego „Hipnosic" za cudowne pokazy ich umiejętności, które upiększyły nasze podsumowanie.
DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY!

-------------------------------------------------------------

Pamiętajmy, że sukcesy naszego klubu nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego jakie otrzymujemy z Gminy Gryfino. Gimnastyka i lekkoatletyka bez dotacji, w żaden sposób nie byłaby w stanie udźwignąć kosztów organizacyjno-sportowych a nasza działalność musiałaby się ograniczyć do rekreacji sportowej. DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY!

------------------------------------------------------------

Link do galerii zdjęć -

 

 

 Starsze wiadomości - tutaj

strona początkowa


Copyright (c) 2023 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl