ROK ZAŁOŻENIA KLUBU - 1959

.

ZIMOWE  PRZEŁAJE  W  ŻAGANIU  UDANE  DLA NASZYCH  JUNIORÓW

W iście zimowej scenerii, dzisiaj 17 marca w Żaganiu, rywalizowali o medale Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, najlepsi w Polsce biegacze w kategorii junior młodszy U18, junior U20 i senior. Cała dzisiejsza rywalizacja toczyła się przy ciągle padającym śniegu i momentami bardzo porywistym wietrze. Trasa poprowadzona była w zabytkowym parku, m.in. wokół stawu, czy w dawnej fosie Pałacu Książęcego.
Nasz klub reprezentowało trzech juniorów młodszych (Gadowski, Pankratow J, Trzciński) biegających na dystansie 3000 m oraz seniorka Nikolina Szurgocińska, której w ostatnich latach kibicowaliśmy w biegach rekreacyjnych a tym razem postanowiła się sprawdzić w rywalizacji na poziomie MP. Seniorki biegały na dystansie 5 km a Nikolina w stawce 32 zawodniczek zajęła 30 miejsce. Bieg juniorów młodszych na 3000 m okazał się najliczniej obsadzonym z wszystkich biegów. Rywalizowało 71 zawodników (4 nie ukończyło) a z naszych trzech reprezentantów najlepszy okazał się Paweł Gadomski zajmując bardzo dobre 8 miejsce. Nieco dalej, na 13 miejscu bieg ukończył Jakub Pankratow a Bartek Trzciński został sklasyfikowany na 47 miejscu. W klasyfikacji punktowej U18 Hermes z 7 punktami zajął miejsce 18-22 a sklasyfikowano 83 kluby.

więcej zdjęć               komunikat

W sobotę 10 marca w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w Biegach Przełajowych. Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale oraz uzyskali 9 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.

Ulaszewska Alicja - 1500 m - 2 miejsce
Wiczkowska Julia - 1500 m - 16 miejsce
Jędrzejak Wiktor - 2000 m - 2 miejsce
Zapart Michał - 2000 m - 7 miejsce
Ragan Katarzyna - 2500 m - 7 miejsce
Martynowicz Wiktoria - 2500 m - 16 miejsce
Szachnowski Jakub - 3000 m - 15 miejsce
Surdacki Jerzy - 3000 m - 20 miejsce

Podcas zawodów odbyła się klasyfikacja zawodników w ramach Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych:

młodzicy

Ulaszewska Alicja - 1500 m - 1 miejsce
Wiczkowska Julia - 1500 m - 7 miejsce
Jędrzejak Wiktor - 2000 m - 1 miejsce
Zapart Michał - 2000 m - 3 miejsce
Ragan Katarzyna - 2500 m - 4 miejsce
Martynowicz Wiktoria - 2500 m - 6 miejsce
Szachnowicz Jakub - 3000 m - 5 miejsce
Surdacki Jerzy - 3000 m - 8 miejsce

juniorzy młodsi

Gadomski Paweł - 2000 m - 2 miejsce
Pankratow Jakub - 2000 m - 4 miejsce
Trzciński Bartosz - 2000 m 7 miejsce

seniorki

Szurgocińska Nikolina - 3000 m - 4 miejsce

W piątek 23 lutego burmistrz
Mieczysław Sawaryn nagrodził nasze lekkoatletki za ostatnie sukcesy podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Podczas spotkania w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, cztery nasze zawodniczki: Marcelina Osińska, Agata Piekarz, Weronika Stefaniuk i Aleksandra Kwiecień, spotkały się z dużą życzliwością i słowami uznania za ich pracę i nieprzeciętne osiągnięcia. Gratulacje zostały skierowane także do trenerów oraz rodziców naszych zawodniczek. Burmistrz podkreślał, że takie sukcesy to nie przypadek, to talent i ciężka praca zawodnika i trenera. Życzył naszym medalistką dalszych sukcesów, zdobywania medali i niegasnącej pasji do lekkiej atletyki.
Uczestniczki spotkania otrzymały nagrodę finansową ufundowaną z prywatnych środków Burmistrza, za co serdecznie dziękujemy.

kilka fotek ze spotkania

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza "młodzieżówka" podczas Halowych Mistrzostw Województwa zawodników biorących udział w programie Lekkoatletyka Dla Każdego! skupionych w Ośrodku Lekkiej Atletyki Zachodniopomorskie. W zawodach, które odbyły się 17 lutego w Szczecinie wystartowało 296 młodych lekkoatletów (545 osobostartów). Zawodnicy mogli się sprawdzić w trzech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i skok wzwyż. Nasi zawodnicy wywalczyli 10 medali a prawdziwą "gwiazdeczką" okazała się Lena Wójs wygrywając zarówno 60 m jak i skok w dal rocznika 2006. Również jasno zaświeciła Nadia Majchrzak, która pomimo że startowała w roczniku 2007 będąc o rok młodsza, zdołała wywalczyć dwa medale - srebro w skoku w dal i brąz w biegu na 60 m. Alan Ciereszko uzyskał najlepszy wynik w biegu na 60 m rocznika 2006 oraz zdobył brązowy medal w skoku w dal. Także dwa medale padły łupem Nikodema Mroza, który w roczniku 2004 zajął 3 miejsca na 60 m i w soku w dal. Srebrny medal w skoku w dal zdobył Michał Zapart (2004) i zajął 4 miejsce w biegu na 60 m. Brązowy medal w roczniku 2006 zawisł na szyi Celestyny Szulc. Blisko medalu, na 4 miejscu zakończył rywalizację w biegu na 60 m r. 2005 Filip Ogonowski, dodatkowo zajmując 5 miejsce w skoku w dal. Brawo, tak trzymać!

fotki z zawodów

III DZIEŃ (11.02.2018)

Mistrzostwa zaczęły się fantastycznie ale końcówka była równie emocjonująca
i owocna w medalowe zdobycze. Działo się dużo.
Do południa startowali chłopcy, najpierw w 1 serii biegu na 1000 m,  wystartował Paweł Gadomski. Mimo młodszego wieku od większości rywali, pobiegł bardzo mądrze i odważnie czego efektem była życiówka o 4 sek. oraz 6 miejsce w HMP. Miło obserwować jak fajnie ten zawodnik się rozwija a na kolejne sukcesy długo czekać nie będziemy.
W drugiej serii zobaczyliśmy Adama Soldata, który pobiegł wolniej od Pawła ale
w granicach swojej życiówki, zajmując 5 miejsce w serii i 15 w Mistrzostwach.
W finale "B" biegu na 600 m pobiegł Bartek Trzciński. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Po starcie objął prowadzenie i długą cześć dystansu przewodził stawce biegaczy by ostatecznie zająć 4 miejsce. Oznacza to, że zostanie ostatecznie sklasyfikowany na 10 miejscu. To duży sukces Bartka bo przecież za rok także będzie jeszcze juniorem młodszym ale mocniejszym i bardziej doświadczonym.
To będzie jego czas na duże sukcesy. Poczekamy. Brawo Bartek.
Po południu rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Co by o tym występie nie napisać to będzie za mało. Ola Kwiecień została Halową Mistrzynią Polski Juniorek
w trójskoku
...zdjęcia z  zawodów         komunikat z zawodów

Wczoraj, 3 lutego w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kat. młodzika, jun. młodszego i juniora. Nazwa ładna ale bardziej to były korytarzowe mistrzostwa i w niektórych konkurencjach LA. Szczeciński "korytarz" to typowy obiekt rozgrzewkowy (przy stadionie) oraz treningowy.
W ramach zawodów można rozegrać bieg na 60 m, 60 ppł, skok w dal, wzwyż, trójskok i skok o tyczce. Na gryfińskie potrzeby byłby to obiekt marzenie.
W zawodach wystartowało ośmioro naszych reprezentantów, trzy juniorki i pięcioro młodzików. Zdobyliśmy trzy medale i wszystkie złote. Medale padły łupem naszych juniorek, których za tydzień czeka najważniejszy sprawdzian sezonu zimowego
- Halowe Mistrzostwa Polska Juniorów i Jun. Młodszych.
Marika Wójs zwyciężyła w biegu na 60 ppł - 9,71 s.
Weronika Stefaniuk zwyciężyła w skoku wzwyż - 1,69 m. Kolejna wysokość 1,72 m (rek. życiowy) była blisko, może na HMP
Ola Kwiecień zwyciężyła w trójskoku - 12,12 m potwierdzając życiową formę przed krajowymi mistrzostwami. Aktualnie Ola ma najlepszy wynik wśród juniorek w kraju.
Młodzicy Michał Zapart i Nikodem Mróz rywalizowali w skoku w dal uzyskując odpowiednio 4,88 m i 4,80 m zajmując 6 i 7 miejsce.
Pięcioro młodzików pobiegło na 60 m zajmując dalsze miejsca chociaż nieźle się prezentując zważywszy, że czworo z nich to zawodnicy biegów średnich (Ala Ulaszewska, Wiktoria Martynowicz,
Wiktor Jędrzejak i Michał Zapart). Nikodem Mróz dopiero rozpoczął 2-letni okres młodzika więc ma jeszcze czas na sukcesy.

zdjęcia z zawodów

Wczorajszy (27.01.2018) nasz udział w halowym mityngu w Toruniu był bardzo emocjonujący bo był niezmiernie ważny w kontekście zbliżających się Halowych Mistrz Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się 9-11.02.2018 w Toruniu. Na zawodach zabrakło naszych trzech chodziarek (Piekarz, Zembik, Osińska), które przygotowują się do MP na obozie w Spale ale pozostali dostarczyli sporą dawkę emocji. Należy pamiętać, że wszyscy wrócili 24 stycznia z obozów i powinni być jeszcze nieco zmęczeni sporą dawką treningową.
Marika Wójs uzyskała w biegu na 60 ppł juniorek 9,61 s zaledwie 0,04 s gorszy od jej rekordu a w biegu na 60 m - 8,40 uzyskując nowy swój rekord.
Weronika Stefaniuk pokazała się ze świetnej strony wygrywając konkurs skoku wzwyż z wynikiem 1,70 m wyrównując swoje rekordowe osiągnięcie na hali. Atak na rekord - 1,72 m jeszcze się nie powiódł ale to chyba tylko kwestia czasu.
Bartek Trzciński uzyskał w biegu na 600 m - 1:29,56 s. To nowy halowy rekord Bartka a do najlepszego osiągnięcia ze stadionu zabrakło jedynie 1,03 s.
Paweł Gadomski", startując pierwszy raz jako junior młodszy uzyskał w biegu na 1000 m - 2:38,55 s. poprawiając swoje najlepsze osiągnięcie nie tylko z hali ale także ze stadionu. Forma jest!
Wiktor Jędrzejak", jako jedyny młodzik w naszym zespole także w biegu na 1000 m uzyskał rezultat lepszy od swojej życiówki z lata i wynosi obecnie 2:48,80 s.
Jako ostatnia z naszych startowała Ola Kwiecień zaliczając bardzo udane zawody. Uzyskany rezultat w trójskoku to nowy jej rekord, przekraczając po raz pierwszy granicę 12 m (12.15 m), przegrywając z najlepszą w kraju od paru lat Anną Jagaciak Michalską (6. zawodniczka MŚ - Londyn 2017) równo o 1 m. Wynik Oli to aktualnie 1. miejsce w kraju wśród juniorek i 3. wynik OPEN !!!

komunikat         zdjęcia

Od trzech lat trwa świetna passa naszych lekkoatletów, a każdy następny rok okazuje się lepszy. Gimnastyczki stale podnoszą swoje umiejętności coraz częściej zajmując miejsca na podium w ogólnopolskich zawodach. Członkowie "Klubu Biegacza", pokonują kolejne bariery swoich możliwości. Krótko mówiąc HERMES jest w świetnej formie i miejmy nadzieję że jeszcze długo tak będzie.

W piątek 5 stycznia podsumowaliśmy i pożegnaliśmy stary sezon. Wysłuchaliśmy sprawozdań z działalności naszych sekcji a było czym się pochwalić. Najlepsi zostali wyróżnieni a wszystko można obejrzeć na fotkach tutaj .
O najlepszych lekkoatletach, ich sukcesach, można poczytać tutaj.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zaproszonym gościom, zawodnikom, rodzicom, oraz sympatykom klubu. W szczególności władzą Powiatu Gryfińskiego w osobie pana starosty Wojcecha Konarskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Romana Michalskiego.

Nie zapominajmy o włodarzach naszego miasta, bez ich przychylności i wsparciu finansowym, jakie otrzymujemy z budżetu samorządu, nasze sukcesy nie byłyby możliwe. Dziękujemy!

Specjalne podziękowania dla Marty Kwiecień za profesjonalne poprowadzenie uroczystości i cudowne, mądre, jakże dojrzałe słowa, które poruszały i zmuszały do głębokich przemyśleń. Byłaś rewelacyjna i nie są to tylko moje odczucia.
Wielkie Brawa!

Podziękowania także za oprawę artystyczną dla Mistrza w swoim fachu Tadeusza Wasilewskiego oraz dla naszych cudnych gimnastyczek: Elizki, Martynki, Karolci, Kamilki, Darii i Aluni.

Nad całością imprezy, zawiadując dźwiękiem i multimediami czuwał niezastąpiony Czesław Oleszczyszyn. Bardzo dziękuję za poświęcenie nam swojego cennego czasu i podarowanie nam swoich umiejętności.
.
Wszystkim naszym zawodnikom życzę sukcesów w nowym sezonie 2018.

 

 


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright (c) 2018 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl