ROK ZAŁOŻENIA KLUBU - 1959

.

HISTORYCZNE  MEDALE  ALEKSANDRY  I  PAWŁA  PODCZAS  HMP  W  TORUNIU

Po historycznym sukcesie podczas juniorskich halowych mistrzostw Polski wydawało się, że nic więcej nie może się wydarzyć a już na pewno nie przewidywaliśmy sukcesów medalowych podczas HMP seniorów. Świetny występ Oli Kwiecień podczas HMP U20 sprawił, że Ola mogła wystąpić w mistrzostwach seniorów ale nikt się nie spodziewał że tak skutecznie. Najlepsza w kraju juniorka zdobyła brązowy medal w trójskoku wyrównują swoją życiówkę i był to chyba pierwszy, historyczny, medal dla Hermesa zdobyty podczas HMP.

Na drugi dzień w biegu na 3000 m wystartował nasz senior Paweł Pankratow. Przez sporą część dystansu prowadził bieg dopóki na czoło stawki nie wyszedł Marcin Lewandowski.  W końcówce biegu wyprzedza go jeszcze Andrzej Kowalczyk ale Paweł wbiega na metę jako trzeci w czasie nowej życiówki, zdobywając brązowy medal. To już 7 krążek zdobyty przez naszego zawodnika na imprezie rangi mistrzostw Polski. Ostatni, także brązowy, zdobył w 2015 r. w biegu na 1500 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w Białymstoku.

Przez 60 lat medali na HMP (seniorów) nie było a tu na jednej imprezie aż dwa.

zdjęcia z zawodów

Takich mistrzostw jeszcze nie było. Medale się sypały jak grzyby we wrześniu. Piękny sen Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 trwał także w trzecim dniu zawodów, który okazał się najbardziej madalodajny. Kolejny medal dla Gryfina, kolejne marzenia są realizowane. Wiktor Jędrzejak, po świetnym taktycznie biegu, został wicemistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 1000 m. Brawo Wiktor i trener Jan Podleśny. Jest pięknie a to nie był jeszcze koniec. Po południu wystartowały jeszcze Weronika w skoku wzwyż i Ola w 3-skoku. Najpierw skacząc 1.70 m wzwyż po brąz sięga Weronika Stefaniuk wyrównując swoją życiówkę (brawo!!!) a chwilę później skokiem na odległość 12.65 m Ola Kwiecień uzyskuje swój rekord życiowy zostając mistrzynią Polski juniorów. Coś niesamowitego. Rewelacja. W ogóle brak słów. Sześć medali i trzecie miejsce Hermesa w klasyfikacji medalowej (zobacz) a medale zdobywali zawodnicy z 96 klubów To historyczne osiągnięcie naszego klubu. Brawo. Brawo. Brawo!!!

zdjęcia z zawodów

Drugi dzień Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i trzeci medal dla Gryfina i dla Hermesa. Tym razem brąz wyskakała na skoczni w dal Ola Kwiecień osiągając w trzeciej próbie magiczne 6,00 m, ustanawiając swój rekord życiowy. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, aż 3 zawodniczki osiągnęły rezultaty z "6" z przodu a pięć pierwszych pobiło rekordy życiowe. Ola walczyła wspaniale i nie tylko z rywalkami ale także z bólem w stopie. Jest medal, pękła granica 6 m i za to należą się wielkie brawa.
W eliminacjach biegu na 600 m udział wziął Bartek Trzciński. Pobiegł w okolicach swojej życiówki ale to okazało się za mało na finał B zajmując ostatecznie 18 miejsce.
Po drugim dniu mistrzostw Hermes na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej !!!

Jest pierwszy medal dla Gryfina podczas HMP!!! Marcelina Osińska zwycięża podczas chodu na 3000 m juniorek młodszych i zostaje Wicemistrzynią Polski. Wielkie brawa dla Marcysi i trenera Jana Podleśnego. Zaczęło się super i oby tak przez wszystkie 3 dni.

Minęło parę minut od sukcesu Marceliny a tu wpada już drugi medal i to złoty. Niepokonana od trzech lat w chodzie sportowym Agatka Piekarz nie pozostawiła złudzeń pozostałym zawodniczkom i dublując wszystkie konkurentki, niezagrożona, została kolejny raz mistrzynią Polski, tym razem już jako juniorka U20. GRATULACJE !!!
Na tym samym dystansie 9 miejsce zajęła Michalina Zembik.

Linki do transmisji na żywo w internecie tutaj
a wyniki i program tutaj


W piątek 8 lutego, w pięknym lekkoatletycznym obiekcie Arena w Toruniu, rozpocznie się trzydniowa rywalizacja juniorów młodszych (U18) oraz juniorów (U20) o medale Halowych Mistrzostw Polski. W mistrzostwach weźmie udział 7-osobowa reprezentacja naszego klubu. Spróbujmy się przyjrzeć jakie teoretycznie szanse mają nasi zawodnicy.

  ALEKSANDRA KWIECIEŃ - U20
liderka krajowych tabel w skoku w dal i w trójskoku mająca olbrzymie szanse na dwa medale ale... po ostatnich zawodach pojawił się ból w stopie i czy Ola będzie w stanie wystartować?
Start: w dal sobota godz. 15.15 trójskok niedziela 17,55
  AGATA PIEKARZ - U20
jeszcze w sezonie halowym nie wystartowała ale od trzech lat jest "dominatorką" w swojej kategorii wiekowej w chodzie sportowych i raczej nic się nie zmieniło więc oczekujemy walki o złoto.
Start: piątek godz. 16.10
  WERONIKA STEFANIUK - U20
zajmuje trzecie miejsce w krajowych tabelach skoku wzwyż juniorek a więc jest duża szansa na medal ale patrząc realnie walka raczej "tylko" o brąz.
Start: niedziela godz. 17.50
  MICHALINA ZEMBIK - U20
podobnie jak Agata jeszcze nie startowała ale posiada trzeci wynik wśród zgłoszonych a więc czeka nas emocjonująca walka o medal Michasi. Tylko czy forma jest medalowa ale o tym już niedługo się przekonamy.
Start: piątek godz. 16.10
  MARCELINA OSIŃSKA - U18
także bez wyniku w tym roku ale patrząc na zgłoszenia do chodu na 3000 m juniorek młodszych powinna powalczyć o medal, być może nawet o złoto.
Start: piątek godz. 15.15
  WIKTOR JĘDRZEJAK - U18
kolejna nasza szansa medalowa bo Wiktor to wicelider tabel jun. młodszych na 1000 m. To już sprawdzona "Firma" bo to przecież Mistrz Polski młodzików na 2000 m z zeszłego roku.
Start: niedziela godz. 11.45
  BARTOSZ TRZCIŃSKI - U18
zajmuje 18 miejsce wśród 38 zgłoszonych zawodników do biegu na 600 m. Realnie chyba finał B czyli walka
o miejsca 7-12 ale Bartek potrafi zaskakiwać i umie na hali walczyć.
Start: el. - sobota godz. 12.55 F - niedziela 13.15

Linki do transmisji na żywo w internecie tutaj
a wyniki i program tutaj

Zimowy obóz to stały punkt w przygotowaniach lekkoatletów do nowego sezonu więc idąc tym tokiem myślenia nie mogło na obozach zabraknąć naszych zawodników. Największa grupa, korzystając z uroków zimy trenuje pod czujnym okiem tr. Jana Podleśnego w Szklarskiej Porębie. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale przebywa Agata Piekarz i Marcelina Osińska a w Bydgoszczy Weronika Stefaniuk i Ola Kwiecień.
Wszyscy serdecznie pozdrawiają Gryfino obiecując solidną pracę chociaż niektórzy muszą częściowo odpuścić bo przecież już za dwa tygodnie w Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U20 i U18 a paru naszych zawodników się tam wybiera.

kilka fotek z obozu w Szklarskiej Porębie

W sporcie nie ma próżni a chwile na odpoczynek, na regeneracje są bardzo krótkie i dawno już się skończyły. Najlepsi z najlepszych trenują na obozach kadry narodowej a w COS Spała spotkały się nasze Mistrzynie, których obozy zazębiły się. Ola Kwiecień (trójskok) i Agatka Piekarz (chód) będą już niedługo bronić tytułów Halowych Mistrzyń Polski juniorek. Mówi się, że zdobyć tytuł jest trudno ale obronić jeszcze trudniej więc dobrze, że nasze "złotka" mogą przygotowywać się do startu w HMP U20 w najlepszych, możliwych warunkach.
Przy okazji można zobaczyć na fotkach nowe bluzy Hermesa.

Od czterech lat trwa świetna passa naszych lekkoatletów, a każdy następny rok okazuje się lepszy. Gimnastyczki stale podnoszą swoje umiejętności coraz częściej zajmując miejsca na podium w ogólnopolskich zawodach. Członkowie "Klubu Biegacza", pokonują kolejne bariery swoich możliwości. Krótko mówiąc HERMES jest w świetnej formie i miejmy nadzieję że jeszcze długo tak będzie.

W piątek 12 stycznia podsumowaliśmy i pożegnaliśmy stary sezon. Wysłuchaliśmy sprawozdań z działalności naszych sekcji a było czym się pochwalić. Najlepsi zostali wyróżnieni a wszystko można obejrzeć na fotkach tutaj.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zaproszonym gościom, zawodnikom, rodzicom, oraz sympatykom klubu. W szczególności Burmistrzowi Miasta i Gminy w Gryfinie Mieczysławowi Sawarynowi.

Gorące podziękowania dla niezastąpionej konferansjerki Marty Kwiecień (nikt tego lepiej by nie zrobił), za profesjonalne poprowadzenie uroczystości. Byłaś jak zawsze rewelacyjna.

Podziękowania także za oprawę artystyczną i cudne występy naszych, hermesowych gimnastyczek

Nad całością imprezy, zawiadując dźwiękiem i multimediami czuwał niezastąpiony Czesław Oleszczyszyn. Bardzo dziękuję za poświęcenie nam swojego cennego czasu.
.
Wszystkim naszym zawodnikom życzę sukcesów w nowym sezonie 2019

Gratka dla wszystkich - dzięki p. Krzysztofowi Wielińskiemu można wszystko obejrzeć na filmie w 5 częściach:
1   2   3   4   5

 

 


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright (c) 2019 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl