ROK ZAŁOŻENIA KLUBU - 1959

.

FORMA  NASZYCH  ZAWODNIKÓW  ROŚNIE  A  WYNIKI  ZAPEWNE  BĘDĄ  CORAZ  LEPSZE

Start naszych lekkoatletów podczas mityngu w Białogardzie przyniósł  garść niezłych wyników. Widać, że forma rośnie i już niedługo należy spodziewać się wyników liczących się w rywalizacji krajowej. Sygnał do "ataku" daje Ola Kwiecień, która tydzień temu w Świnoujściu ustanowiła rekord klubu w skoku w dal a w Białogardzie ustanowiła rekord klubu juniorek w biegu na 100 m (12.47 s.) tylko o 0,03 s. gorszy od rek. klubu OPEN.
Rekord klubu w skoku wzwyż (1.72 m) atakowała skacząca coraz lepiej Weronika Stefaniuk, niestety niewiele ale zabrakło ale to chyba tylko kwestia czasu.
Z wartościowymi życiówkami na poziomie III klasy sportowej z zawodów wrócili "średniacy". Młodziczka Ala Ulaszewska przebiegła 600 m w czasie 1:41.79 s. Rówieśnik Ali Wiktor Jędrzejak wygrał bieg na tym samym dystansie uzyskując 1:29.72 s. Paweł Gadomski (junior młodszy) pokonał dystans 800 m w czasie 1:59.33 s.

komunikat z zawodów                 zdjęcia

W czwartek 17 maja w sali kinowej Gryfińskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość na którą czeka duża część gryfińskiego sportu. Mowa o Gali Sportu, na której Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino wręczył nagrody za sportowe osiągnięcia
w 2017 r.
Wśród nagrodzonych nie zabrakło zawodników Hermesa bo przecież sukcesów
w minionym roku było sporo. Nagrodzonych zostało 17!!! lekkoatletów: Małgorzata Kowalczyk, Marika Wójs, Piotr Oleszczyszyn, Marta Kwiecień, Aleksandra Kwiecień, Klaudia Szkudlar, Weronika Stefaniuk, Oskar Domingos, Michalina Zembik, Bartosz Trzciński, Agata Piekarz, Marcelina Osińska, Rafał Łakomiec, Marta Kaciupa, Adam Soldat, Paweł Gadomski, Paweł Pankratow oraz dwie gimnastyczki: Kamila Kosudzińska i Martyna Antczak.

Dziękujemy wszystkim za włożony wysiłek w przygotowanie Gali a Panu Burmistrzowi za nagrody i dostrzeganie naszego wysiłku i osiąganych sukcesów.

Równolegle do mityngu w Świnoujściu odbył się mityng w Żerkowie i z racji, że tam w programie był chód, te zawody zostały wybrane przez trenera Jana Podleśnego, gdzie wraz z trenerem udała się grupa ośmiu naszych zawodników. Pięć zawodniczek wystartowało w chodzie a trzech zawodników zdominowało bieg
na 800 m.
W chodzie na 3000 m młodziczek wystartowała Maja Wiczkowska (3. miejsce - 16:45.39 s.) oraz Ola Wilczyńska (8. miejsce - 18:53.82 s.). W chodzie na 5000 m juniorek mieliśmy trzy zawodniczki: Agata Piekarz (1. miejsce - 25:24.10 s.), Michalina Zembik (3. miejsce - 28:00.36 s.) i Marcelina Osińska, która chodu
nie ukończyła.
Trzech naszych reprezentantów wzięło udział w biegu na 800 m zajmując wszystkie trzy miejsca na podium: Paweł Gadomski (1. miejsce - 2:00.89 s.), Bartek Trzciński (2. miejsce - 2:02.68 s.), Wiktor Jędrzejak (3. miejsce - 2:03.03 s.).

komunikat z zawodów              fotki z zawodów

Bardzo udanie wystartowali nasi zawodnicy podczas pierwszego mityngu lekkoatletycznego, na przebudowanym o infrastrukturę lekkoatletyczną stadionie miejskim w Świnoujściu, który odbył się w sobotę 12 maja.
.

nowy stadion w Świnoujściu
.
Swoje konkurencje wygrali: Paweł Pankratow - 1500 m (4:05.94 s), Weronika Stefaniuk - skok wzwyż (1.69 m - próba ataku na rekord klubu - 1.72 m jeszcze nieudana ale było blisko), Ala Ulaszewska - bieg na 600 m (1:43.81 s). Miejsce drugie zajęli: Kuba Pankratow - 1500 m (4:18.91 s) i Ola Kwiecień - skok w dal. Ola, mimo drugiego miejsca uzyskała najlepszy sportowo wynik z naszej ekipy, pobijając swoją życiówkę oraz swój rekord klubu o 2 cm. (5.84 m). Jest to pierwsza w tym roku I klasa sportowa naszych zawodników i prawdopodobnie drugi wynik w kraju (na tą chwilę) w kategorii juniorek U20. Trzecie miejsce w skoku w dal kobiet zajęła Małgosia Kowalczyk z wartościowym wynikiem 5.38 m. Na 100 i 200 m wystartował Kuba Bartczak uzyskując wynik 12.46 s. i 25.33 s. 5.25 m uzyskał w swoim debiucie w skoku w dal z odbicia z deski młodzik Nikodem Mróz (5.25 m).

komunikat z zawodów               fotki z zawodów
Wspaniałe wieści napłynęły z Szamotuł, gdzie w dn. 28-29 kwietnia odbyła się
 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej


startująca w grupie młodszej czyli w nomenklaturze gimnastycznej w klasie III, zajęła bardzo dobre 5 miejsce! Brawo Elizka. Dzięki tak dobremu miejscu w wieloboju wywalczyła prawo startu w dwóch finałach: w układzie tanecznym oraz w układzie
z obręczą, gdzie spotkało się osiem najlepszych w kraju zawodniczek w tej kategorii wiekowej. W ukł. tanecznym Eliza zajęła 6. miejsce a w ukł. z obręczą,
super 4. miejsce. To życiowy sukces naszej gimnastyczki dający nadzieję na medal MP w przyszłości.
Wielkie gratulacje także dla pani trener Gabrieli Kaczmarek!W sobotę 28 kwietnia odbyły się w Złocieńcu Mistrzostwa Województwa UKS - MKS, tradycyjnie dla nas, jako inauguracja rywalizacji na stadionach w sezonie 2018.
W przeciwieństwie do zeszłego roku Złocieniec przywitał lekkoatletów piękną pogodą dając nadzieję na dobre wyniki w dniu dzisiejszym oraz przychylną pogodę w całym sezonie. Nasi zawodnicy zdobyli kilka medali a niektórzy uzyskali nowe rekordy życiowe, szczególnie młodsi zawodnicy, których rekordy nie są tak wyśrubowane. Wartościowe życiówki osiągnęły młodziczki w biegu na 600m (Ala Ulaszewska- 1:41,92 s, Kasia Ragan - 1:48,63 s) oraz Wiktor Jędrzejak w biegu na 300 m - 38,11 s).
Maszyna lekkoatletyczna dopiero budzi się z zimowego letargu i z każdym tygodniem będzie się coraz bardziej rozpędzać a co przyniesie i kto będzie się cieszył a kto smucił, tego nikt nie wie bo to w końcu sport.

komunikat z zawodów          fotki z zawodów

Podejmujesz decyzję o rozpoczęciu treningów, jesteś na pierwszych zawodach, na pierwszym obozie. Uzyskujesz klasę sportową (V klasę), doskonalisz się uzyskując kolejne, wyższe klasy. Pierwszy raz jesteś na Mistrzostwach Polski, zdobywasz pierwszy medal na MP. Dostajesz powołanie do kadry Polski i jedziesz na pierwszy obóz kadry. Jak trenerzy kadry dostrzegą Twoje duże możliwości sportowe dostaniesz szanse na udział w obozach zagranicznych a potem już prosta droga do założenia koszulki z orłem na piersi i reprezentowania kraju w zawodach międzynarodowych. Potem udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata a nawet w Igrzyskach Olimpijskich. Ola Kwiecień i Agata Piekarz są już dość daleko w tej drodze bo obie na etapie kadrowego obozu zagranicznego. Kolejna faza to start w koszulce reprezentantki kraju. Agata już jest po obozie a Ola wraca 29 kwietnia i przesyła pozdrowienia z obozu kadry w Monte Gordo (Portugalia). Kiedy pierwszy start dziewczyn jako reprezentantki kraju? Miejmy nadzieję, że w tym sezonie. Trzymam kciuki.

Wspaniałe wiadomości dotarły do nas z Warszawy, gdzie w weekend (17-18.03.2018) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski oraz eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie III w gimnastyce artystycznej.
Eliza Rybicka, wychowanka Hermesa, trenerki Gabrieli Kaczmarek zajęła 9 miejsce w eliminacjach do tegorocznej OOM, co daje jej możliwość startu na olimpiadzie i podjęcie walki o medal Mistrzostw Polski (och! jak byłoby cudownie).
Brawo Elizka i wielkie gratulacje dla Pani Trener oraz wielkie podziękowania za pomoc w przygotowaniach dla Wiktorii Żurowskiej!

W iście zimowej scenerii, dzisiaj 17 marca w Żaganiu, rywalizowali o medale Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, najlepsi w Polsce biegacze w kategorii junior młodszy U18, junior U20 i senior. Cała dzisiejsza rywalizacja toczyła się przy ciągle padającym śniegu i momentami bardzo porywistym wietrze. Trasa poprowadzona była w zabytkowym parku, m.in. wokół stawu, czy w dawnej fosie Pałacu Książęcego.
Nasz klub reprezentowało trzech juniorów młodszych (Gadowski, Pankratow J, Trzciński) biegających na dystansie 3000 m oraz seniorka Nikolina Szurgocińska, której w ostatnich latach kibicowaliśmy w biegach rekreacyjnych a tym razem postanowiła się sprawdzić w rywalizacji na poziomie MP. Seniorki biegały na dystansie 5 km a Nikolina w stawce 32 zawodniczek zajęła 30 miejsce. Bieg juniorów młodszych na 3000 m okazał się najliczniej obsadzonym z wszystkich biegów. Rywalizowało 71 zawodników (4 nie ukończyło) a z naszych trzech reprezentantów najlepszy okazał się Paweł Gadomski zajmując bardzo dobre 8 miejsce. Nieco dalej, na 13 miejscu bieg ukończył Jakub Pankratow a Bartek Trzciński został sklasyfikowany na 47 miejscu. W klasyfikacji punktowej U18 Hermes z 7 punktami zajął miejsce 18-22 a sklasyfikowano 83 kluby.

więcej zdjęć               komunikat

W sobotę 10 marca w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w Biegach Przełajowych. Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale oraz uzyskali 9 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.

Ulaszewska Alicja - 1500 m - 2 miejsce
Wiczkowska Julia - 1500 m - 16 miejsce
Jędrzejak Wiktor - 2000 m - 2 miejsce
Zapart Michał - 2000 m - 7 miejsce
Ragan Katarzyna - 2500 m - 7 miejsce
Martynowicz Wiktoria - 2500 m - 16 miejsce
Szachnowski Jakub - 3000 m - 15 miejsce
Surdacki Jerzy - 3000 m - 20 miejsce

Podcas zawodów odbyła się klasyfikacja zawodników w ramach Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych:

młodzicy

Ulaszewska Alicja - 1500 m - 1 miejsce
Wiczkowska Julia - 1500 m - 7 miejsce
Jędrzejak Wiktor - 2000 m - 1 miejsce
Zapart Michał - 2000 m - 3 miejsce
Ragan Katarzyna - 2500 m - 4 miejsce
Martynowicz Wiktoria - 2500 m - 6 miejsce
Szachnowicz Jakub - 3000 m - 5 miejsce
Surdacki Jerzy - 3000 m - 8 miejsce

juniorzy młodsi

Gadomski Paweł - 2000 m - 2 miejsce
Pankratow Jakub - 2000 m - 4 miejsce
Trzciński Bartosz - 2000 m 7 miejsce

seniorki

Szurgocińska Nikolina - 3000 m - 4 miejsce

W piątek 23 lutego burmistrz
Mieczysław Sawaryn nagrodził nasze lekkoatletki za ostatnie sukcesy podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Podczas spotkania w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, cztery nasze zawodniczki: Marcelina Osińska, Agata Piekarz, Weronika Stefaniuk i Aleksandra Kwiecień, spotkały się z dużą życzliwością i słowami uznania za ich pracę i nieprzeciętne osiągnięcia. Gratulacje zostały skierowane także do trenerów oraz rodziców naszych zawodniczek. Burmistrz podkreślał, że takie sukcesy to nie przypadek, to talent i ciężka praca zawodnika i trenera. Życzył naszym medalistką dalszych sukcesów, zdobywania medali i niegasnącej pasji do lekkiej atletyki.
Uczestniczki spotkania otrzymały nagrodę finansową ufundowaną z prywatnych środków Burmistrza, za co serdecznie dziękujemy.

kilka fotek ze spotkania

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza "młodzieżówka" podczas Halowych Mistrzostw Województwa zawodników biorących udział w programie Lekkoatletyka Dla Każdego! skupionych w Ośrodku Lekkiej Atletyki Zachodniopomorskie. W zawodach, które odbyły się 17 lutego w Szczecinie wystartowało 296 młodych lekkoatletów (545 osobostartów). Zawodnicy mogli się sprawdzić w trzech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i skok wzwyż. Nasi zawodnicy wywalczyli 10 medali a prawdziwą "gwiazdeczką" okazała się Lena Wójs wygrywając zarówno 60 m jak i skok w dal rocznika 2006. Również jasno zaświeciła Nadia Majchrzak, która pomimo że startowała w roczniku 2007 będąc o rok młodsza, zdołała wywalczyć dwa medale - srebro w skoku w dal i brąz w biegu na 60 m. Alan Ciereszko uzyskał najlepszy wynik w biegu na 60 m rocznika 2006 oraz zdobył brązowy medal w skoku w dal. Także dwa medale padły łupem Nikodema Mroza, który w roczniku 2004 zajął 3 miejsca na 60 m i w soku w dal. Srebrny medal w skoku w dal zdobył Michał Zapart (2004) i zajął 4 miejsce w biegu na 60 m. Brązowy medal w roczniku 2006 zawisł na szyi Celestyny Szulc. Blisko medalu, na 4 miejscu zakończył rywalizację w biegu na 60 m r. 2005 Filip Ogonowski, dodatkowo zajmując 5 miejsce w skoku w dal. Brawo, tak trzymać!

fotki z zawodów

III DZIEŃ (11.02.2018)

Mistrzostwa zaczęły się fantastycznie ale końcówka była równie emocjonująca
i owocna w medalowe zdobycze. Działo się dużo.
Do południa startowali chłopcy, najpierw w 1 serii biegu na 1000 m,  wystartował Paweł Gadomski. Mimo młodszego wieku od większości rywali, pobiegł bardzo mądrze i odważnie czego efektem była życiówka o 4 sek. oraz 6 miejsce w HMP. Miło obserwować jak fajnie ten zawodnik się rozwija a na kolejne sukcesy długo czekać nie będziemy.
W drugiej serii zobaczyliśmy Adama Soldata, który pobiegł wolniej od Pawła ale
w granicach swojej życiówki, zajmując 5 miejsce w serii i 15 w Mistrzostwach.
W finale "B" biegu na 600 m pobiegł Bartek Trzciński. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Po starcie objął prowadzenie i długą cześć dystansu przewodził stawce biegaczy by ostatecznie zająć 4 miejsce. Oznacza to, że zostanie ostatecznie sklasyfikowany na 10 miejscu. To duży sukces Bartka bo przecież za rok także będzie jeszcze juniorem młodszym ale mocniejszym i bardziej doświadczonym.
To będzie jego czas na duże sukcesy. Poczekamy. Brawo Bartek.
Po południu rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Co by o tym występie nie napisać to będzie za mało. Ola Kwiecień została Halową Mistrzynią Polski Juniorek
w trójskoku
...zdjęcia z  zawodów         komunikat z zawodów

Wczoraj, 3 lutego w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kat. młodzika, jun. młodszego i juniora. Nazwa ładna ale bardziej to były korytarzowe mistrzostwa i w niektórych konkurencjach LA. Szczeciński "korytarz" to typowy obiekt rozgrzewkowy (przy stadionie) oraz treningowy.
W ramach zawodów można rozegrać bieg na 60 m, 60 ppł, skok w dal, wzwyż, trójskok i skok o tyczce. Na gryfińskie potrzeby byłby to obiekt marzenie.
W zawodach wystartowało ośmioro naszych reprezentantów, trzy juniorki i pięcioro młodzików. Zdobyliśmy trzy medale i wszystkie złote. Medale padły łupem naszych juniorek, których za tydzień czeka najważniejszy sprawdzian sezonu zimowego
- Halowe Mistrzostwa Polska Juniorów i Jun. Młodszych.
Marika Wójs zwyciężyła w biegu na 60 ppł - 9,71 s.
Weronika Stefaniuk zwyciężyła w skoku wzwyż - 1,69 m. Kolejna wysokość 1,72 m (rek. życiowy) była blisko, może na HMP
Ola Kwiecień zwyciężyła w trójskoku - 12,12 m potwierdzając życiową formę przed krajowymi mistrzostwami. Aktualnie Ola ma najlepszy wynik wśród juniorek w kraju.
Młodzicy Michał Zapart i Nikodem Mróz rywalizowali w skoku w dal uzyskując odpowiednio 4,88 m i 4,80 m zajmując 6 i 7 miejsce.
Pięcioro młodzików pobiegło na 60 m zajmując dalsze miejsca chociaż nieźle się prezentując zważywszy, że czworo z nich to zawodnicy biegów średnich (Ala Ulaszewska, Wiktoria Martynowicz,
Wiktor Jędrzejak i Michał Zapart). Nikodem Mróz dopiero rozpoczął 2-letni okres młodzika więc ma jeszcze czas na sukcesy.

zdjęcia z zawodów

Wczorajszy (27.01.2018) nasz udział w halowym mityngu w Toruniu był bardzo emocjonujący bo był niezmiernie ważny w kontekście zbliżających się Halowych Mistrz Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się 9-11.02.2018 w Toruniu. Na zawodach zabrakło naszych trzech chodziarek (Piekarz, Zembik, Osińska), które przygotowują się do MP na obozie w Spale ale pozostali dostarczyli sporą dawkę emocji. Należy pamiętać, że wszyscy wrócili 24 stycznia z obozów i powinni być jeszcze nieco zmęczeni sporą dawką treningową.
Marika Wójs uzyskała w biegu na 60 ppł juniorek 9,61 s zaledwie 0,04 s gorszy od jej rekordu a w biegu na 60 m - 8,40 uzyskując nowy swój rekord.
Weronika Stefaniuk pokazała się ze świetnej strony wygrywając konkurs skoku wzwyż z wynikiem 1,70 m wyrównując swoje rekordowe osiągnięcie na hali. Atak na rekord - 1,72 m jeszcze się nie powiódł ale to chyba tylko kwestia czasu.
Bartek Trzciński uzyskał w biegu na 600 m - 1:29,56 s. To nowy halowy rekord Bartka a do najlepszego osiągnięcia ze stadionu zabrakło jedynie 1,03 s.
Paweł Gadomski", startując pierwszy raz jako junior młodszy uzyskał w biegu na 1000 m - 2:38,55 s. poprawiając swoje najlepsze osiągnięcie nie tylko z hali ale także ze stadionu. Forma jest!
Wiktor Jędrzejak", jako jedyny młodzik w naszym zespole także w biegu na 1000 m uzyskał rezultat lepszy od swojej życiówki z lata i wynosi obecnie 2:48,80 s.
Jako ostatnia z naszych startowała Ola Kwiecień zaliczając bardzo udane zawody. Uzyskany rezultat w trójskoku to nowy jej rekord, przekraczając po raz pierwszy granicę 12 m (12.15 m), przegrywając z najlepszą w kraju od paru lat Anną Jagaciak Michalską (6. zawodniczka MŚ - Londyn 2017) równo o 1 m. Wynik Oli to aktualnie 1. miejsce w kraju wśród juniorek i 3. wynik OPEN !!!

komunikat         zdjęcia

Od trzech lat trwa świetna passa naszych lekkoatletów, a każdy następny rok okazuje się lepszy. Gimnastyczki stale podnoszą swoje umiejętności coraz częściej zajmując miejsca na podium w ogólnopolskich zawodach. Członkowie "Klubu Biegacza", pokonują kolejne bariery swoich możliwości. Krótko mówiąc HERMES jest w świetnej formie i miejmy nadzieję że jeszcze długo tak będzie.

W piątek 5 stycznia podsumowaliśmy i pożegnaliśmy stary sezon. Wysłuchaliśmy sprawozdań z działalności naszych sekcji a było czym się pochwalić. Najlepsi zostali wyróżnieni a wszystko można obejrzeć na fotkach tutaj .
O najlepszych lekkoatletach, ich sukcesach, można poczytać tutaj.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zaproszonym gościom, zawodnikom, rodzicom, oraz sympatykom klubu. W szczególności władzą Powiatu Gryfińskiego w osobie pana starosty Wojcecha Konarskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Romana Michalskiego.

Nie zapominajmy o włodarzach naszego miasta, bez ich przychylności i wsparciu finansowym, jakie otrzymujemy z budżetu samorządu, nasze sukcesy nie byłyby możliwe. Dziękujemy!

Specjalne podziękowania dla Marty Kwiecień za profesjonalne poprowadzenie uroczystości i cudowne, mądre, jakże dojrzałe słowa, które poruszały i zmuszały do głębokich przemyśleń. Byłaś rewelacyjna i nie są to tylko moje odczucia.
Wielkie Brawa!

Podziękowania także za oprawę artystyczną dla Mistrza w swoim fachu Tadeusza Wasilewskiego oraz dla naszych cudnych gimnastyczek: Elizki, Martynki, Karolci, Kamilki, Darii i Aluni.

Nad całością imprezy, zawiadując dźwiękiem i multimediami czuwał niezastąpiony Czesław Oleszczyszyn. Bardzo dziękuję za poświęcenie nam swojego cennego czasu i podarowanie nam swoich umiejętności.
.
Wszystkim naszym zawodnikom życzę sukcesów w nowym sezonie 2018.

 

 


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright (c) 2018 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl