ROK ZAŁOŻENIA KLUBU - 1959

..

MOCNA  "TRÓJKA"  W  BIAŁOGARDZIE  Z  HERMESIAKAMI  W  ROLI  GŁÓWNEJ

Bardzo dobre wyniki uzyskali wczoraj 20 lipca w Białogardzie, podczas
21. Zachodniopomorskiego Wieczornego Mityngu Biegowego,
 zawodnicy naszego klubu, wychowankowie trenera Jana Podleśnego. W biegu na 3000 m wzięli udział Wiktor Jędrzejak i Paweł Gadomski uzyskując świetne rezultaty. Wynik Wiktora 8:40.35 s. (rekord życiowy) to najlepszy w tym roku wynik w kraju wśród juniorów młodszych (do lat 17) a przecież on ma lat 16!!!
Wynik Pawła 8:47.72 s. (rekord życiowy), słabszy ale również świetny, plasuje go
w krajowej statystyce jun. mł. na trzecim miejscu!!! Brawo chłopaki.
W biegu na 800 m wystartował Bartek Trzciński uzyskując wynik 2:00.46 s. (rekord życiowy). Szkoda, że forma przyszła trochę za późno bo z tym wynikiem byłby uczestnikiem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mając szanse walki o jak najlepsze miejsce mistrzostw Polski U18.
Czwarty nasz zawodnik Kuba Bartczak wziął udział w biegu na 400 m uzyskując także swój nowy rekord życiowy - 54.06 s.

komunikat z zawodów

Medalowe żniwa 2019 trwają w najlepsze. Podczas
25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
104 medal (brązowy) na zawodach rangi MP w historii klubu zdobył w biegu na 1500 m 16-letni Wiktor Jędrzejak a osiągnięty czas okazał się nowym rekordem klubu juniorów młodszych (3:57.43 s). Poprzedni rekord należał do Pawła Pankratowa
i był ustanowiony w 2012 r a Paweł miał wtedy 17 lat.
Dzień później Marcelina Osińska zostaje Mistrzynią Polski wygrywając chód na dystansie 5000 m z wynikiem 27:38.73 s., zdobywając 105 medal w historii klubu.

komunikat z zawodów 73. Mistrzostwa Polski Juniorów (U20)
, które odbyły się w dn. 3-5.07.2019 r. dostarczyły nam wiele emocji i jednoznacznie stwierdzając były dla nas bardzo udane. Trzy nasze, śliczne dziewczyny, walczyły cudownie o jak najlepsze miejsca
w swoich konkurencjach i zasłużyły na ogromne brawa!!!
6, miejsce Michasi Zembik, 3. miejsce Weroniki Stefaniuk i 2. miejsce Oli Kwiecień to świetne osiągnięcia, które pozwoliły naszemu klubowi na zgromadzenie 30 pkt.
w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, na zajęcie
45 miejsca w punktacji klubowej (sklasyfikowano 169 klubów, które uzyskały, co najmniej 1 pkt. - zobacz), na zajęcie 36 miejsca w punktacji medalowej (71 klubów zdobyło medale - zobacz).

komunikat końcowy            fotki z zawodów

Wszystko zaczęła Weronika udanymi kwalifikacjami w skoku wzwyż...Aleksandra Kwiecień, Weronika Stefaniuk i Michalina Zembik będą reprezentować Gryfino podczas 73. Mistrzostw Polski Juniorów (U20), które w nadchodzącym tygodniu odbędą się w Raciborzu. Według statystyk żadna z nich nie jest faworytką, żadna nie posiada wyniku mieszczącego się w strefie medalowej. Ola i Weronika mają 4 wynik w kraju w U20 a Michasia 6. Pozycje do ataku dobre ale łatwo nie będzie.
Ola będzie bronić w trójskoku tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku ale ciągnąca się od lutego kontuzja stopy skutecznie przeszkadzała w przygotowaniach to tego startu. Miejmy tylko nadzieję, że Ola na bazie ogromnego talentu jest w stanie zrobić coś z niczego i tylko oby noga nie bolała.
Weronika to brązowa medalistka w skoku wzwyż z poprzedniego roku a przecież rok temu przystępowała do MP dysponując 7 rezultatem więc w tym roku jest  lepiej. Na pewno Wera tanio skórki nie sprzeda i powalczy o swój 8 medal MP.
Michasia to już doświadczona chodziarka ale dystans 10 000 m jest długi i wszystko zdarzyć się może a różnica pomiędzy 4 a 8 zawodniczką jest nie wielka i trudno coś przewidzieć. Będzie się liczyła technika i dyspozycja dnia.

POWODZENIA !!!

Pięć naszych gimnastyczek wystartowało
w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej,
która odbyła się w dn. 25-26.05.2019 r. w Wieliczce.

Maria Broszkowska zdobyła srebrny medal w wieloboju w klasie III! Brawo Marysiu. W tej samej kategorii wiekowej Małgorzata Serafin zdobyła 9 miejsce a Zuzanna Stępień miejsce 11. Wśród zawodniczek klasy II Martyna Antczak zajęła miejsce 15 a Eliza Rybicka miejsce 20

Na drugi dzień odbyły się finały w poszczególnych przyrządach. Marysia Broszkowska w finale układu tanecznego zajęła 5 miejsce a w obręczy 6 miejsce. Gosia Serafin w finale obręczy zajęła miejsce 5 a Zuzanna Stępień w finale obręczy miejsce 8. Martyna Antczak w finale ze wstążka zajęła miejsce 5.

W klasyfikacji województw zajęłyśmy bardzo dobre 4 miejsce
a w klasyfikacji klubowej nasz klub zajął miejsce 5

Gratulacje dla zawodniczek i Trenerek

Sześcioro naszych juniorów wystartowało w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego U18 i U20 w lekkiej atletyce, które odbyły się w sobotę 25 maja. Pięcioro z nich stanęło na podium Mistrzostw a czworo zdobyło tytuł mistrzowski. Medalistami zostali:
1 m - Aleksandra Kwiecień - skok w dal U20 - 5.67 m
1 m - Wiktor Jędrzejak - bieg 800 m U18 - 2:00.67 s
1 m - Weronika Stefaniuk - skok wzwyż U20 - 1.68 m
1 m - Michalina Zembik - chód 5000 m U20 - 28:28.43 s
3 m -
Paweł Gadomski - bieg 800 m U18 - 2:01.20 s
7 m -
Bartek Trzciński - bieg 800 m U18 - 2:03.97 s

BRAWO! BRAWO! BRAWO!

komunikat z zawodów            zdjęcia z zawodów

Mityng w Świnoujściu chociaż odbył się dopiero po raz drugi stał już się stałym punktem w kalendarzu naszych startów. Świetny obiekt położony wśród drzew, bardzo dobra organizacja, pamiątkowe medale i gulaszowa dla wszystkich uczestników, pucharki dla najlepszych trójek w konkurencjach.. niech inni się uczą, szkoda że takich zawodów w naszej LA jest tak mało, bardzo szkoda.
Świnoujście - Gratulujemy - Dziękujemy
Nasi zawodnicy w większości zaprezentowali się bardzo dobrze. Od mocnego uderzenia zaczęła jedna z najlepszych w naszym zespole - Weronika Stefaniuk.
W pierwszym starcie sezonu wygrywa konkurs skoku wzwyż wynikiem 1.70 m
(I klasa sportowa), poprawiając swój rekord klubu juniorek, wskakując na 3. miejsce w krajowym rankingu juniorek (U20). W tym samym konkursie na trzecim miejscu plasuje się 13-latka (!!!), nasza Julka Pasieka ze świetnym jak na swój wiek wynikiem 1.50 m. Nowy rekord życiowy daje jej 2. miejsce w kraju w kategorii dzieci starszych (U14). Kolejne świetne wyniki padły w biegu na 800 m. Wiktor Jędrzejak wygrał z nowym rekordem życiowym 1:57.18 s, który plasuje go na 5. miejscu
w kraju w U18. Trzecie miejsce zajął Paweł Gadomski z dobrym wynikiem 2:02.00 s. W biegu na 100 m karty rozdawał wiatr ale na trzecim stopniu podium stanął nasz młodzik Nikodem Mróz, który w eliminacjach pobiegł świetnie ale z za dużym wiatrem a w finale pobił życiówkę (12.41 s) biegając pod wiatr - 1.2 m/s. Gratulacje za odwagę należą się także Wiktorii Martynowicz, która nieźle zaprezentowała się
w trudnym biegu na 1500 m z przeszkodami. W swoim pierwszym w życiu starcie, w tej konkurencji, uzyskała wynik 5:57.94 s i jest to na tą chwilę 4. wynik w kraju w U18
i być może pozwoli Wiktorii na udział w tegorocznej OOM. Trzymam kciuki!

wszystkie wyniki             zdjęcia z zawodów

Kolejny start lekkoatletów naszego klubu w nowym sezonie odbył się w sobotę 4 maja w Białogardzie w ramach mityngu otwarcia sezonu Klubu Lekkoatletycznego "Iskra" Białogard. Pogoda tym razem kiepściutka ale mimo to wielu lekkoatletów wróciło do domów z nowymi życiówkami, także naszych. Wśród 13 zawodników MKS Hermes należy zwrócić uwagę na życiówki w biegu na 600 m Wiktora Jędrzejaka (junior młodszy) oraz Michała Zaparta (młodzik), których wyniki to jedne z najlepszych na ten czas, w kraju (odpowiednio 5 i 3).

komunikat z zawodów

Sezon 2019 w lekkiej atletyce rozpoczęty. Pierwsze zawody na stadionie, w których wzięliśmy udział, odbyły się w sobotę 27 kwietnia w Złocieńcu jako Mistrzostwa Województwa uczniowskich i międzyszkolnych klubów sportowych. W zawodach wystartowało 26 naszych młodych zawodników, niektórzy po raz pierwszy, co było dla nich sporym wyzwaniem. Z 26 naszych zawodników, 16 wróciło z medalem a 6 z medalem złotym (Wiczkowska, Pasieka, Mróz, Martynowicz, Zapart, Jędrzejak). Gratulacje także za uzyskanie wyników dających klasy sportowe a szczególnie dla tych, co je uzyskali po raz pierwszy (Luchcińska i Pasieka - IV klasa, Wójs - V klasa). Szkoda tylko, że pogoda nie była zbyt łaskawa i było zimno (ok. 10 stopni) oraz pokropił deszczyk. Liczymy na lepszą współpracę z pogodą następnym razem

komunikat z zawodów              zdjęcia z zawodów

Nasze "chodziarki" tradycyjnie zainaugurowały nowy sezon zawodami w Zaniemyślu, gdzie odbyły się już
XVII Międzynarodowe zawody w chodzie sportowym.

Na pierwsze zawody w sezonie wybrało się wraz z trenerem Podleśnym pięć zawodniczek, trzy już doświadczone i utytułowane (Michalina Zembik, Marcelina Osińska i Julia Wiczkowska) oraz dwie nowicjuszki (Karolina Serafin i Kaja Zakrzewska).
Julia, Kaja i Karolina (młodziczki) startowały na 3000 m, wszystkie kończąc z życiówkami. Julia zajęła 2 miejsce z bardzo wartościowym wynikiem 15:23 s. (II klasa) a Kaja i Karolina łamiąc czas 19 min (18:08 s i 18:35 s) uzyskały IV klasę sportową.

Rywalizację wśród juniorek młodszych na dystansie 5000 m wygrała Marcelina (brawo!) z nowym rekordem życiowym - 26:16 s. W zeszłym roku wśród jun. młodszych w Polsce szybciej chodziła tylko nasza Agatka Piekarz. Cieszy tak wysoka forma na początku sezonu.

Wśród juniorek na dystansie 10000 m wystartowała Michasia Zembik uzyskując rezultat 59:57 s. Do życiówki nieco zabrakło ale Michasi pewnie głowę teraz zaprząta zbliżająca się matura a jak już będzie po to "złapie wiatr w żagle"

komunikat końcowy z zawodów            kilka zdjęć z zawodów

23 marca to data, gdzie Polski Związek Lekkiej Atletyki zaplanował rozegrać w Olszynie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych U18, U20, S, czyli w kat. juniora młodszego, juniora i seniora. Nasz klub reprezentowało sześcioro jun. młodszych, wychowanków trenera Jana Podleśnego. Chociaż medalu nie było to jednak występ naszych lekkoatletów był bardzo dobry. Kilka sekund dzieliło Wiktora Jędrzejaka od medalu zajmując w biegu na 3 km 5 miejsce. Nieco dalej na miejscu 9 sklasyfikowano Pawła Gadomskiego a na 33. Bartka Trzcińskiego. W biegu na 3 km wystartowało 70 zawodników. Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowano Kasię Ragan - 19 miejsce w biegu na 3 km (startowało 51 zawodniczek). Miejsce 28 w biegu na 2 km zajęła, w śród 58 rywalek, Ala Ulaszewska a na 39 miejscu sklasyfikowano Wiktorię Martynowicz. Nasza ekipa wywalczyła 12 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego, co w klasyfikacji klubowej uplasowało Hermesa na 5 miejscu w kraju !!! (zobacz)
Wielkie gratulacje dla naszych zawodników i trenera!!!

komunikat z zawodów

42 sportowców z Gryfina bądź reprezentujących gryfińskie kluby zostało nagrodzonych przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, podczas gryfińskiej Gali Sportu 2019, za wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym
i krajowym w 2018 roku czyli za zajęcie co najmniej 8 miejsca w zawodach rangi mistrzostw Polski.
Wśród tych zawodników dokładnie połowa, bo aż 21 osób, to przedstawiciele MKS Hermes (13 lekkoatletów i 8 gimnastyczek artystycznych). Nie ma się co dziwić bo miniony rok był dla naszego klubu "tłusty" a wystarczy tylko wspomnieć o 10 medalach zdobytych przez lekkoatletów na zawodach rangi mistrzostw Polski.
Cieszymy się, że ciężka praca i nie bagatelne osiągnięcia gryfińskich sportowców są dostrzegane i nagradzane za co serdecznie w imieniu MKS Hermes dziękuję.

zdjęcia z Gali Sportu        lista nagrodzonych sportowców

KB Hermes Gryfino w nowych strojach!!! Prawda, że wyglądają bajerancko. Brawo za skuteczną realizacją fajnego pomysłu, niech te stroje Was scalają jako grupę mającą wspólne cele, wspólny sposób na życie. Sport nie musi się kończyć w weku 15, 20 czy 30 lat. Sport to może być sposób na życie, całe życie. Jesteście pozytywnie zakręceni a przy tym skutecznie promujecie sportowe wartości, promujecie Hermesa, promujecie nasze miasto - Gryfino.
DZIĘKUJEMY!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych, które odbyły się w sobotę 9 marca w Poznaniu, to pierwsze zawody punktowane do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w tym roku,
w którym rywalizowali nasi zawodnicy. Zawody punktowane mają swój prestiż
a wszystkie kluby starają się wystawić do zawodów wszystkich swoich najlepszych zawodników i stąd rywalizacja stoi na wysokim poziomie. Medali w tym roku nie było ale cieszy 5 punkcików a najbliżej podium był Michał Zapart, który uplasował się na 4 miejscu w biegu na 2 km zajął w gronie 28 biegaczy 4 miejsce.

- Jakub Szachnowski - 3 km - 13 miejsce
- Magdalena Chatłas - 1,5 km - 10 miejsce
- Karolina Serafin - 1,5 km - 25 miejsce
- Martyna Luchcińska - 2,5 km - 12 miejsce
- Kaja Zakrzewska - 2,5 km - 14 miejsce
- Julia Wiczkowska - 2,5 km - 20 miejsce

W klasyfikacji klubowej zostaliśmy sklasyfikowani na 4 miejscu a punkty zdobywali zawodnicy z 28 klubów województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Brawa za udany występ dla wszystkich zawodników i trenera Jana Podleśnego

Sześć medali wywalczyli zawodnicy Jana Podleśnego podczas
Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych
,
które odbyły się w sobotę 2 marca w Stargardzie.

Mistrzem województwa został Wiktor Jędrzejak zwyciężając wśród juniorów młodszych w biegu na 2000 m. Co ciekawe całe podium było dla Hermesa bo na niższych jego stopniach stanął Paweł Gadomski (srebro) i Bartek Trzciński (brąz). Srebrne medale oprócz Pawła zdobyli: Michał Zapart w biegu na 1500 m młodzików, Ala Ulaszewska w biegu na 1500 m juniorek młodszych i Kasia Ragan w biegu na 2000 m juniorek młodszych.
Pozostałe miejsca naszych zawodników:
dzieci 1500 m - 4 miejsce Alan Ciereszko i 9 miejsce Piotr Rybka
młodziczki 1000 m - 7 miejsce Magdalena Chatłas, 8 miejsce Martyna Luchcińska i 9 miejsce Karolina Serafin
młodziczki 2000 m - 6 miejsce Kaja Zakrzewska i 7 miejsce Dominika Szulc
młodzicy 2000 m - 7 miejsce Filip Ogonowski i 8 miejsce Jakub Szachnowski
juniorki Młodsze 1500 m - 5 miejsce Paulina Drożdżewska

GRATULACJE !!!  GRATULACJE !!!  GRATULACJE !!!

parę zdjęć z zawodów

Szanowni zawodnicy, członkowie i sympatycy MKS Hermes Gryfino.
Z wielką satysfakcją informuję, że decyzją Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego w uznaniu zasług dla rozwoju regionu - naszemu Klubowi MKS Hermes Gryfino, nadano Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.
W dniu 28.02.2019 miałem przyjemność w imieniu Zarządu Klubu wyróżnienie te odebrać z rąk Olgierda Geblewicza - Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Wojciecha Konarskiego - Starosty Powiatu Gryfińskiego.
Z tej okazji chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować wszystkim zawodnikom i zawodniczkom aktualnie reprezentującym Klub, jak również tym, którzy na przestrzeni minionych 60 lat działalności Klubu (w roku 2019 obchodzimy jubileusz 60-lecia działalności Klubu) - swoimi wynikami, osiągnięciami sportowymi na obiektach sportowych województwa, kraju i zagranicy, przyczynili się do bardzo wysokiej pozycji sportowej Klubu w regionie i w kraju.
Szczególne podziękowania kieruję do zawodników i zawodniczek, którzy zdobywali tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach i punkty w ogólnopolskiej rywalizacji dzieci i młodzieży, a także gratulacje kieruję do naszych trenerów i trenerek, tych aktualnie pracujących jak i z lat minionych.
Szanowne koleżanki i koledzy, nie byłoby tak wspaniałych wyników, gdyby nie stałe zabezpieczenie finansowe działalności klubu, zapewnione przez Miasto i Gminę Gryfino, za co przy tej okazji dziękuję Mieczysławowi Sawarynowi- Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino i radnym naszej gminy.
Dziękuję także sympatykom, rodzicom zawodników, sponsorom, którzy nas wspierają w prowadzeniu działalności. Niech to wyróżnienie będzie motywacją dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych na dalsze kolejne lata działalności i przyczyni się do zwiększenia potencjału naszej Gminy, Powiatu i Województwa.
Z gratulacjami i szacunkiem - Jan Nowysz, Prezes MKS Hermes Gryfino.


Więcej zdjęć z tej uroczystości autorstwa Zbigniewa Włodarczyka można zobaczyć na egryfino.pl

Po historycznym sukcesie podczas juniorskich halowych mistrzostw Polski wydawało się, że nic więcej nie morze się wydarzyć a już na pewno nie przewidywaliśmy sukcesów medalowych podczas HMP seniorów. Świetny występ Oli Kwiecień podczas HMP U20 sprawił, że Ola mogła wystąpić w mistrzostwach seniorów ale nikt się nie spodziewał że tak skutecznie. Najlepsza w kraju juniorka zdobyła brązowy medal w trójskoku wyrównują swoją życiówkę i był to chyba pierwszy, historyczny, medal dla Hermesa zdobyty podczas HMP.

Na drugi dzień w biegu na 3000 m wystartował nasz senior Paweł Pankratow. Przez sporą część dystansu prowadził bieg dopóki na czoło stawki nie wyszedł Marcin Lewandowski.  W końcówce biegu wyprzedza go jeszcze Andrzej Kowalczyk ale Paweł wbiega na metę jako trzeci w czasie nowej życiówki, zdobywając brązowy medal.

Przez 60 lat medali na HMP nie było a tu na jednej imprezie aż dwa.

zdjęcia z zawodów

Takich mistrzostw jeszcze nie było. Medale się sypały jak grzyby we wrześniu. Piękny sen Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 trwał także w trzecim dniu zawodów, który okazał się najbardziej madalodajny. Kolejny medal dla Gryfina, kolejne marzenia są realizowane. Wiktor Jędrzejak, po świetnym taktycznie biegu, został wicemistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 1000 m. Brawo Wiktor i trener Jan Podleśny. Jest pięknie a to nie był jeszcze koniec. Po południu wystartowały jeszcze Weronika w skoku wzwyż i Ola w 3-skoku. Najpierw skacząc 1.70 m wzwyż po brąz sięga Weronika Stefaniuk wyrównując swoją życiówkę (brawo!!!) a chwilę później skokiem na odległość 12.65 m Ola Kwiecień uzyskuje swój rekord życiowy zostając mistrzynią Polski juniorów. Coś niesamowitego. Rewelacja. W ogóle brak słów. Sześć medali i trzecie miejsce Hermesa w klasyfikacji medalowej (zobacz) a medale zdobywali zawodnicy z 96 klubów To historyczne osiągnięcie naszego klubu. Brawo. Brawo. Brawo!!!

zdjęcia z zawodów              pisali w prasie (7 Dni Gryfina)

Drugi dzień Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i trzeci medal dla Gryfina i dla Hermesa. Tym razem brąz wyskakała na skoczni w dal Ola Kwiecień osiągając w trzeciej próbie magiczne 6,00 m, ustanawiając swój rekord życiowy. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, aż 3 zawodniczki osiągnęły rezultaty z "6" z przodu a pięć pierwszych pobiło rekordy życiowe. Ola walczyła wspaniale i nie tylko z rywalkami ale także z bólem w stopie. Jest medal, pękła granica 6 m i za to należą się wielkie brawa.
W eliminacjach biegu na 600 m udział wziął Bartek Trzciński. Pobiegł w okolicach swojej życiówki ale to okazało się za mało na finał B zajmując ostatecznie 18 miejsce.
Po drugim dniu mistrzostw Hermes na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej !!!

Jest pierwszy medal dla Gryfina podczas HMP!!! Marcelina Osińska kończy chód na 3000 m juniorek młodszych na drugim miejscu i zostaje Wicemistrzynią Polski. Wielkie brawa dla Marcysi i trenera Jana Podleśnego. Zaczęło się super i oby tak przez wszystkie 3 dni.

Minęło parę minut od sukcesu Marceliny a tu wpada już drugi medal i to złoty. Niepokonana od trzech lat w chodzie sportowym Agatka Piekarz nie pozostawiła złudzeń pozostałym zawodniczkom i dublując wszystkie konkurentki, niezagrożona, została kolejny raz mistrzynią Polski, tym razem już jako juniorka U20. GRATULACJE !!!
Na tym samym dystansie 9 miejsce zajęła Michalina Zembik.

Linki do transmisji na żywo w internecie tutaj
a wyniki i program tutaj


W piątek 8 lutego, w pięknym lekkoatletycznym obiekcie Arena w Toruniu, rozpocznie się trzydniowa rywalizacja juniorów młodszych (U18) oraz juniorów (U20) o medale Halowych Mistrzostw Polski. W mistrzostwach weźmie udział 7-osobowa reprezentacja naszego klubu. Spróbujmy się przyjrzeć jakie teoretycznie szanse mają nasi zawodnicy.

  ALEKSANDRA KWIECIEŃ - U20
liderka krajowych tabel w skoku w dal i w trójskoku mająca olbrzymie szanse na dwa medale ale... po ostatnich zawodach pojawił się ból w stopie i czy Ola będzie w stanie wystartować?
Start: w dal sobota godz. 15.15 trójskok niedziela 17,55
  AGATA PIEKARZ - U20
jeszcze w sezonie halowym nie wystartowała ale od trzech lat jest "dominatorką" w swojej kategorii wiekowej w chodzie sportowych i raczej nic się nie zmieniło więc oczekujemy walki o złoto.
Start: piątek godz. 16.10
  WERONIKA STEFANIUK - U20
zajmuje trzecie miejsce w krajowych tabelach skoku wzwyż juniorek a więc jest duża szansa na medal ale patrząc realnie walka raczej "tylko" o brąz.
Start: niedziela godz. 17.50
  MICHALINA ZEMBIK - U20
podobnie jak Agata jeszcze nie startowała ale posiada trzeci wynik wśród zgłoszonych a więc czeka nas emocjonująca walka o medal Michasi. Tylko czy forma jest medalowa ale o tym już niedługo się przekonamy.
Start: piątek godz. 16.10
  MARCELINA OSIŃSKA - U18
także bez wyniku w tym roku ale patrząc na zgłoszenia do chodu na 3000 m juniorek młodszych powinna powalczyć o medal, być może nawet o złoto.
Start: piątek godz. 15.15
  WIKTOR JĘDRZEJAK - U18
kolejna nasza szansa medalowa bo Wiktor to wicelider tabel jun. młodszych na 1000 m. To już sprawdzona "Firma" bo to przecież Mistrz Polski młodzików na 2000 m z zeszłego roku.
Start: niedziela godz. 11.45
  BARTOSZ TRZCIŃSKI - U18
zajmuje 18 miejsce wśród 38 zgłoszonych zawodników do biegu na 600 m. Realnie chyba finał B czyli walka
o miejsca 7-12 ale Bartek potrafi zaskakiwać i umie na hali walczyć.
Start: el. - sobota godz. 12.55 F - niedziela 13.15

Linki do transmisji na żywo w internecie tutaj
a wyniki i program tutaj

Zimowy obóz to stały punkt w przygotowaniach lekkoatletów do nowego sezonu więc idąc tym tokiem myślenia nie mogło na obozach zabraknąć naszych zawodników. Największa grupa, korzystając z uroków zimy trenuje pod czujnym okiem tr. Jana Podleśnego w Szklarskiej Porębie. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale przebywa Agata Piekarz i Marcelina Osińska a w Bydgoszczy Weronika Stefaniuk i Ola Kwiecień.
Wszyscy serdecznie pozdrawiają Gryfino obiecując solidną pracę chociaż niektórzy muszą częściowo odpuścić bo przecież już za dwa tygodnie w Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U20 i U18 a paru naszych zawodników się tam wybiera.

kilka fotek z obozu w Szklarskiej Porębie

W sporcie nie ma próżni a chwile na odpoczynek, na regeneracje są bardzo krótkie i dawno już się skończyły. Najlepsi z najlepszych trenują na obozach kadry narodowej a w COS Spała spotkały się nasze Mistrzynie, których obozy zazębiły się. Ola Kwiecień (trójskok) i Agatka Piekarz (chód) będą już niedługo bronić tytułów Halowych Mistrzyń Polski juniorek. Mówi się, że zdobyć tytuł jest trudno ale obronić jeszcze trudniej więc dobrze, że nasze "złotka" mogą przygotowywać się do startu w HMP U20 w najlepszych, możliwych warunkach.
Przy okazji można zobaczyć na fotkach nowe bluzy Hermesa.

Od czterech lat trwa świetna passa naszych lekkoatletów, a każdy następny rok okazuje się lepszy. Gimnastyczki stale podnoszą swoje umiejętności coraz częściej zajmując miejsca na podium w ogólnopolskich zawodach. Członkowie "Klubu Biegacza", pokonują kolejne bariery swoich możliwości. Krótko mówiąc HERMES jest w świetnej formie i miejmy nadzieję że jeszcze długo tak będzie.

W piątek 12 stycznia podsumowaliśmy i pożegnaliśmy stary sezon. Wysłuchaliśmy sprawozdań z działalności naszych sekcji a było czym się pochwalić. Najlepsi zostali wyróżnieni a wszystko można obejrzeć na fotkach tutaj.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zaproszonym gościom, zawodnikom, rodzicom, oraz sympatykom klubu. W szczególności Burmistrzowi Miasta i Gminy w Gryfinie Mieczysławowi Sawarynowi.

Gorące podziękowania dla niezastąpionej konferansjerki Marty Kwiecień (nikt tego lepiej by nie zrobił), za profesjonalne poprowadzenie uroczystości. Byłaś jak zawsze rewelacyjna.

Podziękowania także za oprawę artystyczną i cudne występy naszych, hermesowych gimnastyczek

Nad całością imprezy, zawiadując dźwiękiem i multimediami czuwał niezastąpiony Czesław Oleszczyszyn. Bardzo dziękuję za poświęcenie nam swojego cennego czasu.
.
Wszystkim naszym zawodnikom życzę sukcesów w nowym sezonie 2019

Gratka dla wszystkich - dzięki p. Krzysztofowi Wielińskiemu można wszystko obejrzeć na filmie w 5 częściach:
1   2   3   4   5

 

 


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright (c) 2019 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl