HALOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
Szczecin, 21.01.2017 r.

Bardzo udanie zakończyły się Halowe Mistrzostwa Województwa (bez biegów średnich) dla hermesiaków. Zawody odbyły się w sobotę 21 stycznia w Szczecinie. Nasi zawodnicy wywalczyli 8 medali i gdyby nie regulamin pozwalający na start tylko w jednej konkurencji to medali mogłoby być więcej.
Medale, medalami ale przecież już za trzy tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (11-13.02. Toruń) i w tym kontekście najważniejsze są osiągane rezultaty a tu jest wprost rewelacyjnie!
Właściwy rytm narzuciła Ola Kwiecień wygrywając trójskok z nowym rekordem życiowym - 11,39 m, który jest najlepszym, na tą chwilę, wynikiem w kraju. Śledzić krajowy ranking i miejsce Oli można tutaj. Ola wykonała cztery próby i wszystkie były lepsze od jej poprzedniego rekordu.

Poniżej można zobaczyć rekordowy skok Oli:

Drugi świetny wynik uzyskała na skoczni wzwyż Weronika Stefaniuk pokonując dwukrotnie swoją życiówkę. Najpierw w trzeciej próbie uzyskała 1.68 m by za chwilę przeskoczyć w pierwszej próbie 1.70 m. (wynik na poziomie I klasy sportowej!) Tak wysoko na hali nikt z naszego klubu jeszcze nie skakał a więc jest to nieoficjalny rekord. Nieoficjalny, bo halowych rekordów nie notujemy. Na otwartym stadionie 1.70 m pokonała w 2015 r Marta Kwiecień i do Marty należy rekord klubu. Do chwili obecnej najlepszy wynik w kraju juniorek młodszych to 1.66 m a więc Weronika stała się liderką tej listy. Co będzie dalej można śledzić tutaj.

Poniżej skok Wery na 1.70 m:

Także bardzo wartościowy wynik uzyskał w biegu na 60 m. ppł. Oskar Domingos wygrywając bieg z nową życiówką - 8.45 s. Wynik ten klasyfikuje Oskara obecnie na 7 miejscu w kraju a statystykę można sprawdzać tutaj.

Pozostali nasi medaliści:

Klaudia Szkudlar - złoto w biegu na 60 m juniorek,
Marika Wójs - złoto w biegu na 60 m. ppł. juniorek,
Jakub Nowicki - srebro w skoku w dal juniorów,
Małgosia Kowalczyk - srebro w skoku w dal jun. młodszych,
Natalia Wac - srebro w skoku wzwyż młodziczek,
Kasia Ragan - brąz w biegu na 60 m. ppł. młodziczek,

komunikat z zawodów              zdjęcia z zawodów

Copyright 2017 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.