PIOTR OLESZCZYSZYN ZWYCIĘZCĄ
 KLUBOWEGO KONKURSU NA NAJLEPSZEGO
ZAWODNIKA SEKCJI LA W 2017 r.

kliknij i powiększ --- kliknij i powiększ --- kliknij i powiększ --- kliknij i powiększ

.

Koniec roku to czas na podsumowanie klubowego rankingu zawodników sekcji LA naszego klubu. W tym bardzo udanym dla nas sezonie nie było łatwo znaleźć się w pierwszej "10" tego zestawienia. O skali trudności świadczy fakt, że dopiero na 8 miejscu znalazła się mistrzyni polski młodziczek w chodzie sportowym Marcelina Osińska a na dziesiątym miejscu - siódma podczas OOM Michalina Zembik, która gromadząc 85,5 punktów w 2013 roku byłaby pierwsza!

Zwycięzcą tegorocznego rankingu, już po raz trzeci (także w 2014 i 2016), dając mu prawo do tytułu najlepszego zawodnika roku 2017, został 20 letni Piotr Oleszczyszyn związany z Hermesem już 10 lat (Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 4. miejsce w 10-boju, 6. miejsce w rzucie oszczepem i 7. miejsce w skoku wzwyż). Posiada pierwszą klasę sportową. W tym roku ustanowił trzy rekordy klubu - w biegu na 110 ppł (1.07 m), w pchnięciu kulą (7.26 m) i w 10-boju. W statystykach PZLA sezon zakończył na 4 miejscu w kategorii młodzieżowej (do lat 22) w 10-boju. Trener: Jacek Stefański, wcześniej: Piotr Stefański, Dorota Boratyńska, Anna Pawłowska. Od października Piotr rozpoczął studia na Politechnice Wrocławskiej i od 1 stycznia 2018 r. będzie reprezentował WKS Śląsk Wrocław.

2 miejsce - Aleksandra Kwiecień

Halowa Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w trójskoku, srebrna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w trójskoku i 6. miejsce w skoku w dal. Mistrzyni Województwa w biegu na 100 ppł. Posiada I klasę sportową a w krajowych statystykach trójskoku jest liderką wśród juniorek młodszych, w skoku w dal posiada 3 wynik. W tym roku ustanowiła trzy rekordy klubu: 100 m, w dal i w trójskoku. Współrekordzistka klubu w biegu 4x100 m. W listopadzie została powołana do kadry narodowej trójskoku. Od pięciu lat związana z MKS Hermes. Trener: Jacek Stefański.

3 miejsce - Paweł Pankratow

Piąty zawodnik Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 3000 m. Piąte miejsce zajął także podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m. Sezon zakończył z najlepszym wynikiem w kraju na dystansie 5 000 m, niestety nie mógł potwierdzić tego podczas walki o złoty medal MP ze względu na kontuzję. Posiada I klasę sportową. Od dziewięciu lat trenuje LA w naszym klubie. Jest rekordzistą klubu w biegach na 3000 m, 5000 m i 10000 m. Trener: Bartosz Nowicki, wcześniej Jan Podleśny.

4 miejsce - Agata Piekarz

Halowa Mistrzyni Polski w chodzie na 3000 m, mistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w chodzie na 5000 m. Przez cały sezon posiadała najlepszy wynik w chodzie wśród juniorek młodszych. Posiada II klasę sportową. Lekkoatletykę w Hermesie trenuje od pięciu lat. Jest rekordzistką klubu w chodzie na 3000 m i 5000 m. Od listopada jest członkiem kadry narodowej chodu. Trener: Jan Podleśny.

5 miejsce -  Weronika Stefaniuk

Halowa Wicemistrzyni Polski w skoku wzwyż, brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skoku wzwyż. Posiada I klasę sportową a w krajowych statystykach skoku wzwyż posiada trzeci wynik wśród juniorek młodszych a 15 wynik OPEN w kraju. W tym roku, wynikiem 1.71 m, ustanowiła rekord klubu w skoku wzwyż. Od pięciu lat związana z MKS Hermes. Trener: Jacek Stefański.

6 miejsce - Paweł Gadomski

Brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 2000 m. Złoty medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na 2000 m. Mistrz Województwa Młodzików w biegu na 1000 m. Rekordzista klubu młodzików w biegach na 800 m i 1000 m. W krajowym rankingu młodzików sezon zakończył na 3 miejscu na 2000 m i na 6 miejscu na 1000 m. Lekkoatletykę trenuje od dwóch lat pod okiem trenera Jana Podleśnego. Posiada drugą klasę sportową.

7 miejsce - Marta Kaciupa

Dziewiąta zawodniczka Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 2000 m z przeszkodami oraz 21. miejsce na 5000 m. Rekordzistka klubu juniorek w biegu na 5000 m. W krajowym rankingu juniorek uplasowała się na 10 miejscu na 2000 m z przeszkodami. Z Hermesem związana aż od ośmiu lat zaczynają w grupie naborowej Piotra Stefańskiego. Od pięciu lat trenuje pod okiem trenera Jana Podleśnego. Posiada drugą klasę sportową.

8 miejsce - Marcelina Osińska

Mistrzyni Polski Młodzików w chodzie sportowym na 3000 m. Złota medalistka Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików i Mistrzostw Województwa Młodzików w chodzie na 3000 m. Posiada II klasę sportową a w tabelach krajowych młodziczek w chodzie na 3000 m uplasowała się na 1 miejscu liderując od początku sezonu. Lekkoatletykę trenuje od czterech lat. Trener: Jan Podleśny.

9 miejsce - Klaudia Szkudlar

Dwunasta zawodniczka Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 200 m oraz 14 miejsce w biegu na 100 m. Srebrna medalistka Mistrzostw Województwa w biegu na 100 m. Rekordzistka klubu w biegu na 200 m. Rekordzistka klubu juniorek w biegu na 100 i 200 m. Współrekordzistka klubu w biegu 4x100 m. Od siedmiu lat trenuje lekkoatletykę w Hermesie. Posiada II klasę sportową. Trener: Jacek Stefański, wcześniej Jan Podleśny.

10 miejsce - Michalina Zembik

Siódme miejsce w chodzie na 5000 m podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wicemistrzyni Mistrzostw Województwa w chodzie na 3000 m. Posiada III klasę sportową. Lekkoatletykę w Hermesie trenuje od siedmiu lat. Sezon zakończyła na 10 miejscu w rankingu krajowym juniorek młodszych w chodzie na 5000 m. Trener: Jan Podleśny.

miejsca 11-20

wyniki konkursu

Copyright 2017 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.