BOGATY I OWOCNY WEEKEND
Zielona Góra, Poznań, Szczecin
10-11.06 2017 r.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

W sobotę i niedzielę w Zielonej Górze odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej. W jej finałowej odsłonie rywalizowały także gimnastyczki naszego klubu: w klasie II Kamila Kosudzińska i w klasie III Martyna Antczak. Nasze zawodniczki wróciły bez medali ale spisały się bardzo dobrze. W wieloboju Kamila zajęła 17 miejsce i 8 miejsce w finale ze skakanką. W III kl. sportowej, w wieloboju, Martyna zajęła wysokie 8 miejsce. W finale z obręczą miejsce 7, natomiast w finale układu ze skakanką miejsce 8. Zawodniczki wywalczyły 7 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych dziewczyn, że udało im się znaleźć w pierwszej ósemce wśród najlepszych zawodniczek z całej Polski.
Jako województwo, reprezentacje zachodniopomorskich klubów zajęły 6 miejsce w Polsce !!! Brawo !!! Gratulujemy dziewczynkom i p. trener Gabrieli Kaczmarek.
Więcej informacji o występach naszych gimnastyczek na facebooku (kliknij).

LEKKA ATLETYKA

W niedzielę 11 czerwca w Szczecinie odbył się 63. Memoriał Janusza Kusocińskiego. W tych prestiżowych zwodach wziął udział biegający coraz szybciej Paweł Pankratow zajmując drugie miejsce w biegu na 3000 m. Uzyskany na mecie rezultat (8:16.79 s) to nowy rekord klubu na tym dystansie, lepszy o blisko 8 sekund od poprzedniego rekordu należącego do Pawła. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski (Suwałki, 1-2.07.2017 r.). Aktualnie Paweł jest liderem krajowych tabel na dystansie 3000 m i 5000 m!!! Brawo!!! Gratulacje także dla trenera Bartka Nowickiego.

komunikat z zawodow

autor foto: Adam Kowalski

-----------------------------------------------------------

Duża grupa naszych lekkoatletów wystartowała w sobotę i niedzielę (10-11.06.2017) w Poznaniu podczas Mistrzostw Wielkopolski U18 i U20. Spora grupa uzyskała nowe rekordy życiowe, co niezmiernie cieszy (Adam Soldat - 2000 prz., Bartek Trzciński i Oskar Domingos - 100 m, Kuba Bartczak - 400 m, Janek Zembik - 100 ppł i 400 ppł, Marta Kaciupa - 2000 prz. /aktualnie 4 wynik w kraju U20 i II klasa sportowa !!!/, Marika Wójs - 100 ppł /84 cm/, Michasia Zembik - chód 5000 m  /aktualnie 8 wynik w kraju U18 !!!/

Warto odnotować bezapelacyjne zwycięstwo w chodzie na 5000 m Agaty Piekarz. Tym razem bez życiówki ale samotnie, gdy rywalki są o klasę słabsze, nie łatwo utrzymać bardzo wymagające tempo. Agata od początku sezonu nie opuszcza początku krajowych tabel juniorek młodszych w chodzie na 5000 m.

Bardzo wartościowy wynik osiągnęła na skoczni wzwyż Weronika Stefaniuk, powtarzając swoje rekordowe osiągnięcie z przed 2 tygodni, czyli zaliczając wysokość 1.70 m. Stabilizacja na tej wysokości może oznaczać medal podczas sierpniowej OOM bo aktualnie to drugi wynik w kraju.

"MISS APRIL SHOW"

Mimo tych wszystkich sukcesów klasą samą w sobie okazała się Aleksandra Kwiecień, która w weekend dwukrotnie poprawiała rekordy klubu. W sobotę 10 czerwca wystartowała, drugi raz w tym roku, w trójskoku. Wynik, jaki osiągnęła w drugiej próbie (11,92 m) jest lepszy o 32 cm od dotychczasowego rekordu klubu Natalii Ślęzak, wychowanki Marka Koneckiego i był ustanowiony 6 lat temu. Wynik Oli daje jej zdecydowaną przewagę nad rywalkami w kraju potwierdzając że nie przez przypadek została Halową Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych.

Dzień później, w niedzielę 11 czerwca, Ola wzięła udział w konkursie skoku w dal. Już w pierwszej próbie wyrównała swój rekord życiowy skacząc 5.66 m, później pojawiły się skoki spalone by w 5 kolejce "odlecieć" na odległość 5.70 m (poprzedni rekord klubu Natalii Ślęzak wynosił 5.68 m). A więc kolejny rekord Oli i wyglądało, że już wszystko jasne ale nic bardziej mylnego. Mimo sukcesu Ola potrafiła się skoncentrować do ostatniej próby i oddać rewelacyjny skok, skok który dał jej i naszemu klubowi kolejną już w tym roku pierwszą klasę sportową (Stefaniuk, Oleszczyszyn, Pankratow P, Kwiecień A.), skok który wywindował ją na drugie miejsce na krajowych listach zawodniczek do lat 17. Od tego momentu rekord klubu wynosi 5.82 m. Brawo!!!

Nieco w cieniu koleżanki w skoku w dal uczestniczyła Małgosia Kowalczyk, której uzyskany wynik 5.35 m także zasługuje na uwagę bo to przecież aktualnie dziewiąty wynik w kraju i pewna kwalifikacje na tegoroczną OOM.

Komunikat z zawodów           fotki

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright 2017 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.