ARCHIWUM




2 0 1 8 r.

 



Z nostalgią żegnamy tak szczęśliwy dla naszego Klubu rok 2018, rok chyba najlepszy dla sekcji LA w blisko 60 letniej historii jej istnienia. Dziękując Wszystkim, którzy się do tego przyczynili życzę wszelkiej pomyślności nie tylko w obszarze sportu. Niech sprzyjają wam wszystkie gwiazdy na niebie a wiatry wieją zawsze w plecy. Bądźcie radośni, uśmiechnięci i po prostu szczęśliwi. Zrealizujcie wszystkie zaplanowane zamiary i niech los dorzuci coś miłego jeszcze na dokładkę.
Szczęśliwego Nowego Roku!!!





Z wielką przyjemnością można podsumować starty naszych lekkoatletów w 2018 r.
Z wielką przyjemnością bo jest czym się chwalić. Był to kolejny multimedalowy rok, kolejne uzyskane tytuły mistrzowskie, kolejne pobite rekordy, kolejne talenty
w Hermesie. Zdobywając w tamtym roku 8 medali na zawodach rangi mistrzostw polski nie spodziewaliśmy się że ten rekord przetrwa tyko jeden sezon bo w tym roku mamy ich aż 10 !!!. To bardzo wyśrubowany rekord i myślę że przez wiele lat nie będzie osiągalny, no chyba że w następnym roku :).
Niestety, jak to w sporcie, nie z samych sukcesów się on składa więc oprócz zwycięzców, byli także pokonani (nie przegrani!), ci co nie osiągnęli zamierzonych celów, co nie zrealizowali swoich sportowych marzeń. Ważne aby nie mieć sobie nic do zarzucenia, starałem się, pracowałem na treningach, przystąpiłem do walki ale zostałem pokonany ale nie jestem przegrany bo cytując za Paulo Coelho - "
Przegrać i być pokonanym to nie to samo. Przegrywają ci, którzy nawet nie próbowali walczyć, a pokonani są ci, którzy byli zdolni do walki. I taka porażka nie przynosi wstydu. Może być trampoliną do nowych zwycięstw. Nigdy nie ma porażek ani zwycięstw ostatecznych, bo dzisiejsza porażka może być jutrzejszym zwycięstwem".







wygrywając tegoroczny ranking została najlepszą zawodniczką sekcji LA naszego klubu.
Wychowanka Jacka Stefańskiego zwyciężyła w naszym konkursie pierwszy raz
(w zeszłym roku zajęła 2 miejsce). W swojej karierze sportowej zdobyła już 5 medali Mistrzostw Polski. W 2018 roku Ola zwyciężyła w trójskoku zarówno na hali jak i latem okazując się bezapelacyjnie najlepszą juniorką (do lat 19) w Polsce. Ola jest członkiem kadry narodowej i posiada pierwszą klasę sportową w trójskoku i w skoku w dal. W tym roku reprezentowała nasz kraj w zwycięskim meczu międzypaństwowym juniorów Polska-Czechy-Węgry-Słowenia-Słowacja startując w skoku w dal.

Na drugim miejscu uplasowała się Agata Piekarz zdecydowanie najlepsza w Polsce juniorka młodsza (do lat 17) w chodzie sportowym, która podobnie jak Ola wygrała krajową rywalizacje zarówno na hali jak i latem na stadionie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Na miejscu trzecim w rywalizacji o prymat w naszej sekcji LA znalazła się juniorka, skoczkini wzwyż - Weronika Stefaniuk brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów zarówno na hali jak i na stadionie.







Gimnastyczki pozazdrościły lekkoatletom i nie chcąc być gorsze sięgnęły w niedzielę 14 października po dwa krążki na najważniejszej w kategorii młodziczek imprezie dla tej kategorii wiekowej. Julia Sajnóg, po świetnym występie, zdobywa złoto w układzie tanecznym a Marysia Broszkowska zdobywa srebro po prezentacji swojego układu z obręczą. Bardzo, bardzo się cieszymy. Duże gratulacje także dla naszych trenerek a w szczególności dla Gabrieli Kaczmarek.
Prawo startu w tych prestiżowych dla młodziczek zawodach otrzymało pięć naszych reprezentantek ale prawo  startu w finałach wywalczyły dwie (Małgosia Serafin była rezerwową czyli zajęła 9 miejsce w ukł. z obręczą). Pozostałe trzy zakończyły start w sobotę gdzie był rozgrywany wielobój.
Miejsca naszych zawodniczek w wieloboju:
- Maria Broszkowska - 9 miejsce
- Julia Sajnóg - 14 miejsce
- Małgosia Serafin - 16 miejsce
- Zuzia Stępień - 37 miejsce
- Zlata Usanova 42 miejsce







Ostatni start w sezonie 2018 zaliczyliśmy w Białogardzie gdzie w sobotę 29 września wystartowało 16 naszych zawodników. Była to okazja, szczególnie dla młodszych zawodników na "podkręcenie" swoich życiówek i klas sportowych. Żegnamy się ze stadionową bieżnią na długie pół roku. Przerywnikiem w tym oczekiwaniu będzie krótki sezon halowy. Przed Wigilią wybierzemy się tradycyjnie do Neubrandenburga na halowy mityng świąteczny, w styczniu obóz w Szklarskiej Porębie i możliwy start w czeskim Jabloncu. Zwieńczeniem sezonu będą Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, które odbędą się w dn. 8-10 luty 2019.





Co za Mistrzostwa (22-23.09.2018), co za emocje! Hermes wiceliderem Mistrzostw Polski Młodzików w klasyfikacji medalowej a medale zdobywali zawodnicy aż z 70 klubów (zobacz).


Julia Wiczkowska i Wiktor Jędrzejak

  A wszystko to za sprawą dwóch złotych medali. Po zwycięstwie Julii Wiczkowskiej (14 lat!!!)
w chodzie na 3000 m w czasie nowego rekordu życiowego (15:48.71 s) po tytuł mistrzowski
w biegu na 2000 m sięga Wiktor Jędrzejak wygrywając bezapelacyjnie z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami (6:01.08 s). Zawodników mistrzowsko przygotował do zawodów trener Jan Podleśny. Wielkie GRATULACJE dla zawodników i trenera.
To wielki dzień dla Was i naszego klubu.
Drugiego dnia w biegu na 1000 m wystartowała
Ala Ulaszewska mająca siódmy wynik w biegu na 1000 m. Każdy kto bieg widział wie doskonale, że Ala zaryzykowała i podjęła walkę o wszystko. Nie satysfakcjonowało jej zajęcie miejsca niejako dla niej przewidzianego 5-10. Ala chciała mieć medal i od początku biegła bardzo aktywnie w czołówce biegu a na ostatnie
okrążenie wyszła nawet na prowadzenie utrzymując je do 200m przed metą. Niestety to nie był ten dzień i Ala przegrała z własną ambicją. Tym razem ryzyko się nie opłaciło ale i tak jesteś Wielka bo nie pękłaś przed startem ale przegrałaś po sportowej, ambitnej walce.

komunikat chód 3000 K           komunikat 2000 M          komunikat 1000 K





Jutro (22.09.2018) zaczynają się w Bełchatowie Mistrzostwa Polski U16 (młodzików). Po zawodach międzywojewódzkich prawo startu uzyskało troje zawodników z naszego klubu: Ala Ulaszewska, Wiktor Jędrzejak i Julia Wiczkowska. Mówiąc, że nasi jadą walczyć o medale nie przesadzamy bo Wiktor (bieg 2000 m)
i Julia (chód 3000 m) mają drugie wyniki wśród zgłoszonych a Alicja ma siódmy wynik. Wszyscy są więc w ścisłej czołówce i zdecydowanie możemy liczyć na sukcesy. Czekamy więc z niecierpliwością na start i zachęcamy do kibicowania. Zacznie jutro Julia o godz. 15.20 a Wiktor wystartuje o 18.25
Drugiego dnia w niedzielę o godz. 14.55 zobaczymy w akcji Alicję.
Relacja na żywo z pierwszego dnia zawodów (sobota)
- https://www.youtube.com/watch?v=WabNWhYFNTE





Przy ładnej pogodzie rozegrano w Poznaniu w sobotę 8 września
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w Lekkiej Atletyce
.
To jedne z najważniejszych zawodów w lekkoatletycznym kalendarzu ponieważ są to zawody punktowane w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci
i młodzieży a to zapewnia odpowiednią frekwencję i dużą rywalizację (MP U16 nie są objęte systemem współzawodnictwa). Po drugie MMM są eliminacjami do MP U16 i mimo, że "te zawody nie punktują" to prestiż Mistrzostw Polski jest ogromny.
Nasi młodzi lekkoatleci spisali się świetnie, zdobywając 12 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa (punktowało 7 zawodników) zdobywając trzy medale (2 złote
i srebrny) ale co najważniejsze uzyskaliśmy trzy awanse na MP U16.
- złoto Alicji Ulaszewskiej w biegu na 1000 m
- złoto Wiktora Jędrzejaka w biegu na 2000 m
- srebro Julii Wiczkowskiej w chodzie na 3000 m

 

komunikat z zawodów      punktacja klubowa      fotki z zawodów


.
  .
Michalina Zembik to typowy przykład jak będąc cierpliwym, nieco upartym i przy odrobinie szczęścia, można osiągać duże sukcesy sportowe i mieć ogromną radość z uprawiania sportu. W sobotę 25 sierpnia w Gdańsku, podczas 53. Festiwalu Chodu o Puchar Poczty Polskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w chodzie na 20 km.
Tak długi dystans dla młodych zawodniczek wymaga specjalnych przygotowań i nie dziwi fakt małej liczby chętnych do takiej rywalizacji. Nie mniej cieszy fakt, że Michalina okazała się najlepsza i otrzymała prawo noszenia tytułu Mistrzyni Polski!
Serdeczne gratulacje dla zawodniczki i trenera Jana Podleśnego.
Zobaczcie Michalinę na stronie PZLA -  12

Na tych samych zawodach wystartowały na dystansie 5 km nasze juniorki młodsze. Rywalizację wygrała Agata Piekarz a Marcelina Osińska zajęła trzecie miejsce.
 

---------------------------------------------------------------------------------

W tym samym dniu w Szczecinie, w nieprzyjemnej, deszczowej pogodzie, odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Nasi młodzi zawodnicy wrócili z ośmioma medalami. Na najwyższym stopniu podium stanęli:
- Julia Wiczkowska (chód 3000 m)
- Wiktoria Martynowicz (200 ppł)
- Wiktor Jędrzejak (1000 m).
Miejsca drugie zajęli: Aleksandra Wilczyńska (chód 3000 m) i Michał Zapart na dwóch dystansach płotkarskich (110 ppł. i 200 ppł.).
Trzecie miejsce dla Ali Ulaszewskiej (600 m) i Jakuba Szachnowskiego (2000 m)

Pozostałe miejsca w komunikacie z zawodów - tutaj     a fotki z zawodów - tutaj





W Złotowie, do którego przyjeżdżamy od paru lat w wakacje, trenujemy od 8 sierpnia. W tym roku zaplanowaliśmy obóz 11-dniowy a więc do 18 sierpnia. Oprócz zawodników mających już spore osiągnięcia, w tym medale mistrzostw polski (Piekarz, Stefaniuk, Gadomski) jest spora grupa młodych zawodników na których spoglądamy z nadzieją na przyszłość. O tym czy ta przyszłość będzie sportowo owocna będą decydować między innymi dobrze przepracowane obozy sportowe, zarówno letnie jak i zimowe. Na razie wszyscy dzielnie trenują i mam nadzieję, że tak będzie  aż do końca obozu. Fotki obozowe można oglądać tutaj.
 







Agata Piekarz nie zawiodła i do Gryfina przyjedzie z kolejnym, złotym medalem Mistrzostw Polski. Dzisiaj w Chorzowie podczas 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (MP U18) wygrała chód na dystansie 5000 m z czasem 26:08.82 s zdobywając swój 6 medal MP (w tym 5 złotych). Jak mówią doświadczeni trenerzy - zdobyć złoto mistrzostw polski jest bardzo trudno ale utrzymać się na szczycie jest dużo trudniej. Tym większe gratulacje dla Agaty, że nadal jest najlepsza.
Na tym samym dystansie na piątym miejscu chód ukończyła Marcelina Osińska, z nowym rekordem życiowym, który od dzisiaj wynosi 27:25.39 s. W swoim, młodszym roczniku, zajęłaby drugie miejsce więc należy liczyć na medal w następnym roku.

Szóste miejsce Pawła, piąte Marceliny i zwycięstwo Agaty to świetny ogólny bilans startów naszych zawodników podczas tegorocznej OOM. Wielkie Gratulacje !!!

Zobacz rywalizację w chodzie na 5000 m      i fotki z zawodów      i komunikat











Osiągając nowy rekord życiowy w biegu na 1500 m (4:05.34 s), Paweł Gadomski zajął świetne 6. miejsce podczas
24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Do zawodów przystąpił z dziewiątym rezultatem więc (uwzględniając nowy rekord życiowy) jego start należy uznać za bardzo udany. Pamiętajmy, że Paweł w tym roku zmienił kategorię wiekową i za rok dalej będzie startował podczas OOM. W swoim roczniku - 2002, zajął trzecie miejsce. Na miejsce na podium Mistrzostw Polski czas nadejdzie w następnym roku.
BRAWO i DUŻE GRATULACJE PAWEŁ!!!

Bieg Pawła i drugą, słabszą serię oraz dekorację zobaczycie tutaj







Troje naszych zawodników weźmie udział w rywalizacji o najważniejszy w kraju tytuł - Mistrza Polski. W kategorii juniora młodszego (U18) tegoroczny krajowy czempionat odbędzie się w dn. 27-29 lipca na pięknym stadionie w Chorzowie, jako
24. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce.
Każdy z naszych reprezentantów ma już w swojej karierze medal Mistrzostw Polski ale zdecydowaną liderką jest uczestniczka Mistrzostw Europy U18 - Agata Piekarz posiadaczka 5 medali MP w tym 4 złotych. Agata będzie bronić tytułu Mistrzyni OOM z przed roku. Legitymuje się najlepszym wynikiem wśród zgłoszonych zawodniczek, co daje podstawy liczyć na kolejne złoto w jej koronnej konkurencji, w chodzie sportowym.
Także w chodzie sportowym wystartuje nasza druga zawodniczka Marcelina Osińska, młodsza od Agaty o rok. Mistrzyni Polski Młodziczek z poprzedniego roku, która pierwszy rok rywalizuje w kat. U18 a już postarała się o miłą niespodziankę, zostając w tym roku Halową Wicemistrzynią Polski. W krajowych statystykach jest na 4 miejscu ale... o  medal powalczy.
Paweł Gadomski to zeszłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików
w biegu na 2000 m. Podczas OOM wystartuje w biegu na 1500 m. Wśród zgłoszonych zawodników legitymuje się 9 wynikiem i patrząc realnie sukcesem będzie zajęcie miejsca w pierwszej ósemce. Walka o medale w przypadku Pawła możliwa będzie w następnym roku. Chyba, że Paweł zaskoczy nas wszystkich bo przecież w sporcie wszystko jest możliwe.

Wszyscy zawodnicy są wychowankami trenera Jana Podleśnego





To nie tak miało być, marzenia były inne a najbardziej boli to, że gdyby Agata poszła  w okolicach swojego rekordu życiowego to mógłby być medal, medal Mistrzostw Europy U18. Dlaczego tak wyszło możemy tylko się domyślać. Wiadomo, że na kilka dni przed startem Agatę dopadła infekcja, która oprócz zakłóceń w rytmie treningowym na pewno ją osłabiła. Do tego doszły zapewne silne emocje związane z rywalizacją o tak wysoką stawkę a Agata pierwszy raz startowała w tak poważnych zawodach. Szkoda, ale nabyte doświadczenie zaprocentuje już niedługo i ja w to mocno wierzę. Agaty przygoda z dużym sportem dopiero się zaczyna i zapewne jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z jej sukcesów. Jesteśmy dumni, że mieliśmy naszą zawodniczkę na ME a na medale przyjdzie jeszcze czas.







Dzisiaj (15.07.2018 r.) o godz. 10.25 walkę o medale ME U18 rozpoczną najlepsze w Europie chodziarki do lat 17. Wśród nich nasza Agatka Piekarz.
Trzymajmy kciuki. Powodzenia Agatko!



właściwy PB (rekord życiowy) Agaty - 24:12.97 s.





72. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce
, które odbyły się na nowiutkim, pięknym stadionie we Włocławku w dn. 23-26.06.2018 r. były zawodami dla prawdziwych twardzieli. Fatalna pogoda panująca podczas mistrzostw preferowała zawodników potrafiących skutecznie walczyć bez względu na przeciwności losu. Wśród takich osób znalazły się nasze zawodniczki, które osiągnęły wyniki na poziomie swoich życiówek a nawet je pobijając. Do Gryfina przywieźliśmy złoty medal (Ola Kwiecień w trójskoku oraz 4. miejsce w skoku w dal), brązowy medal (Weronika Stefaniuk w skoku wzwyż), 8. miejsce (Michalina Zembik w chodzie na
10 000 m) oraz 13. miejsce (Marika Wójs w biegu na 100 ppł.). W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 24 miejsce (43 pkt) a punktowało 166 klubów. Zawodnicy z 66 klubów zdobywali medale a Hermesa sklasyfikowano na 14 miejscu.
To były świetne, energetyczne 3 dni we Włocławku.
.
Udział naszych zawodników nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego jakiego udziela nam Gmina Gryfino - dziękujemy!

Komunikat z zawodów           fotki z zawodów          wywiad Oli Kwiecień







Spektakularne 6.00 m w skoku w dal Oli Kwiecień podczas meczu międzypaństwowego U20 oraz rekord klubu młodziczek Ali Ulaszewskiej to najważniejsze wydarzenia z soboty 16 czerwca.

Reprezentacja Polski U20 okazała się najlepsza. Zwyciężyli zarówno chłopcy jak
i dziewczęta a Ola była elementem tego zwycięstwa. Sześć metrów to świetny wynik, mający wymiar sportowy i psychologiczny. Niestety, życiówka oraz rekord klubu nie może być uznana bo zmierzono za dużą prędkość wiatru +2,3 m/s (dopuszczalna to +2.0 m/s) ale i tak to wielka sprawa. Brawo Ola!

Podczas mityngu w Białogardzie Ala Ulaszewska pobiegła 600 m w czasie 1:40.13 m, szybciej od rekordu klubu młodziczek, który wynosił 1:40,6 s i należał do Anny Jankowskiej (po mężu Pawłowskiej) i był ustanowiony...34 lata temu! Brawo Ala,
p. Ania przesyła Ci pozdrowienia i gratulacje. Teraz kolej na rekord na 1000 m,
p. Ania czeka na dobre wieści bo to także jej rekord.





Ola już w Czechach. Jutro (sobota, 16 czerwca) będzie reprezentować Polskę w meczu juniorów Polska-Czechy-Węgry-Słowenia-Słowacja.
 W nowych, reprezentacyjnych ciuszkach wygląda świetnie. A my się bardzo cieszymy, że zawodniczka z Gryfina jest wśród najlepszych w kraju juniorów.
A poniżej to co Ola napisała na dzień przed startem:
"to wspaniałe, że mogę tutaj być, bardzo się ekscytuje i cieszę. Mimo długiej podróży i ogólnego zmęczenia z nią związanego czuje się bardzo dobrze, nastawiam się na walkę. Nie mogę powiedzieć ze się nie stresuje bo to nie byłabym ja ale stanowimy drużynę, i nie walczę tylko dla siebie ale również dla reprezentacji, dla Polski. Chciałabym skoczyć życiówkę ale kto by nie chciał, nic nie jestem w stanie przewidzieć, wiem jedno dam z siebie wszystko. Kiedy pierwszy raz przymierzyłam startowke reprezentacyjną od razu poczułam przyrost formy i miejmy nadzieje ze właśnie tak będzie. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki".


.






I stało się to, co wcześniej przewidywaliśmy. Kolejny, duży sukces zawodniczki naszego klubu.

dostała powołanie do
reprezentacji Polski juniorów na mecz międzypaństwowy
Polska-Węgry-Czechy-Słowenia-Słowacja
,
który odbędzie się w sobotę 16 czerwca w czeskim Vyškov (ok. 40 km od Brna). Ola posiada drugi wynik w kraju w kat. juniora (do lat 19) w skoku w dal oraz w trójskoku. W trójskoku jest aktualną Halową Mistrzynią Polski Juniorów a w Czechach wystartuje w skoku w dal (rekord życiowy - 5.84 m). Start w koszulce reprezentacji Polski, był Oli wielkim marzeniem i jakże miło było patrzeć na jej radość po dowiedzeniu się, że marzenia stały się faktem. Brawo Ola i leć w Vyškov jak najdalej a w przyszłości przekraczaj kolejne, sportowe granice i realizuj coraz śmielsze marzenia.







Podczas Mistrzostw Polski w Biegach Sztafetowych, które odbyły się 1-2 czerwca
w Suwałkach nasze juniorki (kategoria U20) zajęły 8 miejsce w sztafecie sprinterskiej 4x100 m. Dziewczęta w składzie: Małgosia Kowalczyk, Marika Wójs, Klaudia Szkudlar i Ola Kwiecień uzyskały czas 49,28 s, który od tego momentu stał się rekordem klubu juniorów. Ósme miejsce MP przełożyło się na 7 punktów dla klubu do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Mistrzostwa w takiej formule, czyli w osobnym terminie (razem z MP w Wielobojach) odbyły się pierwszy raz stanowiąc nowy punkt w kalendarzu zawodów PZLA.
Dziękuję dziewczyny i gratulacje za udany występ!

Parę fotek z zawodów




Dzisiaj, w sobotę 26 maja podczas Mistrzostw Województwa Juniorów w Lekkiej Atletyce nasi zawodnicy zdobyli sporo medali, uzyskali bardzo dobre rezultaty a niektóre z nich to czołówka krajowa. Jednak to wszystko było tylko tłem do wyczynu

 (trener Jan Podleśny), która wygrała chód na 5000 m osiągając czas 24:12,97 s, lepszy od minimum na
Mistrzostwa Europy U18
(junior młodszy - do lat 17)
a więc dający jej prawo startu w tych prestiżowych zawodach, które odbędą się
w dn. 5-8.07.2018 w węgierskim Győr. To wielkie wydarzenie w historii naszego klubu. Po minięciu pierwszych chwil dużego zmęczenia nastąpiła ogromna radość
a później pojawiły się także łzy, łzy szczęścia. W lekkiej atletyce nie jest łatwo wystartować w mistrzostwach, nie wystarczy być najlepszą zawodniczką w kraju. Obowiązują minima wynikowe i co ciekawe minima ustalone przez PZLA są zazwyczaj wyższe od ustalonych przez federację europejską bądź światową
(w przypadku MŚ) - zobacz. Takie podejście krajowego związku daje większe prawdopodobieństwo walki naszych reprezentantów o czołowe miejsca ME i miejmy nadzieję, że w przypadku Agaty dokładnie tak będzie. Brawo, Brawo, Brawo Agata.
JEST MOC !!! MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ !!!

fotki z zawodów







Start naszych lekkoatletów podczas mityngu w Białogardzie przyniósł  garść niezłych wyników. Widać, że forma rośnie i już niedługo należy spodziewać się wyników liczących się w rywalizacji krajowej. Sygnał do "ataku" daje Ola Kwiecień, która tydzień temu w Świnoujściu ustanowiła rekord klubu w skoku w dal a w Białogardzie ustanowiła rekord klubu juniorek w biegu na 100 m (12.47 s.) tylko o 0,03 s. gorszy od rek. klubu OPEN.
Rekord klubu w skoku wzwyż (1.72 m) atakowała skacząca coraz lepiej Weronika Stefaniuk, niestety niewiele ale zabrakło ale to chyba tylko kwestia czasu.
Z wartościowymi życiówkami na poziomie III klasy sportowej z zawodów wrócili "średniacy". Młodziczka Ala Ulaszewska przebiegła 600 m w czasie 1:41.79 s. Rówieśnik Ali Wiktor Jędrzejak wygrał bieg na tym samym dystansie uzyskując 1:29.72 s. Paweł Gadomski (junior młodszy) pokonał dystans 800 m w czasie 1:59.33 s.

komunikat z zawodów                 zdjęcia





W czwartek 17 maja w sali kinowej Gryfińskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość na którą czeka duża część gryfińskiego sportu. Mowa o Gali Sportu, na której Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino wręczył nagrody za sportowe osiągnięcia
w 2017 r.
Wśród nagrodzonych nie zabrakło zawodników Hermesa bo przecież sukcesów
w minionym roku było sporo. Nagrodzonych zostało 17!!! lekkoatletów: Małgorzata Kowalczyk, Marika Wójs, Piotr Oleszczyszyn, Marta Kwiecień, Aleksandra Kwiecień, Klaudia Szkudlar, Weronika Stefaniuk, Oskar Domingos, Michalina Zembik, Bartosz Trzciński, Agata Piekarz, Marcelina Osińska, Rafał Łakomiec, Marta Kaciupa, Adam Soldat, Paweł Gadomski, Paweł Pankratow oraz dwie gimnastyczki: Kamila Kosudzińska i Martyna Antczak.





Dziękujemy wszystkim za włożony wysiłek w przygotowanie Gali a Panu Burmistrzowi za nagrody i dostrzeganie naszego wysiłku i osiąganych sukcesów.





Równolegle do mityngu w Świnoujściu odbył się mityng w Żerkowie i z racji, że tam w programie był chód, te zawody zostały wybrane przez trenera Jana Podleśnego, gdzie wraz z trenerem udała się grupa ośmiu naszych zawodników. Pięć zawodniczek wystartowało w chodzie a trzech zawodników zdominowało bieg
na 800 m.
W chodzie na 3000 m młodziczek wystartowała Julia Wiczkowska (3. miejsce - 16:45.39 s.) oraz Ola Wilczyńska (8. miejsce - 18:53.82 s.). W chodzie na 5000 m juniorek mieliśmy trzy zawodniczki: Agata Piekarz (1. miejsce - 25:24.10 s.), Michalina Zembik (3. miejsce - 28:00.36 s.) i Marcelina Osińska, która chodu
nie ukończyła.
Trzech naszych reprezentantów wzięło udział w biegu na 800 m zajmując wszystkie trzy miejsca na podium: Paweł Gadomski (1. miejsce - 2:00.89 s.), Bartek Trzciński (2. miejsce - 2:02.68 s.), Wiktor Jędrzejak (3. miejsce - 2:03.03 s.).

komunikat z zawodów              fotki z zawodów





Bardzo udanie wystartowali nasi zawodnicy podczas pierwszego mityngu lekkoatletycznego, na przebudowanym o infrastrukturę lekkoatletyczną stadionie miejskim w Świnoujściu, który odbył się w sobotę 12 maja.
.

nowy stadion w Świnoujściu
.
Swoje konkurencje wygrali: Paweł Pankratow - 1500 m (4:05.94 s), Weronika Stefaniuk - skok wzwyż (1.69 m - próba ataku na rekord klubu - 1.72 m jeszcze nieudana ale było blisko), Ala Ulaszewska - bieg na 600 m (1:43.81 s). Miejsce drugie zajęli: Kuba Pankratow - 1500 m (4:18.91 s) i Ola Kwiecień - skok w dal. Ola, mimo drugiego miejsca uzyskała najlepszy sportowo wynik z naszej ekipy, pobijając swoją życiówkę oraz swój rekord klubu o 2 cm. (5.84 m). Jest to pierwsza w tym roku I klasa sportowa naszych zawodników i prawdopodobnie drugi wynik w kraju (na tą chwilę) w kategorii juniorek U20. Trzecie miejsce w skoku w dal kobiet zajęła Małgosia Kowalczyk z wartościowym wynikiem 5.38 m. Na 100 i 200 m wystartował Kuba Bartczak uzyskując wynik 12.46 s. i 25.33 s. 5.25 m uzyskał w swoim debiucie w skoku w dal z odbicia z deski młodzik Nikodem Mróz (5.25 m).

komunikat z zawodów               fotki z zawodów




Wspaniałe wieści napłynęły z Szamotuł, gdzie w dn. 28-29 kwietnia odbyła się
 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej


startująca w grupie młodszej czyli w nomenklaturze gimnastycznej w klasie III, zajęła bardzo dobre 5 miejsce! Brawo Elizka. Dzięki tak dobremu miejscu w wieloboju wywalczyła prawo startu w dwóch finałach: w układzie tanecznym oraz w układzie
z obręczą, gdzie spotkało się osiem najlepszych w kraju zawodniczek w tej kategorii wiekowej. W ukł. tanecznym Eliza zajęła 6. miejsce a w ukł. z obręczą,
super 4. miejsce. To życiowy sukces naszej gimnastyczki dający nadzieję na medal MP w przyszłości.
Wielkie gratulacje także dla pani trener Gabrieli Kaczmarek!







W sobotę 28 kwietnia odbyły się w Złocieńcu Mistrzostwa Województwa UKS - MKS, tradycyjnie dla nas, jako inauguracja rywalizacji na stadionach w sezonie 2018.
W przeciwieństwie do zeszłego roku Złocieniec przywitał lekkoatletów piękną pogodą dając nadzieję na dobre wyniki w dniu dzisiejszym oraz przychylną pogodę w całym sezonie. Nasi zawodnicy zdobyli kilka medali a niektórzy uzyskali nowe rekordy życiowe, szczególnie młodsi zawodnicy, których rekordy nie są tak wyśrubowane. Wartościowe życiówki osiągnęły młodziczki w biegu na 600m (Ala Ulaszewska- 1:41,92 s, Kasia Ragan - 1:48,63 s) oraz Wiktor Jędrzejak w biegu na 300 m - 38,11 s).
Maszyna lekkoatletyczna dopiero budzi się z zimowego letargu i z każdym tygodniem będzie się coraz bardziej rozpędzać a co przyniesie i kto będzie się cieszył a kto smucił, tego nikt nie wie bo to w końcu sport.

komunikat z zawodów          fotki z zawodów





Podejmujesz decyzję o rozpoczęciu treningów, jesteś na pierwszych zawodach, na pierwszym obozie. Uzyskujesz klasę sportową (V klasę), doskonalisz się uzyskując kolejne, wyższe klasy. Pierwszy raz jesteś na Mistrzostwach Polski, zdobywasz pierwszy medal na MP. Dostajesz powołanie do kadry Polski i jedziesz na pierwszy obóz kadry. Jak trenerzy kadry dostrzegą Twoje duże możliwości sportowe dostaniesz szanse na udział w obozach zagranicznych a potem już prosta droga do założenia koszulki z orłem na piersi i reprezentowania kraju w zawodach międzynarodowych. Potem udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata a nawet w Igrzyskach Olimpijskich. Ola Kwiecień i Agata Piekarz są już dość daleko w tej drodze bo obie na etapie kadrowego obozu zagranicznego. Kolejna faza to start w koszulce reprezentantki kraju. Agata już jest po obozie a Ola wraca 29 kwietnia i przesyła pozdrowienia z obozu kadry w Monte Gordo (Portugalia). Kiedy pierwszy start dziewczyn jako reprezentantki kraju? Miejmy nadzieję, że w tym sezonie. Trzymam kciuki.





Wspaniałe wiadomości dotarły do nas z Warszawy, gdzie w weekend (17-18.03.2018) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski oraz eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie III w gimnastyce artystycznej.
Eliza Rybicka, wychowanka Hermesa, trenerki Gabrieli Kaczmarek zajęła 9 miejsce w eliminacjach do tegorocznej OOM, co daje jej możliwość startu na olimpiadzie i podjęcie walki o medal Mistrzostw Polski (och! jak byłoby cudownie).
Brawo Elizka i wielkie gratulacje dla Pani Trener oraz wielkie podziękowania za pomoc w przygotowaniach dla Wiktorii Żurowskiej!





W iście zimowej scenerii, dzisiaj 17 marca w Żaganiu, rywalizowali o medale Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, najlepsi w Polsce biegacze w kategorii junior młodszy U18, junior U20 i senior. Cała dzisiejsza rywalizacja toczyła się przy ciągle padającym śniegu i momentami bardzo porywistym wietrze. Trasa poprowadzona była w zabytkowym parku, m.in. wokół stawu, czy w dawnej fosie Pałacu Książęcego.
Nasz klub reprezentowało trzech juniorów młodszych (Gadowski, Pankratow J, Trzciński) biegających na dystansie 3000 m oraz seniorka Nikolina Szurgocińska, której w ostatnich latach kibicowaliśmy w biegach rekreacyjnych a tym razem postanowiła się sprawdzić w rywalizacji na poziomie MP. Seniorki biegały na dystansie 5 km a Nikolina w stawce 32 zawodniczek zajęła 30 miejsce. Bieg juniorów młodszych na 3000 m okazał się najliczniej obsadzonym z wszystkich biegów. Rywalizowało 71 zawodników (4 nie ukończyło) a z naszych trzech reprezentantów najlepszy okazał się Paweł Gadomski zajmując bardzo dobre 8 miejsce. Nieco dalej, na 13 miejscu bieg ukończył Jakub Pankratow a Bartek Trzciński został sklasyfikowany na 47 miejscu. W klasyfikacji punktowej U18 Hermes z 7 punktami zajął miejsce 18-22 a sklasyfikowano 83 kluby.

więcej zdjęć               komunikat





W sobotę 10 marca w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w Biegach Przełajowych. Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale oraz uzyskali 9 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.

Ulaszewska Alicja - 1500 m - 2 miejsce
Wiczkowska Julia - 1500 m - 16 miejsce
Jędrzejak Wiktor - 2000 m - 2 miejsce
Zapart Michał - 2000 m - 7 miejsce
Ragan Katarzyna - 2500 m - 7 miejsce
Martynowicz Wiktoria - 2500 m - 16 miejsce
Szachnowski Jakub - 3000 m - 15 miejsce
Surdacki Jerzy - 3000 m - 20 miejsce

Podcas zawodów odbyła się klasyfikacja zawodników w ramach Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych:

młodzicy

Ulaszewska Alicja - 1500 m - 1 miejsce
Wiczkowska Julia - 1500 m - 7 miejsce
Jędrzejak Wiktor - 2000 m - 1 miejsce
Zapart Michał - 2000 m - 3 miejsce
Ragan Katarzyna - 2500 m - 4 miejsce
Martynowicz Wiktoria - 2500 m - 6 miejsce
Szachnowicz Jakub - 3000 m - 5 miejsce
Surdacki Jerzy - 3000 m - 8 miejsce

juniorzy młodsi

Gadomski Paweł - 2000 m - 2 miejsce
Pankratow Jakub - 2000 m - 4 miejsce
Trzciński Bartosz - 2000 m 7 miejsce

seniorki

Szurgocińska Nikolina - 3000 m - 4 miejsce





W piątek 23 lutego burmistrz
Mieczysław Sawaryn nagrodził nasze lekkoatletki za ostatnie sukcesy podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Podczas spotkania w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, cztery nasze zawodniczki: Marcelina Osińska, Agata Piekarz, Weronika Stefaniuk i Aleksandra Kwiecień, spotkały się z dużą życzliwością i słowami uznania za ich pracę i nieprzeciętne osiągnięcia. Gratulacje zostały skierowane także do trenerów oraz rodziców naszych zawodniczek. Burmistrz podkreślał, że takie sukcesy to nie przypadek, to talent i ciężka praca zawodnika i trenera. Życzył naszym medalistką dalszych sukcesów, zdobywania medali i niegasnącej pasji do lekkiej atletyki.
Uczestniczki spotkania otrzymały nagrodę finansową ufundowaną z prywatnych środków Burmistrza, za co serdecznie dziękujemy.

kilka fotek ze spotkania





Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza "młodzieżówka" podczas Halowych Mistrzostw Województwa zawodników biorących udział w programie Lekkoatletyka Dla Każdego! skupionych w Ośrodku Lekkiej Atletyki Zachodniopomorskie. W zawodach, które odbyły się 17 lutego w Szczecinie wystartowało 296 młodych lekkoatletów (545 osobostartów). Zawodnicy mogli się sprawdzić w trzech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i skok wzwyż. Nasi zawodnicy wywalczyli 10 medali a prawdziwą "gwiazdeczką" okazała się Lena Wójs wygrywając zarówno 60 m jak i skok w dal rocznika 2006. Również jasno zaświeciła Nadia Majchrzak, która pomimo że startowała w roczniku 2007 będąc o rok młodsza, zdołała wywalczyć dwa medale - srebro w skoku w dal i brąz w biegu na 60 m. Alan Ciereszko uzyskał najlepszy wynik w biegu na 60 m rocznika 2006 oraz zdobył brązowy medal w skoku w dal. Także dwa medale padły łupem Nikodema Mroza, który w roczniku 2004 zajął 3 miejsca na 60 m i w soku w dal. Srebrny medal w skoku w dal zdobył Michał Zapart (2004) i zajął 4 miejsce w biegu na 60 m. Brązowy medal w roczniku 2006 zawisł na szyi Celestyny Szulc. Blisko medalu, na 4 miejscu zakończył rywalizację w biegu na 60 m r. 2005 Filip Ogonowski, dodatkowo zajmując 5 miejsce w skoku w dal. Brawo, tak trzymać!

fotki z zawodów





III DZIEŃ (11.02.2018)

Mistrzostwa zaczęły się fantastycznie ale końcówka była równie emocjonująca
i owocna w medalowe zdobycze. Działo się dużo.
Do południa startowali chłopcy, najpierw w 1 serii biegu na 1000 m,  wystartował Paweł Gadomski. Mimo młodszego wieku od większości rywali, pobiegł bardzo mądrze i odważnie czego efektem była życiówka o 4 sek. oraz 6 miejsce w HMP. Miło obserwować jak fajnie ten zawodnik się rozwija a na kolejne sukcesy długo czekać nie będziemy.
W drugiej serii zobaczyliśmy Adama Soldata, który pobiegł wolniej od Pawła ale
w granicach swojej życiówki, zajmując 5 miejsce w serii i 15 w Mistrzostwach.
W finale "B" biegu na 600 m pobiegł Bartek Trzciński. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Po starcie objął prowadzenie i długą cześć dystansu przewodził stawce biegaczy by ostatecznie zająć 4 miejsce. Oznacza to, że zostanie ostatecznie sklasyfikowany na 10 miejscu. To duży sukces Bartka bo przecież za rok także będzie jeszcze juniorem młodszym ale mocniejszym i bardziej doświadczonym.
To będzie jego czas na duże sukcesy. Poczekamy. Brawo Bartek.
Po południu rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Co by o tym występie nie napisać to będzie za mało. Ola Kwiecień została Halową Mistrzynią Polski Juniorek
w trójskoku
...



zdjęcia z  zawodów         komunikat z zawodów





Wczoraj, 3 lutego w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kat. młodzika, jun. młodszego i juniora. Nazwa ładna ale bardziej to były korytarzowe mistrzostwa i w niektórych konkurencjach LA. Szczeciński "korytarz" to typowy obiekt rozgrzewkowy (przy stadionie) oraz treningowy.
W ramach zawodów można rozegrać bieg na 60 m, 60 ppł, skok w dal, wzwyż, trójskok i skok o tyczce. Na gryfińskie potrzeby byłby to obiekt marzenie.
W zawodach wystartowało ośmioro naszych reprezentantów, trzy juniorki i pięcioro młodzików. Zdobyliśmy trzy medale i wszystkie złote. Medale padły łupem naszych juniorek, których za tydzień czeka najważniejszy sprawdzian sezonu zimowego
- Halowe Mistrzostwa Polska Juniorów i Jun. Młodszych.
Marika Wójs zwyciężyła w biegu na 60 ppł - 9,71 s.
Weronika Stefaniuk zwyciężyła w skoku wzwyż - 1,69 m. Kolejna wysokość 1,72 m (rek. życiowy) była blisko, może na HMP
Ola Kwiecień zwyciężyła w trójskoku - 12,12 m potwierdzając życiową formę przed krajowymi mistrzostwami. Aktualnie Ola ma najlepszy wynik wśród juniorek w kraju.
Młodzicy Michał Zapart i Nikodem Mróz rywalizowali w skoku w dal uzyskując odpowiednio 4,88 m i 4,80 m zajmując 6 i 7 miejsce.
Pięcioro młodzików pobiegło na 60 m zajmując dalsze miejsca chociaż nieźle się prezentując zważywszy, że czworo z nich to zawodnicy biegów średnich (Ala Ulaszewska, Wiktoria Martynowicz,
Wiktor Jędrzejak i Michał Zapart). Nikodem Mróz dopiero rozpoczął 2-letni okres młodzika więc ma jeszcze czas na sukcesy.

zdjęcia z zawodów





Wczorajszy (27.01.2018) nasz udział w halowym mityngu w Toruniu był bardzo emocjonujący bo był niezmiernie ważny w kontekście zbliżających się Halowych Mistrz Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się 9-11.02.2018 w Toruniu. Na zawodach zabrakło naszych trzech chodziarek (Piekarz, Zembik, Osińska), które przygotowują się do MP na obozie w Spale ale pozostali dostarczyli sporą dawkę emocji. Należy pamiętać, że wszyscy wrócili 24 stycznia z obozów i powinni być jeszcze nieco zmęczeni sporą dawką treningową.
Marika Wójs uzyskała w biegu na 60 ppł juniorek 9,61 s zaledwie 0,04 s gorszy od jej rekordu a w biegu na 60 m - 8,40 uzyskując nowy swój rekord.
Weronika Stefaniuk pokazała się ze świetnej strony wygrywając konkurs skoku wzwyż z wynikiem 1,70 m wyrównując swoje rekordowe osiągnięcie na hali. Atak na rekord - 1,72 m jeszcze się nie powiódł ale to chyba tylko kwestia czasu.
Bartek Trzciński uzyskał w biegu na 600 m - 1:29,56 s. To nowy halowy rekord Bartka a do najlepszego osiągnięcia ze stadionu zabrakło jedynie 1,03 s.
Paweł Gadomski", startując pierwszy raz jako junior młodszy uzyskał w biegu na 1000 m - 2:38,55 s. poprawiając swoje najlepsze osiągnięcie nie tylko z hali ale także ze stadionu. Forma jest!
Wiktor Jędrzejak", jako jedyny młodzik w naszym zespole także w biegu na 1000 m uzyskał rezultat lepszy od swojej życiówki z lata i wynosi obecnie 2:48,80 s.
Jako ostatnia z naszych startowała Ola Kwiecień zaliczając bardzo udane zawody. Uzyskany rezultat w trójskoku to nowy jej rekord, przekraczając po raz pierwszy granicę 12 m (12.15 m), przegrywając z najlepszą w kraju od paru lat Anną Jagaciak Michalską (6. zawodniczka MŚ - Londyn 2017) równo o 1 m. Wynik Oli to aktualnie 1. miejsce w kraju wśród juniorek i 3. wynik OPEN !!!

komunikat         zdjęcia





Od trzech lat trwa świetna passa naszych lekkoatletów, a każdy następny rok okazuje się lepszy. Gimnastyczki stale podnoszą swoje umiejętności coraz częściej zajmując miejsca na podium w ogólnopolskich zawodach. Członkowie "Klubu Biegacza", pokonują kolejne bariery swoich możliwości. Krótko mówiąc HERMES jest w świetnej formie i miejmy nadzieję że jeszcze długo tak będzie.

W piątek 5 stycznia podsumowaliśmy i pożegnaliśmy stary sezon. Wysłuchaliśmy sprawozdań z działalności naszych sekcji a było czym się pochwalić. Najlepsi zostali wyróżnieni a wszystko można obejrzeć na fotkach tutaj .
O najlepszych lekkoatletach, ich sukcesach, można poczytać tutaj.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zaproszonym gościom, zawodnikom, rodzicom, oraz sympatykom klubu. W szczególności władzą Powiatu Gryfińskiego w osobie pana starosty Wojcecha Konarskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Romana Michalskiego.

Nie zapominajmy o włodarzach naszego miasta, bez ich przychylności i wsparciu finansowym, jakie otrzymujemy z budżetu samorządu, nasze sukcesy nie byłyby możliwe. Dziękujemy!

Specjalne podziękowania dla Marty Kwiecień za profesjonalne poprowadzenie uroczystości i cudowne, mądre, jakże dojrzałe słowa, które poruszały i zmuszały do głębokich przemyśleń. Byłaś rewelacyjna i nie są to tylko moje odczucia.
Wielkie Brawa!

Podziękowania także za oprawę artystyczną dla Mistrza w swoim fachu Tadeusza Wasilewskiego oraz dla naszych cudnych gimnastyczek: Elizki, Martynki, Karolci, Kamilki, Darii i Aluni.

Nad całością imprezy, zawiadując dźwiękiem i multimediami czuwał niezastąpiony Czesław Oleszczyszyn. Bardzo dziękuję za poświęcenie nam swojego cennego czasu i podarowanie nam swoich umiejętności.
.
Wszystkim naszym zawodnikom życzę sukcesów w nowym sezonie 2018.

 

 


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright (c) 2018 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl