HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI
JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Toruń, 09-11.02.2018 r.

--------------------------------------------------------------------------

 I DZIEŃ (09.02.2018)
Rok temu, na otwarcie Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 srebro wyskakała Weronika Stefaniuk. W tym roku otwarcie Mistrzostw było jeszcze bardziej okazałe. Stało się to za sprawą naszych gwiazdeczek w chodzie sportowym na 3000 m, który znalazł się w programie HMP jako jedna z pierwszych konkurencji. W rywalizacji jun. młodszych Agata Piekarz "wychodziła" tytuł Mistrzyni Polski broniąc skutecznie tytułu z poprzedniego roku, udowadniając, że jest zdecydowanie najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej. Agata prowadziła od startu do mety, samotnie pokonywając kolejne metry dystansu. Wraz z Agatą do rywalizacji przystąpiła nasza druga chodziarka Marcelina Osińska, Mistrzyni Polski Młodziczek z lata, która po raz pierwszy rywalizowała po przejściu do wyższej kat. wiekowej. Marcela postarała się o miłą niespodziankę, chociaż po cichu planowaną, i przekroczyła metę jako Wicemistrzyni Polski. Taka sytuacja w historii naszego klubu zdarzyła się po raz pierwszy, w jednej konkurencji na MP złoto i srebro dla Hermesa (dwa lata temu
w kat. młodzika, dziewczęta miały złoto i brąz).

   


Parę minut później do rywalizacji w chodzie w kat. juniorek U20 przystąpiła Michalina Zembik. Był moment, że Michasia szła na 3 miejscu ale ostatecznie zakończyła rywalizację tuż za podium na 4 miejscu, osiągając największy swój sukces sportowy w karierze. Brawo dziewczyny, brawo trener Jan Podleśny.


II DZIEŃ (10.02.2018)
Trwa dobra passa naszych zawodników podczas Halowych Mistrzostw Polski U18
i U20. Dzisiaj w eliminacjach biegu na 600 m wystartował 16 letni Bartek Trzciński. Bartek pojechał po naukę mając 22 czas wśród 33 zgłoszonych zawodników i nikt nie oczekiwał cudów po jego starcie. Bartek pobiegł świetnie, zajmując trzecie miejsce w swojej serii i poprawiając życiówkę o ponad 3 sekundy. Po biegach eliminacyjnych Bartek zajął 8 miejsce (!!!) a więc zobaczymy go jutro w finale "B",
w rywalizacji o miejsca 7-12. Brawo Bartek. Można? Można!


III DZIEŃ (11.02.2018)
Mistrzostwa zaczęły się fantastycznie ale końcówka była równie emocjonująca i owocna w medalowe zdobycze. Działo się dużo.
Do południa startowali chłopcy, najpierw w 1 serii biegu na 1000 m,  wystartował Paweł Gadomski. Mimo młodszego wieku od większości rywali, pobiegł bardzo mądrze i odważnie czego efektem była życiówka o 4 sek. oraz 6 miejsce w HMP. Miło obserwować jak fajnie ten zawodnik się rozwija a na kolejne sukcesy długo czekać nie będziemy.


W drugiej serii zobaczyliśmy Adama Soldata, który pobiegł wolniej od Pawła ale w granicach swojej życiówki, zajmując 5 miejsce w serii i 15 w Mistrzostwach. To był ostatni występ Adama w barwach naszego klubu. Po rozpoczęciu nauki w szkole w Bydgoszczy naturalne stało się, że zmienia klub. Niedługo zobaczymy więc go w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Dziękujemy Adam za trzy sezony w Hermesie i życzymy zdrowia i sukcesów.


W finale "B" biegu na 600 m pobiegł Bartek Trzciński. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Po starcie objął prowadzenie i długą cześć dystansu przewodził stawce biegaczy by ostatecznie zająć 4 miejsce. Oznacza to, że zostanie ostatecznie sklasyfikowany na 10 miejscu. To duży sukces Bartka bo przecież za rok także będzie jeszcze juniorem młodszym ale mocniejszym i bardziej doświadczonym. To będzie jego czas na duże sukcesy. Poczekamy. Brawo Bartek.


Po południu rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Co by o tym występie nie napisać to będzie za mało. Ola Kwiecień została Halową Mistrzynią Polski Juniorek w trójskoku, pokonując starsze rywalki, pokonując zwyciężczynie OOM z lata, ustanawiając świetny, nowy rekord życiowy i nikt nie wie skąd w niej się to bierze i jak ona to robi. Jest po prostu fantastyczna.

Weronika Stefaniuk miała w konkursie skoku wzwyż prawdziwe gwiazdy. Dwie zawodniczki (Martyna Lewandowska i Patrycja Skoczylas) to już czołówka światowa i europejska i w tym towarzystwie raczej było wiadomo, że będzie walczyć o brąz. Zadanie zostało wykonane, brązowy medal HMP zdobyty a do pełni szczęścia zabrakło pokonania wysokości 1.73 (życiówka). To już 5 medal Weroniki na zawodach rangi MP. Brawo.

Nieco w cieniu medalistek walczyła w biegu na 60 ppł. Marika Wójs. W eliminacjach było nieźle, leciutko gorzej od jej rekordu. W finale "B" bieg Marice nie wyszedł. Błędy popełnione na początku nie da się już naprawić. W rezultacie sporo gorzej i 13 miejsce. Szkoda, chyba byłoby za dużo szczęścia na raz.


Naszym sukcesem zakończyła się klasyfikacja medalowa Mistrzostw. W zawodach startowali zawodnicy z ok. 300 klubów a medale zdobyli przedstawiciele 78 klubów. MKS Hermes w tej stawce, dzięki czterem medalom a przede wszystkim dwóm złotym, został sklasyfikowany na świetnym 6 miejscu.


 

zdjęcia z  zawodów         komunikat z zawodów

 


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright 2018 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl