ARCHIWUM




2 0 1 1  r.


 


W sobotę, 17 grudnia, 32 naszych zawodników wystartowało w pięknej lekkoatletycznej hali, w Neubrandenburgu podczas corocznego halowego mityngu mikołajkowego. Generalnie do tego startu nikt się specjalnie nie przygotowuje, traktujemy go zawsze jako przerywnik w monotonnej pracy treningowej. Jednak w tym roku trenerzy postanowili, że nasi zawodnicy (Nowak, Ślęzak, Pankratow) wezmą udział w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się w pod koniec stycznia w Spale. Zrozumiałe więc, że nasze oczekiwanie w stosunku do tych zawodników były największe. Kandydaci potwierdzili gotowość do startu w MP. Wyniki jakie uzyskali dają nadzieję na udany start a w przypadku Pawła i Natalii Ślęzak można realnie myśleć o medalu.

Mimo że do Neubrandenburga zjechało bardzo dużo zawodników z Polski (nie licząc zawodników z Niemiec) to kilka razy nasi zawodnicy stawali na podium. Najważniejsze jednak, że było to ciekawe doświadczenie, szczególnie dla młodych zawodników. Spotkaliśmy naszych przyjaciół z innych klubów naszego województwa, zrobiliśmy drobne zakupy ale najważniejsze, że mogliśmy się przekonać na jakim etapie przygotowań do sezonu 2012, każdy z zawodników się znajduje.

Komunikat z zawodów na stronie organizatora www.zatt.de
a fotki tutaj.



Przez trzy dni (7-9 października) w pięknie położonej Iławie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Artystycznej Juniorek i Seniorek. W tych najważniejszych dla gimnastyczek zawodach wystąpiły trzy reprezentantki Hermesa Gryfino. Wszystkie zawodniczki zarówno juniorki jak i seniorki rywalizowały w pierwszym i drugim dniu o tytuł Mistrzyni Polski w wieloboju, składającego się ze startu w czterech przyborach: obręcz, piłka, maczugi i wstążka. W trzecim dniu rywalizowało już tylko osiem najlepszych zawodniczek o tytuł Mistrzyni Polski w poszczególnych przyborach. Wśród juniorek nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki – Aleksandra Kubiak i Wiktoria Żurowska zajmując ostatecznie 11 i 41 miejsce.

Doskonały występ zaliczyła seniorka osiemnastoletnia Katarzyna Żołnowska. Po dwóch dniach rywalizacji w wieloboju nasza gimnastyczka uplasowała się
w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na szóstym miejscu!!! Kasia w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportu Dzieci i Młodzieży wywalczyła dla Hermesa 12 punktów!
 

W październiku odbędą się kolejne zawody tym razem dla najmłodszych gimnastyczek. Będą to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Natomiast bardzo prestiżowe zawody dla klubów odbędą się w drugiej połowie tego miesiąca. Będzie to Klubowy Puchar Polski, w którym każdy klub może wystawić jedynie po jednej zawodniczce
w każdej kategorii wiekowej. Na obu zawodach wystąpią gimnastyczki
z MKS Hermes Gryfino.

 





Ostatni start w tym sezonie na zawodach klubowych na stadionie, zarówno
w Białogardzie jak i w Stargardzie gdzie startowali miotacze, przyniósł parę bardzo dobrych rezultatów. Ukoronowaniem weekendu stały się nowe rekordy klubu.
W Białogardzie pierwszy raz w życiu wystartowała w trójskoku Natalia Ślęzak i ponownie potwierdziła swój nieprzeciętny talent uzyskując w 4 próbie rewelacyjny wynik 11,60 m. Jest to piąty wynik w kraju w kat. juniorki młodszej osiągnięty bez specjalnego przygotowania technicznego do tej konkurencji a wiec rezerwy wydają się ogromne.
Drugi rekord klubu padł podczas zawodów w Stargardzie gdzie Łukasz Beta uzyskał
w rzucie młotem 5 kg. rezultat 43,93 m. poprawiając swoje dotychczasowe osiągnięcie.





Dobra atmosfera zawodów ligowych i piękna pogoda sprzyjała lekkoatletom podczas kolejnego rzutu Ligi Juniorów, która w sobotę odbyła się na obiekcie lekkoatletycznym
w Słubicach. Start naszych zawodników zaowocował dwoma rekordami klubu
(
Ilona Janas startująca poza konkursem w trójskoku oraz sztafeta 4 x 100 m dziewcząt
w składzie: Grad, Chrzanowska, Nowak, Ślęzak). W lidze zajęliśmy drugie miejsce gromadząc 1884 pkt. Wyprzedziła nas Bolesłavia Bolesławiec 2108 a wygraliśmy
z Lubuszem Słubice 1812. Nadodrzem Powodowo i Iskrą Wolsztyn. Najwięcej punktów indywidualnie dla naszego zespołu zdobyli: Natalia Nowak - 119 pkt, Paweł Pankratow
- 118 pkt i Julita Drąg - 115 pkt. Jako jedyny klub z naszego województwa byliśmy
w stanie zgromadzić drużynę juniorów aby wziąć udział w takiej rywalizacji.

zdjęcia z zawodów







Bez medalu wrócili nasi zawodnicy z odbytych w ten weekend w Szczecinie
Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce
ale nie zawsze medale są bezpośrednim wskaźnikiem poziomu sportowego.
W rywalizacji z zawodnikami województwa wielkopolskiego, prawdopodobnie najmocniejszego lekkoatletycznie województwa w naszym kraju, szanse medalowe są mocno ograniczone ale za to taka rywalizacja zawsze korzystnie wpływa na podnoszenie własnych umiejętności a sukcesy bardziej cieszą. Jednym z takich sukcesów niewątpliwie jest nowy rekord klubu w chodzie na 3000 m Karoliny Jenne.

Siedmioro naszych zawodników uzyskało wyniki pozwalające na znalezienie się
w finałach swoich konkurencji co przyniosło nam 8 punktową zdobycz do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

 komunikat końcowy                 zdjęcia z zawodów

 





Przy bardzo przyjemnej pogodzie odbyły się w Białogardzie, przełożone z maja, Mistrzostwa Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych w LA. Trzy konkurencje: tyczka, chód i młot odbyły się tydzień temu w Szczecinie i jeżeli uwzględnimy trzy medale wywalczone tam przez  "młociarzy" czyli Julitę Drąg, Sarę Idczak i Łukasza Betę, to łączna suma medali wywalczona przez naszych juniorów wynosi 17 i prawdopodobnie wygraliśmy rywalizację medalową tych Mistrzostw.
Smaku zawodów dodała Natalia Ślęzak wygrywając konkurs skoku w dal juniorek młodszych uzyskując 5,68 m. - najlepszy tegoroczny wynik w Polsce, w tej kategorii wiekowej, poprawiając o 3 cm należący do Aleksandry Wodzyńskiej (Robak),
19-letni rekord klubu. Trenerem Natalii jest Marek Konecki.
 
fotki z zawodów - tutaj

 





W Szczecinie, w minioną sobotę odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików czyli młodych lekkoatletów do lat 15. Rozegrano także Mistrzostwa Juniorów w rzucie młotem (Drąg, Idczak, Beta - trzy medale), chodzie i skoku o tyczce a w niektórych, pozostałych konkurencjach, umożliwiono juniorom start PK. Pogoda w Szczecinie byłaby idealna gdyby nie wiatr, który wiał przeciwnie do kierunku biegu sprinterów, uniemożliwiając uzyskiwanie rekordowych rezultatów.
Nasi młodzicy wywalczyli 4 medale - trzy srebrne (Dąbrowska, Starosta, Trzepacz)
i jeden brązowy (Danelski).
Za tydzień, 10 września w Białogardzie odbędą się Mistrzostw Województwa
w kategorii juniora i juniora młodszego.







Od 16 sierpnia 30 osobowa grupa młodych lekkoatletów naszego klubu przebywała na obozie szkoleniowym w Złotowie przygotowując się do drugiej części sezonu. Dla młodzików to ważny okres bo we wrześniu dla tej kategorii wiekowej odbędą się najważniejsze zawody. Trzeciego września będziemy walczyć o tytuły Mistrza Województwa a dwa tygodnie później rozegrane zostaną Mistrzostwa Międzywojewódzkie.

Już drugi raz wybraliśmy Złotów na miejsce letniego obozu i ponownie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej decyzji. Doskonałe warunki mieszkaniowe, treningowe
i rekreacyjne, jakie tutaj znajdujemy, rekompensują pewne niedogodności organizacyjne.
Humory dopisywały
, pogoda była optymalna, ciepło a nie za gorąco, wyżywienie bardzo dobre, zdrowie nikogo nie opuściło. Z obozu wróciliśmy w piątek 26 sierpnia a już
w sobotę wzięliśmy udział w mityngu w Koszalinie.

zobacz gdzie mieszkamy            i fotki z obozu





Podczas Mistrzostw Polski Seniorów, które odbywały się w dn. 11-13.08.2011 r.
w Bydgoszczy rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Wielobojach. W konkursie,  sukcesem, wystartowała zawodniczka naszego klubu Ilona Janas. Po dwóch dniach rywalizacji, po siedmiu konkurencjach Ilona zajęła VIII miejsce zdobywając dla Hermesa 8 punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży.
Mimo wielce nie sprzyjającej pogody, szczególnie w pierwszym dniu zawodów (zimno
i deszczowo) nasza lekkoatletka poprawiła swój najlepszy wynik w wieloboju (4038 pkt) oraz w biegu na 800 m. (2:36,35 s.). Wynikiem na 800 m zaskoczyła pewnie także siebie ale chyba najbardziej swojego trenera czyli mnie i jest mi z tego powodu bardzo miło. Oby takich zaskakiwań było jak najwięcej.

Inauguracyjny występ w gronie seniorek zaliczyła Magda Chrzanowska. W konkursie skoku w dal uzyskała swój najlepszy w tym roku wynik (5.49 m), tylko o 4 cm. słabszy od jej rekordowego rezultatu, zajmując w gronie utytułowanych rywalek X miejsce. Być może w uzyskaniu jeszcze lepszego rezultatu przeszkodził deszcz, który pojawił się po drugiej kolejce skoków.

fotki z Mistrzostw Polski





Radość i łzy, nadzieje i rozczarowania to coroczne, nieodłączne elementy Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, nie tylko w lekkiej atletyce . Nie inaczej było w tym roku podczas jej XVII edycji, która odbyła się w dn. 22-24.07.2011 w Płocku. Wszystkie te elementy towarzyszyły także zawodnikom naszego klubu.

Ostatecznie ośmioro naszych lekkoatletów uzyskało prawo startu w najważniejszych dla kat. juniora młodszego (16-17 lat) zawodach jaką jest OOM. Ze względu na nie wyleczoną kontuzję w zawodach (podobnie jak w tamtym roku) nie wystartowała Patrycja Pośniak.
W całych zawodach udział wzięło ok. 800 młodych lekkoatletów.

24 punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży,
39 miejsce w klasyfikacji klubowej na 212 sklasyfikowane kluby, ośmioro zawodników
z kwalifikacją do startu, brązowy medal Pawła i VI miejsce Natalii wraz z rekordem klubu, to obrazuje duży sukces MKS Hermes.

 

Świetnie spisała się nasza ekipa trathlonistów podczas
XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
która odbyła się w minioną niedzielę w Płocku, gromadząc 11 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży i zajmując ósme miejsce w punktacji klubowej.
Indywidualnie, najwyższe miejsce, zgodnie z przewidywaniami, zajął Hubert Zaskórski plasując się na siódmym miejscu (doskonałe miejsce biorąc pod uwagę o rok młodszy wiek czyli za rok ma szansę walczyć o medal).
Wśród dziewcząt nalepszą gryfinianką została Marta Korpyta, zajmując 17 miejsce.

 







Pod kierunkiem nowej trenerki Oleksandry Tomkovych zawodniczki sekcji gimnastyki artystycznej wzięły udział w dwóch turniejach. 12 czerwca dwie młodziczki startowały we Lwowie (110 zawodniczek w różnych kat. wiekowych) w Międzynarodowym Turnieje "Szuwaroczka" Ukraina 2011. W dość silnie obsadzonych zawodach
Agata Piekarz zajęła 4 miejsce a Julia Łopata 5 miejsce w r. 2001.

19 czerwca trzy zawodniczki wystartowały w Olesnie w Grand Prix Polski Juniorek
 i Seniorek. Katarzyna Żołnowska w kat. seniorek zajęła 7 miejsce, Aleksandra Kubiak w kat. juniorek zajęła 8 miejsce a Wiktoria Żurowska w kat. juniorek zajęła 27 miejsce.




 

Kolejny rekord klubu padł w niedzielę 19 czerwca podczas mityngu w Koszalinie. Natalia Nowak, wychowanka Anny Gierasimczyk, uzyskała w biegu na 400 m. 58,57 s. poprawiając swój poprzedni rekord aż o 0,59 s. Należy podkreślić świetną współpracę w czasie biegu naszych dwóch zawodniczek. Natalia Ślęzak "poprowadziła" pierwsze 200 m
w bardzo szybkim tempie dając szansę na tak dobry rezultat.
A celem biegu było uzyskanie wyniku dającego pewny awans do tegorocznej OOM. Cel został osiągnięty w 100 %.

W czasie zawodów panowała niesamowicie zmienna aura. Były pioruny, ulewa, grad, wiatr i także piękne słońce. Niektóre konkurencje rozegrano przy kiepskich warunkach
a niektóre miały piękne słoneczko. Wyniki wiec były różne. Oprócz rekordu Natalii Nowak podziwialiśmy świetny bieg Miłosza Górskiego Na 3000 m, "przeszkodówek"
na 2000 m oraz niezłe sprinty najmłodszych (Kostka, Kuduk, Szkudlar).

fotki z zawodów                    rekordy sekcji la






W sobotę 11 czerwca podczas mityngu w Białogardzie Paweł Pankratow, wychowanek Jana Podleśnego, uzyskał w biegu na 1500 m. wspaniały rezultat. Mimo młodego wieku pierwszy rok juniora młodszego), czas jaki osiągnął (3:59,08) okazał się nowym rekordem klubu juniorów na tym dystansie. Aż "strach" pomyśleć co będzie dalej, przecież Paweł będzie juniorem przez jeszcze kolejne trzy sezony.
Poprzedni rekord (3:59,55) należał do Marka Saneckiego i był ustanowiony w 1984 r. czyli przetrwał aż 27 lat.

Podczas zawodów nasi zawodnicy uzyskali więcej wartościowych rezultatów. Zapewne pomogła świadomość nowiutkiej nawierzchni tartanowej w Białogardzie będącą chyba aktualnie najlepszą bieżnią w kraju.

fotki z zawodów                    rekordy sekcji la

 





W miniony weekend juniorzy sekcji lekkiej atletyki wzięli udział
w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów W LA, które odbyły się w Poznaniu.
Przy upalnej pogodzie, mało sprzyjającej osiąganiu rekordowych wyników w ciągu 2 dni rywalizowało ok 600 młodych lekkoatletek i lekkoatletów z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, reprezentantów ok 80 klubów. Gryfińska ekipa licząca 19 zawodników wywalczyła 10 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 4 brązowe). Złotą medalistką została w skoku w dal juniorka Magda Chrzanowska, srebrne medale wywalczyli:

- Izabela Robak - 3000 m juniorek młodszych
- Natalia Nowak - 400 m juniorek młodszych
- Manuela Pośniak - 1500 m juniorek młodszych
- Paweł Pankratow - 1500 juniorów młodszych
- Miłosz Górski - 3000 m juniorek młodszych

brązowe medale:
- Paulina Witek - 400 m juniorek oraz 800 m juniorek
- Justyna Konikowska - 2000 prz. juniorek
- sztafeta dziewcząt 4x400 m juniorek mł. (Ślęzak, Pośniak P, Pośniak M, Nowak)







Dwa dni (28-29.05.2011) trwała rywalizacja juniorów i seniorów o tytuł Mistrza Polski
w wielobojach. W zawodach, które odbyły się w Toruniu uczestniczyła zawodniczka naszego klubu, juniorka, Magdalena Chrzanowska.
Magda swój tegoroczny, najważniejszy "występ" zaliczyła już celująco. Mam na myśli tegoroczną maturę bo przecież sport to tylko krótsza bądź dłuższa przygoda, przygoda która jednak kiedyś się kończy a życie musi toczyć się dalej.
Obawialiśmy się o tegoroczny start w MP Magdy bo matura wyraźnie zakłóciła jej przygotowania i forma przed zawodami nie była optymalna. W tych okolicznościach Magda potrafiła wykrzesać z siebie ducha walki i zaliczyła bardzo udany występ. Piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek nas bardzo cieszy, to duży sukces.
BRAWO MAGDA!
100ppł - 15,83  wzwyż - 1,39  kula - 9,17  200m - 27,48  w dal - 5,27  oszczep - 26,38
800m - 2:29,42     7-bój - 4126 pkt







I rzut Ligi Juniorów odbył się 22 maja 2011 r. w Zielonej Górze. Słonko prażyło niemiłosiernie co raczej sprzyjało piknikowi nad wodą i co niektórych mocno rozleniwiało. Stąd wyniki u niektórych zawodników nieco słabsze ale pojawiły się również perełki. A wśród nich najjaśniej świeciła trójka juniorów młodszych - Manuela Pośniak, Natalia Nowak i Paweł Pankratow. Manuela uzyskała w biegu na 2000 prz. doskonały wynik (7:26.53 s) plasujący ją aktualnie na czele krajowej listy juniorek młodszych na tym dystansie. Jako pierwsza w tym roku, z zawodników naszego klubu, uzyskała rekord życiowy i II klasę sportową zdobywając największą liczbę ligowych punktów. Natalia przebiegła 400 w czasie swojego nowego rekordu (59,16 s), który jest jednocześnie nowym rekordem klubu. Do II klasy zabrakło jej 0,16 s. Aktualnie jest to
6 wynik w kraju. Paweł uzyskał w biegu na 1500 m 4:04,29 s. i do II klasy zabrakło mu 2,29 s ale nowy rekord życiowy plasuje go podobnie jak Natalię na 6 miejscu w kraju na tym dystansie. Cała trójka ma już raczej zapewniony udział w tegorocznej OOM.







W minioną sobotę oprócz akcji „Polska Biega” nasi zawodnicy brali udział
w IX Gryfińskim Festiwalu Triathlonowym.
Wspaniała aura zachęcała całe rodziny do spędzenia sobotniego dnia na sportowym pikniku z ciekawymi zawodami Triathlonowymi. Rozegranych zostało dziewięć startów, dla różnych grup wiekowych.  Każdy zawodnik otrzymał ładny, pamiątkowy medal, który na jednej stronie przedstawiał logo GKS Delf - organizatora zawodów a na drugiej logo
i datę zawodów oraz napis dyscypliny. Nie zabrakło ciekawych konkurencji rekreacyjnych dla młodszych uczestników Festiwalu.
Zawodnicy trenera Kozakiewicza dwukrotnie stawali na podium zdobywając srebrne medale (młodzik Kamil Klepadło i junior Hubert Zaskórski).
Gratulacje dla organizatora za dobrze zorganizowaną i ciekawą imprezę.

 





W dniu 14 maja 2011 roku na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Piaskowej
w Policach odbył się Mityng Biegowy Ósemka 2011. Mityng ten został zorganizowany
w zastępstwie Mistrzostw Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych. Mistrzostwa zostały odwołane z powodu niedokończonej naprawy bieżni na stadionie w Szczecinie gdzie z kolei odbył się mityng rzutowo-skokowy. Nasi zawodnicy wystartowali na obu stadionach lecz zdecydowana większość pojechała do Polic. Poza ostatnim biegiem na 3000 m cieszyliśmy się dobrą pogodą chociaż przeciwny wiatr dochodzący do - 2,0 m/s mocno przeszkadzał w osiąganiu korzystnych rezultatów szczególnie w biegach sprinterskich. Forma hermesiaków pnie się w górę, zanotowaliśmy dużo nowych rekordów życiowych.







Tak się złożyło, że nasi zawodnicy w weekend 7-8 maja 2011 r. startowali aż w trzech miastach. Najliczniejsza grupa z trenerem Podleśnym i Koneckim pojechała do Koszalina gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS, miotacze pod wodzą trenerki Doroty wystartowali w mityngu rzutowym, w Stargardzie Szczecińskim
a wieloboistki pod opieką trenerki Ani rywalizowały w Bydgoszczy.

W Koszalinie zanotowaliśmy nowy rekord klubu uzyskany w biegu na 300 m przez wychowankę Ani Gierasimczyk, Natalię Nowak . Czas uzyskany przez Natalię
- 42.44 s. jest lepszy od poprzedniego rekordu należącego do Natalii Wawrzyniak
 o 0,13 s. (2002 r.).







W tym roku "nasza karuzela" ruszyła 30 kwietnia, tradycyjnie w Gryfinie, na najlepszym stadionie w naszym województwie, najlepszym żużlowym :), gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa MKS-UKS w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących 16 klubów naszego województwa, rywalizując w kategorii młodzika i juniora.
Po pierwszym starcie daje się zauważyć że forma naszych zawodników i zawodniczek jest dość zróżnicowana. Niektórzy już biją rekordy życiowe a niektórzy "budzą się dopiero ze snu zimowego". Ciekawe czy zdążą się dobudzić.

komunikat z zawodów






W niedzielę w Szczecinie dokładnie w Lasku Arkońskim  przy słonecznej, wiosennej pogodzie kilkudziesięciu zawodników rywalizowało w otwartych zawodach w duathlonie. Zawody sprawnie przeprowadził K.S. Triathlon Szczecin i Okręgowy Związek Triathlonu. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 2 kilometry biegiem, 6 kilometrów cross rowerowy i na koniec 1 kilometr biegu.
Był to zarazem start kontrolny i weryfikacyjny kadry wojewódzkiej młodzików i juniorów mł. w triathlonie. Ścigali się zawodnicy czołowych klubów triathlonowych naszego województwa, w tym liczna grupa Hermesiaków. Nasi triathloniści wypadli doskonale, zdominowali zawody zajmując pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych. Złote medale zdobyli: Weronika Masternak , Kamil Klepadło , Katarzyna Zair
i Hubert Zaskórski.
Brąz zdobyły: Anita Dąbrowska , Marta Korpyta. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych, byli to: Anna Tomczyk 4m., Michał Chojnack 4m., Kamil Rudziński 4m., Michał Tomczyk 5m., Szadi Zair 5m., Michał Wojciechowski 6m., Łukasz Kamiński 7m. Wysokie lokaty świadczą o dobrym przygotowaniu naszych  triathlonistów do sezonu startowego
i potwierdziły przynależność do ścisłej czołówki województwa.
Kolejny start to udział w organizowanym przez GKS Delf „Gryfińskim Festiwalu Triathlonowym”, który odbędzie się
14 maja w Gryfinie.





W bardzo dobrym nastroju wracała ekipa przełajowców - juniorów młodszych
z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych,
która odbyła się w sobotę 2 kwietnia w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku
w Bydgoszczy - Myślęcinku, na trasie Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych "Bydgoszcz 2010". W zawodach mogli wziąć udział zawodnicy i zawodniczki w wieku 16 - 17 lat. Do zawodów finałowych zakwalifikowali się zawodnicy i zawodniczki, którzy w eliminacjach strefowych zajęli miejsca 1 - 12 w każdym biegu. Kwalifikacje uzyskało 7 przedstawicieli naszego klubu: Patrycja Pośniak, Manuela Pośniak, Izabela Robak, Paweł Pankratow, Krystian Gumiński, Hubert Zaskórski i Miłosz Górski.
18 punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa, które uzbierali nasi przełajowcy, zapewniło Hermesowi wysokie,
6 miejsce w kraju, w klasyfikacji klubowej OOM. Sklasyfikowano 147 klubów a byłe pewnie kluby, które nie zdobyły żadnego punktu.

świeżutkie wyniki zawodów tutaj

 





19 marca Poznań gościł przełajowców z województwa zachodniopomorskiego
i poznańskiego, gdzie w lasku przy torze regatowym Malta zorganizowano
Mistrzostwa Międzywojewódzkie w Biegach Przełajowych.
 Odbyły się biegi w kategorii dzieci dla dziewcząt i chłopców, biegi dla młodzików
w których rywalizowano o punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży, biegi w kategorii juniora młodszego rozegrane jako eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (2 kwietnia w Bydgoszczy) oraz biegi dla juniorów
o zaszczytny tytuł Mistrza Międzywojewódzkiego.

 





Ponad 10 godzinna podróż do Zamościa gdzie 12 marca odbyły się
Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Biegach Przełajowych,
zapewne przyczyniła się do słabszego występu naszych zawodników. Chociaż, patrząc realnie, nikt nie zakładał pozycji medalowych to jednak start, ogólnie mówiąc, należy uznać za nieudany. Wyjątkiem okazała się jedyna seniorka w grupie Edyta Rybacka, która po ambitnym biegu na dystansie 8 km. zajęła 13 miejsce.

 

Gimnastyczki Hermesa uczestniczyły w Mistrzostwach Województwa, które odbyły się
w Szczecinie. W zawodach uczestniczyła spora grupa zawodniczek z Gryfina a niektóre wzięły udział w takich zawodach po raz pierwszy przechodzą niejako chrzest sportowy. Złotą medalistką zastała niedawna laureatka gryfińskiego Wodnika - Katarzyna Żołnowska, rywalizująca w kategorii seniorek więc można śmiało powiedzieć, że jest to aktualnie najlepsza zawodniczka naszego województwa.

  




Absolutną dominacją zawodników i zawodniczek naszego klubu zakończyły się rozegrane w sobotę 5 marca w Policach
Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych.
12 medali zdobyte przez hermesiaków na trasie przełajowej mistrzostw to efekt solidnej, systematycznej pracy wychowanków Jana Podleśnego, także podczas niedawno zakończonego obozu w Szklarskiej Porębie. Z olbrzymią przewagą wygraliśmy zarówno punktację punktową jak i medalową. Brawa dla zawodników i trenera.
Sukces ten szczególnie cieszy uwzględniając zbliżające się kolejne zawody.
12 marca w Zamościu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Biegach Przełajowych (6 zawodników Hermesa), 19 marca w Poznaniu odbędą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i eliminacje do OOM a sama olimpiada odbędzie się 2 kwietnia w Bydgoszczy. Życzę równie dobrego występu, o medale będzie już niezwykle trudno ale wszystko w nogach a i czasami w głowie naszych zawodników i zawodniczek.

 





Obóz zimowy to jeden z najważniejszych etapów przygotowań do sezonu letniego a dla zawodników przygotowujących się do biegów przełajowych, to wręcz obowiązek. Mam nadzieję, że praca  treningowa wykonana na obozie zaowocuje sukcesami w rywalizacji w nadchodzącym sezonie.
W Szklarskiej Porębie przebywa 30 lekkoatletów pod opieką 4 trenerów oraz 12 triathlonistów z trenerem Zbyszkiem Kozakiewiczem. Pogoda sprzyja treningom więc praca wre bo przecież pierwsze starty lekkoatletów już niedługo. 12 marca w Zamościu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Biegach Przełajowych (5 zawodników Hermesa), 19 marca w Poznaniu odbędą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
i eliminacje do OOM a sama olimpiada odbędzie się 2 kwietnia w Bydgoszczy.

parę obozowych fotek (56 zdjęć)





Jak co roku, tradycyjnie, w pierwszy piątek stycznia odbyła się uroczystość podsumowania naszych osiągnięć sportowych w 2010 roku. Było co przedstawiać bo przecież nasz klub to cztery sekcje wyczynowe, w których najlepsi zawodnicy
i zawodniczki skutecznie rywalizują na zawodach w całym kraju odnosząc szereg sukcesów. Nagrodziliśmy najlepszych, posłuchaliśmy o ich sukcesach (uff! z pól godzinki zeszło - wielkie dzięki dla Julitki Drąg i Łukasza Bety ). Uroczystość profesjonalnie poprowadziła niezastąpiona Magda Chrzanowska - także wielkie dzięki. Najlepsze zawodniczki sekcji gimnastyki przedstawił Dariusz Żołnowski, sekcji lekkiej atletyki - Jacek Stefański a triathlonu - Tomasz Golisowicz. Całości podsumowania dokonał wiceprezes Jan Podleśny. Oprawę artystyczną zapewniły doskonałe jak zwykle gimnastyczki Hermesa oraz grupa wokalna SB z Gryfińskiego Domu Kultury, którym pragnę serdecznie podziękować.

"rodzina Hermesa"

                             

 


Copyright (c) 2011 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl