I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Poznań
, 04-05.06.2011 r.

--------------------------------------------------------------------------

W miniony weekend juniorzy sekcji lekkiej atletyki MKS Hermes wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów W LA, które odbył się w Poznaniu.
Przy upalnej pogodzie, mało sprzyjającej osiąganiu rekordowych wyników w ciągu 2 dni rywalizowało ok 600 młodych lekkoatletek i lekkoatletów z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, reprezentantów ok 80 klubów. Gryfińska ekipa licząca 19 zawodników wywalczyła 10 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 4 brązowe). Złotą medalistką została w skoku w dal juniorka Magda Chrzanowska, srebrne medale wywalczyli:
- Justyna Konikowska - 2000 prz. juniorek
- sztafeta dziewcząt 4x400 m juniorek mł. (Ślęzak, Pośniak P, Pośniak M, Nowak)

Z dobrej strony na tych zawodach pokazała się Iza Robak i Miłosz Górski oraz
Natalia Ślęzak i Krystian Gumiński. Iza i Miłosz zdobyli srebrne medale i uzyskali rezultaty (oboje w biegu na 3000 m) dające nadzieję na zakwalifikowanie się do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (odpowiednio 13 i 20 wynik w kraju). Krystian, mimo że bez medalu (4 miejsce) to jednak jego wynik jaki uzyskał w biegu na
2000 z przeszkodami aktualnie plasuje go na 9 miejscu w kraju dając dużą szansę na udział w OOM czyli Mistrzostw Polski w kategorii juniora młodszego. Natalia (także 4 miejsce) po raz pierwszy pobiegła na dystansie 400 m. Jej rezultat - 59.95 to aktualnie 24 miejsce w kraju ale zapewne jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i swój rezultat będzie w stanie poprawić. Walka o prawo startu w finale będzie trwała do
19 czerwca, który jest ostatecznym terminem uzyskiwania rezultatów promujących juniorów młodszych do zawodów finałowych OOM.

Gratulacje dla wszystkich za walkę oraz za nowe swoje rekordy (jak zwykle na żółto).