600 m pływanie * 15 km rower * 3 km bieg
Płock, 17-07-2011 r.

--------------------------------------------------------------------------

Świetnie spisała się nasza ekipa trathlonistów podczas
XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
która odbyła się w minioną niedzielę w Płocku, gromadząc 11 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży i zajmując ósme miejsce w punktacji klubowej.
Indywidualnie, najwyższe miejsce, zgodnie z przewidywaniami, zajął Hubert Zaskórski plasując się na siódmym miejscu (doskonałe miejsce biorąc pod uwagę o rok młodszy wiek czyli za rok ma szansę walczyć o medal).
Wśród dziewcząt nalepszą gryfinianką została Marta Korpyta, zajmując 17 miejsce.

Ostatecznie w Mistrzostwach Polski w kat. juniora młodszego wystartowało 6 zawodników Hermesa. Mogło być siedmioro ale z przyczyn zdrowotnych nie wystartował Szadi Zair. Wszyscy, którzy wystartowali, ukończyli tą trudną konkurencję, pływali 600 m w Zalewie Sobótka po czym wsiedli na rowery szosowe, przejechali 15 km. a na końcu przebiegli dystans 3 km.

Ostateczne wyniki najważniejszego startu naszych zawodników w tym sezonie dają olbrzymią nadzieję na przyszłość. Marta, Hubert, Kamil, Łukasz a także nieobecny Szadi Zair to przecież 16-latkowie i będą mieli prawo startu w OOM w następnym roku. Do ekipy dołączą nieźli młodzicy i sukces drużynowy murowany. Hubert pewnie powalczy o medal i tego się trzymajmy.

Miejsca naszych zawodników:

Korpyta Marta - 17 miejsce (2 pkt)
Tomczyk Anna - 20 miejsce (1 pkt)

Zaskórski Hubert - 7 miejsce (4 pkt)
Rudziński Kamil - 29 miejsce (2 pkt)
Wojciechowski Michał - 41 miejsce (1 pkt)
Kamiński Łukasz - 46 miejsce (1 pkt)

W zawodach wystartował także trzech zawodników GKS Delf Gryfino zajmując następujące miejsca: