--------------------------------------------------------------------------

W bardzo dobrym nastroju wracała ekipa przełajowców - juniorów młodszych
z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych,
która odbyła się w sobotę 2 kwietnia w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku
w Bydgoszczy - Myślęcinku, na trasie Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych "Bydgoszcz 2010". W zawodach mogli wziąć udział zawodnicy i zawodniczki w wieku 16 - 17 lat. Do zawodów finałowych zakwalifikowali się zawodnicy i zawodniczki, którzy w eliminacjach strefowych zajęli miejsca 1 - 12 w każdym biegu. Kwalifikacje uzyskało 7 przedstawicieli naszego klubu: Patrycja Pośniak, Manuela Pośniak, Izabela Robak, Paweł Pankratow, Krystian Gumiński, Hubert Zaskórski i Miłosz Górski.
18 punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa, które uzbierali nasi przełajowcy, zapewniło Hermesowi wysokie,
6 miejsce w kraju, w klasyfikacji klubowej OOM. Sklasyfikowano 147 klubów a byłe pewnie kluby, które nie zdobyły żadnego punktu.

W XVII OOM rywalizowało w 4 biegach 417 zawodniczek i zawodników. W zawodach tych wystąpiła 27 osobowa reprezentacja naszego województwa, w tym siedmioro reprezentantów naszego klubu. Z zawodniczek naszego województwa najlepiej zaprezentowała się Justyna Romej z „Olimpu” Łobez (trener Piotr Kiedrowicz), która w biegu na dystansie 2000 metrów zajął 1 miejsce. Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Wojtek Piwowarczyk z „Pomorza” Stargard (trener  Zbigniew Krzysiek) oraz Andrzej Krajewski „Wieża” Postomino (tr. Janusz Rolbiecki), którzy ukończyli bieg na 5000 m na 5 i 6 miejscu.

My cieszymy się z sukcesów naszych zawodników. Najwyższe, 8 miejsce zajął w biegu na 3000 m Paweł Pankratow. Paweł od tego roku zmienił kategorię wiekową i jako junior młodszy rywalizował z zawodnikami o rok starszymi. W swoim roczniku byłby medalistą Mistrzostw Polski. Bieg ukończyło 114 zawodników.
Na takim samym dystansie świetnie spisała się Manuela Pośniak (18 miejsce) oraz Izabela Robak (28 miejsce). Do mety dobiegło 96 zawodniczek.
Siostra Manueli - Patrycja Pośniak wystartowała w biegu na 2000 m. Dyspozycja dnia pozwoliła na zajęcie 44 miejsca a bieg ukończyło 108 zawodniczek.
W najdłuższym biegu tych zawodów, na 5000 m chłopców, wystartowało trzech naszych zawodników. Najwyżej został sklasyfikowany Krystian Gumiński (40 miejsce), przed Miłoszem Górskim (54 miejsce) i Hubertem Zaskórskim (63 miejsce). Poza Hubertem (tr. Zbigniew Kozakiewicz) trenerem naszych zawodników jest Jan Podleśny. Wszyscy nasi zawodnicy zdobyli punkty dla naszego klubu do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży a zgromadzona liczba 18 pkt. pozwoliła na zajęcie 6 miejscu w Polsce w klasyfikacji klubowej!!! To olbrzymi sukces naszych zawodników, zawodniczek i trenerów.