MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
W WIELOBOJACH
Toruń, 28-29.05.2011 r.

7-bój to trudna konkurencja lekkoatletyczna, w której zawodniczki przez 2 dni biorą udział w 7 konkurencjach. Wyniki z poszczególnych konkurencji przeliczane są, według specjalnych tabel, na punkty a o zajętym miejscu decyduje suma punktów. Z reguły walka o zwycięstwo trwała do ostatnich metrów kończącego wielobój biegu na 800 m.

Od 28 do 29.05.2011 trwała rywalizacja juniorów i seniorów o tytuł Mistrza Polski
w wielobojach. W zawodach, które odbyły się w Toruniu uczestniczyła zawodniczka naszego klubu, juniorka, Magdalena Chrzanowska.
Magda swój tegoroczny, najważniejszy "występ" zaliczyła już celująco. Mam na myśli tegoroczną maturę bo przecież sport to tylko krótsza bądź dłuższa przygoda, przygoda która jednak kiedyś się kończy a życie musi toczyć się dalej.
Obawialiśmy się o tegoroczny start w MP Magdy bo matura wyraźnie zakłóciła jej przygotowania i forma przed zawodami nie była optymalna. W tych okolicznościach Magda potrafiła wykrzesać z siebie ducha walki i zaliczyła bardzo udany występ. Piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek nas bardzo cieszy, to duży sukces Magdy i jej trenerki Anny Gierasimczyk.

Magda zaczęła wielobój b.dobrze przebiegając 100 m przez płotki w najszybszym w tym roku czasie uzyskując 15,83 s. W konkursie skoku wzwyż było już nieco gorzej. Tylko 1.39 m to zdecydowanie za mało ale na szczęście mała wpadka nie załamała naszej zawodniczki i do następnej konkurencji czyli pchnięcia kulą (4 kg) przystąpił nieco bardzie skoncentrowana. Granica 9 m została przekroczona (9,17 m) co bardzo ucieszyło przede wszystkim trenerkę Anię bo pozwalało to skuteczną dalszą rywalizacje. 200 m kończyło pierwszy dzień zawodów. Tak szybko jak w Toruniu Magda w tym roku jeszcze nie pobiegła i uzyskując 27,48 s. znów powiało optymizmem.
Po czterech konkurencjach Magda była klasyfikowana na 8 miejscu.
Skok w dal rozpoczynający drugi dzień zmagań był dobry a nawet b.dobry a wynik 5,27 m. okazał się drugim wynikiem w całej stawce wieloboistek, wyraźnie poprawiając konto naszej zawodniczki. Rzut oszczepem to konkurencja, w której dużo można stracić. Na szczęście odległość uzyskana przez Magdę - 26,38 m. pozwoliła zachować dobre miejsce po skoku w dal a ostateczną rozgrywkę przesunąć na kończący wielobój bieg na 800 m. Tu niespodzianka bo na koniec Magda pokusiła się o życiówkę, małą ale zawsze (2:29,42 s.). Dzięki temu możemy się cieszyć z ostatecznie zajętego piątego, b.dobrego miejsca (łącznie 4126 pkt).

GRATULACJE!!!

-----------------------------------------------------------------------

Copyright 2011 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.