MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I SENIORÓW.
Zamość
, 12.03.2011 r.

--------------------------------------------------------------------------

Siedem lat temu Mistrzostwa Polski odbywały się w Kwidzyniu. Podczas tamtych zawodów Edyta Rybacka wywalczyła doskonałe 6 miejsce w biegu na 2 km. juniorek. W tym roku aż tak dobrze nie było ale 13 miejsce Edyty już jako seniorki, to także najwyższa lokata z szóstki naszych zawodników, którzy wybrali się na te zawody.

Z pozostałej piątki najwyżej została sklasyfikowana juniorka Nikolina Szurgocińska. Chociaż przez początkową część dystansu (4 km.) biegła na 30 miejscu to ostatecznie zajęła miejsce 41.

45 na mecie zameldowała się Paulina Witek startujący razem z Justyną Konikowską na dystansie 2 km juniorek. Justyna zajęła 49 miejsce, przegrywając z koleżanką
z klubu o 21 s. Miejsce Justyny okazało się dość pechowe ponieważ było to pierwsze miejsce nie punktowane do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci
i Młodzieży.

W biegu na dystansie 3 km. juniorów wystartował Mateusz Wermuth zajmując jednak odległe 68 miejsce a w biegu na 6 km. juniorów Rafał Chimiak, zmuszony do zatrzymania się w celu założenia zgubionego buta biegowego, zakończył bieg na 65 miejscu.