ARCHIWUM




2 0 1 6  r.

Koniec roku to pora podsumowań. Niżej było parę słów o tegorocznych sukcesach sekcji LA a teraz pora na podsumowanie rankingu lekkoatletów.
Całoroczna rywalizacja o tytuł
Najlepszego Zawodnika Sekcji LA MKS Hermes w roku 2016
zakończyła się sukcesem juniora
Piotra Oleszczyszyna.
Piotr zwyciężył w naszym konkursie już drugi raz a od czterech lat zajmuje miejsca na podium. Na miejscu drugim uplasowała się juniorka młodsza Aleksandra Kwiecień, brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trzecie miejsce przypadło Agacie Piekarz, złotej medalistce Mistrzostw Polski Młodzików.

 





Zakończył się kolejny sezon startów lekkoatletów naszego klubu, sezon w którym wydarzyło się wiele radosnych chwil, sezon pełen miłych niespodzianek ale także indywidualnych rozczarowań. Można powiedzieć, że nic nowego bo przecież taki właśnie jest sport, ktoś musi przegrać żeby inny mógł wygrać. Najważniejsze, żeby nauczyć się czerpać satysfakcję z samego uprawiania sportu, czuć radość z rywalizacji a wygraną czy przegraną traktować jako skutek uboczny sportowej przygody.





Halo, halo uprzejmie donoszę, że tegoroczny "Bocian" za promocję powiatu gryfińskiego przyleciał do Hermesa!!!
Właśnie tak, 9 listopada 2016 r. podczas uroczystej sesji Rady Powiatu poznaliśmy laureatów corocznego konkursu. W kategorii sport zwyciężyła nasza sekcja gimnastyki artystycznej. Serdecznie dziękujemy kapitule konkursu za docenienie pracy i sukcesów naszych zawodniczek i ich trenerek. W imieniu sekcji statuetkę oraz nagrodę (3000 zł) odebrał nasz prezes p. Jan Nowysz, który w dn. 15 listopada, podczas treningu, uroczyście przekazał statuetkę i nagrodę naszym gimnastyczką, gratulując odniesionego sukcesu.

fotka 1  -----  fotka 2  -----  fotka 3

Więcej o konkursie na stronie powiatu gryfińskiego - tutaj





Miła wiadomość nadeszła z dalekiego, australijskiego Perth, gdzie o medale Mistrzostw Świata walczyli lekkoatletyczni weterani. Krzysztof Ratajczyk, reprezentant naszego klubu sięgnął po brązowy medal w skoku wzwyż w kategorii M35 uzyskując wysokość 1.80 m. Oto co mi Krzysztof napisał:

"Było strasznie gorąco, nie wytrzymałem tej temperatury dlatego tylko 1.80 m, było ponad 35 stopni, a poza tym jak się okazało ze mam medal straciłem całkowicie koncentracje, wracam 18 listopada".

Gratulacje Krzysztof za lekkoatletyczny upór i ogrom samozaparcia. To świetny przykład dla młodszych, że "miłość" do lekkiej atletyki może trwać dużo dłużej niż im się wydaje.

Wyniki z Perth tutaj.



W swoim pierwszym starcie w Perth Krzysztof zajął czwarte miejsce w trójskoku M35 uzyskując 13.83 m. Do medalu zabrakło tylko 7 cm.
Kolejna szansa Krzysztofa na medal 5 listopada - skok wzwyż.
--------------------------------------------------------------------------------

W dniach od 26 października do 6 listopada w australijskim Perth odbędą się 22. Mistrzostwa Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce. W składzie polskiej reprezentacji znalazł się nasz zawodnik Krzysztof Ratajczyk (zobacz skład reprezentacji), który wystartuje w trójskoku (31.10.2016) oraz w skoku wzwyż (05.11.2016) w kategorii M35. Do rywalizacji o medale w Perth zgłosiło się prawie 4000 zawodników, w tym 57-osobowa reprezentacja Polski.

Życzę naszym reprezentantom udanego startu, bicia rekordów i zdobywania medali. Szczególnie mocno trzymajmy kciuki za Krzysztofa. Powodzenia!

Rekordy Krzysztofa: trójskok - 14.99 m (6.6.98 Białogard)
....................... wzwyż - 2.05 m (23.05. 98 Piła)






Już wiemy co się wydarzyło a było tak cudnie, że serduszko się radowało a ręce same składały się do braw. Najpierw Martyna zaprezentowała sie w układzie taneczno-akrobatycznym. Było bardzo dobrze bo ostatecznie zajęła 4 miejsce przegrywając medal bardzo mało. Widać było, że Martyna jest w formie a więc dalej była nadzieja na medal. Start w układzie z obręczą był ostatnią okazją i nasza gimnastyczka w pełni ją wykorzystała zajmując drugie miejsce. Brawo Martyna i jej trenerka Gabrysia Kaczmarek.

parę fotek z zawodów 

artykuł w Gazecie              wywiad z Martyną

---------------------- pierwszy dzień zawodów -----------------------

32 najlepsze w kraju młodziczki, wyłonione z zawodów międzywojewódzkich (łącznie w walce o tytuł Mistrzyni Polski wzięło udział ponad 130 zawodniczek) spotkały się w Szczecinie, w zawodach finałowych Mistrzostw Polski Młodziczek p.n. "Mała Olimpiada". Wśród najlepszych zawodniczka Hermesa - Martyna Antczak! Po pierwszym dniu (sobota 15 października), w którym odbyła się rywalizacja w wieloboju (ukł. taneczno-akrobatyczny, ukl. ze skakanką i ukł. z obręczą) Martyna uplasowała się na siódmym miejscu (brawo!!!) uzyskując prawo startu w niedzielę w dwóch finałach. Co jutro się wydarzy? Cudnie byłoby, gdyby Martyna stanęła na podium i zawiesili jej medal, oj cudnie. Marzyć wolno, nie kosztuje a tak jakoś dziwnie się składa, że czasami marzenia się spełniają.





30 września odbyły się tzw. "próby planszy". Zawodniczki startujące w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w gimnastyce Artystycznej mogły zaznajomić się z warunkami startu w gryfińskiej hali Zespołu Szkół przy Iwaszkiewicza. 1 października 38 młodych gimnastyczek z klubów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego  rywalizowało w wieloboju. Każda
z zawodniczek prezentowała się w układzie taneczno-akrobatycznym, z obręczą i ze skakanką. Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że nasza zawodniczka Martyna Antczak zajęła doskonałe drugie miejsce dające jej awans do 'Małej Olimpiady" czyli Mistrzostw Polski Młodziczek. Martyna nieznacznie przegrała złoto
z reprezentantką SGA Gdynia Patrycją Gawor. W zawodach startowały jeszcze dwie nasze zawodniczki plasując się w wieloboju na 13 miejscu (Eliza Rybicka) oraz na 15 miejscu (Daria Szachnowska).
2 października to dzień finałów w poszczególnych układach do których awansuje po osiem zawodniczek z najlepszymi notami z pierwszego dnia zawodów. Do finałów
w układzie z obręczą i ze skakanką awansowała Martyna Antczak zdobywając kolejne medale. W układzie ze skakanką okazała się najlepsza a w ukł. z obręczą ustąpiła tylko najlepszej zawodniczce Mistrzostw - Patrycji Gawor. Nasze zawodniczki do zawodów przygotowała trenerka Gabriela Kaczmarek. Gratulacje!

zdjęcia z zawodów





Przed Mistrzostwami była faworytką legitymując się najlepszym wynikiem w tym sezonie. W startach poprzedzających zawody potwierdziła wysoką formę ale... zawsze w sporcie jest to "ale". Na szczęcie w Słubicach to "ale" nie zadziałało i ku naszej radości wychowanka Jana Podleśnego, 15-letnia Agata Piekarz w sposób nie budzący wątpliwości, sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski  w chodzie na 3000 m prowadząc od startu do mety, nie dając rywalką żadnych szans.

Naszej radości było więcej, ponieważ za plecami Agaty toczył się bój o kolejne medale a wśród grupy trzech konkurentek dzielnie walczyła druga nasza zawodniczka Marcelina Osińska kończąc Mistrzostwa na trzecim miejscu. Oj, miło było popatrzeć na radość naszych dziewcząt aż łezka się zakręciła. Dzięki dziewczyny za te chwile wzruszenia i duże brawa dla Was i trenera Jana. Dwa medale Mistrzostw Polski w jednej konkurencji, na jednej imprezie, tego jeszcze w historii naszego klubu nie było.

wyniki można podejrzeć tutaj a zdjęcia medalistek tutaj





Kolejna duża impreza lekkoatletyczna za nami. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w sobotę 10 września w Poznaniu zdobyliśmy dwa medale. Oba zostały zdobyte w chodzie sportowym na dystansie 3000 m. Agata Piekarz zdobywając z dużą przewagą złoto potwierdziła świetną formę, jaką powinna cechować się liderka tabel krajowych młodziczek. Drugą  na mecie chodu, po wspaniałej walce, była Marcelina Osińska (czwarte miejsce w tabelach krajowych) wygrywając z mocnymi zawodniczkami z Wielkopolski i z Kołobrzegu (startowało 6 zawodniczek z pierwszej "10" krajowej listy). Czy to oznacza, że mamy szansę na dwa medale Mistrzostw Polski  w chodzie sportowym młodziczek? Czas pokaże, MP już niedługo (Słubice, 24-25.09.2016).

fotki z zawodów        komunikat końcowy







Druga część sezonu to domena młodzików bo wtedy odbywają się najważniejsze dla tej kategorii wiekowej imprezy mistrzowskie zakończone Mistrzostwami Polski zawodników do lat 15. Pierwszą z tych ważnych imprez mieliśmy 27 sierpnia w Goleniowie. Odbyły się tam Mistrzostwa Województwa Młodzików. Pogoda dopisała a nasza "drużyna" wywalczyła 5 medali w tym ten najcenniejszy, złoty, zdobyty w chodzie na 3000 m przez Agatę Piekarz. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego bo Agata to medalistka MP z poprzedniego roku, mająca od początku sezonu najlepszy wynik w kraju i tym samy będąca kandydatką do tytułu mistrzowskiego w tym roku.

Fotki z zawodów        Komunikat





Tak licznej reprezentacji podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  jak w tym roku, jeszcze nie mieliśmy. 10 osób uzyskało indywidualnie prawo startu w Mistrzostwach w tym trzy osoby, w dwóch konkurencjach. Dodatkowo pierwszy raz mieliśmy start zespołowy - dziewczęta 4x100 m. Łącznie 14 tzw. "osobostartów" i był to najwyższy wynik w kraju!!! (tyle samo miał jeszcze klub z Piły i Zielonej Góry).
Kolejny sukces zespołowy to wywalczenie aż 50 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży. W historii udziału zawodników naszego klubu w OOM, najwięcej zdobyliśmy 25 pkt (Gdańsk 2004 r. ) a więc podwoiliśmy rekordowe osiągnięcie.
Kolejny sukces to zajęcie 6 miejsca Hermesa w klasyfikacji klubowej OOM.
O skali sukcesu niech świadczy fakt, że w tym zestawieniu znalazły się aż
223 kluby !!!

Indywidualnie, największym sukcesem zakończył się start Aleksandry Kwiecień. W konkursie skoku w dal, ku zaskoczeniu wszystkich (łącznie z trenerem he, he), sięgnęła po brązowy medal poprawiając "życiówkę" o 23 cm. Do rekordu klubu zabrakło tylko dwóch centymetrów. Zawody dla Oli były bardzo pracowite bo wystartowała także w biegu na 100 ppł. zajmując 5 miejsce z nowym rekordem klubu jun. młodszych - 14.65 s. Ukoronowaniem udziału Oli w zawodach był udział w sztafecie 4x100 m gdzie z koleżankami zajęła także 5 miejsce.
Brawo! Brawo! Brawo!
Tego wszystkiego dokonała zawodniczka, która w listopadzie ukończy dopiero 16 lat!!!

wywiad w Gazecie Gryfińskiej:      z Olą   i   z Julią





11 zawodników naszego klubu weźmie udział w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - do lat 17). Zawody odbędą się w dn. 4-6.08.2016 r. we Wrocławiu. Łącznie w Mistrzostwach wystartuje ok. 900 najlepszych w Polsce młodych lekkoatletów, którzy uzyskali w maju i czerwcu wyniki w swoich konkurencjach, plasujące ich na pierwszych 24 miejscach w kraju.
W Mistrzostwach wystartuje także nasza sztafeta 4x100 dziewcząt (pierwszy raz
w historii OOM). Dziewczyny nie są bez szans bo aktualnie posiadają czwarty wynik
w kraju. We Wrocławiu zaprezentuje się osiem najlepszych zespołów sztafetowych. Indywidualnie, największe szanse medalowe ma Julia Błaż, legitymująca się trzecim wynikiem w kraju w 7-boju. Jednak statystyki nie biegają a sport lubi niespodzianki więc wszystko możliwe.

 





Trzy nasze zawodniczki uzyskały awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Giżycku w dn. 24-26.06.2016 r. W klasie sportowej III (do 10 lat) na planszy w Giżycku prezentowały swoje umiejętności Alicja Smołuch i Iga Stróżyk a w klasie sportowej II (do lat 12) startowała Kamila Kosudzińska.

W kl. III wielobój składa się z układu tanecznego, układu ze skakanką oraz obręczą. Wśród młodszych zawodniczek awans, po eliminacjach uzyskały 32 zawodniczki. Po wykonaniu swoich układów Ala zajęła w wieloboju 16 miejsce (3 pkt.) a Iga 21 miejsce (2 pkt.)
W klasie II zawodniczki wykonywały układy ze skakanką, obręczą, piłka oraz wstążką. Do finału OOM kwalifikowały się 24 najlepsze zawodniczki. Po wykonaniu 4 układów Kamila (rocznik młodszy) uplasowała się na 22 miejscu (1 pkt). Łącznie nasze zawodniczki zdobyły 6 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży.

Wielkie gratulacje dla dziewcząt oraz trenerki Gabrysi Kaczmarek!

Juniorki Młodsze Klasa II – wielobój (zobacz)
Juniorki Młodsze Klasa III – wielobój (zobacz)





W miniony weekend nasze Gimnastyczki dzieląc się na dwie grupy wyruszyły na podbój Poznania i Wrocławia. W Poznaniu w ogólnopolskich zawadach "Puchar Prezesa Polskiego Związku Gimnastycznego,pod opieką Gabrieli Kaczmarek wystartowały: Eliza Rybicka(2008), Martyna Antczak (2007) i Daria Szachnowska (2007). We Wrocławiu (37. Międzynarodowy Turniej Gimnastyki Artystycznej) po opieką Małgorzaty Stefańskiej startowały: Alicja Smołuch (2006) , Iga Stróżyk (2006) Kamila Kosudzińska (2005), Karolina Serafin (2005) oraz Julia Wiczkowska (2004).

 

Już niedługo Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Giżycko 24-26 czerwca 2016 r.). Naszymi reprezentantkami będą: w klasie III - Alicja Smołuch i Iga Stróżyk oraz
w klasie II - Kamila Kosudzińska

Dziewczynki POWODZENIA !!!!!





Miło było patrzeć na radość naszych dziewcząt po świetnych występach podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się 11-12 czerwca w Poznaniu. Pierwszego dnia, startująca w 7-boju
Julia Błaż, na cztery odbyte konkurencje ustanowiła trzy nowe rekordy życiowe i zajmowała na koniec dnia pierwsze miejsce. Drugiego dnia życiówek "po drodze" już nie było ale starczyło do zwycięstwa i rekordu życiowego w 7-boju. Do rekordu klubu nieco zabrakło ale Julia jest na dobrej drodze. Najważniejsze ży wynik końcowy - 4187 pkt to aktualnie trzeci wynik w kraju, co zapewnia pewny udział
w tegorocznej OOM.
Drugiego dnia w biegu na 400 ppł wystartowała Marika Wójs. Uzyskany wynik - 66.22 s to nowy rekord życiowy i wynik klasyfikujący Marikę na tą chwilę na dziewiątym miejscu w kraju. Do rekordu klubu Ewy Gębackiej (66.09 s) ustanowionego w roku 1982 r. zabrakło bardzo mało, może podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży?

fotki z zawodów





Tradycyjnie Piotr Oleszczyszyn nie zawiódł pokładanych nadziei i chociaż medal Mistrzostw Polski nadal nie dla niego to wynik jaki uzyskał podczas startu w stolicy budzi pełne uznanie. Zgromadzone po 10 konkurencjach 6607 pkt. to oczywiście nowy rekord klubu juniorów ale także nowy rekord województwa juniorów (poprzedni należał do Wojciecha Stypy - Pomerania Szczecinek - 6499 pkt. 2009 r). To także wypełnienie normy na pierwszą klasę sportową (brawo!). Poziom tegorocznego wieloboju był bardzo wysoki. Zwycięzca, Patryk Baran (Sambor Tczew) uzyskał minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów a wynik jaki uzyskał Piotr, w poprzednim roku dałby mu srebrny medal, przegrywając złoto jedynie o 44 pkt. Analizując skuteczność startową Piotra należy wspomnieć, że podczas startu w Warszawie poprawił 5 rekordów życiowych (100 m, pchnięcie kulą, 400 m, 110 ppł, rzut oszczepem), dwa rekordy wyrównał (skok wzwyż i skok o tyczce). Oprócz rekordu klubu w 10-boju, ustanowił nowy rekord klubu juniorów w biegu na 110 ppł.

komunikat z zawodów                              zdjęcia





Start naszych zawodników na nowiutkim stadionie w Goleniowie (Gryfino staje się czarną plamą w zakresie infrastruktury lekkoatletycznej w naszym województwie) przyniósł dużo radości zawodnikom i trenerom naszego klubu. Padły dwa nowe rekordy Hermesa. Najpierw Piotr Oleszczyszyn, mimo ewidentnie spóźnionego startu, przebiegł 110 ppł w 15.23 s poprawiając swój rekord juniorów o 0.01 s. Nieco później w biegu na 200 m Klaudia Szkudlar uzyskała rekordowe 25.62 s (poprzedni rekord 25.91 s)

 

komunikat z Goleniowa              zdjęcia



W tej chwili nie jest istotne, czy komuś sam przebieg Gali się podobał czy nie, nie jest istotne, czy przyjęty regulamin nagradzania jest właściwy czy ma się do niego zastrzeżenia. Wszystko to można zmieniać, można nad tym dyskutować. Najważniejsze, że Gala do Gryfina wróciła, że sportowcy mogli poczuć, że ich praca jest zauważana i doceniana. Wielkie brawa dla władz miasta za odważne decyzje, wielkie brawa dla pracowników Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych za przygotowanie i przebieg imprezy. TAK TRZYMAĆ

HERMESIACY PIĘKNIE DZIĘKUJĄ

wyróżnieni sportowcy                    zdjęcia



16 medali Mistrzostw Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych przywieźli nasi lekkoatleci z zawodów, które w sobotę 14 maja odbyły się w Szczecinie. To nie jedyny dorobek naszych zawodników z ostatniego weekendu. W sobotę i niedzielę Julia Błaż i Piotr Oleszczyszyn rywalizowali w zawodach wielobojowych w Warszawie. W Szczecinie i w Warszawie oprócz nowych rekordów życiowych padły trzy rekordy klubu (!) a uzyskane wyniki niektórych zawodników dają już gwarancje udziału w Mistrzostwach Polski.

 

komunikat ze Szczecina            komunikat z Warszawy           zdjęcia





W miniony weekend 8 maja 2016 r. reprezentantki naszego klubu wyruszyły do stolicy na
Turniej SYRENKI WARSZAWSKIEJ w Gimnastyce Artystycznej
.

Nasze gimnastyczki w składzie: Iga Stróżyk r. 2006 r., Alicja Smołuch r. 2006 r. oraz Kamila Kosudzińska r. 2005 r. pod okiem trener Gabrieli Kaczmarek rywalizowały w poszczególnych kategoriach wiekowych zajmując wysokie lokaty. 

Iga Stróżyk - 3 miejsce BRĄZ !!!
Alicja Smołuch - 4 m.
Kamila Kosudzińska - 4 m. 

Pomimo ciężkiej podróży dziewczynki piękne zaprezentowały się na macie osiągając bardzo dobre miejsca.
Podziękowania dla Pani Trener Gabrielii Kaczmarek.

Wielkie brawa dla całej ekipy i czekamy na kolejne sukcesy. 

galeria zdjęć z Turnieju





Wyjazd na mityng do Białogardu w sobotę 7 maja dla większości naszych zawodników (także dla trenerów) był bardzo radosny i obiecujący. Piękna pogoda
i niezła forma jak na początek sezonu pozwoliła na uzyskiwanie rekordowych rezultatów. Ledwo zaczął się sezon a nasi zawodnicy uzyskali już siedem klas II
o niższych klasach nie wspominając. Sypnęło życiówkami, chociaż tym najlepszym,
z rekordami już mocno zaawansowanymi nie jest łatwo i muszą poczekać na właściwą formę i poważną rywalizację.
Ale żeby kiedyś rywalizować na poziomie krajowym trzeba bić swoje rekordy teraz, dlatego cieszy podnoszenie poziomu sportowego przez młodszych zawodników, czyli praca nie "poszła w gwizdek" a efekty widać gołym okiem.

komunikat z zawodów                 zdjęcia



Sezon 2015 rozpoczęty czyli "pierwsze koty za płoty" odbyły się w Złocieńcu w ramach Otwartych Mistrzostw Województwa MKS-UKS w kategorii juniora i młodzika. Początek wygląda bardzo obiecująco, bo 32 naszych zawodników zdobyło aż 21 medali. Mimo że niektórzy startowali w dwóch konkurencjach a Julia i Piotr aż
w trzech to jednak medal można było zdobyć tyko w jednej. Oznacza to, że do Gryfina z medalami wróciło aż 21 zawodników.

Złotymi medalistami zostali:
- Karina Kostka w biegu na 100 m juniorek,
- Aleksandra Kwiecień w skoku w dal juniorek,
- Klaudia Szkudlar na 300 m juniorek,
- Hubert Kluczyński na 300 m juniorów,
- Marta Kaciupa na 1000 m juniorek,
- Weronika Stefaniuk w skoku wzwyż,
- Adam Soldat na 1000 m młodzików.

komunikat z zawodów              zdjęcia





Nasze gimnastyczki piszą nową historię będąc w świetnej formie podczas
XII Ogólnopolskim Turnieju Beskidów w Gimnastyce Artystycznej.

W rywalizacji z najlepszymi gimnastyczkami w Polsce zdobyły dwa medale - MARTYNA ANTCZAK (2007 r.) srebro i KAMILA KOSUDZIŃSKA (2005 r.) brąz. Gimnastyczki w świetnej formie po raz kolejny udowodniły, że trud i praca jaką wkładają w codzienne treningi popłaca. Ich sukcesy to efekt ciężkiej pracy zawodniczek i Pani trener Gabrieli Kaczmarek. Poniżej przedstawiam wyniki naszych reprezentantek zaczynając od najmłodszych:
ELIZA RYBICKA 2008 r. - 6 miejsce
DARIA SZACHNOWSKA 2007 r. - 21 miejsce
IGA STRÓŻYK 2006 r. - 10 miejsce
KAROLINA SERAFIN 2005 r. - 11 miejsce
Serdecznie gratuluję dziewczynkom i Pani trener Gabrieli Kaczmarek oraz życzę kolejnych sukcesów. Zapraszam do kibicowania na kolejnych zawodach 23-24 kwietnia w Gdyni.







komunikat z zawodów

  Podobnie jak w zeszłym roku nasze "chodziarki" rozpoczęły swój sezon startem w Zaniemyślu. Wystartowały - Agata Piekarz i Marcelina Osińska(na 3000 m młodziczek) oraz juniorka młodsza Michalina Zembik na 5000 m. Agata i Michalina to już doświadczone zawodniczki i od ich startu oczekiwaliśmy dobrej postawy i tak też się stało. Agata (brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek z zeszłego roku) zdobyła złoty medal uzyskując rekord życiowy i rekord klubu - 15:37 s, rewelacyjnie rozpoczynając sezon (II klasa sportowa i pierwsze miejsce na krajowych listach młodziczek), stając się poważną kandydatką do złota Mistrzostw Polski Młodziczek.
Michalina Zembik po przejściu do wyższej kategorii startowała pierwszy raz na 5000 m uzyskując 30:48 s. Aby wystartować w OOM potrzeba pójść ok. 2 min. szybciej  a więc w kolejnych startach czekamy na nieco więcej.
Pierwszy raz w chodzie sportowym wystartowała Marcelina Osińska i od razu rewelacyjnie, czyli odkryty został nowy, "chodziarski" talent. Uzyskany wynik na 3000 m (16:07 s), w zeszłym roku podczas Mistrzostw Polski Młodziczek, dałby 4 miejsce a to przecież dopiero początek sezonu. Ponadto uzyskała III klasę przeskakując IV bo do tej pory miała tylko V klasę. Brawo Marcela   S  U  P  E  R !!!



Przez dwa weekendowe dni 9-10 kwietnia  w hali sportowej Zespołu Szkół można było przeżyć sportowo-artystyczną przygodę podczas organizowanych przez nasz klub Otwartych Mistrzostw Gryfina w Gimnastyce Artystycznej. W zawodach wystartowały 72 zawodniczki reprezentujące oprócz Hermesa duże kluby szczecińskie: MKS Kusy i UKS Błękitna. Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach a nasze zawodniczki wywalczyły trzy medale w tym dwa złote (
Eliza  Rybicka i Martyna Antczak) oraz srebrny Alicji Smołuch.
Miejsca naszych zawodniczek:

- Małgorzata Serafin 4 miejsce - 2010-09. 1 układ T-A
- Julia Sajnóg 10 miejsce - 2010-09. 1 układ T-A
- Eliza Rybicka 1 miejsce - 2008 r. 1 układ T-A
- Daria Szachnowska 5 miejsce - 2007 r. 2 układy: T-A, skakanka
- Kornelia Sujecka 11 miejsce - 2007 r. 2 układy: T-A, skakanka
- Martyna Antczak 1 miejsce - 2007 r. 3 układy: T-A, skakanka, obręcz
- Alicja Smołuch 2 miejsce - 2006 r. 3 układy: T-A, skakanka, obręcz
- Iga Stróżyk 5 miejsce - 2006 r. 3 układy: T-A, skakanka, obręcz
- Julia Wiczkowska 10 miejsce - 2005-04 r. 4 układy: skakanka, obręcz, piłka, wstążka
- Kamila Kosudzińska 12 miejsce - 2005-04 r. 4 układy: skakanka, obręcz, piłka, wstążka
- Karolina Serafin 20 miejsce - 2005-04 r. 4 układy: skakanka, obręcz, piłka, wstążka

Trenerki i rodzice naszych zawodniczek włożyli w organizację zawodów wiele pracy ale efekty były wspaniałe. Zawody był świetnie przygotowane a goście ze Szczecina chwalili i gratulowali fajnej imprezy. Wszystkim, co przyczynili się do organizacji zawodów gratuluję i serdecznie dziękuję. Dziękuję także Firmom, które wsparły organizację naszych Mistrzostw:
GROSZEK,   INTERMARCHE,   F.B. ARON ALINA RYBICKA,
KAMILLA GRYFINO,   RING SP. Z O.O.,   PSB MRÓWKA

zdjęcia (J. Stefański)





W sobotę 2 kwietnia, tradycyjnie dzień przed maratonem odbyły się w Dębnie biegi uliczne im. Henryka Witkowskiego. Zawody organizowane dla dzieci i młodzieży szkolnej rozpoczęły się o godzinie 13.30 na ulicy Mickiewicza startem na 400 m dziewcząt - rocznik 2006 (3 klasy i młodsze). Starsi do pokonania mieli dystanse o długości 600 m i 800 m. Najlepsi otrzymali medale (pierwsza dziesiątka), atrakcyjne upominki (pierwsza szóstka), i puchary (pierwsza trójka). Świetna postawa naszej "młodzieżówki" sprawiła, że wiele z tych trofeów trafiło do rąk naszych zawodników.

- 400 m rocznik 2006 - Alan Ciereszko - 1 miejsce
- 400 m rocznik 2005 - Dominika Szulc - 3 miejsce
- 400 m rocznik 2005 - Filip Ogonowski - 1 miejsce
- 400 m rocznik 2005 - Michał Bojowski - 4 miejsce
- 400 m rocznik 2005 - Wiktor Korczyński - 5 miejsce
- 600 m rocznik 2004 - Aleksandra Wilczyńska - 5 miejsce
- 600 m rocznik 2003 - Wiktoria Martynowicz - 1 miejsce
- 600 m rocznik 2003 - Alicja Ulaszewska - 3 miejsce
- 600 m rocznik 2003 - Katarzyna Ragan - 5 miejsce
- 600 m rocznik 2003 - Oliwia Leszczyszyn - 7 miejsce
- 800 m rocznik 2003 - Bartłomiej Zakrzewski - 1 miejsce
- 800 m rocznik 2000/02 - Kornelia Siciarz - 5 miejsce
- 800 m rocznik 2000/02 - Jakub Pankratow - 4 miejsce
- 800 m rocznik 2000/02 - Bartosz Trzciński - 7 miejsce

kilka fotek



Na trudnej trasie w Żaganiu w sobotę 19 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych. Nasz klub reprezentował troje zawodników.

     

MARTA KACIUPA

Wystartowała w biegu juniorek młodszych na dystansie
2000 m. W gronie 63 zawodniczek zajęła 27 miejsce zdobywając 1 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży

     

JAKUB RUDZIŃSKI

Wystartował w biegu juniorów młodszych na dystansie
5000 m. W stawce 56 zawodników zajął 30 miejsce zdobywając 1 pkt do OWSDiM. Specjalizuje się w triathonie
i tam mierzy w medal podczas tegorocznej OOM.

     

HUBERT KLUCZYŃSKI

Wystartował w biegu juniorów na dystansie 3000 m.
W stawce 58 zawodników zajął 42 miejsce. Bez punktów
ale trudno wymagać dobrej formy po przerwie w treningach

     

Gratulacje i życzę sukcesów w nadchodzącym szybkimi krokami sezonie letnim. Zaczynamy letnie zawody od startu w Złocieńcu 30.04.2016 podczas Mistrzostw Województwa UKS-MKS.





Dobrze rozpoczął się ten rok dla naszego klubu. Zaczęło się od udanego startu juniorów podczas Halowych Mistrzostw Polski okraszonego medalem Weroniki Stefaniuk a dzisiaj (12.03.2016) podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych zajęliśmy drugie miejsce w punktacji klubowej gromadząc 7 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży. W zawodach wystartowali reprezentanci 29 klubów (punktowało 26). Najwyższe miejsce zajął Adam Soldat zajmując 5 miejsce w biegu na 2 km. Pozostałe miejsca naszych zawodników:
- Kornelia Siciarz 6. w biegu na 1,5 km
- Hania Jaworska - 7. w biegu na 1,5 km
- Agata Piekarz - 9. w biegu na 2,5 km
- Kuba Pankratow 10. w biegu na 3 km
- Marcelina Osińska - 15. w biegu na 1,5 km
- Paweł Gadomski - 15. w biegu na 3 km
- Bartek Trzciński - 26. w biegu na 2 km
Trenerem wszystkich zawodników jest Jan Podleśny.

Agata Kornelia Hania Marcela Adam Kuba Paweł

komunikat z zawodów              zdjęcia (aut. Oskar Domingos)





165 zawodników i zawodniczek ukończyło swój bieg podczas Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych, które 5 marca odbyły się w Gryfinie.
W zawodach wystartowało 14 reprezentantów naszego klubu. Brązowe medale zdobyli:
- Adam Soldat w biegu na 1,5 km młodzików
- Marta Kaciupa w biegu na 3 km juniorek młodszych

Czworo hermesiaków zajęło wysokie ale niewdzięczne, czwarte miejsce:
- Kornelia Siciarz w biegu na 1 km młodziczek
- Kuba Pankratow w biegu na 2 km młodzików
- Klaudia Szkudlar w biegu na 2 km juniorek młodszych
- Hubert Kluczyński w biegu na 3 km juniorów

Pozostałe miejsca naszych zawodników:
- Rafał Łakomiec - 5. w biegu na 3 km juiorów
- Hania Jaworska - 6. w biegu na 1 km młodziczek
- Agata Piekarz - 6. w biegu na 1,5 km młodziczek
- Marika Wójs - 6. w biegu na 2 km juniorek młodszych
- Paweł Gadomski - 8. w biegu na 1,5 km młodzików
- Marcelina Osińska - 10. w biegu na 1 km młodziczek
- Michalina Zembik - 13. w biegu na 2 km juniorek młodszych
- Bartek Trzciński - 14. w biegu na 1,5 km młodzików

komunikat                     zdjęcia

Niejako "przy okazji" odbyły się cztery biegi dla dzieci realizujących ministerialny program LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego). Wśród zawodników z Gryfina najlepiej spisali się:
- Filip Ogonowski - 1. w biegu dzieci młodszych (600 m)
- Alan Ciereszko - 2. w biegu dzieci młodszych (600 m)
- Alicja Ulaszewska - 2. w biegu dzieci starszych (800 m)
- Dominika Szulc - 4. w biegu dzieci młodszych (600 m)

komunikat

GRATULACJE!    GRATULACJE!    GRATULACJE!





Najlepsi w Polsce juniorzy i juniorzy młodsi są już po halowej rywalizacji o tegoroczne medale Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w dniach 12-14 lutego na odnowionej hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników. W rywalizacji juniorów (do lat 19) wystartował nasz wieloboista Piotr Oleszczyszyn (na hali panowie rozgrywają 7-bój). Piotr ponownie zajął nie lubiane czwarte miejsce a nasuwające się pytanie brzmi: gdyby nie przytrafił się uraz podudzia z połowy grudnia i w związku z tym duże braki treningowe, Piotr miałby upragniony medal MP?
Na skoczni wzwyż mieliśmy dobrobyt bo startowały dwie nasze juniorki młodsze i też nasze największe nadzieje na sukces bo obie to medalistki MP z poprzedniego roku. Po skutecznej walce brązowy medal MP wywalczyła Weronika Stefaniuk z nowym halowym rekordem życiowym (1.67 m) przegrywając tylko z dziewczynami ze starszego rocznika. To świetne wejście w rywalizację juniorowską i potwierdzenie przynależności Weroniki do krajowej czołówki w tej konkurencji. Druga nasza skoczkini - Marta Kwiecień po pokonaniu wysokości 1.60 m zajęła 8 miejsce. Wynik może i bez rewelacji ale biorąc pod uwagę, że Marta przez ostatnie 5 tygodni przed startem walczyła o powrót na skocznię po mocnym skręceniu stawu skokowego, należy się cieszyć, że w ogóle wystartowała i już wszystko OK z nogą...

komunikat z zawodów             zdjęcia (aut. Marta Kwiecień)

 





Od soboty 30 stycznia do czwartku 11 lutego na obozie w Szklarskiej Porębie (tradycyjnie w "Milutkiej") 20 zawodników naszego klubu "lekkoatletycznie" spędza ferie zimowe. Pogoda wiosenna, chociaż przez dwa dni trochę śniegu było ale plusowa temperatura zrobiła swoje i po zimowe pejzaże trzeba wspiąć się w wyższe partie gór.
Nie wszyscy wrócą 11-go do domu ponieważ 7 hermesiaków bezpośrednio przejedzie do Spały, gdzie powalczą o jak najlepsze miejsca podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (12-14 luty). Wybierają się tam: Piotr Oleszczyszyn - wielobój, Oskar Domingos - 60 ppł, Marika Wójs - 60 ppł, Klaudia Szkudlar - 60 m, Julia Błaż - wielobój lub kula, Marta Kwiecień i Weronika Stefaniuk - obie wzwyż.

kilka fotek z obozu                    fotki z mityngu w czeskim Jabloncu





Blisko 300 zawodników i zawodniczek rywalizowało w sobotę 23 stycznia podczas Halowych Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce. Niestety zawody odbyły się bez biegów okólnych bo warunków do takich biegów, na hali przy stadionie przy ul. Litewskiej w Szczecinie, nie ma. Nasi zawodnicy zdobyli 11 medali a w tym aż 5 złotych (Szkudlar - 60 m, Kwiecień A. - 60 ppł i w dal, Stefaniuk - wzwyż oraz Domingos - 60 ppł). Wszyscy złoci medaliści startowali w kategorii junior młodszy. Największe brawa dla Oli Kwiecień za dwa złota i dwie "życiówki".

Srebro wywalczył w biegu na 60 m, w kategorii dzieci (do lat 13) Norbert Sarecki oraz młodziczka Natalia Wac w skoku wzwyż. Brązowe medale zawisły na szyjach: Julii Błaż w skoku wzwyż jun. młodszych, Mariki Wójs w biegu na 60 ppł, Moniki Karpickiej w biegu na 60 m jun. młodszych oraz Janka Zembika w biegu na 60 ppł. juniorów młodszych.    

Norbert Sarecki Natalia Wac Julia Błaż Marika Wójs Jan Zembik Monika Karpicka

komunikat          zdjęcia (także Adasia Kowalskiego)



Szkoda żegnać tak dobry rok dla naszego klubu jakim był 2015. Jednak rady na to nie ma więc podsumowaliśmy i pożegnaliśmy. Wsłuchaliśmy sprawozdań z działalności naszych sekcji, najlepsi zostali wyróżnieni a wszystko można obejrzeć na fotkach.

W imieniu Zarządu Klubu serdecznie dziękuję wszystkim którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zaproszonym gościom, zawodnikom, rodzicom, oraz sympatykom klubu.
Szczególne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Mieczysława Sawaryna za obecność, za poświęcenie nam swojego czasu i ciepłe słowa skierowane do zawodników i działaczy MKS Hermes.
.
Wszystkim naszym zawodnikom życzę sukcesów w nowym sezonie 2016.

 

 

informacje z poprzednich lat znajdują się w dziale "ARCHIWUM"

 

 

Copyright (c) 2016 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl