.
MITYNG KWALIFIKACYJNY
ELIMINACJE SZTAFET DO OOM
Goleniów, 28.05.2016 r.

Start naszych zawodników na nowiutkim stadionie w Goleniowie (Gryfino staje się czarną plamą w zakresie infrastruktury lekkoatletycznej w naszym województwie) przyniósł dużo radości zawodnikom i trenerom naszego klubu. Padły dwa nowe rekordy Hermesa. Najpierw Piotr Oleszczyszyn, mimo ewidentnie spóźnionego startu, przebiegł 110 ppł w 15.23 s poprawiając swój rekord juniorów o 0.01 s. Nieco później w biegu na 200 m Klaudia Szkudlar uzyskała rekordowe 25.62 s (poprzedni rekord 25.91 s).
Na słowa uznania zasłużyła także Aleksandra Kwiecień, która w konkursie skoku
w dal uzyskał bardzo wartościowy rekord życiowy skacząc na odległość 5,43 m, potwierdzając przynależność do krajowej czołówki juniorek młodszych w tej konkurencji.

Klaudia Szkudlar, najlepsza obecnie sprinterka naszego klubu, uzyskując w tym sezonie czas 12,57 s na 100 m (tylko o 0,02 s gorszy rezultat od rekordu klubu) oraz 25.62 s na 200 m (rekord klubu), zapewniła sobie prawdopodobnie udział na obu dystansach podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych).

Wzrastająca forma Piotra Oleszczyszyna musi cieszyć
w kontekście zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów w Wielobojach (Warszawa, 4-5.06.2016). Uzyskany wynik w biegu na 110 ppł, biorąc pod uwagę kiepskie, spóźnione wyjście z bloków potwierdza rekordowa dyspozycję Piotra. Na kolejne rekordy liczymy już w Warszawie podczas walki o medale MP Juniorów w 10-boju.

Podobnie jak Klaudia, Ola Kwiecień uzyskała w tym sezonie rezultaty, które z dużym prawdopodobieństwem zapewnią jej udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w dwóch konkurencjach. 5.43 m w skoku w dal powinno dać taką kwalifikację oraz uzyskane wcześniej 14.71 s w biegu na 100 ppł także (rekord klubu juniorek młodszych).

Pamiętajmy także o wynikach uzyskanych wcześniej przez Michalinę Zembik, Weronikę Stefaniuk, Martę Kwiecień (w Goleniowie nie startowały), Julkę Błaż, Marikę Wójs i Martę Kaciupę, które prawdopodobnie uzupełnią listę kwalifikantek na tegoroczną OOM. Zanosi się na bardzo ciekawe dla naszego klubu Mistrzostwa.

Najmniej przewidywalny wynik na zwodach w Goleniowie uzyskała Małgosia Kowalczyk poprawiając swoją życiówkę w skoku w dal 5-krotnie. Uzyskany przez Gosię rezultat 5.16 otwiera jej szansę walki o udział w OOM! Tak, tak to prawda. Brawo Gośka! Gdyby tak poprawić ten rezultat o parę centymetrów to stałoby się to faktem.

Ola Kwiecień i Małgosia Kowalczyk po konkursie skoku w dal

W ramach eliminacji sztafet do OOM wystartowały nasze dziewczęta w biegu 4x400 m. Dziewczyny biegały w kolejności: Marika Wójs, Marta Kaciupa, Ola Kwiecień, Klaudia Szkudlar uzyskując wynik 4:08.53 s. Czy uzyskany rezultat pozwoli na udział w OOM? Czas pokaże.

Sztafeta 4x400 m : Kwiecień, Szkudlar, Wójs, Kaciupa

-----------------------------------------------------------

komunikat z Goleniowa              zdjęcia

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright 2016 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.