JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Spała
, 12-14.02.2016 r.

--------------------------------------------------------------------------

Najlepsi w Polsce juniorzy i juniorzy młodsi są już po halowej rywalizacji o tegoroczne medale Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w dniach 12-14 lutego na odnowionej hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników. W rywalizacji juniorów (do lat 19) wystartował nasz wieloboista Piotr Oleszczyszyn (na hali panowie rozgrywają 7-bój). Piotr ponownie zajął nie lubiane czwarte miejsce a nasuwające się pytanie brzmi: gdyby nie przytrafił się uraz podudzia z połowy grudnia i w związku z tym duże braki treningowe, Piotr miałby upragniony medal MP?

Na skoczni wzwyż mieliśmy dobrobyt bo startowały dwie nasze juniorki młodsze i też nasze największe nadzieje na sukces bo obie to medalistki MP z poprzedniego roku. Po skutecznej walce brązowy medal MP wywalczyła Weronika Stefaniuk z nowym halowym rekordem życiowym (1.67 m) przegrywając tylko z dziewczynami ze starszego rocznika. To świetne wejście w rywalizację juniorowską i potwierdzenie przynależności Weroniki do krajowej czołówki w tej konkurencji.

Druga nasza skoczkini - Marta Kwiecień po pokonaniu wysokości 1.60 m zajęła 8 miejsce. Wynik może i bez rewelacji ale biorąc pod uwagę, że Marta przez ostatnie 5 tygodni przed startem walczyła o powrót na skocznię po mocnym skręceniu stawu skokowego, należy się cieszyć, że w ogóle wystartowała i już wszystko OK z nogą.

Miejmy nadzieję, że Julia Błaż jest już definitywnie po kłopotach zdrowotnych i nic nie zakłuci jej przygotowań do sezonu letniego. Nasza wieloboistka wystartowała w Spale w pchnięciu kulą, uzyskując rezultat 11,37 m, co pozwoliło zająć 9 miejsce wśród juniorek młodszych.

Dwa biegi i dwie "życiówki" Mariki Wójs w biegu na 60 ppł.
Po udanych eliminacjach Marika zakwalifikowała się się do finału B, gdzie zajęła 5 miejsce klasyfikując się na 13 miejscu w Mistrzostwach Polski. Dobra forma przyszła na najważniejsze zawody.

Ach, gdyby nie te dwie setne sekundy, jakże to mało...
Tak niewiele zabrakło Klaudii Szkudlar, naszej najlepszej sprinterki, do zakwalifikowania się do finału A biegu na 60 m jun. młodszych osiągając 9 czas eliminacji 8,12 s. Konsekwencją był udział w "finale pocieszenia" czyli finale B a tam rywalki nieco się zmobilizowały i mimo dobrego biegu Klaudii (8,14 s) ostatecznie została sklasyfikowana na 14 miejscu.

Wydawało się przed zawodami, że Oskar Domingos ma małe szanse na udział w finale B biegu na 60 ppł. Nie łatwo jest zawodnikom po przejściu z kategorii młodzika do jun. młodszego. Jednak, za sprawą świetnego biegu w eliminacjach i poprawieniu "życiówki" aż o 0,21 s (8,74 s) sztuka ta się udała. Ostatecznie Oskar zajął 16 miejsce w Mistrzostwach. Brawo!

komunikat końcowy          zdjęcia (aut. Marta Kwiecień)

strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon

Contact:    jacastef@go2.pl