.
JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Szczecin
, 14.05.2016 r.

15 medali Mistrzostw Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych przywieźli nasi lekkoatleci z zawodów, które w sobotę 14 maja odbyły się w Szczecinie. To nie jedyny dorobek naszych zawodników z ostatniego weekendu. W sobotę i niedzielę Julia Błaż i Piotr Oleszczyszyn rywalizowali w zawodach wielobojowych w Warszawie. W Szczecinie i w Warszawie oprócz nowych rekordów życiowych padły trzy rekordy klubu (!) a uzyskane wyniki niektórych zawodników dają już gwarancje udziału w Mistrzostwach Polski.

Medaliści Mistrzostw Województwa:

złoty medal srebrny medal brązowy medal

Szkudlar Klaudia - 100 m
 Szkudlar Klaudia - 200 m
 Kwiecień Aleksandra - 100 ppł
 Kwiecień Aleksandra - w dal
 Kaciupa Marta - 2000 prz.
 Wójs Marika - 400 ppł
 Stefaniuk Weronika -wzwyż
 Domingos Oskar - 110 ppł

Wójs Marika - 100 ppł
 Marta Kwiecień - wzwyż
 Łakomiec Rafał - 400 m
 Zembik Michalina - chód 5000 m
 Zembik Jan - 200 m
 Nowicki Jakub - 100 m

Kostka Karina - 100 m

Medale medalami ale w kontekście tegorocznych Mistrzostw Polski (OOM dla juniorów młodszych) najważniejsze są uzyskane rezultaty a tu jest się czym pochwalić.

Na wyróżnienie zasłużyła zdobywczyni dwóch złotych medali (100m i 200m) Klaudia Szkudlar, która przebiegła 100 m w eliminacjach w 12,65 s (poprzedni rek. 12,83 s) by w biegu finałowym uzyskać jeszcze lepszy czas 12,57 s. To tylko o 0,02 s gorszy rezultat od rekordu klubu, który od 1979 roku należy do Małgosi Wilczek i wynosi 12,3 s (12,55 s). Może już niedługo :)

Co się nie udało Klaudii, udało się Oli Kwiecień, która w imponujący sposób rozprawiła się z rekordem juniorek młodszych w biegu na 100 ppł wymazując z tabel rekordów 12 letni wynik Majki Nadały (14,99 s) uzyskując 14,71 s. Drugi złoty medal Ola wywalczyła w skoku w dal uzyskując 5,34 m i gdyby nie zbyt silny wiatr byłby to kolejny bardzo wartościowy wynik i nowy rekord życiowy Oli. Może już niedługo :)

Marika Wójs została złotą medalistką w biegu na 400 pł - 67,63 s ale wartościowszy wynik uzyskała wcześniej, w tym samym co Ola Kwiecień biegu na 100 ppł, zajmując drugie miejsce z czasem także lepszym jak poprzedni rekord klubu - 14,93 s. Oba wynik to aktualnie ścisła czołówka krajowa. Mam nadzieję, że tegoroczna OOM będzie dla Mariki sportowo milsza. Może już niedługo :)

Konkurs skoku wzwyż rozegrał się w dość trudnych warunkach b zawodniczki musiały wykonywać rozbieg pod wiatr. Jeszcze ta temperatura mało sprzyjająca skoczkinią. W tych warunkach Weronika Stefaniuk zwyciężyła z rezultatem 1,66 m (tylko 1 cm niżej od swojego rekordu) potwierdzając swoje medalowe aspiracja na tegoroczną OOM. Wiem, że Weronika marzy o medalu. Może już niedługo :)

Przechodzą z kategorii młodzika do juniora młodszego trudno jest rywalizować ze starszymi. W Szczecinie skutecznie udało się to Oskarowi Domingos, który zwycięstwo okrasił bardzo dobrą życiówką uzyskując 15.30 s w biegu na 110 ppł. Cieszy stały postęp Oskara i mam nadzieję, że do czasu OOM coś z tego wyniku jeszcze urwie. Udział w finale A OOM byłby ogromnym sukcesem. Może już niedługo :)

Jak do tego dołożymy życiówkę Michaliny Zembik w chodzie na 5000 m, wynik Marty Kwiecień z poprzedniego tygodnia - 1,63 m w skoku wzwyż czy jeszcze niezrealizowane możliwości Marty Kaciupy to nasz team na OOM może być fantastyczny.

Oczywiście nie zapominam o Julce Błaż, która o swoje miejsce w OOM rywalizowała w Warszawie bo tam rozgrywano zawody wielobojowe. Uzyskany wynik (kiepskie warunki pogodowe) może nie powala ale raczej zapewni start Julce w OOM (brawa za życiówki na 200 m i na 800 m).

W Warszawie, w 10-boju juniorów startował Piotr Oleszczyszyn. W starcie kontrolnym przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski (3-4.06.2016) Piotr uzyskał cztery rekordy życiowe (pchnięcie kulą, 110 ppł, rzut dyskiem i rzut oszczepem) pobijając przy okazji dwa rekordy klubu!
Najszybciej w historii klubu w kategorii juniora przebiegł na 110 ppł (15,24 s) oraz rzucił dyskiem 1,75 kg (39,87 m) potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki krajowej.

-----------------------------------------------------------

komunikat ze Szczecina            komunikat z Warszawy           zdjęcia

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Copyright 2016 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.