MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW
Poznań, 10.09.2016 r.

--------------------------------------------------------------------------

Kolejna duża impreza lekkoatletyczna za nami. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w sobotę 10 września w Poznaniu zdobyliśmy dwa medale. Oba zostały zdobyte w chodzie sportowym na dystansie 3000 m. Agata Piekarz zdobywając z dużą przewagą, złoto potwierdziła świetną formę jaką powinna cechować się liderka tabel krajowych młodziczek. Drugą  na mecie chodu, po wspaniałej walce, była Marcelina Osińska (czwarty miejsce w tabelach krajowych) wygrywając z mocnymi zawodniczkami z Wielkopolski i z Kołobrzegu (startowało 6 zawodniczek z pierwszej "10" krajowej listy). Czy to oznacza, że mamy szansę na dwa medale Mistrzostw Polski  w chodzie sportowym młodziczek? Czas pokaże, MP już niedługo (Słubice, 24.09.2016).

Tradycyjnie zawody były licznie obsadzone (ponad 700 tzw. osobostartów) bo przecież województwo wielkopolskie to potęga jeżeli chodzi o lekkoatletykę. W tych warunkach zdobycie medalu jest bardzo trudne i tym bardziej cieszy dobra postawa naszych młodych lekkoatletów.
Naszą ekipa składająca się z 10 zawodników wywalczyła 13 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, niestety organizator nie udostępnił punktacji klubowej i na razie nie znamy miejsca klubu.