KLUBOWEGO KONKURSU NA NAJLEPSZEGO
ZAWODNIKA SEKCJI LA W 2016 r.

kliknij i powiększ --- kliknij i powiększ --- kliknij i powiększ --- kliknij i powiększ

.

Oprócz rywalizacji krajowej, jaką toczyli w tym roku nasi wychowankowie równie ciekawie przebiegała rywalizacja klubowa o tytuł
Najlepszego Zawodnika Sekcji LA MKS Hermes w roku 2016
. Całoroczna rywalizacja zakończyła się sukcesem
Piotra Oleszczyszyna.
Piotr zwyciężył w naszym konkursie już drugi raz a od czterech lat zajmuje miejsca na podium.

Mimo, że zajęte 5 miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w 10-boju (Warszawa, 6-7.06.2016) nie było dla Piotra satysfakcjonujące to i tak należy uznać, że mijający rok był dla niego bardzo dobry. Wynik jaki uzyskał w 10-boju to nowy rekord klubu juniorów ale także nowy rekord województwa juniorów. To także wypełnienie normy na I klasę sportową. Piotr wystartował także w Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie oszczepem zajmując 7 miejsce uzyskując nowy rekord życiowy - 56.80 m (Suwałki, 1-3.07.2016). W sezonie halowym, podczas Mistrzostw Polski zajął 4 miejsce w 7-boju juniorów. Jest zawodnikiem z 9-letnim stażem w klubie a w statystykach PZLA sezon zakończył na 6 miejscu wśród najlepszych w kraju juniorów, w 10-boju oraz na 12 miejscu wśród oszczepników. Trener: Jacek Stefański, wcześniej: Piotr Stefański, Dorota Boratyńska, Anna Pawłowska (Gierasimczyk).

2 miejsce - Aleksandra Kwiecień

Brązowa medalistka konkursu skoku w dal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (4-6.08.2016). Po wspaniałej walce sięgnęła po medal poprawiając "życiówkę" o 23 cm. Do rekordu klubu zabrakło jej tylko dwóch centymetrów. Zawody dla Oli były bardzo pracowite bo wystartowała także w biegu na 100 ppł. zajmując 5 miejsce z nowym rekordem klubu jun. młodszych - 14.65 s. Ukoronowaniem udziału Oli w zawodach był udział w sztafecie 4x100 m gdzie z koleżankami zajęła także 5 miejsce. Posiada II klasę sportową a w krajowych statystykach znalazła się wśród juniorek młodszych na 7 miejscu w skoku w dal, na 9 miejscu w biegu na 100 ppł. i na 13 miejscu w trójskoku. Od czterech lat związana z MKS Hermes. Trener: Jacek Stefański.

3 miejsce - Agata Piekarz

Przez cały sezon należała do głównej faworytki do tytułu mistrzowskiego wśród młodziczek uprawiających chód sportowy. W Słubicach, w dniu 25 września, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, w sposób nie budzący wątpliwości, sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski  w chodzie na 3000 m prowadząc od startu do mety, nie dając rywalką żadnych szans. Wcześniej sięgnęła po tytuł Mistrzyni Województwa i Mistrzyni Makroregionu. Posiada II klasę sportową i oczywiście jest liderką tabel krajowych młodziczek w chodzie na 3000 m. Lekkoatletykę trenuje od czterech lat. Trener: Jan Podleśny.

4 miejsce - Julia Błaż

To był udany rok dla Julii, medal OOM był blisko, ostatecznie zajęła 4 miejsce zostając rekordzistką klubu w 7-boju. Zapewne niedosyt pozostał ale 4 miejsce to jednak ścisła czołówka krajowa. W statystykach PZLA rok zakończyła także na 4 miejscu. W sezonie halowym, podczas Mistrzostw Polski zajęła 9 miejsce w pchnięciu kulą juniorek młodszych. Od czterech lat związana z naszym klubem. Do tegorocznych startów przygotowywała się pod kierunkiem naszej byłej wieloboistki Ilony Janas. Wcześniej trenowała u Jacka Stefańskiego i Jana Podleśnego. Zawodniczka drugiej klasy sportowej. Dużo zdrowia Julka i czekamy na twoje udane starty w nowym sezonie.

5 miejsce - Marika Wójs

W tamtym roku poza czołową "10" naszego rankingu więc 5 miejsce należy uznać za sukces ale Marika musiała na to miejsce solidnie zapracować. Podczas OOM wystąpiła w biegu na 400 ppł (eliminacje i finał B), w sztafecie 4x100 m i w biegu na 100 ppł (eliminacje i finał). W finale B 400 ppł. zajęła 5 miejsce a więc została sklasyfikowana na 13 miejscu (55.26 s). Szkoda, że zabrakło kilkanaście setnych do rekordu klubu. W biegu na 100 ppł. także wystąpiła w finale B zajmując 3 miejsce czyli zajęła 11 lokatę w stawce najlepszych płotkarek w kraju (15.11 s). W sezonie halowym, podczas Mistrzostw Polski, zajęła 13 miejsce w biegu na 60 ppł. juniorek młodszych. Wypełniła normę na II klasę sportową a w statystykach krajowych uplasowała się na 15 miejscu wśród juniorek młodszych na 100 ppł. i na 18 miejscu na 400 ppł. Trenuje lekkoatletykę od 4 lat pod okiem trenera Jana Podleśnego.

6 miejsce - Weronika Stefaniuk

W sezonie halowym, podczas Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych (Spała, 13.02.2016) zdobyła wynikiem 1.67 m brązowy medal w skoku wzwyż. Latem podczas OOM także była blisko medalu zajmując ostatecznie w skoku wzwyż czwartą lokatę (1.65 m). Niewiele zabrakło a Weronika wróciłaby z nową "życiówką" bo wysokość 1.68 m była tuż, tuż. Z dwóch poprzednich imprez centralnych przywiozła do Gryfina dwa brązowe medale a czwarte miejsce świadczy o stałym kontakcie z czołówką krajową. Zawodniczka od 4 lat trenująca lekkoatletykę (wcześnie gimnastyka artystyczna) pod kierunkiem Jacka Stefańskiego. Posiada II klasę sportową a w statystykach krajowych uplasowała się na 9 miejscu wśród juniorek młodszych.

7 miejsce - Marcelina Osińska

Najmłodsza w "10" najlepszych zawodników(14-latka). Największy skok w klubowym rankingu (w zeszłym roku na 30 miejscu). Wszystko to zawdzięcza decyzji o zmianie konkurencji, czego skutkiem było zdobycie brązowego medalu podczas Mistrzostw Polski Młodzików w chodzie sportowym na 3000 m. Wcześniej sięgnęła po tytuł Wicemistrzyni Województwa i Wicemistrzyni Makroregionu. Posiada III klasę sportową a w tabelach krajowych młodziczek w chodzie na 3000 m uplasowała się na 5 miejscu. Lekkoatletykę trenuje od trzech lat. Trener: Jan Podleśny.

8 miejsce - Marta Kwiecień

Spadek o pięć miejsc w rankingu to wynik słabszych w porównaniu z zeszłym  rokiem wyników, co przełożyło się na miejsca w MP i w krajowym rankingu juniorek młodszych. W sezonie halowym, po wyleczeniu skręcenia stawu skokowego, zajęła 8 miejsce w Mistrzostwach Polski natomiast latem podczas OOM uplasowała się na miejscu 9 w skoku wzwyż juniorek młodszych. Niby miejsce dobre ale na pewno poniżej oczekiwań tej ambitnej zawodniczki bo przecież w zeszłym roku miała brązowy medal. W zeszłym roku uzyskała klasę pierwszą a w tym "tylko" drugą. W rankingu PZLA sklasyfikowana na 14 miejscu. Od 6 lat w klubie, trener: Jacek Stefański.

9 miejsce - Klaudia Szkudlar

Rekordzistka klubu w biegu na 200 m a do rekordu na 100 m zabrakły tylko 0,03 s. W sezonie halowym zajęła 14 miejsce w biegu na 60 m juniorek młodszych pechowo nie kwalifikując się do finału tej konkurencji. Latem, podczas OOM wystartowała na 100 m, 200 m i była podporą zespołu 4x100 m zajmując 5 miejsce. Indywidualnie starty Klaudii się nie udały. Osiągnęła rezultaty odbiegające od jej możliwości zajmując na 100 m - 21 miejsce a na 200 m - 17 miejsce. Zawodniczka posiada II klasę sportową. W statystykach krajowych sklasyfikowana na 28 miejscu - 100 m i na 22 miejscu - 200 m. Od 4 lat związana z naszym klubem, trener: Jan Podleśny.

10 miejsce - Michał Michalski

Rekordzistka klubu w skoku o tyczce. Aktualnie student i zawodnik Olimpii Poznań, jednak w większości tego sezonu startował jeszcze w barwach MKS Hermes. W najważniejszych zawodach - Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, wystartował w swojej koronnej konkurencji, skoku o tyczce, zajmując 8 lokatę. Jest zawodnikiem z ośmioletnim stażem w MKS Hermes, posiada trzecią klasę sportową a jego trenerem był Jacek Stefański. W statystykach PZLA zajął w 2016 r 13 miejsce wśród młodzieżowców.