ARCHIWUM




2 0 1 2  r.


W sobotę 15 grudnia odbyła się w auli Zespołu Szkół w Gryfinie impreza mikołajkowa zorganizowana przez sekcję gimnastyki artystycznej naszego klubu. Licznie zgromadzonej publiczności swoje umiejętności zaprezentowały zawodniczki zarówno z grupy zaawansowanej (startujące już w zawodach ogólnopolskich) jak i z grupy naborowej. Wszystkie występy spotkały się z żywiołową reakcją publiczności wzbudzając bardzo sympatyczne reakcje okazywane gromkimi brawami. Gościnnie zaprezentowały się tegoroczne medalistki Mistrzostw Polski w układach zbiorowych, startujące obecnie w barwach MKS Kusy Szczecin, wychowanki MKS Hermes: Justyna Wójcikowska, Wiktoria Żurowska i Julia Jakowczyk. Szczególnie miło było obejrzeć występ najbardziej zasłużonej gryfińskiej gimnastyczki, Katarzyny Żołnowskiej, aktualnie studentki poznańskiej AWF.

W imprezie mikołajkowej nie mogło zabraknąć Mikołaja (ciekawe kto rozpozna Mikołaja?), prezentów, przyjaznej atmosfery i dobrej zabawy.

W sekcji gimnastyki artystycznej MKS Hermes aktualnie pracują trzy instruktorki: Małgorzata Stefańska, Gabriela Kaczmarek i Agata Tworek. Kierownikiem sekcji jest pani Magdalena Gniłka.

zdjęcia z imprezy



Jeszcze tylko jeden rzut został do zakończenia XIV edycji Grand Prix. Bieganie po gryfińskiej “Górce Miłości”, chociaż bardzo wymagające, gdzie o sukcesie decyduje odpowiedni poziom przygotowania fizycznego i psychicznego, nadal cieszy się sporą popularnością . Podobnie jak przy pierwszym rzucie pogoda okazała się łaskawa, było stosunkowo ciepło, bezwietrznie chociaż zapowiadało się nieco gorzej i tylko ta trasa wciąż ta sam, czyli pod górkę i z górki, pod górkę... W zawodach wystartowało 114 zawodników i zawodniczek także spoza naszego powiatu (Myślibórz, Pyrzyce, Szczecin). Są zawodnicy, którzy odnieśli już drugie zwycięstwo w swoich kategoriach, co zdecydowanie przybliża ich do końcowego sukcesu ( Marcelina Osińska i Bartek Zakrzewski - kategoria I, Daniel Wermuth - kategoria II, Nikola Boroń - kategoria III, Eliza Lenartowicz - Kategoria IV, Paweł Pankratow - kategoria V, Nikolina Szurgocińska - kategoria VI). Podczas trzeciego rzutu GP, który odbędzie się dopiero po zimowych feriach 16 lutego, zapowiada się sporo walki, bo w niektórych przypadkach brak jest zdecydowanego lidera. Jest jeszcze sporo czasu na szlifowanie formy i przygotowanie się do ostatecznej rozgrywki. Oprócz sportowej rywalizacji powodzeniem cieszyły się, dzięki hojności naszych sponsorów, przygotowane przez organizatorów ciepłe hot-dogi.
Zawody zostały dofinansowane ze środków Powiatu Gryfińskiego oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra
.
Organizatorzy dziękują także pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie za świetne przygotowanie tras biegowych na naszej "Górce".

komunikat z zawodów                 zdjęcia z zawodów





W sobotę 17 listopada ruszyła kolejna edycja Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich. To już 14 letnia tradycja biegania po gryfińskiej “Górce Miłości” i chociaż ta forma biegania jest nieco ekstremalna, wymagająca odpowiedniego poziomu zarówno fizycznego jak i psychicznego, nadal znajduje się rzesza chętnych do sprawdzenia swoich sił na górskiej trasie. Rozpoczęcie XIV edycji GP przebiegło bez niespodzianek pogodowych, było stosunkowo ciepło, bezwietrznie i tylko ta trasa, pod górkę i z górki, pod górkę...
W zawodach wystartowało 124 zawodników i zawodniczek także spoza naszego miasta (Myślibórz, Pyrzyce, Szczecin). Być może wystartowało więcej osób ale nie wszyscy ukończyli bieg, przegrywając z wymagającą trasą.

I rzut GP to początek rywalizacji, która zakończy się w lutym po zimowych feriach. Wtedy poznamy najlepszych “górali” tej edycji. Kolejne biegi górskie już za dwa tygodnie
 - 1 grudnia.
Zawody zostały dofinansowane ze środków Powiatu Gryfińskiego oraz
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra, za co serdecznie dziękujemy.

komunikat z zawodów                 zdjęcia z zawodów



W Barwicach już po raz siódmy odbył się Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż.
Zawody przyciągnęły wielu kibiców bo naprawdę było na co popatrzeć. Oprócz czołowych, polskich skoczków wzwyż można było zobaczyć w akcji dwóch medalistów tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich - Londyn 2012, Macieja Lepiato i Łukasza Mamcarza
Wcześniej, przed konkursem głównym odbył się konkurs młodzieżowy, w którym wystartowały dwie nasze zawodniczki, doskonale prezentując się barwickiej publiczności. Zarówno Miszela Kałachurska jak i Marta Kwiecień wygrały konkurs w swoich rocznikach
a ponadto Marta uzyskując wynik 1,55 m została najlepszą zawodniczką wśród wszystkich startujących w Barwicach dziewcząt.

Na zdjęciu powyżej: Miszela Kałachurska i Marta Kwiecień w towarzystwie Macieja Lepiato (rekordzista świata i zloty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w skoku wzwyż) oraz Łukasza Mamcarza (brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w skoku wzwyż) wraz z ich medalami z Igrzysk w Londynie.

klasyfikacja końcowa             relacja TV Gawex ze Szczecinka            zdjęcia





Startem w Białogardzie oficjalnie zakończyliśmy starty na bieżni w tym sezonie. Być może jednostkowo jeszcze ktoś gdzieś wystartuje ale to już niejako "poza konkursem".
W Białogardzie wystartowało w większości młodsze pokolenie a niektórzy byli na takich zawodach po raz pierwszy. Padło parę wartościowych rezultatów, wiele rekordów życiowych zostało pobitych co, mam nadzieję, wpłynie mobilizująco na przygotowania do kolejnego sezonu.

komunikat z zawodów         fotki





Z jednym medalem (Amelia Starosta w rzucie młotem 3 kg) wrócili nasi zawodnicy
z odbytych w ten weekend w Poznaniu
Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce
ale i tak w stosunku do zeszłego roku jest postęp bo wtedy medalu nie było.
W rywalizacji z zawodnikami województwa wielkopolskiego, prawdopodobnie najmocniejszego lekkoatletycznie województwa w naszym kraju, szanse medalowe są mocno ograniczone a ewentualne sukcesy bardziej cieszą. Jednym z takich sukcesów niewątpliwie jest nowy rekord klubu młodzików w chodzie na 5000 m Michała Chojnackiego.

Dziesięcioro naszych zawodników uzyskało wyniki pozwalające na zajęcie punktowanych miejsc w swoich konkurencjach, co przyniosło nam 15 punktową
 zdobycz do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży
(w tamtym roku 8 pkt).

 komunikat końcowy                 zdjęcia z zawodów

 





W sobotę 8 września odbyły się w Szczecinie
Mistrzostwa Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce.
W zawodach wzięli udział zawodnicy z 36 klubów lekkoatletycznych naszego województwa. Reprezentacja naszego klubu wywalczyła w tych zawodach 11 medali. Liderką reprezentacji naszego klubu została Amelia Starosta zdobywając dwa medale – złoty w rzucie oszczepem (29,81 m.) oraz brązowy w rzucie młotem (36,21 m.). Trenerką Amelii jest Dorota Chlasta.
Na wyróżnienie zasługuje Michał Chojnacki który po raz pierwszy wystartował w chodzie sportowym na 4000 m. osiągając dobry wynik i prezentując niezłą technikę.
Także zwycięstwo w skoku w dal, 13 letniej Klaudii Szkudlar wśród o dwa lata starszych koleżanek, to nieprzeciętne wydarzenie, potwierdzające jej ogromny talent. Osiągnięty wynik – 4,91 m. plasuje Klaudię na trzecim miejscu w tabelach krajowych
 dziewcząt do lat 13.

W następną sobotę nasi młodzi zawodnicy wezmą udział w Mistrzostwach Międzywojewódzkich, które odbędą się w Poznaniu.





FAJNIE BYŁO NA OBOZIE W
ZŁOTOWIE!!!

Od 14 sierpnia 40 osobowa grupa lekkoatletów naszego klubu przebywała na obozie szkoleniowym w Złotowie przygotowując się do drugiej części sezonu. Dla młodzików to ważny okres bo we wrześniu dla tej kategorii wiekowej odbędą się najważniejsze zawody. Ósmego września będziemy walczyć w Szczecinie o tytuły Mistrza Województwa a tydzień później, w Poznaniu, rozegrane zostaną Mistrzostwa Międzywojewódzkie.

Już trzeci raz z rzędu wybraliśmy Złotów na miejsce letniego obozu i ponownie byliśmy bardzo zadowoleni z naszej decyzji. Doskonałe warunki mieszkaniowe, treningowe
i rekreacyjne, jakie tutaj znajdujemy, w pełni zaspokajają nasze potrzeby, nie wspominając o doskonałej kuchni i miłej obsłudze.
Humory dopisywały
, pogoda była optymalna, ciepło a nie za gorąco, wyżywienie bardzo dobre a zdrowie nikogo nie opuściło. Z obozu wróciliśmy w sobotę 25 sierpnia "zahaczając" o Koszalin gdzie wzieliśmy udział w mityngu lekkoatletycznym.

fotki z obozu (444 szt.)             fotki z chrztu obozowego (399 szt.)





Duże napięcie przed startem na 3000 m. Czy Paweł da radę, czy spełni pokładane w nim nadzieję, w jakiej formie są rywale, czy w grupie 22 startujących nie nastąpi jakaś kolizja (pamiętamy fatalny w skutkach upadek Pawła na początkowych metrach biegu podczas tegorocznej OOM w Biegach Przełajowych), czy wytrzyma obciążenie jako faworyt biegu? Liczne pytania przewijały się po głowie trenera Podleśnego i nas wszystkich, którzy tam byli i nie tylko. Obserwuję Pawła - wygląda na spokojnego, za to trener Jan, zawsze siła spokoju a teraz wygląda na spiętego. W swojej 44-letnej pracy trenerskiej nie miał jeszcze "złota" OOM a tu taka szansa. Wystartowali. Zaczęło się, siedem i pół okrążenia niepewności. Paweł od razu z przodu, słusznie bo tam luźniej i bezpieczniej. Taktyka jest prosta, biegnie w założonym przez trenera tempie. Dwa okrążenia - rywale się trzymają, na trzecim Paweł zaczyna się oddalać, najpierw 2 metry, pięć, dziesięć. W połowie dystansu przewaga wynosi już prawie 50 metrów. Czy wytrzyma? To samo pytanie zadaje do publiczności spiker zawodów. Do końca zostały 2 okrążenia - 800 m. Pojawia się u Pawła grymas na twarzy, coś się dzieje, tempo słabnie, rywale poczuli swoją szansę, podkręcają tempo biegu. Ostatnie okrążenie, nogi mi się uginają, już tylko 25 m. przewagi, krzyczę ile ducha
w płucach - Paweł, walcz, ostatnie koło, Paweł!!!





Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowały sobie i trenerom nasze wieloboistki podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Wielobojach Lekkoatletycznych,
które odbyły się w dn. 14-15.07.20012 r. w Warszawie.
Ostatecznie start w tegorocznych Mistrzostwach zakończył się sukcesem. Obie nasze zawodniczki uplasowały się na punktowanych miejscach a tym razem lepsza okazała się Ilona Janas (5 miejsce w zawodach - 4324 pkt.) pokonując aktualną rekordzistkę klubu
w 7-boju Magdę Chrzanowską w bezpośredniej rywalizacji (8 miejsce w zawodach - 3960 pkt.). Rekord Klubu wynoszący 4359 pkt. był mocno zagrożony i gdyby nie mocny, przeciwny wiatr w konkurencjach sprinterskich pierwszego dnia zawodów (100 pł. i 200 m) to zapewne mielibyśmy nowy rekord.

Cieszyć się należy także z 22 pkt. jakie możemy dopisać na konto klubu w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportu Dzieci i Młodzieży (Ilona 14 a Magda 8).

 





Sekcja gimnastyki artystycznej, z okazji zakończenia roku szkolnego, zorganizowała zawody dla dziewcząt z grupy początkującej naszego klubu. W rywalizacji wzięły udział 24 dziewczynki, w 5 kategoriach wiekowych.  Zawodniczki grupy wyczynowej przygotowały układy pokazowe. Dla każdej uczestniczki przygotowano upominek, a dla pierwszych trzech medale i nagrody. Rodzice i zaproszeni goście mogli oglądać zawody przy kawie i słodkim poczęstunku. Pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej zaczynając od najmłodszych zajęły: Małgorzata Linkiewicz, Aleksandra Pasieka, Karolina Serafin, Joanna Ciążela i Karolina Kozłowska.

Aktualnie w sekcji gimnastyki artystycznej trenuje 26 zawodniczek w grupie naborowej pod okiem Małgorzaty Stefańskiej oraz 14 zawodniczek w grupie wyczynowej, którą opiekuje się pani Agata Tworek. W okresie wakacyjnym, na początku sierpnia, zawodniczki sekcji gimnastyki artystycznej wezmą udział w 7 dniowym obozie sportowym w Dziwnowie gdzie będą trenować razem z koleżankami z Norwegii, które prowadzi nasza poprzednia trenerka Olena Turkina.


 





W sobotę 16 czerwca 40 osobowa grupa lekkoatletów naszego klubu wzięła udział
w mityngu w Białogardzie. W zawodach wystartowali zawodnicy i zawodniczki z różnych kategorii wiekowych. Najmłodsi to zawodnicy 12 letni (Michasia i Jasiu Zembik)
a najstarsza startująca gryfinianka podczas tych zawodów to 20 letnia Magda Chrzanowska. Ustanowiono wiele rekordów życiowych a niektóre wyniki to ścisła czołówka krajowa w poszczególnych kategoriach. Jednak wydarzeniem dnia był bieg na 3000 m z udziałem Pawła Pankratowa. Utytułowany (Halowy Mistrz Polski Juniorów Młodszych w biegu na 2000 m) wychowanek Jana Podleśnego  po raz kolejny przypomniał o swoim nieprzeciętnym talencie. Wygrywając bieg, uzyskał bardzo dobry rezultat 8:36.06 s, który okazał się nowym rekordem klubu juniorów. Poprzedni rekordowy wynik (8:38,50 s.) należał do Przemysława Wiczkowskiego i został ustanowiony w 1992 r. Jest to drugi rezultat na tym dystansie w 53 letniej historii gryfińskiej lekkiej atletyki. Szybciej pobiegł w 1981 roku Waldemar Lisicki – 8:32.9 s. wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów w latach 80- ch na dystansach 1500 i 3000 m już jako zawodnik Floty Gdynia.

Wynik Pawła jest aktualnie najlepszym rezultatem w kraju w kategorii juniora młodszego (do lat 17) czyniąc z naszego zawodnika głównego pretendenta do złota podczas zbliżającej się XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbędzie się
w dn. 20-22.07.2012 r. w Krakowie.
 Tutaj ostatnie okrążenie biegu Pawła.








Pierwszy dzień Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów, które odbyły się
w Szczecinie upłynął przy mało sprzyjającej pogodzie. Było zimno i wietrznie. Drugi dzień przyniósł zdecydowaną poprawę pogody, wiatr się uspokoił i przybyło parę stopni ciepła. Najważniejsze jednak, że dwoje naszych zawodników, Natalia Ślęzak i Paweł Pankratow, zajmując pierwsze miejsce w swoich konkurencjach oraz uzyskując wyniki większe od wyznaczonego przez PZLA limitu, uzyskali bezpośredni awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się pod koniec lipca w Krakowie.
Bardzo dobry występ zaliczyła Sandra Probucka uzyskując w biegu na 3000 m rezultat 11:08.63 s. Jest to aktualnie 11 wynik w kraju w kategorii juniorek młodszych oraz 10 w historii gryfińskiej lekkoatletyki. Tym rezultatem Sandra może w końcowym rozrachunku uzyskać awans na OOM ale musimy poczekać do końca czerwca.

 

 






W niedzielę 27.05.2012r. na "Termach" Śleśnińskich koło Konina wystartowało,
w ogólnopolskich zawodach triathlonowych 120 osób, w tym "Olimpijka na Londyn" Agnieszka Jeżyk . Zawodnicy mieli do pokonania 600 metrów pływania, 15 km jazdy rowerem, 3 km biegu. Bardzo udanie tymi zawodami rozpoczęli sezon startowy Triathloniści "Hermesa". W kategorii juniorów młodszych Hubert Durczak zajął pierwsze miejsce, Kamil Rudziński VI miejsce, a Kamil Klepadło VIII miejsce.
W kategorii młodzików Artur Durczak uplasował się IX miejscu, a Michał Chojnacki
na XI miejsce.

Dzień wcześniej w sobotę w pobliskich Wąsoszach koło Lichenia odbył się aquathlon (400m pływania, 2km bieg) gdzie udział wzięło przeszło 100 zawodników w tym triathlonistki "Hermesa". Startujące w kategorii juniorek młodszych: Sandra Probudzka zajęła IV miejsce, Marta Korpyta – V, Anna Szurko – VI a Julita Łowicka uplasowała się na VIII miejscu.
Agata Będkowska, startująca w kategorii młodziczek, zajęła XXII lokatę.

 


 

 



Dobrze się stało, że w sobotę 26 maja do Koszalina wybrała się stosunkowo mała grupa naszych zawodników. Kolejny raz księżniczka pogoda zarządziła dzień zimny, wietrzny a nawet mokry. Chociaż lekkoatleci nie są z cukru i są przyzwyczajeni do różnych warunków to jednak pogoda ma kolosalny wpływ na poziom uzyskiwanych rezultatów. Niektóre uzyskane wyniki były ciekawe ale z kolei uzyskane przy udziale zbyt dużego wiatru. Tak źle i tak nie dobrze, cóż... zaliczyliśmy dobry trening w warunkach startowych a to się zawsze liczy.
Już w najbliższy weekend, w Szczecinie odbędą się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów Młodszych stanowiące eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jednak prognoza pogody na te zawody nie są optymistyczna ale na pocieszenie pozostaje fakt, że jednak taka sama dla wszystkich.

fotki z zawodów

 



Uff, w końcu ciepełko na zawodach i od razu wyniki w górę, szkoda tylko, że sprinterzy musieli biegać pod wiatr, który nieco przeszkadzał.
19 maja w Szczecinie odbyła się Liga Młodzików oraz dodatkowo mityng dla starszych gdzie wystartowało 43 naszych zawodników i zawodniczek.
Jednak najmilsza wiadomość dotarła z Zielonej Góry, gdzie w biegu na 1500 m. wystartował Paweł Pankratow. Po doskonałym biegu uzyskał wynik 3:58.71 s. poprawiając tym samym, należący do niego, rekord klubu juniorów ustanowiony
w tamtym roku.
W Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski gdzie wystartowały nasze studentki - Magdalena Chrzanowska i Ilona Janas

komunikat ze Szczecina                        zdjęcia z zawodów

 





13 juniorów naszego klubu wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Juniorów w LA, które odbyły się 12 maja w Szczecinie. Nasza ekipa zdobyła 8 medali w tym 6 najcenniejszych bo złotych. Niestety, pogoda ponownie okazała się mało sprzyjająca
a silny wiatr oraz niska temperatura skutecznie hamowały uzyskiwanie rekordowych rezultatów. Złotymi medalistami zostali:

Natalia Nowak, Nikolina Szurgocińska, Manuela Pośniak, Natalia Ślęzak,
Paweł Pankratow i Krzysztof Danelski.
Sandra Probucka i Łukasz Beta
wywalczyli medale brązowe.







Aż 279 zawodników i zawodniczek wzięło udział
w
XXXV Edycji Biegu Transgranicznego "Doliną Dolnej Odry"
na zmienionej trasie pomiędzy mostami (ok. 10 000 m.). Chociaż nowy rekord uczestnictwa nie padł (w maju zeszłego roku bieg ukończyło 281 zawodników) to i tak, biorąc pod uwagę że zmieniona trasa nie była tak atrakcyjna jak tradycyjna, frekwencja była imponująca. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy wystartowali i bieg ukończyli. Miejmy nadzieję, że uda się zakończyć remont mostu do października i organizacja kolejnej edycji naszego biegu nie będzie nastręczać kłopotów i charakter tego biegu nie zostanie zagubiony. Tym razem pogoda dopisała a stale wzrastająca liczba uczestników biegu potwierdza, że prestiż naszego biegu stale rośnie. Dziękujemy wszystkim zawodniczką i zawodnikom, Wasz udział to podziękowanie dla naszej pracy i odpowiednia motywacja do dalszego wysiłku.

Około 10 kilometrowy dystans najszybciej pokonał gryfinianin Marek Sanecki (Delf) prowadząc od startu do mety, uzyskując dobry wynik 35 min. 25 s. wyprzedzając o 63 s. Marcina Kowalczyka (BKS Maniak Wolin) oraz zawodnika z Proszkowic - Adama Kuzynina (37 min. 06 s.). Dwóch pierwszych zawodników, Marek Sanecki oraz Marcin Kowalczyk, zaczynało swoją przygodę ze sportem w naszym klubie trenując biegi średnie u trenera Jana Podleśnego.

Wśród kobiet tryumfowała zawodniczka pochodząca z Wysp Owczych, studentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Valborg Heinesen uzyskując 41 min. 06 s. przed Wiolettą Murawską - Szczecin (45 min. 33 s.) oraz Barbarą Pochranowicz z Myśliborza (46 min. 00 s.).

Zawody były dofinansowane ze środków Powiatu Gryfińskiego oraz Województwa Zachodniopomorskiego.

                   

--- komunikat końcowy XXXV edycji Biegu Transgranicznego ---
--- galeria zdjęć z biegu ---



Tradycyjnie zawodnicy MKS Hermes rozpoczęli starty na bieżni od udziału
w Mistrzostwach Województwa UKS-MKS, organizowanych od wielu lat w Gryfinie. Zawody odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie w sobotę 28 kwietnia z udziałem ok. 200 młodych lekkoatletów, reprezentujących 11 klubów naszego województwa. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w kategorii młodzika (do lat 15) oraz w kategorii juniora (do lat 19). Do rozdania było 96 medali i z tej puli hermesiacy wywalczyli 14 krążków. W pierwszym starcie nasi zawodnicy uzyskali 16 klas sportowych (7 czwartych i 9 piątych) 

Na początku sezonu wyniki uzyskiwane przez lekkoatletów nie są najwyższe ale
w trakcie trwania sezonu  będą zwyżkować i zapewne jeszcze wielokrotnie będę mógł przekazywać informacje o osiągnięciach naszych lekkoatletów.

komunikat z zawodów               komunikat wg klubów           fotki z zawodów

 

 





W sobotę 14 kwietnia byliśmy współorganizatorami 72 Masowych Biegów Przełajowych. Impreza ma sportowo-rekreacyjny charakter, w której mile widziane jest akcent rodzinny. Biegać mogą dzieci od wieku przedszkolnego, młodzież oraz w biegu OPEN - dorośli. Rodzice mogą kibicować swoim dzieciom a dzieci rodzicom. Doskonale w ten schemat wpisała się rodzina Zembików i chociaż mama Małgosia nie biegała to jednak jej zaangażowanie było na "6". Tata Grzegorz, były zawodnik MKS Hermes, obecnie wraz
z żoną członek Klubu Biegacza przy naszym klubie a Janek i Michasia od roku trenują
w grupie trenera Jana Podleśnego osiągając już pierwsze sukcesy.
Gratulacje i biegiem do przodu!!!
Mimo sporej konkurencji, bo oprócz miejscowych rywali gościliśmy zawodników
z Goleniowa, Polic, Pyrzyc, Szczecina, nasi zawodnicy zajęli sporo czołowych miejsc.
Zawody zostały dofinansowane ze środków Powiatu Gryfińskiego oraz
Gminnej Komisji Problemów Alkoholowych w Gryfinie.

zdjęcia z zawodów           komunikat końcowy





Zimno i deszczowo było w tym roku w Pyrzycach podczas 41 Biegów Gryfitów, które rozegrały się w sobotę 31.03.2012 r. W zawodach wzięła udział spora grupka przede wszystkich naszych najmłodszych hermesiątek, które w mało sprzyjających warunkach bardzo dobrze się zaprezentowali a przy tym super się bawili.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach przy współpracy z:
 LMKS „ŻAK” Pyrzyce, Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym 
w Pyrzycach oraz Lokalną Grupą Działania Ziemia Pyrzycka.

zdjęcia z zawodów                   komunikat z zawodów
 




Czworo naszych zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które dla juniorów i juniorów młodszych odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie w szczecińskim Parku Kasprowicza w sobotę 24 marca.
Hubert Zaskórski
pobiegł na dystansie 5000 m plasując się na mecie nieco powyżej środka stawki. Jako drugi wystartował w biegu na 3000 m Paweł Pankratow. Niestety, jego bieg "zakończył" się 100 m po starcie, w wieloosobowej kolizji, w wyniku której choć bieg ukończył, nie był w stanie skutecznie rywalizować. Trzecia do rywalizacji stanęła Manuela Pośniak zajmując po dobrym biegu, w gronie 41 zawodniczek, dobre 15 miejsce. W biegu na 3000 m wystartował kolejna nasza zawodniczka Nikolina Szurgocińska zajmując 33 miejsce.

komunikat końcowy              fotki





W niedzielę 11 marca byliśmy organizatorami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych i niejako przy okazji Mistrzostw Województwa. Ze względu na zmiany organizacyjne w krajowym współzawodnictwie, jakie obowiązują od tego sezonu, w zawodach wzięło udział sporo mniej zawodników i zawodniczek
w porównaniu z latami poprzednimi.
Nam nie udało się wywalczyć medalu ale należy się cieszyć z czwartego miejsca
Zuzi Walińskiej
(2500 m.) i dziesiątego miejsca Tomka Wojtasińskiego
w biegu na 3000 m. Lepiej było w Mistrzostwach Województwa gdzie na najwyższym stopniu podium znalazła się Nikolina Szurgocińska (juniorka) i Edyta Rybacka (seniorka)

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików:   1500 K    2500 K   2000 M   3000 M
                                z podziałem na województwa:  
1500 K    2500 K   2000 M   3000 M
komunikat końcowy (całość):    tutaj

Aby obejrzeć kilka fotek z zawodów kliknij  tutaj

Mistrzostwa Województwa:     juniorki mł.     juniorzy mł.     junior     senior



Cztery medale wywalczyli zawodnicy naszego klubu w Mistrzostwach Polic
w Biegach Przełajowych
, które odbyły się w minioną sobotę 3 marca. Na najwyższym stopniu podium stanęła, zwyciężając w biegu juniorek, Manuela Pośniak wyprzedzając swoją koleżankę z grupy - Nikolinę Szurgocińską. Druga na mecie była Edyta Rybacka, uczestniczka biegu OPEN a także 11-letni Marcel Adamczewski. Nieznacznie miejsce na podium przegrali: Klaudia Szkudlar, Arek Zasada i Zuzia Walińska, zajmując czwarte miejsca.

komunikat z zawodów                   zdjęcia (autor: Piotr Stefański)





W sobotę 11 lutego odbył się ostatni, trzeci rzut
XIII Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich.

Mimo mroźnej pogody 119 zawodniczek i zawodników rywalizowało na trasach gryfińskiej "Górki Miłości" o tytuły najlepszych "górali" XIII Grand Prix. Dla najlepszych
w kategoriach przygotowane były statuetki, medale, pamiątkowe koszulki oraz ciepły napój i hot-dogi. Na zawodach nie mogło zabraknąć zawodników naszego klubu, którzy skutecznie rywalizowali z pozostałymi uczestnikami nie tylko z Gryfina i okolic ale także
z Polic, Pyrzyc, Myśliborza, Chojny, Morynia, Trzcińska Zdrój.
Zawody zostały finansowo wsparte przez
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Zespół Elektrowni Dolna Odra
.
Trasę biegową przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc.

Klaudia
Szkudlar
Hubert
Zaskórski
Nikolina Szurgocińska Krystian Gumiński Edyta
Rybacka
Robert
Kopcewicz



Bardzo udanie dla naszego klubu zakończyły się tegoroczne

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych,
 które odbyły się w dn. 27-29.01.2012 w Spale. Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale
w tym ten najcenniejszy bo złoty. Najlepszym w Polsce zawodnikiem w biegu na 2000 m został Paweł Pankratow. Wychowanek trenera Jana Podleśnego okazał się bezkonkurencyjny wygrywając najmocniejszą serię w porywającym stylu wyprzedzając drugiego zawodnika na mecie o ponad 9 s. uzyskując 5:36,77 s.
W konkurenci wzięło udział 33 zawodników.
 Drugi medal - brązowy, zdobyła  Natalia Ślęzak uzyskując w trójskoku juniorek młodszych 5,58 m. Natalia wraz z trenerem Markiem Koneckim nie kryli radości a ja jestem przekonany, że oboje powinni szybko przyzwyczaić się do kolejnych sukcesów.

 




 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas naszej uroczystości i jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności, "wpadki" związane z jej przebiegiem. Nie wszystko da się zaplanować
a podczas tak złożonej imprezy niektóre sytuacje wymykają się spod kontroli. A może dlatego właśnie staje się naturalna a nie sztucznie wyreżyserowana.

 

Wiele było interesujących momentów podczas uroczystości. Wysłuchaliśmy sprawozdań z działalności sekcji gimnastyki artystycznej, triathlonu, "klubu biegacza" i lekkiej atletyki. Poznaliśmy najlepszych zawodników w poszczególnych sekcjach
a wyróżniający się otrzymali upominki i pamiątkowe statuetki.
Jednak, najbardziej wzruszającym momentem były chwile, w których trzeba było pożegnać się z naszą najlepszą gimnastyczką Kasią Żołnowską. Kasia po 12 latach treningów w naszym klubie zakończyła swoją bogatą w sukcesy sportowe karierę.
Wielkie Dzięki Kasiu za wszystko i obyś w dalszym życiu odnalazła kolejną pasję, którą z podobnym zamiłowaniem będziesz realizować.

zobacz zdjęcia                         

 


Copyright (c) 2012 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl