JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Spała
, 27-29.01.2012 r.

--------------------------------------------------------------------------

Bardzo udanie dla naszego klubu zakończyły się tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii juniora i juniora młodszego, które odbyły się w dn. 27-29.01.2012
w Spale. Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale w tym ten najcenniejszy bo złoty.

Najlepszym w Polsce zawodnikiem w biegu na 2000 m został Paweł Pankratow. Wychowanek trenera Jana Podleśnego okazał się bezkonkurencyjny wygrywając
najmocniejszą serię w porywającym stylu wyprzedzając drugiego zawodnika na mecie o ponad 9 s. uzyskując 5:36,77 s. W konkurenci wzięło udział 33 zawodników.

zdjęcie z fotofiniszu - pierwszy Paweł Pankratow

Ostatecznie pięcioro naszych lekkoatletów wystartowało na hali w Spale. Ze względu na ból kolana, który pojawił się w czasie przygotowań do MP nie wystartowała Manuela Pośniak, która miała wziąć udział w biegu na 3000 m juniorek.

Przed Mistrzostwami zapowiadałem, że forma Natalii Ślęzak pozwala mieć nadzieję na walkę o medal w trójskoku. Prognoza, z czego niezmiernie się cieszę, sprawdziła się i Natalia po raz pierwszy (jestem w raz z jej trenerem Markiem Koneckim pewny, że nie ostatni) sięgnęła po medal Mistrzostw Polski. Zaczęła od medalu brązowego uzyskując w trójskoku 11, 58 m.  U Natalii medalem pachniało już podczas zeszłorocznej OOM ale tam zabrakło trochę szczęścia a może spokoju i doświadczenia. Życzę sympatykom gryfińskiej LA, aby te zawody były początkiem wspaniałej kariery Natalii

Pozostali zawodnicy naszego klubu, mimo dużego zaangażowania, zajęli dalsze miejsca. W biegu na 1500 m juniorek wystartowała Nikolina Szurgocińska
a uzyskany rezultat - 5:12,52 s. pozwolił na zajęcie 10 miejsca.

Na tym samym dystansie w rywalizacji juniorów wystartował Krystian Gumiński.
W swojej serii Krystian zajął 5 miejsce (4:18,28 s.) ale po uwzględnieniu wszystkich startujących ostatecznie zajął miejsce 15.

Natalia Nowak to szósta zawodniczka zeszłorocznej OOM więc uzasadnione były nadzieje na dobry wynik. Liczyłem na finał B czyli zajęcie 5-8 miejsca w zawodach. Niestety, Natalia wystartowała z bólem w stopie i mimo próby złagodzenia dolegliwości przed startem, przegrała z kontuzją uzyskując słaby wynik i dalekie miejsce.