MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI
W WIELOBOJACH
Warszawa, 14-15.07.2012 r.

7-bój to trudna konkurencja lekkoatletyczna, w której zawodniczki przez 2 dni biorą udział w 7 konkurencjach. Wyniki z poszczególnych konkurencji przeliczane są, według specjalnych tabel, na punkty a o zajętym miejscu decyduje suma punktów. Z reguły walka o końcowe miejsca w zawodach trwa do ostatnich metrów kończącego wielobój biegu na 800 m.
Nie inaczej było w trwających od 14 do 15.07.2012 Młodzieżowych Mistrzostw Polski
w wielobojach. W zawodach, które odbyły się w Warszawie uczestniczyły dwie zawodniczki naszego klubu, Ilona Janas i Magdalena Chrzanowska fundując prawdziwą huśtawkę nastrojów.
Ostatecznie start w tegorocznych Mistrzostwach zakończył się sukcesem. Obie nasze zawodniczki uplasowały się na punktowanych miejscach a tym razem lepsza okazała się Ilona (5 miejsce w zawodach - 4324 pkt.) pokonując aktualną rekordzistkę klubu
w 7-boju w bezpośredniej rywalizacji (8 miejsce w zawodach - 3960 pkt.). Rekord Klubu wynoszący 4359 pkt. był mocno zagrożony i gdyby nie mocny, przeciwny wiatr w konkurencjach sprinterskich pierwszego dnia zawodów (100 pł. i 200 m) to zapewne mielibyśmy nowy rekord.
Cieszyć się należy także z 22 pkt. jakie możemy dopisać na konto klubu w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportu Dzieci i Młodzieży (Ilona 14 a Magda 8).

Pierwsza konkurencja - 100 m przez płotki - i zaczęło się kiepsko. Bieg odbył się pod dość silny wiatr (-1,7 m/s) i wyniki okazały się odbiegające od życiówek. Ponadto Ilona zahacza trzy ostatnie płotki z czego łamie szczebel dziewiątego. Na szczęście bieg ukończyła i fizycznie nic wielkiego się nie stało. Wyniki - Magda 16,33 s, Ilona 16,43.
W konkursie skoku wzwyż było już lepiej. 1.42 m. Magdy może nie robi wrażenia ale jej rekord nie jest dużo lepszy i ta konkurencja wyraźnie nie leży Magdzie. Za to Ilona na skoczni czuje się b. dobrze i zaliczone 1,60 m. podreperowało jej konto. Następną konkurencją było pchnięcia kulą (4 kg) gdzie nowy swój rekord ustanowiła Magda - 9,54 m. natomiast Ilona swój występ nie może uznać za udany. 9,15 m. to co najmniej pół metra za mało. Bieg na 200 m kończył pierwszy dzień zawodów. Niestety, przeciwny wiatr był jeszcze większy (-2,8 m/s) i skutecznie przyhamował nasze zawodniczki. Magda pobiegła w czasie 27,65 s. a Ilona 27,91 s. Po czterech konkurencjach Magda była klasyfikowana na 9 miejscu a Ilona na 6.

Skok w dal rozpoczynający drugi dzień zmagań okazał się dobry a nawet b.dobry dla naszych zawodniczek. Wyniki 5,26 m. Magdy i 5,31 m. Ilony wyraźnie poprawiły ich konta. Rzut oszczepem to konkurencja, w której dużo można stracić. Boleśnie przekonała się o tym Magda. Dwa rzuty nie zaliczone a w jedynym ważnym uzyskana odległość mizerna - 19,38 m. Jednak optymizmem powiało w przypadku rzutów Ilony. Uzyskana przez nią odległość - 30,43 m. to nowy rekord życiowy. Ostateczna rozgrywka jak zawsze odbyła się w  biegu na 800 m. Obie nasze zawodniczki miały za zadanie przypilnować swoje rywalki znajdujące się bezpośrednio za nimi w punktacji. Zadanie wykonały śpiewająco uzyskując zbliżone wyniki (Magda 2:30,53 s. Ilona 2:30,68 s. - nowy rekord życiowy). Dzięki temu możemy się cieszyć z zajęcia piątego miejsca przez Ilonę (4324 pkt. - nowy jej rekord) oraz ósmego miejsca przez Magdę.

GRATULACJE!!!

zdjęcia z zawodów

-----------------------------------------------------------------------

Copyright 2012 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.