Z jednym medalem (Amelia Starosta w rzucie młotem 3 kg) wrócili nasi zawodnicy
z odbytych w ten weekend w Poznaniu
Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce
ale i tak w stosunku do zeszłego roku jest postęp bo wtedy medalu nie było.
W rywalizacji z zawodnikami województwa wielkopolskiego, prawdopodobnie najmocniejszego lekkoatletycznie województwa w naszym kraju, szanse medalowe są mocno ograniczone a ewentualne sukcesy bardziej cieszą. Jednym z takich sukcesów niewątpliwie jest nowy rekord klubu młodzików w chodzie na 5000 m Michała Chojnackiego.

Dziesięcioro naszych zawodników uzyskało wyniki pozwalające na zajęcie punktowanych miejsc w swoich konkurencjach, co przyniosło nam 15 punktową
 zdobycz do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży
(w tamtym roku 8 pkt).

Pogoda dopisała a atmosfera na najważniejszych zawodach w tej kat. wiekowej była bojowa. Start naszych zawodników można zaliczyć do udanych. Wszyscy dzielnie walczyli ale konkurencja była bardzo mocna.

6 lat temu, także w Poznaniu, także podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Krzysiek Nowak pokonała dystans chodu na 5000 m w czasie 30:52,37 s. ustanawiając rekord klubu młodzików. W sobotę na tym samym dystansie wystartował Michał Chojnacki pokonując ten dystans szybciej o ok. 12 sekund zostając nowym rekordzistą klubu, zajmując w zawodach piąte miejsce. Brawa dla trenera Podleśnego za trafną decyzję a dla Michała za skuteczną tej decyzji realizację. Michał na co dzień trenuje triathlon u tr. Kozakiewicza a do chodu przygotowywał się specjalnie pod okiem tr. Podleśnego

Dwoje zawodników punktowało w dwóch konkurencjach. Była to Amelia Starosta, która zajęła 3 miejsce w rzucie młotem oraz 4 miejsce w rzucie oszczepem. Obok Amelii udało się tego dokonać Piotrowi Oleszczyszynowi zajmując 7 miejsce w rzucie oszczepem i 8 miejsce w biegu na 110 m.ppł. Piotr do finałowego biegu na 110 m.ppł zakwalifikował się z 4 czasem ale niestety biegu finałowego nie ukończył popełniając błąd na jednym z płotków i ostatecznie został sklasyfikowany na 8 miejscu.

Miejsca naszych punktujących zawodników:

- Amelia Starosta - 3 miejsce w rzucie młotem
- Amelia Starosta - 4 miejsce w rzucie oszczepem
- Michał Chojnacki - 5 miejsce w chodzie na 5000 m (Rek. Klubu mł.)
- Jakub Nowicki - 6 miejsce w skoku w dal
- Piotr Oleszczyszyn - 7 miejsce w rzucie oszczepem
- Karolina Jenne - 7 miejsce w biegu na 6000 m
- Piotr Oleszczyszyn - 8 miejsce w biegu na 110 ppł.
- sztafeta 4x100 m chłopców - 8 miejsce

W punktacji klubowej zajęliśmy wysokie 10 miejsce. Sklasyfikowanych zostało 52 kluby a zapewne byłe jeszcze kluby, których reprezentanci nie zdobyli żadnego punktu.