PIOTR OLESZCZYSZYN WYGRYWA KONKURS
NA NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA SEKCJI LA W 2014 r.

Zakończył się kolejny sezon startów lekkoatletów na bieżni. Tradycyjnie rozpoczęliśmy go w Gryfinie biorąc udział 26 kwietnia w Otwartych Mistrzostwach Województwa Międzyszkolnych i Uczniowskich Klubów Sportowych
a zakończył 8 października w Szczecinie podczas Finału Wojewódzkiej Szkolnej Ligi LA. Dla jednych był to niezapomniany, najlepszy, sportowy  rok w życiu a dla innych zupełnie odwrotnie, rok niezrealizowanych celów, rok w którym realizację swoich sportowych marzeń trzeba było odłożyć na później.
Co najważniejszego wydarzyło się w 2014 r? Chyba fakt, że najlepsi nasi zawodnicy udowodnili, że należą do czołówki krajowej w swoich konkurencjach ale o tym poniżej.

Przez prawie półroczny okres, w którym wzięliśmy udział w 19 startach, trwała nasza wewnętrzna (zgodnie z przyjętym regulaminem) rywalizacja o tytuł
Najlepszego Zawodnika Sekcji LA MKS Hermes w roku 2014
.

Walka o tytuł była w tym roku bardzo wyrównana a konkurs zakończył się sukcesem Piotra Oleszczyszyna (tr. Jacek Stefański), który "wskoczył" na 1 miejsce po świetnym występie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (13-15.07.2014 Wrocław) ustanawiając rekord klubu juniorów młodszych w 10-boju i zajmując 5 miejsce w Mistrzostwach Polski. W statystykach PZLA sezon zakończył również na 5 miejscu. Awans w naszym rankingu z 3 miejsca w zeszłym roku.

PIOTR OLESZCZYSZYN - 1 miejsce

Na drugim miejscu uplasowała się Julia Błaż, czwarta zawodniczka Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego (Mistrzostw Polski Młodzików - Zielona Góra 27-28.09.2014)
i rekordzista klubu w 4-boju. W zeszłym roku Julia zajęła 9 miejsce w klubowym rankingu a więc należą się duże brawa za duży postęp sportowy i skuteczny atak na czołową pozycję klubowej klasyfikacji. Rok zakończyła na 6 miejscu w statystykach PZLA wieloboistek w kategorii młodziczek.

JULIA BŁAŻ - 2 miejsce

Trzecie miejsce zajęła także młodziczka - Marta Kwiecień - rekordzistka klubu młodziczek w skoku wzwyż (1.62 m) oraz w skoku o tyczce (2.30 m). Rok nie zaczął się dla Marty szczęśliwie bo wyniki jakie osiągała w pierwszym okresie startowym daleko odbiegały od jej możliwości. Jednak wszystko zakończyło się szczęśliwie i sukces odniesiony podczas Mistrzostw Polski Młodziczek (5 miejsce w konkursie skoku wzwyż - Zielona Góra 27-28.09.2014) oraz wysokość 1.62 m zaliczona podczas Finału Wojewódzkiego Szkolnej Ligi LA, pozwoliły z nadzieją spojrzeć w przyszłość oraz zachować wysoką pozycję w klubowym rankingu (w zeszłym roku 2 miejsce). W tym roku, w kraju, tylko trzy młodziczki skoczyły wzwyż wyżej od Marty.

MARTA KWIECIEŃ - 3 miejsce

Miejsce czwarte zajęła także 15-latka Marika Wójs, rekordzistka klubu młodziczek
w biegu na 100 ppł. Podczas Mistrzostw Polski Młodziczek (Zielona Góra 27-28.09.2014) Marika zajęła 7 miejsce startując w 4-boju LA. Marika zajmuje na tegorocznych listach krajowych 9 miejsce w 4-boju LA i 13 na 100 ppł. W naszym rankingu awansowała z 7 miejsca w zeszłym roku.

MARIKA WÓJS - 4 miejsce

Pisząc o najlepszych naszych zawodniczkach i zawodnikach nie sposób pominąć Pawła Pankratowa. Piąte miejsce dla Pawła to zdecydowanie za nisko jak na jego poziom sportowy. Niestety, podobnie jak w tamtym roku, kontuzja wyeliminowała Pawła ze startów na bieżni także w tym sezonie. Jedyna różnica jest taka, że w tym roku Paweł trzy razy wystartował w zawodach i zdążył uzyskać wynik na poziomie II klasy i pobić trzy rekordy klubu juniorów (1500 m, 3000 m, 5000 m) w tym jeden na 5000 m OPEN. Szkoda tylko, że Paweł nie ukończył biegu podczas MP Juniorów w Biegach Przełajowych, zapewne wystarczyłoby to na wygranie tegorocznej klubowej klasyfikacji na najlepszego zawodnika MKS Hermes. Wynik jaki uzyskał w jedynym w sezonie starcie na 5000 m okazał się najlepszym w kraju w całym sezonie 2014.

PAWEŁ PANKRATOW - 5 miejsce

Hubert Kluczyński, który w zeszłym roku dopiero zaczynał przygodę z lekkoatletyką zajął 6 miejsce. Awans w ciągu roku z 23 miejsca na 6 zapewnił Hubertowi udany start podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (13-15.07.2014 Wrocław) gdzie zajął 10 miejsce. jak do tego dołożymy uzyskanie II klasy oraz 12 miejsce w krajowych statystykach biegu na 800 m. to z wielkim uznaniem należy podejść do szybkości postępu sportowego Huberta. Aż ciekawe, co przyniesie następny rok, w którym Hubert będzie rywalizował już w kategorii juniora?

HUBERT KLUCZYŃSKI - 6 miejsce

Awans z 18 miejsca w zeszłym roku na 7 w tym roku zaliczył junior Michał Michalski, który w tym roku po raz pierwszy wystartował w 10-boju LA i od razu z sukcesem.
W Mistrzostwach Polski Juniorów w Wielobojach (Zgorzelec 07-08.06.2014) zajął mimo kontuzji 12 miejsce. Także starty w tym roku, w skoku o tyczce, przyniosły Michałowi sukces w postaci rekordu klubu (3,70 m). Na zakończenie sezonu, w Zielonej Górze, ustanowił rekord klubu juniorów w 10-boju (5072 pkt). Michał posiada III klasę a w krajowych statystykach zajmuje 15 miejsce w 10-boju i 18 miejsce w skoku o tyczce.

MICHAŁ MICHALSKI - 7 miejsce

Mimo uzyskania lepszych wyników jak w zeszłym roku Paulina Naumowicz spadła w klubowym rankingu z 5 miejsca na 8. Jest to dowód, że poziom naszej klubowej rywalizacji się znaczne podniósł. Podobnie jak u Marty pierwsza część sezonu nie była udana. Brak systematycznego treningu ze względu na drobne kontuzje, skutecznie obniżał możliwości Pauliny. Dopiero dobra postawa podczas Mistrzostw Polski Młodzików (Zielona Góra 27-28.09.2014) gdzie ustanowiła swój nowy rekord w chodzie na 3000 m (17:10.98 s) i zajęła 7 miejsce pozwolił na zajęcie miejsca wśród najlepszych naszych zawodników. Paulina posiada III klasę i zajęła 12 w krajowych statystykach młodziczek w chodzie na 3000m.

PAULINA NAUMOWICZ - 8 miejsce

Agata Piekarz, która zajęła 9 miejsce to najmłodsza wśród najlepszych. Agata ma dopiero 13 lat i ogromny talent do chodu sportowego. Po krótkim okresie przygotowań pobiła rekord klubu młodziczek na 3000 m - 16:35.77 s ustanawiając jednocześnie nowy rekord województwa zachodniopomorskiego. Niestety, ze względu na młody wiek nie mogła wystartować w MP Młodziczek gdzie godnie ją zastąpiła Paulina. Jak będą wyglądać starty Agaty w sezonie 2015 to jedna z najciekawszych niewiadomych. Posiada III klasę sportową a wśród młodziczek w krajowych tabelach zajęłaby 10 miejsce.

AGATA PIEKARZ - 9 miejsce

Na 10 miejscu naszego rankingu uplasował się Sławek Jakubik. Spory spadek w stosunku do zeszłego roku (z 4 miejsca) to oznaka, że starty Sławka w pierwszym roku juniora młodszego nie należy uznać za udane. W sezonie przełajowym wszystko jeszcze było dobrze, bo miejsce 19 w biegu na 3000 m podczas Mistrzostw Polski należy uznać za niezłe ale juz w sezonie letnim nie zdołał zakwalifikować się do OOM i utrzymać czołowe miejsce w klubowym rankingu.
W 2015 r, starszy o rok, zapewne znów pokarze nam się z dobrej strony i skutecznie powalczy na krajowej arenie. Sławek posiada III klasę a w statystykach PZLA zajmuje 36 miejsce w biegu na 3000 m.

SŁAWEK JAKUBIK - 10 miejsce

wyniki konkursu

--------------------------------------------------------------------------

Na kilka słów zasługuje pozycja Klaudii Szkudlar, najlepszej klubowej zawodniczki sezonu 2013. W tym roku zajęła 12 miejsce a główną przyczyną jest bolesna dolegliwość stopy, która na początku sezonu przytrafiła się Klaudii a wszelkie zabiegi okazały się mało skuteczne i nie udało się kontuzji wyleczyć. Klaudia nie wystartowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i co za tym idzie
w Mistrzostwach Polski i stąd tak radykalny spadek w rankingu.
Z pierwszej "10" poprzedniego roku wypadła także sprinterka Monika Karpicka, która nie poczyniła oczekiwanego postępu i nie zdołała zakwalifikować się na MP. Druga nasza sprinterka - Karina Kostka, w tym roku została wypożyczona do Sztormu Kołobrzeg, gdzie wraz z koleżankami zdobyła medal podczas OOM. W czołówce klubowej zabrakło także Amelii Starosty, która po zaprzestaniu pracy jej trenerki Doroty Boratyńskiej nie podjęła juz pracy treningowej.