XX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
LA - Wrocław, 13-15.07.2014 r.

--------------------------------------------------------------------------

PIOTR OLESZCZYSZYN.

W pierwszym dniu OOM do rywalizacji w 10-boju przystąpił Piotr Oleszczyszyn. Zaczęło się od rekordu życiowego na 100 m a później było równie dobrze, "życiówki" w kuli, wzwyż, na 400m i wyrównanie w dal. Sklasyfikowało to Piotra po pierwszym dniu na 5 miejscu z szansami na atak na wyższe pozycje. Starty drugiego dnia wieloboju nie były juz tak udane jak pierwszego, gdzie ustanowił cztery rekordy życiowe i jeden wyrównał (skok w dal). Mimo to zajął bardzo dobre 5 miejsce i chociaż bardzo zmęczony to jednak szczęśliwy. Rywale byli godni i także świetnie przygotowani. Gratuluję Piotrowi pełnego zaangażowania występu we Wrocławiu, bardzo dobrego miejsca i rekordu klubu, który aktualnie wynosi równe 5800 pkt.

HUBERT KLUCZYŃSKI.

W pierwszym dniu, w eliminacjach biegu na 800 m, wystartował Hubert Kluczyński. Biegał w pierwszej serii gdzie nikt nie kwapił się do prowadzenia biegu
i w konsekwencji panowie pobiegali wolniej od kolegów z serii drugiej, blokując sobie awans do finału z dalszych miejsc. Hubert został sklasyfikowany na 13 miejscu awansując do finału B, który odbył się w trzecim dniu Mistrzostw. Świetny bieg Huberta w "małym" finalepozwolił na zajęcie drugiego miejsca w biegu i co za tym idzie, Hubert został sklasyfikowany na 10 miejscu Mistrzostw. Wynik jaki osiągnął (1:58.25 s) to nowy rekord Huberta a jednocześnie dziesiąty wynik w historii naszego klubu we wszystkich kategoriach wiekowych. Gratulacje.

KARINA KOSTKA.

W drugim dniu odbyły się biegi sztafetowe 4x100 m a nas w szczególności interesował bieg dziewcząt z "hermesowym" akcentem. W składzie sztafety Sztormu Kołobrzeg pobiegła nasza wychowanka Karina Kostka, która została wypożyczona na ten sezon do zaprzyjaźnionego klubu. Dziewczyny pobiegły na tyle skutecznie, że przyjadą do domu ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Brawo dziewczyny, brawo Karina. Bardzo się cieszymy z Twojego sukcesu.