KLAUDIA SZKUDLAR WYGRYWA KONKURS NA NAJLEPSZĄ
ZAWODNICZKĘ SEKCJI LA W 2013 r.

Sezon startów na bieżni, dla naszych zawodników, rozpoczął się 27 kwietnia Mistrzostwami Województwa Międzyszkolnych i Uczniowskich Klubów Sportowych
w Gryfinie a zakończył 8 października w Szczecinie podczas Finału Wojewódzkiej Szkolnej Ligi LA. Przez prawie półroczny okres startów, w którym wzięliśmy udział w 19 startach trwała nasza wewnętrzna, zgodnie z przyjętym regulaminem, rywalizacja o tytuł Najlepszego Zawodnika Sekcji LA MKS Hermes.

Walka o tytuł trwała do samego końca a konkurs zakończył się sukcesem
Klaudii Szkudlar (tr. Jan Podleśny), która "wskoczyła" na 1 miejsce po świetnym występie podczas Mistrzostw Polski Młodzików (28.09.2013 Radom) ustanawiając rekord klubu młodziczek na 300 m, zajmując 8 miejsce w zawodach.

Drugie miejsce zajęła także młodziczka - Marta Kwiecień - rekordzistka klubu młodziczek w skoku wzwyż. Przez spory okres przewodziła w rankingu i miała realną szansę na jego wygranie, jednak słabszy występ podczas MP w Radomiu (14 miejsce) nie pozwolił na utrzymanie tego zaszczytnego miejsca.

Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Oleszczyszyn, dziewiąty zawodnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i rekordzista klubu w 8-boju. W sprzyjających okolicznościach mógł nawet zostać zwycięzcą tegorocznego rankingu ale może
w następnym roku skutecznie powalczy w dziewczynami.

Pisząc o najlepszych naszych zawodniczkach i zawodnikach nie sposób pominąć Pawła Pankratowa, brązowego medalistę Halowych Mistrzostw Polski Juniorów
w biegu na 3000 m, czwartego zawodnika MP Juniorów w Biegach Przełajowych oraz uczestnika Mistrzostw  Świata Juniorów w Biegach Przełajowych. Niestety, kontuzja wyeliminowała Pawła ze startów na bieżni w tym sezonie i zgodnie z regulaminem nie mógł być uwzględniony w końcowym rozrachunku (musiał wystartować co najmniej 3 razy w zawodach letnich na bieżni). Miejmy nadzieję limit pecha Paweł już wyczerpał
i w następnym sezonie wróci na należne mu miejsce w klubowej hierarchii.

Kolejne miejsca rankingu lekkoatletów:

4 miejsce - Sławek Jakubik 5 miejsce - Paulina Naumowicz
7 miejsce podczas MP Mlodzików w biegu na 2000 m. W przyszłym roku już
w kategorii juniora młodszego powalczy
o udział w OOM.
11 miejsce podczas MP Mlodzików
w chodzie na 3000 m. Jedna z największych niespodzianek tego sezonu. Za rok dalej będzie jeszcze młodziczką.

6 miejsce - Monika Karpicka 7 miejsce - Marika Wójs
Filar sztafety 4x100 m, która zajęła 6 miejsce podczas MP Mlodzików. Najszybsza zawodniczka naszego klubu.
Za rok rekord klubu młodziczek na 100 m?
Moja kandydatka na poważne sukcesy
w przyszłym sezonie. Gorszy występ podczas MP Młodzików z pewnością powetuje sobie za rok.

8 miejsce - Karina Kostka 9 miejsce - Julia Błaż 10 m. - Dominika Kociuba
Uczestniczki Mistrzostw Polski Młodzików w sztafecie 4x100 m (6 miejsce). Mistrzynie Województwa i Makroregionu (wraz z Moniką Karpicką).

wyniki konkursu

Na półmetku sezonu opisywałem sytuację naszej klubowej rywalizacji /zobacz/.
Wnioski z tego okresu okazały się trafne. Młodzicy skutecznie zaatakowali pierwszą "10"
potwierdzając swoje nieprzeciętne możliwości. Wszystko to sprawia, że walka o klubowy
prestiż w następnym roku będzie jeszcze ciekawsza.

Copyright 2013 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.