--------------------------------------------------------------------------

16. miejsce zajęłą Lena WÓJS w skoku w dal podczas MP U16 w Karpaczu. Jechała na mistrzostwa z 19 rezultatem więc miejsce wydaje się satysfakcjonujące jednak wynik 4.92 m sporo odbiega od „życiówki” i tu pewnie Lena czuje spory niedosyt zresztą trener także. Ważne że znów nic nie boli bo w ostatnim okresie Lena miała sporo braków treningowych z przyczyn zdrowotnych. Oby problemy poszły i już nie wracały

Gratulujemy sportowej walki i dobrego 16. miejsca Mistrzostw Polski.

--------------------------------------------------------------------------
 

Podczas Mistrzostw Polski U16 w Karpaczu mieliśmy w biegu na 2000 m dwóch naszych reprezentantów. W mocniejszej, pierwszej serii bardzo dobrze zaprezentował się Alan PIĄTEK poprawiając swój rekord życiowy ponad 6 sekund i obecnie wynosi 6:16.13 s. Pozwoliło to mu na zajęcie 12 miejsca w swojej serii. Łącznie Alan został sklasyfikowany na 14 miejscu. Na zawody jechał legitymując się 17 wynikiem więc Alan zanotował awans o 3 pozycje powodując że należy pozytywnie się odnieść do startu Alana. To jego pierwszy start na tak poważnej imprezie więc w sumie należy go udać za udany a cieszy przede wszystkim rekord życiowy. Gratulacje!.

--------------------------------------------------------------------------


W drugim biegu na tym dystansie Mateusz Ossoliński zajął 9 miejsce uzyskując czas 6:26.76 s. a do swojego rekordu zabrakło niewiele bo ok. 1,5 s. Pozwoliło to na zajęcie ostatecznie 24 miejsca w rywalizacji na 2000 m. Na takiej rangi zawody przyjechał pierwszy raz z 23 wynikiem w stawce zgłoszonych i mimo małego spadku o 1 pozycję występ Mateusza był stosunkowo udany a słowa uznania należą się za sam awans na MP.


 

--------------------------------------------------------------------------


Bogactwem obrodziło w tym roku podczas chodu dziewcząt na 3000 m, gdzie w gronie 20 najlepszych w kraju zawodniczek wystartowało aż 5 naszych reprezentantek. Statystycznie można było liczyć na 2-3 miejsca w pierwszej dziesiątce ale wyszło sporo gorzej. Najwyżej w statystyce przedstartowej była notowana Alicja SMOŁUCH ale było wiadomo, że 5 miejsca nie będzie wstanie utrzymać. Ale uległa dość poważnemu skręceniu stawu skokowego, cały sierpień nie trenowała a kilka treningów we wrześniu z jeszcze bolącą stopą nie było wstanie nadrobić utraconego czasu. Ostatecznie, po ambitnym początku, rzeczywistość okazałą się brutalna i Ala kończy start na 17 miejscu z czasem gorszym od jej rekordu aż o ponad 1,5 min. (18:19,40 s).


 

Na przeciwnym biegunie emocjonalnym swój udział w chodzie na 3000 m kończyła Milena KAWICKA, która na ostatnich okrążeniach zdecydowała się oderwać od grupy i w szybszym tempie maszerować do mety. Odwaga i dobra dyspozycja zaowocowały nową życiówką (17:39,41 s) i najlepszym wśród naszych dziewcząt miejscem na mecie. Na mistrzostwa pojechała z 14 wynikiem a chód ukończyła na 10 miejscu. Brawo Milena !!!


Oliwia RADAWIEC przyjechała do Karpacza bronić wysokiej lokaty z zeszłego roku (7 miejsce), gdzie okazałą się sporą niespodzianką ale w tym roku już tak dobrze nie było. Udział w MP U16 kończy na 15 miejscu (przyjechała z 7 wynikiem) z wynikiem 18:12,35 s o ponad minutę gorszym o swojego rekordu. To nie był udany start dla Oliwi, przecież potrafi chodzić sporo szybciej ale taki jest sport, nie zawsze wszystko wychodzi :)


Podobnie mało zadowolona ze swojego startu była Lena ŻELECH legitymująca się przed zawodami 8 wynikiem, kończąc swój udział w mistrzostwach na miejscu 14. Do "życiówki" zabrakło sporo, trochę poniżej 1 minuty ale w chodzie na tym dystansie to bardzo dużo. Coś najwidoczniej nie zagrało, na pewno Lena chciała, może za bardzo, wielu zawodników i zawodniczek przegrywa start z własnymi emocjami. Może u Leny także tak było.


Piątą naszą zawodniczką w chodzie na 3000 była Wiktoria IWAN najmłodsza z naszych zawodniczek i za rok będzie nadal młodziczką. Przyjechała na mistrzostwa do Karpacza z 17 wynikiem w stawce zgłoszonych zawodniczek a zajęła 16 miejsce poprawiając "życiówkę" o ok. 17 s. Jej start był jak najbardziej pozytywny i cieszy, że Wiktoria nie uległa presji mistrzostw Polski. Brawo!

--------------------------------------------------------------------------

W biegu na 80 m przez płotki wystartowała Martyna MLAK. Poziom konkurencji był bardzo wysoki a zwycięzczyni poprawiła rekord Polski młodziczek. Na mistrzostwa przyjechała z 23 wynikiem i przebiegając dystans w 12.79 s (rek. życiowy - 12.52 s) uplasowała się na 22 miejscu. Pewnie można było nieco szybciej ale to techniczna konkurencja i bardzo łatwo o błędy, które od razu wpływają na wynik końcowy. Martyna to jeszcze mało doświadczona zawodniczka (to był dopiero jej drugi sezon startowy) i ma prawo popełniać błędy.

--------------------------------------------------------------------------


Jako ostatni z naszych zawodników ale najbardziej oczekiwany, zaprezentował się na bieżni w Karpaczu Alan CIERESZKO. Przed wyjazdem na zawody wiadomo było, że Alan to najpoważniejsza nadzieja na medal MP. Przyjechał do Karpacza z drugim wynikiem w stawce zgłoszonych do biegu na 1000 m, nie miał przed startem kłopotów zdrowotnych, był w formie a więc nie dziwił poziom napięcia przed jego startem. Po medal trzeba było pobiec szybciej jak rekord życiowy a wynik 2:38.77 s pozwolił na zajęcie 3 miejsca. Srebro przegrał o 0,03 s a brąz wygrał o 0,02 s, walka była do ostatniego centymetra dystansu. Do rekordu klubu młodzików zabrakło Alanowi tylko 0,05 s (2:38.72 s - Paweł Gadomski).
Duże brawa, medal Alana to 112 medal w historii klubu na zawodach rangi MP, medal dla naszego klubu bardzo ważny bo po ostatnich latach, gdzie przyzwyczailiśmy się i naszych kibiców do tego, że medale sypią się "bez problemu" przyszła rzeczywistość i okazało się, że medale mistrzostw Polski zdobyć jest niezmiernie trudno a tego zaszczytu dostępują tylko nieliczni, wybitni zawodnicy. Takim właśnie zawodnikiem jest Alan, zmotywowany, konsekwentny, utalentowany i pracowity. Wierzymy, że dzięki tym cechom kolejne medale zawisną na szyi Alana. Dziękujemy za chwile emocji, za walkę do ostatniego centymetra dystansu i wzruszenie podczas dekoracji i mamy nadzieję, że to początek owocnej sportowej drogi.

--------------------------------------------------------------------------


Podsumowując występ naszych zawodników i zawodniczek w mistrzostwach należy uznać, że nie było źle ale mogłoby być nieco lepiej. Zabrakło rekordów życiowych (4/10 zawodników) a tego powinno się oczekiwać od startów w imprezie docelowej. Starty z rekordami dawałyby wyższe i więcej zadowolenia z udziału w MP ale to jest sport i nie wszystko układa się tak jak się planuje. Jednego jesteśmy pewni, wszyscy zawodnicy zrobili wszystko aby było jak najlepiej i za to serdecznie dziękujemy i gratulujemy ambitnej, sportowej walki. Dzięki Wam nasz klub jest zauważalny na krajowej mapie lekkoatletycznej. Dziękujemy naszemu sponsorowi jakim jest Gmina Gryfino za finansowe wsparcie umożliwiające nam uczestnictwo w tak prestiżowych zawodach i spokojne funkcjonowanie naszego klubu.  

 

komunikat z zawodów 

zdjęcia z zawodów
 

 

-------------------------------------------------------------


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright 2021 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl