ARCHIWUM
2 0 2 0 r.po rocznym współzawodnictwie został najlepszym gryfińskim lekkoatletą wygrywając tegoroczny ranking zawodników sekcji LA naszego klubu w sezonie 2020.
Wychowanek Jana Podleśnego zwyciężył w naszym konkursie pierwszy raz
(w zeszłym roku zajął 3 miejsce). W swojej karierze sportowej zdobył już 5 medali Mistrzostw Polski. W 2020 roku Wiktor został Halowym Mistrzem Polski U18 w biegu na 1000 m oraz wywalczył tytuł wicemistrzowski w biegu na 3000 m podczas Mistrzostw Polski U18 w Radomiu, potwierdzając przynależność do najlepszych zawodników w kraju w swojej kategorii. Ponadto zajął wysokie 9 miejsce podczas biegu na 3 km w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych U18. Wiktor ustanowił w tym roku rekord klubu juniorów młodszych w biegu na 800 m. Jest członkiem zaplecza kadry narodowej i posiada drugą klasę sportową.

Na drugim miejscu uplasował się Paweł GADOMSKI. Podczas Halowych Mistrzostw Polski U20 wystąpił w biegu na 3000 m zajmując 5 miejsce. Latem, podczas MP U20 w Radomiu w biegu na 3000 m zajął 7 lokatę.
Ponadto zajął wysokie 9 miejsce podczas biegu na 6 km
w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych U20. Jest członkiem zaplecza kadry narodowej i posiada drugą klasę sportową.

Na miejscu trzecim w rywalizacji o prymat w naszej sekcji LA znalazła się młodziczka Martyna LUCHCIŃSKA - brązowa medalistka Mistrzostw Polski U16
w chodzie na 3000 m. Martyna w 2020 r była członkiem kadry wojewódzkiej młodzików i posiada drugą klasę sportową.

Cała trójka to wychowankowie trenera Jana Podleśnego.
GRATULACJE

zobacz ranking 2020Życzymy Wam Nowego Roku pełnego optymizmu, radości, szczęścia i powodzenia.
Niech w nadchodzącym roku 2021 spełnią się Wasze wszystkie marzenia!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najpiękniejsze życzenia wspaniałych i niezapomnianych chwil w gronie rodziny.

Niech przyniosą one radość i wzruszenie oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku 2021.

Bardzo dobry występ zanotowali gryfińscy lekkoatleci, wychowankowie Jana Podleśnego, w dzisiejszych Mistrzostwach Polski U18 i U 20 w Biegach Przełajowych. Do Kwidzyna, gdzie odbyły się mistrzostwa pojechało czworo naszych zawodników.
Na 9 miejscu swój start w biegu na 3 km U18 zakończył Wiktor JĘDRZEJAK (startowało 62 zawodników). Także 9 lokatę uzyskał na mecie Paweł GADOMSKI
w biegu na 6 km U20 (33 startujących). 18 na mecie pojawiła się w biegu na 3 km U18 Alicja ULASZEWSKA (bieg ukończyło 47 zawodniczek) a Paulina DROŻDŻEWSKA, startująca w biegu na 2 km U18 uplasowała się w gronie 70 zawodniczek na
47 miejscu. Nasi przełajowcy, za swój start, uzyskali 12 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego.
 Serdeczne GRATULACJE!!!
Przy okazji nie zapominajmy, że udział naszych zawodników w rywalizacji na wszystkich szczeblach, czy po prostu funkcjonowanie naszego klubu, nie byłoby możliwe bez pomocy finansowej Gminy Gryfino

Dużym sukcesem naszego klubu zakończyły się
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych oraz Mistrzostwa Województw U14, U18, U20 i S w Biegach Przełajowych,
 które odbyły się w sobotę 14 listopada w Stargardzie. W zawodach wystartowali młodzicy (14-15 lat) reprezentujący 26 klubów z województwa wielkopolskiego
i zachodniopomorskiego a wśród nich zawodnicy MKS Hermes
zajmując 1 miejsce w klasyfikacji punktowej
,
 gromadząc 12 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego
(zobacz punktację).
Filip OGONOWSKI wrócił do Gryfina ze srebrnym medalem w biegu na 3 km a Alan CIERESZKO z medalem brązowym w biegu na 2 km. Wszyscy nasi reprezentanci trenują pod czujnym okiem Jana Podleśnego. Miejsca hermesiaków:Mimo, że Mistrzostwa Polski U16 nadal trwają, my udział naszych zawodników możemy już podsumować bo nasi starty już zakończyli. Oczywiście głównym wydarzeniem był brązowy medal Martyny LUCHCIŃSKIEJ w chodzie na 3000 m. Wysokie lokaty, w "10", zajęły jej koleżanki z konkurencji chodu sportowego (RADAWIEC, SMOŁUCH i SERAFIN). Na 15 miejscu zakończyla start w skoku w dal Lena WÓJS, 14-latka a więc z nadziejami na wyższą lokatę za rok. 16 lokatę zaliczył Alan CIERESZKO w biegu na 1000 m z przeszkodami i podobnie jak Lena to zawodnik
14-letni a więc za rok będzie mocniejszy. Także na 16 miejscu bieg na 2000 m skończył Filip OGONOWSKI a Dominika SZULC na tym samym dystansie była 19.
Z życiówkami do Gryfina wrócą: Radawiec, Smołuch, Szulc i Ciereszko a więc ich start należy uważać za bardzo udany.
Czworo hermesiaków to zawodnicy 14-letni (Radawiec, Smoluch, Wójs i Ciereszko) a więc ich szanse teoretycznie mocno wzrosną w następnym roku. Cieszy fakt, że aż ośmioro naszych zawodników uzyskało kwalifikację do MP a to naprawdę nie taka prosta sprawa. Przykładem niech będzie fakt, że w skoku w dal Lena Wójs aby się zakwalifikować musiała uzyskać wynik w "20" z 287 sklasyfikowanych w kraju dziewcząt.
Gorące gratulacje dla naszej ekipy, pora na odpoczynek a potem do pracy bo sezon 2021 przyjdzie szybciej niż myślicie.

3. miejsce - Martyna Luchcińska – chód sportowy – 15:59.27 sek.
7. miejsce - Oliwia Radawiec – chód sportowy – 17:34.71 sek. (rek. życ.)
8. miejsce - Alicja Smołuch – chód sportowy – 17:41.84 sek. (rek. życ.)
9. miejsce - Karolina Serafin – chód sportowy – 18:01.50 sek.
15. miejsce - Lena Wójs – skok w dal – 4.76 m.
16. miejsce - Alan Ciereszko – 1000 m. prz. – 3:01.77 sek. (rek. życ.)
16. miejsce - Filip Ogonowski – 2000 m. – 6:19.62 sek.
19. miejsce - Dominika Szulc – 2000 m. – 7:21.66 sek. (rek. życ.)Martyna LUCHCIŃSKA
z brązowym medalem
Mistrzostw Polski Młodzików (U16) w chodzie na 3000 m !!!
Dzisiaj rano W Słupsku do walki o medal MP w chodzie ruszyło 17 zawodniczek
a wśród nich aż 4 reprezentantki naszego klubu. Jako trzecia metę przekroczyła Martyna, co nie było zaskoczeniem bo przecież należała to jednych z faworytek tej konkurencji ale co innego być faworytką a co innego medal zdobyć. GRATULACJE!
Na pewno niespodzianką jest zajęcie 7 miejsca przez Oliwkę RADAWIEC mającą przed zawodami najsłabszy rekord życiowy z naszych pozostałych zawodniczek
a od teraz ma najlepszy.
Na 8 miejscu metę minęła Alicja SMOŁUCH, także z nowym rekordem a 9 była Karolina SERAFIN. Trenerem wszystkich "chodziarek" jest Jan Podleśny.
Duże Brawa!!! - Duże Brawa!!! - Duże Brawa!!!
Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce toczą się w expresowym tempie. Dopiero co
z mistrzostw wrócili juniorzy młodsi a już w najbliższą niedzielę rozpoczną swój czempionat młodzicy. Już w piątek do Słupska, gdzie odbędą się MP U16, wyjeżdża ośmioro naszych reprezentantów. Aż cztery nasze zawodniczki wystartują w chodzie na 3000 m (Martyna LUCHCIŃSKA, Karolina SERAFIN, Alicja SMOŁUCH i Oliwia RADAWIEC). Martyna jest najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką, posiadającą drugi wynik w stawce zgłoszonych do chodu ale wszystkie nasze reprezentantki mają wyniki plasujące je w "10". Filip OGONOWSKI (10 wynik) wystartuje w biegu na 2000 m a Lena WÓJS (15 wynik) w skoku w dal. 20 rezultat wśród zgłoszonych ma Alan CIERESZKO, który wystartuje w biegu na 1000 m z przeszkodami a w biegu na 2000 m wystartuje Dominika SZULC mająca 28 wynik w stawce biegaczek na tym dystansie.
Aby zajmować dobre miejsca na MP trzeba bić swoje rekordy i tego życzymy naszym zawodnikom, wracajcie z nowymi życiówkami. Powodzenia!

W drugim dniu MP U18 w lekkiej atletyce wystartowały dwie nasze zawodniczki. W krótkim odstępie czasu najpierw w biegu na 3000 m zobaczyliśmy Alicję ULASZEWSKĄ a nieco później w chodzie na 5000 m Julię WICZKOWSKĄ. Ich pozycje wyjściowe były zupełnie inne, Alicja była przed biegiem sklasyfikowana na 17 miejscu a Julia na miejscu 5 więc można było mieć nadzieję na walkę Julii o medal... Obie Panie były jednak rozczarowane swoim dzisiejszym startem.Zarówno Michał ZAPART (400 ppł.) jak i Nikodem MRÓZ nie dali rady zakwalifikować się do finałów i zakończyli udział w mistrzostwach na kwalifikacjach. Michał popełnił błąd w dobiegu do drugiego płotka i zaatakował go niewłaściwą nogą zbyt blisko płotka w efekcie czego doszło do kolizji lewego kolana z płotkiem
i ratowania się przed upadkiem. Zgubienie rytmu przełożyło się na kolejne błędy...

Już w czwartek wyruszamy do Radomia gdzie juniorzy młodsi czyli 16 i 17-latkowie będą walczyć o medale Mistrzostw Polski U18. Wśród uczestników mistrzostw prawo startu (24 najlepszych wyników w konkurencji wg statystyki PZLA) uzyskało pięcioro naszych reprezentantów:
- Wiktor JĘDRZEJAK - (17 l.) wystartuje w biegu na 3000 m, gdzie legitymuje się 4 rezultatem wśród zgłoszonych zawodników.
- Julia WICZKOWSKA - (16 l.) wystartuje w chodzie na 5000 m, gdzie jest sklasyfikowana na 5 miejscu wśród zgłoszonych zawodniczek.
- Michał ZAPART - (16 l.) wystartuje w biegu na 400 ppł, gdzie legitymuje się 14 rezultatem wśród zgłoszonych zawodników.
- Alicja ULASZEWSKA - (17 l.) wystartuje w biegu na 3000 m, gdzie jest sklasyfikowana na 17 miejscu wśród zgłoszonych zawodniczek.
- Nikodem MRÓZ - (16 l.) wystartuje w skoku w dal, gdzie legitymuje się 17 rezultatem wśród zgłoszonych zawodników.
Skład naszej reprezentacji uzupełnia Ola WILCZYŃSKA , która jest sklasyfikowana na 25 miejscu w chodzie na 5000 m i wystartuje w momencie wycofania się ze startu którejś z 24 uczestniczek konkurencji.
Z czysto statystycznych wyliczeń wychodzi, że mamy dwie szanse medalowe (Jędrzejak i Wiczkowska) ale jak faktycznie będzie to już niedługo się okaże.

Transmisje internetowe z mistrzostw tutaj

Minął jeden z ciekawszych weekendów lekkoatletycznych dla naszego klubu. Najmłodsi rywalizowali w Międzyzdrojach podczas
2. Małego Memoriału Ireny Szewińskiej, młodzicy walczyli o medale w Poznaniu w Mistrzostwach Międzywojewódzkich a Paweł Gadomski w Radomiu w Mistrzostwach Polski Juniorów. W rywalizacji najmłodszych wyniki mają drugorzędne znaczenie a bardziej liczy się nabywanie doświadczenia i kształtowanie motywacji do pracy treningowej. Młodzicy to kategoria w której odbywają się Mistrzostwa Polski i tu wyniki mają już znaczenie. W Poznaniu było niestety bez medalu ale poziom niektórych konkurencji stał na bardzo wysokim poziomie. Alan CIERESZKO przebiegł 600 m w czasie 1:31.70 s uzyskując nowy swój rekord i 3 klasę sportową. Niestety dało to dopiero 5 pozycję. Formą błysnęła także Lena WÓJS skacząc w dal 5.13 m, także uzyskując 3 klasę sportową. Ten wynik wywindował Lenę na 16 miejsce w kraju w kat. U16 dając jej prawdopodobnie przepustkę na zbliżające się Mistrzostwa Polski U16. Na pochwałę zasłużyła także Martyna MLAK, wracając do domu z dwiema życiówkami. W biegu na 80 ppł. poprawiła rekord klubu U16 - 13,42 s uzyskując IV klasę sportową a w rzucie oszczepem swój rekord wywindowała na 30.60 m, co pozwoliło jej zająć 4. miejsce w konkursie. W MP Juniorów (U20) Paweł GADOMSKI zajął bardzo dobre 7. miejsce w biegu na 3000 m, natomiast w biegu na 1500 m już tak dobrze nie było i zakończył rywalizację na 21. miejscu.
Fotki z zawodów są tutaj
Już od piątku 11 września w Radomiu, rozpoczynają się
Mistrzostwa Polski U20 (juniorów) w lekkiej atletyce
.
Nasz klub będzie reprezentował Paweł GADOMSKI, który wystartuje w biegach na 1500 i 3000 m. W piątek Paweł powalczy na 3000 m, gdzie w stawce 21 zgłoszonych zawodników posiada 10 rezultat. Bieg wg. programu rozpocznie się o godz. 18.35
Rywalizacja na 1500 m zaplanowana jest na niedzielę, na godz. 14.40. Tutaj Pawła szanse są teoretycznie nieco mniejsze bo w stawce 27 zawodników posiada 15 wynik. Paweł to junior pierwszoroczny a więc musi rywalizować także z zawodnikami starszymi o rok. Większe szanse medalowe teoretycznie będzie miał w roku następnym ale kto wie, co się wydarzy. My trzymamy kciuki i wierzymy w udany start i skuteczną rywalizację Pawła na radomskiej bieżni.
Wynik i miejsce Pawła będzie można zobaczyć po biegu tutaj

---- POWODZENIA ---- POWODZENIA ---- POWODZENIA ----

15 medali (5 złotych) wywalczyli nasi młodzi lekkoatleci wczoraj (29.08.2020) w Szczecinie, podczas Mistrzostw Województwa U16 (młodzik do lat 15). Niespodziewanie, wbrew prognozom, Szczecin ugościł nas niezłą pogodą sprzyjająca uzyskiwaniu dobrych rezultatów z czego niektórzy chętnie skorzystali. Jedyną, podwójną medalistką w naszej ekipie została Lena WÓJS zdobywając srebro w skoku w dal (4.82 m) i brąz w biegu na 100 m (13.27 s) poprawiając w obu konkurencjach swoje rekordy życiowe. Pozostali nasi medaliści:
- Martyna MLAK - 80 ppł. - 14.10 s (2 miejsce)
- Magdalena Bubel - młot 3 kg. - 30.08 m PB (2 miejsce)
- Magdalena CHATŁAS - 600 m - 1:47.66 s - (2 miejsce)
- Bartosz JAKUBIK - 600 m - 1:34.57 s. PB (3 miejsce)
- Alan Piątek - 1000 m - 3:02.64 s. (3 miejsce)
- Martyna LUCHCIŃSKA - chód 3000 m - 15:48.59 PB (1 miejsce)
- Alicja SMOŁUCH - chód 3000 m - 17:48.30 PB (2 miejsce)
- Karolina SERAFIN - chód 3000 m - 17:50.38 (3 miejsce)
- Tymon Howil - chód 3000 m - 18:19.94 PB (1 miejsce)
- Dominika SZULC - 2000 m - 7:29.38 s. PB (1 miejsce)
- Filip OGONOWSKI - 2000 m - 6:10.05 s PB (1 miejsce)
- Jan Łukaczewski - 2000 m - 6:44.65 s PB (3 miejsce)
- Alan CIERESZKO - 1000 m prz. - 3:05.00 s PB (1 miejsce)

Pozostałe wyniki w komunikacie z zawodów - TUTAJ
Więcej zdjęć - TUTAJ

Wczoraj, 23 sierpnia, wybraliśmy się do Szczecina na 2. NCDC Cup. Ogólnopolski mityng lekkoatletyczny. Dzień wcześniej wróciliśmy z obozu w Złotowie i biorąc pod uwagę zmęczenie obozową pracą nikt nie liczył na wysyp rekordów życiowych naszych zawodników. Na miejscu okazało się, że forma zawodników przerosła oczekiwania i "życiówek" było całkiem sporo. Pewnie za tydzień, gdy nieco odpoczną, wyniki będą jeszcze lepsze bo czekają nas mistrzostwa województw w kat. U16 (młodzików) czyli 14-15 latkowie przystąpią do walki o prymat w naszym województwie.
Wyniki naszych zawodników:
- Julia Chmielewska U14 - w dal - 4.09 m i 60 m - 9.30 s PB
- Daria Szachnowska U14 - wzwyż - 1.35 m - 60 m - 9.60 s PB
- Martyna MLAK U16 - 80 ppł - 14.12 s PB i oszczep - 28.46 m PB
- Lena WÓJS U16 - w dal - 4.64 m i 100 m - 13.59 s PB
- Nikodem MRÓZ U18 - 100 m - 11.77 s i w finale 11.72 s
- Michał ZAPART U18 - 100 m - 11.91 s i w finale 11.85 s PB
- Magdalena CHATŁAS U16 - 300 m - 47,40 s
- Alan CIERESZKO - U16 - 300 m - 40.99 s PB
- Bartosz Jakubik - U16 - 300 m - 41.86 s PB
- Alan Szustak - U14 - 300 m - 45.31 s PB
- Sandra Wierzbicka - U14 - 600 m - 1:59.19 s
- Alan Piątek - U16 - 600 m - 1:36.96 s PB
- Mateusz Ossoliński - U16 - 600 m - 1:42.75 s PB
- Filip OGONOWSKI - U16 - 1000 m - 2:44.72 s PB
(ósmy wynik w kraju w kat. U16)

- Jakub Szachnowski - U18 - 1000 m - 2:58.48 s PB
- Jan Łukaczewski - U16 - 1000 m - 3:03.58 s
- Jakub BARTCZAK - U20 - 400 m - 55.76 s
- Alicja ULASZEWSKA - U18 - 800 m - 2:23.83 s
- Paulina DROŻDŻEWSKA - U18 - 800 m - 2:31.14 s
- Dominika SZULC - U16 - 800 m - 2:38.84 s
- Wiktoria MARTYNOWICZ - U18 - 800 m - 2:40.09 s

Więcej zdjęć jest tutaj

W ramach przerywniczka w pracy obozowej nasi starsi zawodnicy wzięli wczoraj (19.08.2020) udział w I Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Wałczu. Bliskość zawodów (ok. 50 km) sprawiła, że zdecydowaliśmy się na udział w zawodach, co dla troga (Nikodem Mróz i Michał Zapart i Paulina Drożdżewska) było dość przyjemne bo wrócili z życiówkami. Zawodnikom z grupy biegów średnich (Wiktoria Martynowicz, Alicja Ulaszewska, Paweł Gadomski i Wiktor Jędrzejak) było nieco pod górkę bo zmęczenie obozowe nie dało szansy na rekordowe bieganie ale praca zaowocuje w kolejnych startach.
- Nikodem MRÓZ - 100 m - 11.69 s =PB - 200 m - 23.70 s PB
- Michał ZAPART - 100 m - 11.91 s PB - 200 m - 24.00 s PB
- Wiktoria MARTYNOWICZ - 1000 m - 3:21.97 s
- Paulina DROŻDŻEWSKA - 1000 m - 3:21.82 PB
- Alicja ULASZEWSKA - 1500 m - 5:01.21 s
- Paweł GADOMSKI - 800 m - 1:57.70 s
- Wiktor JĘDRZEJAK - 800 m - 1:57.41 s

Więcej zdjęć tutaj
 
Obóz sportowy bez obozowego chrztu to jak uprawianie sportu bez rywalizacji. Tradycji stało się zadość i nasi "kandydaci na sportowców" zostali przechrzczeni stając się w pełni prawnymi członkami klubu. Zgodnie z naszymi zasadami chrzest może otrzymać zawodnik, który posiada co najmniej 5 klasę sportową. W tym roku zaszczytu chrztu otrzymali: Mateusz Ossoliński, Alan Ciereszko, Martyna Mlak, Jan Łukaczewski Alicja Smołuch, Oliwia Radawiec, Alan Piątek i Piotr Rybka. Były diabełki, które nabijały rozumu, mały tor przeszkód, pożywne jedzonko, popitka i po umyciu przysięga przed wysokim konsorcjum (cokolwiek to znaczy). Na koniec skorzystaliśmy jeszcze z usług "kata", pamiątkowa fotka i - hurra, jestem ochrzczony. Oczywiście wszystko na wesoło i spieszę zameldować, że wszyscy żyją i nikomu krzywda się nie stała. Następny chrzest za rok.
Więcej zdjęć z chrztu w galerii obozowej - tutaj

Troszkę przez przypadek bo będąc na obozie w Złotowie nasi zawodnicy wzięli udział w IX Złotowskim Eco Crossie czyli w biegu wokół jeziora Miejskiego na dystansie ok. 4 km. Bieg został zorganizowany przez Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej a nasi starsi zawodnicy (od 16 lat - regulamin biegu) wystartowali "z marszu" wykorzystując szansę na dobry trening i na tyle skutecznie, że wygrywając zarówno wśród kobiet (Alicja Ulaszewska - 16:11 s), jak i wśród mężczyzn (Paweł Gadomski - 12:52 s). W klasyfikacji generalnej na podium stanęła jeszcze Wiktoria Martynowicz zajmując trzecie miejsce wśród pań. Pozostałe miejsca naszych zawodników:

- Jakub Szachnowski - 3. miejsce w kat. M16 (19. OPEN)
- Paulina Drożdżewska - 3. miejsce w kat. K16 (4. OPEN)
W biegu wystartował także trener naszych zawodników Jan Podleśny, który wygrał kategorię M70+ zajmując 51 miejsce OPEN. W biegu wzięło udział 83 zawodników i 26 zawodniczek.
Komunikat z zawodów tutaj
Więcej zdjęć w galerii obozowej tutaj

34 lekkoatletów naszego klubu ostro trenuje na obozie w Złotowie. Obóz rozpoczęliśmy w środę 12 sierpnia i zostaniemy tutaj do soboty 22 sierpnia. W całym kraju panują wysokie temperatury i tak jest u nas ale na szczęście do jeziora mamy 100 m. Miejmy nadzieję, że praca nie pójdzie na marne i we wrześniu odbędą się zaplanowane imprezy lekkoatletyczne rangi mistrzowskiej dla młodzików, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców.

Pozdrawiamy z obozu wszystkich naszych sympatyków.

Więcej fotek będzie umieszczanych tutaj

Kolejna odsłona tegorocznych startów naszych lekkoatletów miała miejsce
w Gdańsku gdzie w sobotę 8 sierpnia wystartowało pięcioro zawodników Hermesa. Przy bardzo wysokiej temperaturze nie łatwo było uzyskać wartościowe rezultaty
a mimo to trójce naszych udało się poprawić swoje rekordy życiowe (Ulaszewska, Gadomski, Zapart) uzyskując wyniki liczące się w kraju.

- Alicja ULASZEWSKA – 1500 m – 4:52,66 s (2 miejsce)
- Nikodem MRÓZ – w dal – 6,06 m (4 miejsce)
- Michał ZAPART – 400 ppł. – 57,37 s (1 miejsce)
- Paweł GADOMSKI – 1500 m – 4:02,88 s. (2 miejsce)
- Wiktor JĘDRZEJAK – 1500 m – 4:06,55 s.(4 miejsce)

Już w środę 12 sierpnia rozpoczyna się w Złotowie nasz letni obóz gdzie będziemy szlifować formę bo czas mistrzostw kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych zbliża się szybkim krokiem i miejmy nadzieję, że wirus nie pokrzyżuje tegorocznych planów.

fotki z zawodów

W kończącym się tygodniu nasi zawodnicy wzięli udział w dwóch mityngach osiągając znaczące rezultaty. We wtorek 28 lipca startowaliśmy w Białogardzie w Wieczornym Mityngu Biegowym. Dobrze zaprezentowała się Paulina DROŻDŻEWSKA osiągając w biegu na 800 m wynik 2:30.13 s, wypełniając normę na IV klasę sportową. Dobrze zaprezentowali się w biegu na 3000 m Wiktor JĘDRZEJAK i Paweł GADOMSKI. Życiówek nie było ale wyniki jakie osiągnęli to aktualna czołówka krajowa. Wiktor znalazł się na 3 pozycji na krajowych listach U18 (8:53.35 s) a Paweł na 5 miejscu w kategorii U20 (5:53.93 s). Pozostałe wyniki:

- Jakub BARTCZAK - 400 m - 56.43 s
- Julia WICZKOWSKA - 800 m - 2:44.40 s
- Alicja ULASZEWSKA - 1500 m - 5:04.17 - rek. życiowy

W czwartek 30 lipca 2020 r. startowaliśmy w Słubicach w Mityngu Wakacyjnym. Udany start zaliczył Filip OGONOWSKI w biegu na 600 m wypełniając wynikiem 1:30.94 s normę na III klasę. Rok młodszy Alan CIERESZKO uzyskując wynik 1:33.24 s w tym samym biegu, stał się posiadaczem IV klasy i awansując do "THE BESTciarzy" (zobacz). Pozostałe wyniki:

- Bartosz JAKUBIK - 600 m - 1:35.63 s
- Alan PIĄTEK - 600 m - 1:39.64 s
- Piotr RYBKA - 600 m - 1:39.79 s
- Jan ŁUKACZEWSKI - 1000 m - 3:00.27 s
- Magdalena CHATŁAS - 400 m - 66.30 s
- Dominika SZULC - 1000 m - 3:26.76 s

GRATULACJE !

Kolejna lekkoatletyczna sobota za nami. Tym razem gościliśmy na stadionie w Kołobrzegu podczas mityngu zorganizowanego przez KMKL Sztorm (04.07.2020 r.). Niestety, większości startującym mocno przeszkadzał wiatr, który w porywach dmuchał z prędkością kilku metrów na sekundę. Sprinterzy biegali pod wiatr, skoczkowie w dal mieli problemy z rozbiegiem a w biegach okólnych zawsze w którymś momencie wiatr przeszkadzał. Mimo tych przeciwności wielu zawodników pokusiło się o rekordy życiowe a klasą dla siebie była Martyna Luchcińska. 15-latka startująca w kategorii młodziczek (U16) już w zeszłym tygodniu uzyskała w chodzie sportowym wynik plasujący ją na szczycie krajowego rankingu w tej kategorii. Wczoraj umocniła się na nim, mocno poprawiając swoją życiówkę, znacząco przekraczając barierę 16 minut (15:52,24 s). Wynik ten dał Martynie II klasę i nadzieję na walkę o medal mistrzostw Polski U16. Nowy rekord wychodziła także na dystansie 5000 m utytułowana już Julia Wiczkowska (kat. U17) - aktualnie 3 wynik w kraju.
Nowe rekordy uzyskali jeszcze: Małgorzata Kalinowska (pchnięcie kulą), Lena Wójs i Daria Szachnowska (obie skok w dal), Martyna Mlak (rzut oszczepem), Michał Zapart (400 m), Julia Chmielewska i Daria Szachnowska (100 m), Sandra Wierzbicka i Wiktoria Iwan (600 m), Filip Ogonowski, Bartosz Jakubik, Alan Ciereszko, Jakub Szachnowski, Jan Łukaczewski, Mateusz Ossoliński, Alan Piątek i Alan Szustak (wszyscy 600 m).

Wyniki z zawodów na zzla.pl a fotki tutaj


Po przedbiegach na zawodach w Słubicach, wczoraj już w poważnej obsadzie (31 zawodników) wzięliśmy udział w Mistrzostwach Województwa MKS-UKS, które odbyły się w Złocieńcu. Pogoda dopisała, może trochę za gorąco a wyniki bardzo przyzwoite. Nasza ekipa wywalczyła 17 medali (Luchcińska, Serafin, Smołuch, Wiczkowska, Mróz, Chatłas, Drożdżewska, Szustak, Ciereszko, Jakubik, Zapart, Ulaszewska, Martynowicz, Ogonowski, Ossoliński, Jędrzejak i Gadomski) a więc zanotowaliśmy skuteczność medalową ponad 50%). Było sporo rekordów życiowych oraz wyników, które będą wysoko w statystykach krajowych jak chociażby wynik chodziarek (zobacz) czy 800 m Wiktora Jędrzejaka. Sezon dopiero się rozkręca a wyniki będą szły w górę. Za tydzień zawody w Kołobrzegu
Więcej zdjęć t u t a j
Komunikat z zawodów t u t a j

Zaczęło się. Wczoraj 19 czerwca czwórka naszych zawodników zainaugurowała sezon letni 2020. Ogólnopolski mityng LA w Słubicach zgromadził sporą rzeszę chętnych, młodych lekkoatletów, spragnionych sportowej rywalizacji i chcących przekonać się jak kłopoty z organizacją treningu w tym roku wpłynęły na ich formę. W przypadku naszych zawodników start był bardzo optymistyczny. Tylko Wiktor Jędrzejak nie wrócił z życiówką a reszta znacznie je poprawiła. Na szczególną uwagę zasługuje wynik Pawła Gadomskiego na 1000 m oraz Nikodema Mroza w skoku w dal. Obaj uzyskali wyniki liczące się w skali kraju w swoich kategoriach wiekowych.
- Nikodem Mróz - w dal - 6.39 m oraz 100 m - 11.71 s
- Michał Zapart - 300 m - 38.46 s
- Wiktor Jędrzejak - 1000 m - 2:44.58 s
- Paweł Gadomski - 1000 m - 2:32.28 s
Wynik Nikodema w skoku w dal jest dziesiątym rezultatem w historii naszego klubu. Wynik Pawła na 1000 m jest jeszcze lepszy bo jest to 6 rezultat w historii klubu. BRAWO !!!
Komunikat z zawodów - kliknij TUTAJ

50% skuteczności medalowej naszych zawodników podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu chociaż malutko brakowało a byłoby 100%.
Na zimowy MP juniorów wybrało się czworo naszych zawodników z trenerem Janem Podleśnym. Jako pierwsza do rywalizacji, w piątek 14 lutego, przystąpiła Julia Wiczkowska w chodzie na 3000 m U18, kończąc swój start z brązowym medalem. Chwile po Julii na bieżni toruńskiej Areny rywalizowała Marcelina Osińska startująca także w chodzie ale w kategorii U20. Tym razem Marcelina kończy MP bez medalu ale zabrakło niewiele bo zajęła 4 miejsce.
Trzeciego dnia mistrzostw, w niedzielę 16 lutego, do rywalizacji przystąpili chłopcy. Jako pierwszy Wiktor Jędrzejak w biegu na 1000 m U18. Mający najlepszy wynik w kraju na tym dystansie, startując w roli faworyta, wytrzymał presję i okazał się najlepszym potwierdzając swój nieprzeciętny talent. Trzy godziny później, w biegu na 3000 m U20, wystartował Paweł Gadomski zajmując wysokie 5 miejsce. Na miejscach 1-4 znaleźli się zawodnicy starsi o rok od Pawła, co daje podstawy realnego myślenia o medalu w następnym roku.

W klasyfikacji medalowej, z jednym medalem złotym i jednym brązowym, zajęliśmy 19 lokatę. W tej punktacji sklasyfikowano 95 klubów, których zawodnicy wywalczyli co najmniej 1 medal.Toruń będzie areną walki juniorów (U20) oraz juniorów młodszych (U18) podczas Halowych Mistrzostwach Polski, które rozpoczną się już w piątek 14 lutego. W zeszłym roku nasi zawodnicy wrócili z tych zawodów z rekordową ilością medali (6) zajmując 3 miejsce !!! w klasyfikacji medalowej mistrzostw (zobacz). W tym roku aż tak dobrze nie będzie bo na zawody wybiera się 4 naszych zawodników, startujących w jednej konkurencji a więc mamy szanse na 4 medale. Nie są to czcze przechwałki ponieważ cała nasza czwórka doznała już w swoich karierach zaszczytu odbierania medalu mistrzostw Polski a więc zarówno teoretycznie ale i praktycznie, każde z nich może wrócić z zawodów z medalem i tego im życzymy.

Linki do transmisji internetowej "na żywo" stacja TV Toruń:

- 14.02.2020 (piątek - Marcelina i Julia) od godz. 16.00 -
 https://www.youtube.com/watch?v=CQgtNnElm3M

- 16.02.2020 (niedziela - Wiktor) od godz. 9.00 -
 https://www.youtube.com/watch?v=9EK-6zwqgHg

- 16.02.2020 (niedziela - Paweł) od godz. 15.00 -
 https://www.youtube.com/watch?v=2EIzrpoi6E4

wyniki live w serwisie domtel-sport.pl
 

Julia Wiczkowska - chód 3000 m U18. Wicemistrzyni OOM z zeszłego roku. To będzie pierwszy jej start w kat. U18 ale nadal z szansami medalowymi. Start - piątek 16.15

Marcelina Osińska - chód 3000 m U20. Wicemistrzyni HMP U18 z zeszłego roku. To będzie pierwszy jej start w kat. U20 ale nadal z szansami medalowymi. Start - piątek 16.40

Wiktor Jędrzejak - 1000 m U18. Wicemistrz HMP U18 z zeszłego roku. Teraz o rok starszy i lepszy powalczy o tytuł. Start - niedziela 13.05

Paweł Gadomski - 3000 m U20. Brązowy medalista MP U16 z 2017 r. Po dwóch latach medalowej przerwy Pawła stać na kolejny sukces.
Start - niedziela 16.05

POWODZENIA !

Piękny śnieżek w Szklarskiej Porębie, gdzie jak co roku obozujemy przygotowując się do sezonu 2020. Wszyscy zdrowi i nikt nie narzeka (za bardzo) a kilometrów codziennie przybywa. Wrócimy 2x mocniejsi z nadziejami na życiówki w nowym sezonie. Póki co pozdrawiamy, trzymajcie kciuki oby bez kontuzji!!!
Więcej zdjęć - TUTAJ

Także wczoraj, w Szczecinie, podczas mityngu halowego, startowała grupa naszych zawodników. Najciekawszy wynik uzyskał debiutujący w kategorii U18 (junior młodszy) Nikodem Mróz kończąc zawody na drugim miejscu z nową życiówką w skoku w dal - 6.11 m. Biorąc pod uwagę tylko zawodników z jego rocznika (2004) jest to na teraz trzeci wynik w kraju a wiec należy uznać wynik za bardzo dobry. Pozostałe wyniki:
- Lena Wójs (2006) - skok w dal - 4.51 m i 60 m - 8,65 s
- Martyna Mlak (2006) - skok w dal - 4.23 m i 60 m - 8.99 s
- Alan Ciereszko (2006) - skok w dal - 4.72 m i 60 m - 8,42 s
- Mateusz Ossoliński (2006) - 60 m - 8.84 s
- Paulina Wichucka (2007) - skok w dal - 3.59 m i 60 m - 9.94 s
- Daria Szachnowska (2007) - skok wzwyż - 1.35 m i skok w dal - 3.85 m
- Julia Chmielewska (2008) - skok w dal - 4.10 m i 60 m - 9.27 s

więcej zdjęć

Wiktor Jędrzejak postraszył rywali 18 styczni na mityngi w Toruniu. Na cztery tygodnie przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów Wiktor prezentuje już rewelacyjną formę. Wczoraj przebiegł 1000 m w czasie 2:28.64 s (blisko 4 s lepiej od swojej życiówki), wysuwając się na czoło krajowej listy rankingowej juniorów młodszych (U18). Tym samym zgłasza swój akces do walki o tytuł MP, chociaż nie wiadomo jeszcze czy Wiktor powalczy na HMP na tym właśnie dystansie. Najważniejsze, że jest mocny i będzie czym się ekscytować podczas zawodów.
Także w Toruniu, w biegu na 2000 m juniorów (U20) wystartował
Paweł Gadomski. To początek startów Pawła w wyższej kategorii wiekowej a wynik jaki uzyskał (5:36.5 s) daje nadzieję na udany start podczas HMP U20 chociaż rywalizacja ze starszymi zawodnikami zawsze jest dość trudna.
W chodzie na 3000 m wystartowały Julia Wiczkowska i Martyna Luchcińska uzyskując jednak wyniki słabsze od swoich rekordów życiowych (odpowiednio: 16:14.86 s i 17:22.85 s)


Nasi zawodnicy rozpoczęli w Berlinie sezon halowy i bezpośrednie przygotowania do walki o medale halowych mistrzostw Polski, które odbędą się w dn. 14-15 lutego w Toruniu. W halowych mistrzostwach Brandenburgii (11-12.01.)wystartowało pięcioro naszych reprezentantów. Bieg na 800 m U18, wynikiem 2:00.47 s, wygrał Wiktor Jędrzejak. Blisko dwa razy dłuższy bieg, na dystansie 1500 m U20, wygrywa Paweł Gadomski (4:10.58 s). Drugiego dnia startowały chodziarki. Julia Wiczkowska zajęła trzecie miejsce wśród juniorek młodszych - 15:28.21 s w chodzie na 3000 m. Na tym samym dystansie chodu, wśród młodziczek wystartowała Martyna Luchcińska (17:04 s), nieznacznie słabiej od życiówki oraz Karolina Serafin (17:58 s) ustanawiają swój nowy rekord.
Brawo nasi !!!

Ostatnie lata to świetny czas dla naszego klubu, a każdy następny rok okazuje się lepszy. Wszystkie nasze sekcje osiągają duże sukcesy w rywalizacji ogólnopolskiej. Krótko mówiąc HERMES jest w świetnej formie a zawdzięczamy to solidnej pracy naszych zawodników i trenerów.

W piątek 10 stycznia podsumowaliśmy i pożegnaliśmy stary sezon. Wysłuchaliśmy sprawozdań z działalności naszych sekcji a było czym się pochwalić. Najlepsi zostali wyróżnieni a wszystko można obejrzeć na fotkach tutaj.

Uroczystość, można powiedzieć że już tradycyjnie, poprowadziła nasza była zawodniczka, medalistka OOM z 2015 r. w skoku wzwyż, Marta Kwiecień.
Artystycznie imprezę ubarwił występ Alicji Smołuch i grupy tanecznej HIPNOSIC-SZOK ze Studia Taneczno-Artystycznego HIPNOSIC - Żaneta Pasternak. DZIĘKUJEMY! Piękne pokazy gimnastyki artystycznej zademonstrowały zawodniczki naszego klubu Martyna Antczak, Kamila Kosudzińska, Małgosia Serafin, Eliza Rybicka, Zuzanna Stępień, Marcelina Kita (tr. Gabriela Kaczmarek). BRAWO!

Wszystkim naszym zawodnikom życzę sukcesów w nowym sezonie 2020

 

 


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright (c) 2020 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl