Super Sprint:  200 m pływanie * 10 km rower * 2500 m bieg
Sprint:   750 m pływanie * 20 km rower * 5000 m bieg

Olsztyn, 17-05-2015 r.

--------------------------------------------------------------------------

W niedzielę 17 maja w zimnych wodach jeziora Ukiel przy sztormowej pogodzie
w Olsztynie otworzono sezon Triathlonowy w Polsce. Przy nowoczesnym Centrum Sportowo-rekreacyjnym do rywalizacji na różnych dystansach stanęło  800 zawodników. To zawody dla wyczynowców i amatorów, nie zabrakło wśród nich naszych triathlonistów z HERMESA Gryfino. Osiągnęli oni bardzo dobre wyniki. W super-sprincie 200m pływania-10km rower-2,5km bieg wystartowało przeszło 80 zawodników. W tej rywalizacji Artur Durczak stanął na podium zajął bardzo dobre drugie miejsce a jego kolega klubowy Grzegorz Rudziński przybiegł na metę na
6 pozycji. O dużym pechu może mówić Jakub Rudziński, który bardzo dobrze popłynął a po jeździe rowerowej był w prowadzącej grupie i jako trzeci minął linie mety po biegu. Jednak jego i innych zawodników z czołowej grupy niesklasyfikowano z powodu pomyłki przy wjeździe do boksu rowerowego. Na dystansie dłuższym w sprincie
(750-20-5) wystartowało ponad 150 zawodników, wśród nich cała czołówka najlepszych triathlonistów Polski i Ukrainy. W tym wyścigu bardzo dobrze spisał się Hubert Durczak. Zajął 16 miejsce w kategorii ogólnej, a 6 miejsce w kategorii młodzieżowców 20-23 lata.

Inauguracja sezonu startowego dla triathlonistów HERMESA wypadła pomyślnie dając nadzieją na dalsze sukcesy w tegorocznym sezonie startowym.

wyniki zawodów:       super sprint        sprint