Mistrzostwa  Województwa w Crossduathlonie

Police, 20.09.2014

-------------------------------------------------------------------------

Przy pięknej słonecznej pogodzie, w sobotę 20 września, w Policach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa w Crossduathlonie.
W gronie przeszło 70 zawodników wystartowało 9 naszych triathlonistów - Hermesiaków. Odnieśli duży sukces zdobywając łącznie 7 medali. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodzicy i juniorzy młodsi. Bardzo trudny technicznie crossowy teren, musieli pokonać 2,2 km biegiem, następnie 9 km przejechać rowerem górskim
i na koniec 1,1 km. ponownie biegiem. W tym wyścigu w kat. młodzik Grzegorz Rudziński zdobył srebrny medal, Jakub Rudziński brązowy medal, Miłosz Kozdra zajął 10 miejsce a Krzysztof Ryngiewicz 13. W kat. junior młodszy Agata Będkowska zdobyła złoto, Durczak Artur srebrny medal, Kacper Maciejski zająłVI miejsce.
W wyścigu open na dwa razy dłuższej trasie (6 km. bieg-20 km. rower- 3 km. bieg) Hubert Durczak wbiegł na metę na drugiej pozycji a Kamil Klepadło na czwartej,
w swojej kat. zdobyli złoty i srebrny medal.

Zawody były bardzo sprawnie zorganizowane. Zwycięzcy otrzymali medale, piękne puchary oraz ciekawe nagrody. Dla naszych triathlonistów był to jednocześnie zawody podsumowujące kończący się udany i bogaty w sukcesy sezon startowy.