600 m pływanie * 15 km rower * 3 km bieg
 400 m pływanie * 2 km bieg
Wąsosze 25-05-2013 r.

--------------------------------------------------------------------------

Nasi triathloniści rozpoczęli sezon startowy zawodami w Wąsoszach i Ślesinie.
W niedzielę 26 maja, w Termach Ślesińskich koło Konina, 140 zawodników wystartowało w ogólnopolskich zawodach KOLSKI TRIATHLON. Zawodnicy mieli do pokonania 600 m pływania, 15 km jazdy rowerem i 3 km biegu. Był to bardzo udany start zawodników Hermesa. Wśród juniorów Hubert Durczak zajął pierwsze miejsce,
w seniorach - Radosław Piwowarski był trzeci. W kategorii juniorek młodszych Sandra Probucka była dziewiąta a Kacper Maciejski piętnasty. Wśród młodzików Artur Durczak uplasował się na szóstym miejscu a Agata Będkowska ukończyła zawody na czternastej pozycji.

Triathlon - klasyfikacja OPEN

Dzień wcześniej w pobliskich Wąsoszach odbyły się zawody w Aqathlonie (400 m pływania, 2 km biegu) gdzie wystartowało ponad stu zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Ponownie Hubert Durczak zajął pierwsze miejsce wśród juniorów, w kategorii seniorów Radosław Piwowarski był drugi. W juniorach młodszych Sandra Probucka była szósta a Kacper Maciejski piętnasty. W młodzikach Artur Durczak zajął dziesiąte miejsce, Agata Będkowska trzynaste a Damian Stemler był dwudziesty ósmy. Dla młodzików i juniorów młodszych był to doskonały sprawdzian formy przed najważniejszym startem w sezonie, który odbędzie się dziewiątego czerwca w Moryniu. Będą to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Triathlonie
i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Rawie Mazowieckiej.