SŁAWA TRIATHLON 2012
 600 m pływanie * 15 km rower * 3 km bieg
Sława, 29-07-2012 r.

--------------------------------------------------------------------------

W niedzielę Sława oraz jej plaża była areną dla pełnych emocji zmagań w triathlonie. Blisko 150 zawodników walczyło o cenne punkty w klasyfikacji Grand Prix Akademii Triathlonu. Sportowcy musieli kolejno: przepłynąć 600m w akwenie, przejechać 15km rowerem a na zakończenie przebiec 3km. Najszybciej ten sprinterski dystans w gronie mężczyzn pokonał Sylwester Kuster z UKS TRI-SAUCONY RUMIA, co zajęło mu 39 minut. Na plecach czuł jednak oddech swojego kolegi Przemka Szymanowskiego, z którym niemal jednocześnie wbiegł na metę. Trzecie miejsce na podium wywalczył Marcin Ławicki. W gronie pań prym wiodła Agnieszka Cieślak z czasem 43 minuty. Zaraz za nią na mecie pojawiły się Paulina Kotwica oraz Maria Pytel. Wszyscy uczestnicy tych zmagań specjalne podziękowania kierowali do kibiców, którzy swoim gorącym dopingiem dodawali im sił i tworzyli wyjątkową atmosferę.