XII TRIATHLON DĘBNO 2011 (PUCHAR POLSKI)
Dębno, 05-06-2011 r.

--------------------------------------------------------------------------

Triathloniści „HERMESA „ rozpoczęli sezon  startowy na wodach otwartych
i jednocześnie podjęli rywalizację  o udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
W miniona, upalną  niedzielę  05.06. 20011  w Dębnie rozpoczął się cykl zawodów triathlonowych  Pucharu Polski. W gronie czołowych triathlonistów Polski wystartowało 12 „Hermesiaków”. W najmłodszej kategorii  dzieci rewelacyjnie popłynęła  (150 m) Agatka Będkowska, która jako pierwsza wyszła z wody zostawiając za sobą liczną grupę chłopców. Niestety z winy organizatora,  który źle  oznaczył trasę   rowerową
(3 km ) prowadząca grupa zawodników pojechała w innym kierunku tracąc możliwość zajęcia czołowych miejsc. Udanym startem może pochwalić się Sandra Probucka,
w kategorii młodzik stanęła na podium zdobywając brązowy medal. Wśród  chłopców
w tej kategorii Kamil Klepadło zajął VII miejsce a Michał Chojnacki XI. Juniorzy młodsi rywalizowali na dystansie 600 m  pływania 15 km rower i 3000 m bieg. Marta Korpyta zajęła VII miejsce, Ania  Tomczyk IX, Hubert Zaskórski XI, Kamil Rudziński XVII, Szadi Zair XX, Michał Wojciechowski XXI, Łukasz Kamiński XXII. W kategorii   weteran M5 ( żelazny człowiek ) Andrzej Natkański  zajął I miejsce. Występ zawodników był udany, zaostrzył rywalizację wewnątrzklubową co może pozytywnie wpłynąć na ilość premiowanych miejsc w OOM. Następny start w Suszu gdzie startować ma na różnych dystansach ok. 800 triathlonistów.