OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W TRIATHLONIE
600 m pływanie * 15 km rower * 3 km bieg
Lusowo, 19-06-2010 r.

Info. ze strony www.ukslusowo.pl

164 zawodników stanęło na starcie Ogólnopolskich Zawodów w Triathlonie ”Poziom Wyżej”, które odbyły się w Lusowie. Tradycyjnie rywalizowali kolejno w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu.

Punktualnie w południe zmagania rozpoczęły dzieci w aquathlonie, płynąc 200 metrów w Jeziorze Lusowskim i biegnąc 1000 metrów wzdłuż brzegu. W kategorii dzieci odbyły się dwa biegi: dla 10-11-latków i 12-13-latków. W pierwszym wyścigu po 7 minutach i 35 sekundach na mecie najszybciej zameldowała się zawodniczka MLUKS Koło Marta Zygmunt, najlepszym triathlonistą wśród chłopców został jej klubowy kolega Dawid Chmielik.

W kolejnym wyścigu zwyciężyli Eryk Szuba z GTT Diament Gniezno i Angelika Urbaniak z Olimpii Poznań. Zawodnicy brali udział również w rywalizacji drużynowej. Najszybsza na mecie była sztafeta rodziny Staweckich, a w wśród ekip firmowych - przedstawiciele Tazaru Chodzież.

Następnie wystartowali młodzicy i juniorzy, a po nich zawodnicy z kategorii senior i weteran. Rywalizowali oni na dystansach 600 metrów pływania, 15 km kolarstwa i 3 km biegu. Trasa pływacka była ciekawa i nietypowa jak na polskie zawody. Triathloniści pływali dwie, 300-metrowe pętle z wyjściem z wody, z wbiegnięciem na pomost i ponownym skokiem do wody.

Po wyjściu z wody "ludzie z żelaza" musieli dobiec do boksu rowerowego położonego w odległości około 500 metrów. Organizatorzy włożyli wiele pracy w odpowiednie przygotowanie trasy. Kolarze pokonywali dwie 7,5 kilometrowe pętle. Trasa biegowa miała charakter przełajowy - lekko z górki, po łące, po krótko ściętej trawie, piasek i znów po krótko ściętej trawie.

GRATULACJE!!!

komunikat z zawodów

Copyright 2010 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.