XI TRIATHLON DĘBNO 2010 (PUCHAR POLSKI)
Dębno, 18-07-2010 r.

--------------------------------------------------------------------------

18 lipca br. odbył się 11.Triathlon Dębno 2010 – Puchar Polski.

W tym roku do rywalizacji stanęło około 100 zawodników z całej Polski. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami Polskiego Związku Triathlonu. Impreza zorganizowana została w centrum miasta: pływanie odbyło się na jeziorze Lipowo,
a trasa rowerowa i biegowa wiodła głównymi ulicami Dębna.
Klasyfikacja była następująca:
  1. Dzieci – osobna dla dziewcząt i chłopców (10-11 lat i 12-13 lat)
  2. Młodzicy – osobna dla dziewcząt i chłopców (14-15 lat)
  3. Kobiety (generalna)
  4. Mężczyźni (generalna i w kategoriach junior,  młodzieżowiec,  weteran 40-49, 50-59, 60-69,70+)

Dystanse do pokonania były zróżnicowane:

• Dzieci: 150 m – pływanie, 4 km – jazda rowerem, 1 km – bieg;
  • Młodzicy: 300 m – pływanie, 8 km – jazda rowerem, 2 km – bieg;
  • Pozostałe kategorie: 600m – pływanie, 15 km – jazda rowerem, 3 km – bieg.
Zawodnicy kolejno płynęli, jeździli na rowerze i biegali, a czas końcowy obejmował także zmianę stroju sportowego. Triathlon jest konkurencją przeznaczoną dla ludzi niezwykłych, odważnych, upartych, o niesamowitej kondycji i samozaparciu. Za zajęcie najlepszych miejsc zawodnicy otrzymali medale, dyplomy, puchary, koszulki okolicznościowe, nagrody rzeczowe oraz nagrody pieniężne.

---------------------------------------------------------------------------------------------

W zawodach wystartowało 13 zawodników naszego klubu. Szczególnie dobry występ zaliczyli bracia Zaskórscy. Hubert okazał się zwycięzcą w kat. młodzików a Artur był drugi w kat. dzieci. Także drugie miejsce wywalczył w kat. młodzików Kamil Klepadło (14 lat!). Szóste miejsce Anny Tomczyk w kat. juniorek dało przepustkę Ani na tegoroczną OOM.

Mimo wakacji triathloniści nie próżnują, wciąż są bardzo aktywni. Cieszymy się, że wokół grupy triathlonowej gromadzą się byli działacze zaangażowani wcześniej
w rozwój gryfińskiego triathlonu (Andrzej Natkański, Zbigniew Łowicki).