MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW.
Kwidzyn
, 16.03.2008 r.

--------------------------------------------------------------------------

Cztery lata temu Mistrzostwa Polski także odbywały się w Kwidzyniu. Podczas tamtych zawodów Edyta Rybacka wywalczyła doskonałe 6 miejsce w biegu na 2 km. W tym roku aż tak dobrze nie było.
Najwyższą lokatę z trójki naszych zawodników, którzy wybrali się na te zawody, wywalczyła Roksana Borkowska. Chociaż przez dłuższą część dystansu (2 km.) biegła na 15 miejscu to ostatecznie zajęła miejsce 21.
Bieg ukończyło 71 zawodniczek.

46 na mecie zameldował się Tomasz Czajkowski startujący w gronie 77 biegaczy na 6 km juniorów a w biegu na dystansie 4 km wystartowała Milena Kochanowska zajmując jednak odległe 69 miejsce.

MKS Hermes zajął 55 miejsce na 103 sklasyfikowane kluby.

-------------------------------

Złote medale wywalczyli podopieczni trenera Jacka Kostrzeby z Barnima Goleniów: Karolina WASZAK i Krystian ZALEWSKI. Brązowy medal zdobył Michał LANCMAN z Pomorza Stargard ( trener Zbigniew Krzysiek ).

Dużym sukcesem zakończyła się rywalizacja województw gdzie województwo zachodniopomorskie zajęło pierwsze miejsce w Polsce!