MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW
I JUNIORÓW MŁODSZYCH.

Poznań
, 21.03.2009 r.

8 naszych zawodników "punktowało" co ostatecznie przyniosło zwycięstwo w rywalizacji klubowej podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych, które odbyły się w sobotę 21 kwietnia 2009 r. w Poznaniu, w okolicach toru regatowego Malta. Chociaż do szczęścia zabrakło medali to i tak występ naszych młodych przełajowców należy uznać za duży sukces. W zawodach punktowało 36 klubów ale liczba klubów, które wzięły udział w zawodach zapewne była sporo większa. Gdyby nie problemy zdrowotne w tygodniach poprzedzających mistrzostwa, rezultaty mogły być jeszcze bardziej okazałe. Gratulacje dla zawodników oraz trenera
Jana Podleśnego
.
Trudno kogoś specjalnie wyróżniać gdy 100% naszych młodzików znalazło się na punktowanym miejscu ale jednak duże brawa dla Izy Robak i Dawida Śliwy, którzy w biegach przełajowych nigdy nie osiągali sukcesów a tym razem zaprezentowali się wyśmienicie.

- Paweł Pankratow 4 miejsce w biegu na 3,0 km.
- Izabela Robak 5 miejsce w biegu na 2,5 km.

- Dawid Śliwa 6 miejsce w biegu na 2,0 km.
- Dagmara Wasilewska 8 miejsce w biegu na 2,5 km.
- Aleksandra Szewczykowska 10 miejsce w biegu na 2,5 km.
- Manuela Pośniak 10 miejsce w biegu na 1,5 km.
- Patrycja Pośniak 15 miejsce w biegu na 1,5 km.

- Aleksandra Wypych 16 miejsce w biegu na 2,5 km.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wśród juniorów młodszych, wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali sporo ambicji ale obecna forma nie zawsze pozwoliła na osiągnięcie upragnionego sukcesu. Mam tu na myśli przede wszystkim juniorki młodsze, z których żadna, niestety, nie wywalczyła bezpośredniego awansu (pierwszych 12 zawodników z biegu) do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mam tylko nadziej na awans z puli wojewódzkiej. Na pocieszenie zostaje to, że wszystkie zawodniczki startowały w roczniku młodszym i za rok nadal będą juniorkami młodszymi.

- Małgorzata Bylińska 14 miejsce w biegu na 3,0 km.

- Paulina Witek 14 miejsce w biegu na 2,0 km.
- Mgdalena Pieróg 16 miejsce w biegu na 2,0 km.

- Nikolina Szurgocińska 22 miejsce w biegu na 2,0 km.

Ogromnym sukcesem zakończyła się rywalizacja drużynowa MM Młodzików. Na 36 punktujących klubów zajęliśmy 1 miejsce gromadząc 18 punktów. Aż o 4 pkt wyprzedziliśmy drugą w klasyfikacji Gwdę Piła. Tak dobrze było tylko 2005 r. gdzie, także w Poznaniu, wygraliśmy tą klasyfikację uzyskując 21 pkt.

1.
- 6

pełny komunikat z zawodów

Fotki z zawodów

Copyright 2009 by HERMES Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.