, 24-27.07.2007 r.

--------------------------------------------------------------------------

W dniach od 24 do 27 lipca 2007 w Szczecinie rozgrywane były konkurencje lekkoatletyczne
XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.
Reprezentanci naszego województwa zaprezentowali się bardzo dobrze. Łącznie zdobyli 3 złote medale, 1 srebrny i 2 brązowe. Nasze województwo w zawodach w Szczecinie uplasowało się na 4 miejscu (!!! ) zdobywając 242,2 pkt. W zawodach wystartowało czworo reprezentantów MKS Hermes.

Najwyższe miejsce zajął Mateusz Głos, ubiegłoroczny Mistrz Polski w biegu na 600 m w kategorii młodzika. Tym razem w gronie starszych kolegów uplasował się na 6 miejscu przebiegając 400 m w 50,29 s. co jest jego nowym rekordem życiowym. W swoim roczniku Mateusz był najlepszy potwierdzając swój nieprzeciętny talent. Możemy spokojnie patrzeć w przyszłość i liczyć na medal w następnym roku.

Na 11 miejscu ukończyła zawody Roksana Borkowska (800 m - 2:15,32 s.) oraz Miłosz Dudkiewicz (110 m. przez płotki - 15,21 s.). 22 miejsce zajęła w skoku wzwyż Ilona Janas pokonując poprzeczkę na wysokości 1.50 m. W klasyfikacji klubowej MKS Hermes znalazł się na 83 miejscu na 207 sklasyfikowanych klubów gromadząc 11 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży.