21. OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
W LEKKIEJ ATLETYCE
Łódź, 05-07.08.2015 r.

To bardzo dobra wiadomość - ostatecznie sześcioro naszych zawodników weźmie udział w tegorocznej OOM (Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych - do lat 17), która odbędzie się w dn. 5-7.08.2015 w Łodzi. Marika Wójs, Marta Kaciupa, Klaudia Szkudlar, Marta Kwiecień, Julia Błaż i rodzynek Sławek Jakubik aktualnie przygotowują się do swojego najważniejszego startu na obiektach lekkoatletycznych w Słupsku (tylko pozazdrościć stadionu i hali). Wszyscy są zdrowi a bolą tylko mięśnie od intensywnej pracy a po cichu mogę powiedzieć że jest dobrze, forma rośnie. Chociaż statystyki klasyfikują naszych w drugich dziesiątkach to jednak liczę, że skutecznie powalczą
o miejsca w "10". Mam podstawy tak sądzić i obym się nie mylił, chociaż sam udział
w tej prestiżowej imprezie dla młodych sportowców jest już sporym sukcesem. Tylko Sławek jest "drugorocznym" juniorem młodszym i dla niego to ostatni start na tej imprezie w juniorach młodszych. Dziewczęta są młodsze o rok i teoretycznie większe szanse na sukces będą miały w następnym roku ale cały czas liczę na skuteczną rywalizację już teraz
Wszystkim życzę udanego startu, jak najlepszych miejsc i rekordów życiowych.

-

JULIA BŁAŻ - Czwarta zawodniczka Mistrzostw Polski Młodziczek i rekordzistka klubu w 4-boju z zeszłego roku.  Pierwszy rok w wyższej kategorii wiekowej i zmiana do pełnego wieloboju czyli 7-boju. Liczę na wynik ponad 4000 pkt i lepsze miejsce jak wyjściowe (16 na listach krajowych). Walka o czołowe lokaty raczej w następnym sezonie  Trenuje w grupie Jacka Stefańskiego.

-

SŁAWEK JAKUBIK - Wystartuje w  biegu na 1500 m gdzie legitymuje się 13 wynikiem wśród startujących (4:10.80 s). Liczymy na "życiówkę" i lepsze miejsce jak wyjściowe czyli w pierwszej "10". Sławek ma 17 lat a więc kończy wiek juniora młodszego a w następnym sezonie będzie walczył w MPJun. Trenuje pod okiem Jana Podleśnego.

-

MARTA KACIUPA - 16 letnia zawodniczka stale robiąca oczekiwane postępy. Aktualnie legitymuje się 14 wynikiem wśród zgłoszonych do biegu na 2000 z przeszkodami (7:46.02 s) i będzie to jej chrzest bojowy w zawodach tej rangi na stadionie. Start będzie świetnym doświadczeniem na przyszły rok. Pierwsza "10" jak najbardziej realna. Zawodniczka z grupy trenera Jana Podleśnego.

-

MARTA KWIECIEŃ  -  Piąta zawodniczka Mistrzostw Polski Młodziczek z zeszłego roku, rekordzistka klubu jun. młodszych w skoku wzwyż. 11 miejsce na liście startowej ale większość zawodniczek legitymują się  zbliżonym wynikiem i walka o miejsca 3-10 będzie wyrównana i wszystko może się zdarzyć. 16-latka a więc w przypadku słabszego występu ma szansę jeszcze za rok. Trenuje w grupie Jacka Stefańskiego.

- KLAUDIA SZKUDLAR - Także 16 letnia zawodniczka. Mistrzyni Województwa jun.mł. w biegu na 200 m oraz srebrna w biegu na 100 m. W Mistrzostwach Polski wystartuje w biegu na 200 m gdzie jest aktualna rekordzistką naszego klubu (26.06 s). Aktualnie 17 na liście startowej do OOM ale Klaudię stać na wynik sporo lepszy. Liczę na udany start i poprawę rekordu klubu. Zawodniczka trenera Jana Podleśnego.
- MARIKA WÓJS - Kolejna 16-latka. Mistrzyni Województwa jun.mł. w biegu na 400 ppł i srebrna na 100 ppł. VII miejsce w zeszłym roku w Mistrzostwach Polski Młodziczek w 4-boju. Podczas OOM wystartuje na 400 ppł. Aktualnie 20 na liście startowej ale na pewno będzie lepiej. Liczę na nowy rekord życiowy i zbieranie doświadczenia, które się przyda za rok. Trenuje u trenera Jana Podleśnego.

Nikt z naszych zawodników nie jest faworytem, medal jest chyba zbyt daleko ale może tak na przekór statystyką, ktoś o niego powalczy? Tylko kto?

POWODZENIA I WRACAJCIE W DOBRYCH HUMORACH!!!

Copyright 2015 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.