10-12.07.2019 Poznań

--------------------------------------------------------------------------

10 lipca rozpoczęła się w Poznaniu XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.
W pierwszym i w drugim dniu zawodów można było kibicować zawodnikom naszego klubu bo w zawodach udział wzięło pięcioro naszych wychowanków. W pierwszym dniu najważniejszym dla nas akcentem był finał biegu na 1500 m chłopców,
w którym pobiegło dwóch naszych zawodników. Bieg był dla nas bardzo emocjonujący ponieważ w nim 104 medal (brązowy) na zawodach rangi MP
w historii klubu zdobył 16-letni Wiktor Jędrzejak a osiągnięty czas okazał się nowym rekordem klubu juniorów młodszych (3:57.43 s). Poprzedni rekord należał do Pawła Pankratowa i był ustanowiony w 2012 r a Paweł miał wtedy 17 lat. Drugi nasz zawodnik Paweł Gadomski zakończył bieg na bardzo dobrym 7 miejscu z czasem. Gratulacje !!!

Także pierwszego dnia mistrzostw w biegu na 1500 m z przeszkodami wystartowała Wiktoria Martynowicz, która na OOM awansowała z 22 czasem wśród zgłoszonych zawodniczek. Liczyliśmy na życiówkę i że Wiktoria przebije się do "20". Niestety to nie był ten dzień dla naszej zawodniczki, do "życiówki" zabrakło kilka sekund zajmując ostatecznie 23 miejsce.

---------------------------------------------------------------------------------

2. dzień

W drugim dniu mistrzostw odnotowujemy olbrzymi sukces. Marcelina Osińska wygrywa w Poznaniu chód na dystansie 5000 m uzyskując czas 27:38.73 s. wyprzedzając o lekko ponad 1 sekundę drugą na mecie Magdę Czwojdrak z Orkanu Środa Wlkp. i o ok. 4.5 s trzecią Martę Haczyk z Przełaja Żerków. Zawodniczka trenera Jana Podleśnego legitymowała się przed zawodami najlepszym wynikiem
w kraju ale chodziarki startują na pełnym dystansie tak rzadko, że statystyka bywa złudna. Tym bardzie się cieszymy, że Marcelina okazała się najlepsza i wywalczyła tytuł mistrzowski. Złoto po walce do samej mety przyjechało do Gryfina !!!
Wielkie Brawa dla Marceliny i trenera Jana

Piątą naszą reprezentantką w finale OOM była Alicja Ulaszewska, która wystartowała w biegu na 3000 m. Legitymowała się 14 czasem wśród zgłoszonych
i mieliśmy nadzieję na dobry występ Ali. Stało się jednak inaczej, Ala czuła się tego dnia źle, co przełożyło się na bieg. Czas jaki osiągnęła (11:34.94) jest o 40 s. gorszy od jej życiówki i pozwolił na zajęcie 18 miejsca.

------------------------------------------------------------

Pora na parę słów podsumowania. Tylko dwa razy w historii OOM, w 2004 roku
w Zielonej Górze i w 2017 r. w Warszawie, nasi zawodnicy zdobyli więcej jak jeden medal. W tym roku zdobyliśmy dwa medale a więc pod tym względem występ naszych zawodników był bardzo dobry. Pozwoliło to na na zajęcie 16 miejsca
w klasyfikacji medalowej (medale zdobyli zawodnicy aż 75 klubów. W klasyfikacji punktowej, gromadząc 21 pkt., zajęliśmy 49 miejsce a sklasyfikowano punktujących zawodników z 218 klubów lekkoatletycznych!!! Czy mamy prawo nazwać to sukcesem? Przecież jesteśmy małym klubem z niewielkiego miasta.