XVI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
Zielona Góra
, 23-26.07.2010 r.

Bez medalu, bez miejsc w finałach czy chociaż w pierwszej dziesiątce a jednak można być zadowolonym z udziału naszych zawodników w
XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce,
która przy wybitnie nie korzystnej, deszczowej pogodzie odbyła się w dn.
23-25.07.2010 w Zielonej Górze. Niestety, w wyniki odniesionego urazu stawu łokciowego z udziału w biegu na 3000 m musiała zrezygnować Patrycja Pośniak ale reszta uzyskała rezultaty lepsze niż wynikało to z rankingu wyników PZLA przed OOM okraszone dwoma rekordami życiowymi Manueli Pośniak i Julity Drąg.

Deszczowa pogoda skutecznie przeszkadzała w osiąganiu rekordowych rezultatów. Mimo tych przeciwności na zawodach padło wiele świetnych rezultatów. Efekt końcowy występu naszych zawodników można ocenić jako bardzo dobry. 11 miejsce Manueli, 13 Julity i Natalii, 19 Krystiana oraz 15 sztafety dziewcząt 4x400 m. Starczyło to na zajęcie 92 miejsca w rywalizacji klubowej, w której sklasyfikowano 203 kluby naszego kraju.

Pokaz laserowy z uroczystości otwarcie XVI OOM - LUBUSKIE 2010

- PATRYCJA POŚNIAK - powinna wystartować w najdłuższym z biegów - 3000 m. Legitymowała się 12 wynikiem wśród startujących (10:51.82 s.) ale w wyniku pechowego upadku i kontuzji stawu łokciowego odniesionej  podczas obozu przygotowawczego kadry województwa przed OOM, w zawodach nie wzięła udziału.
- MANUELA POŚNIAK - wystartowała w trudnym biegu - na 2000 m
z przeszkodami. Posiadała 13 wynik wśród startujących a zajęła 11 miejsce pobijając rekord życiowy i uzyskując II klasę sportową
(7:29.90 s). 16-latka, w swoim roczniku zajęła 3 miejsce co stwarza świetną perspektywę startu na OOM za rok.
- NATALIA NOWAK - wystartowała w najdłuższym biegu sprinterskim czyli na 400 m. Legitymowała się 15 wynikiem wśród startujących a zajęła 13 miejsce (59.55 s.) czyli zajęła 5 miejsce w finale B.
Podobnie jak siostry Pośniak, 16 -latka z nadzieją na wynik za rok.
W swoim roczniku zajęła 6 miejsce.
- JULITA DRĄG - wystartowała w rzucie młotem 4 kg. Legitymowała się 20 wynikiem wśród startujących a zajęła 13 miejsce ustanawiając swój nowy rekord życiowy (35,04 m.). Do finału zabrakło jej 82 cm. Jedyna 17-latka w naszym "zespole".
- KRYSTIAN GUMIŃSKI - wystartował podobnie jak Manuela w biegu
z przeszkodami na dystansie 2000 m. Legitymował się 20 wynikiem wśród startujących a zajął 19 miejsce (6:41.74 s.). Kolejny 16-latek dla którego czas na sukcesy dopiero przyjdzie. W swoim roczniki zajął bardzo wysokie 3 miejsce.

komunikat końcowy

Copyright 2010 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.