.

73. Mistrzostwa Polski Juniorów (U20),
które odbyły się w dn. 3-5.07.2019 r. dostarczyły nam wiele emocji i jednoznacznie stwierdzając były dla nas bardzo udane. Trzy nasze, śliczne dziewczyny, walczyły cudownie o jak najlepsze miejsca
w swoich konkurencjach i zasłużyły na ogromne brawa!!!
6, miejsce Michasi Zembik, 3. miejsce Weroniki Stefaniuk i 2. miejsce Oli Kwiecień to świetne osiągnięcia, które pozwoliły naszemu klubowi na zgromadzenie 30 pkt.
w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, na zajęcie
45 miejsca w punktacji klubowej (sklasyfikowano 169 klubów, które uzyskały, co najmniej 1 pkt. - zobacz), na zajęcie 36 miejsca w punktacji medalowej (71 klubów zdobyło medale - zobacz).

---  dzień 1  ---

Wszystko zaczęła Weronika udanymi kwalifikacjami w skoku wzwyż. Poziom sportowy Weroniki pozwalał przypuszczać, że z kwalifikacją do finału nie powinno być problemów i tak też się stało. Wystarczyły dwa czyste skoki na wysokościach 1.58 m i 1.62 m i nasza utytułowana juniorka bez problemów awansowała do finału, który odbył się w dniu następnym.

--------------------------------------------

---  dzień 2  ---

Drugi dzień rozpoczął się od startu Michaliny w chodzie na 10 000 m. Przez większość dystansu znajdowała się na 8 miejscu by w końcówce, po pasjonującej walce, zająć ostatecznie 6 miejsce. Zmęczona ale szczęśliwa mogła odbierać gratulacje z rąk także zadowolonego trenera Jana Podleśnego. Praca przyniosła sukces bo 6. miejsce w kraju to bardzo dobry wynik naszej chodziarki.

------------------------------------

Nieco później do kwalifikacji w trójskoku przystąpiła Ola, w 100% realizując plan zakładający awans do finału z minimalną ilością oddanych skoków. Ola w pierwsze próbie uzyskuje idealnie minimum kwalifikacyjne wynoszące 11.40 m i można było ewakuować się z rozgrzanego stadionu. Wynik bez szału jak na Olę ale uzyskany pod wiatr, z odbicia sporo sprzed belki i nie ma co ukrywać technicznie lekko mówiąc średni. Najważniejszy był awans a w finale na pewno miało być dużo lepiej.

-----------------------------------

Wieczorem odbył się finał w skoku wzwyż dziewcząt i cóż to był za emocjonujący wieczór w Raciborzu. 102 medal MP zdobyty w historii naszego klubu trafił na szyję Weroniki, która wyskakała brąz na skoczni wzwyż. Mimo tego, że inne zawodniczki mocno naciskały (szczególnie szczecinianka Ula Szczuko, która 2 tyg. temu
w Opolu pokonała Weronikę uzyskując 1.72 m!) to jednak podczas tak dużego stresu jakim jest udział w MP Weronika okazała się lepsza a do 3 miejsca wystarczyło pokonanie 1.68 m. Łatwo nie było bo już podczas skoków próbnych Werka zaliczyła zrzutkę na 1.60 m. Konkurs zaczęła od wysokości 1.59 m i nie był to skok porywający a racze dający nikłe szanse na wyższych wysokościach. Na szczęście Weronika im dalej tym było lepiej, chyba po prosty puszczał stres. 1.62 m i 1.65 m na czysto, potem 1.68 w drugiej próbie i jest ładniutki medalik a nasza radość jest przeogromna.
W ostatnich 5 latach Weronika wzięła udział w 9 konkursach Mistrzostw Polski (od młodziczki po juniorkę, w sezonie halowym jak i na wolnym powietrzu) ośmiokrotnie stając na podium czyli jest ośmiokrotną medalistką MP. To wspaniałe osiągnięcie naszej zawodniczki godne najwyższego szacunku.

---  dzień 3  ---

W trzecim dniu czekał nas emocjonujący finał trójskoku z udziałem Oli i po raz kolejny nasza lekkoatletka wraca do domu z medalem
Mistrzostw Polski!!! Tym razem wywalczyła srebro ale kto jest zainteresowany to wie, że Ola broniła tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku, wie że wygrała tegoroczne mistrzostwa juniorów na hali oraz przywiozła brąz startując mistrzostwach seniorek ale właśnie od hali zaczęła ją dręczyć kontuzja stopy i niestety ciągnie się to do teraz. Start w Raciborzu nie był pewny a decyzja dla Oli nie była łatwa ale na szczęście (pewnie trochę pod małą presją otoczenia) wystartowała i chociaż uzyskany wynik 12.28 m przy życiówce 12.65 m nie powala to uwzględniając jej problemy jest z czego się cieszyć a do złotej medalistki Klaudia Nazarowicz zabrakło tylko 8 cm.
Medal Oli to 103 krążek naszych zawodników podczas mistrzostw Polski a 9 uzyskany przez Olę, która w ten sposób stała się liderką w tej klasyfikacji w historii MKS Hermes
.

GRATULACJE!!!

komunikat końcowy z zawodów            fotki  z zawodów

Copyright 2019 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.