MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
Białystok, 22-24.06.2012 r.

--------------------------------------------------------------------------

Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w Białymstoku w dn. 22-24.06.2012 r. Nasza ekipa składająca się z 5 zawodniczek pod opieką trenera Jana Podleśnego nie liczyła na wielkie sukcesy i zgromadzenie 18 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego i zajęcia drużynowo 77 miejsca na 164 sklasyfikowane kluby (nie licząc klubów, które nie zdobyły żadnego punktu), należy uznać za sukces.

Jako pierwsza do rywalizacji stanęła biegająca 400 m. Natalia Nowak uzyskując swój najlepszy rezultat w tym roku 58.92 s. zakwalifikowała się do finału B tej konkurencji.
W dniu następnym wynikiem 59.11 s. zajęła 7 miejsce w finale B czyli ogólnie 15 miejsce w Mistrzostwach. W pierwszym dniu wystartował jeszcze w biegu na 3000 m. Patrycja Pośniak. Kłopoty zdrowotne nękające Patrycję nie pozwoliły na przygotowanie wysokiej formy a wynik jaki uzyskała - 11:17.27 s. pozwolił na zajęcie 20 miejsca.

Drugi dzień rozpoczęła swoim startem Julita Drąg. Jej forma także była wielką niewiadomą ponieważ Julita niedawno wróciła do rzucania po kontuzji. Uzyskując rezultat 33.84 m. zajęła dobre 14 miejsce. Trzy godziny później wystartowała w biegu na 2000 m. z przeszkodami Manuela Pośniak. Efekt startu usatysfakcjonował trenera Podleśnego ponieważ Manuela wynikiem 7:19.46 s. ustanowiła nową swoją "życiówkę" zajmując bardzo dobre 9 miejsce stając się liderką naszej ekipy.

W trzecim dniu w biegu na 1500 m. wystartowała Nikolina Szurgocińska. Zajęcie 16 miejsca z nowym rekordem życiowym 5:01.38 s. należy uznać za sukces tej ambitnej zawodniczki. Ostatnią szansą na punktowane miejsce na mistrzostwach była sztafeta 4x400 m. Nasze zawodniczki (Pośniak M, Pośniak P, Szurgocińska, Nowak) wykorzystały tą szansę zajmując 9 miejsce.