JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Poznań
, 09-10.06.2007 r.

--------------------------------------------------------------------------

4 medale i 2 pewne udziały w OOM'2007 juniorów młodszych oraz 2 medale i nowy Rekord Klubu Mateusz Luchcińskiego w biegu na 400 m.ppł. to najważniejsze osiągnięcia wyjazdu do Poznania. Pogoda dopisała a zawody, w większości konkurencji, stały na bardzo dobrym poziomie.

Rewelacyjnie spisała się podopieczna Jana Podleśnego - Roksana Borkowska, która w biegu na 800 m uległa wicemistrzyni kraju w biegach przełajowych, przebiegając dystans  w 2:15,31 s. poprawiają "życiówkę" o ponad 2 s. co gwarantuje jej udział w lipcowej OOM.
Zwycięzcą biegu na 400 m jun. mł. został Mateusz Głos ustanawiając nowy swój rekord wynikiem 50,84 s. Wynik ten jest lepszy od minimum PZLA na OOM więc Mateusz ma zagwarantowany udział w Mistrzostwach Polski.
Pechowo zakończył się udział Ilony Janas, która chociaż zwyciężyła wśród juniorek mł. w wieloboju (7-bój) to nie poprawiła swojego najlepszego rezultatu w tej konkurencji i jej udział w OOM jest nadal niepewny. Zbyt dużo punktów zostało straconych w skoku w dal oraz w rzucie oszczepem (2 razy rzut za promień ograniczający rzutnie).
Drugie miejsce wywalczył po bardzo dobrym biegu na 110 m.ppł. Miłosz Dudkiewicz. Dystans pokonał w czasie 15,22 s. tylko o 0,01 s. gorzej od swojego rekordu. Niestety może to być za mało aby wziąć udział w OOM, potrzeba urwać jeszcze parę setnych a czasu już coraz mniej. Może jeszcze się uda.
Należy również odnotować pierwszy start zawodniczki Hermesa w trójskoku a więc wynik 10,12 m jaki osiągnęła Milena Kochanowska trzeba potraktować jako pierwszy Rekord Klubu. Wynik na razie zbliżony do IV klasy sportowej ale z dużymi szansami na jego szybką poprawę.

Wśród juniorów 2 miejsce zajęła Barbara Morawin posyłają młot na odległość 41,17 m. Jest to najlepszy tegoroczny rezultat Basi i jednocześnie minimum PZLA na Mistrzostwa Polski Juniorów.
Drugi srebrny medal "padł łupem" Mateusza Luchcińskiego", który okrasił go nowym Rekordem Klubu na 400 m.ppł. 55,68 s.
 Ten wynik również jest lepszy od minimum związku na MP Juniorów. Cieszy wzrost formy Basi i Mateusza i czekamy na więcej.