MŁODZIKÓW

Szczecin
, 15-09-2007 r.

--------------------------------------------------------------------------

3 medale i 11 miejsc punktowanych (w pierwszej ósemce) to najważniejsze osiągnięcia wyjazdu do Szczecina. Chociaż pogoda była "pod psem", zimno i wiatr wiał w porywach grubo ponad 5 m/s to atmosfera na najważniejszych zawodach w tej kat. wiekowej była bardzo gorąca a start naszych zawodników okazał się bardzo, bardzo udany.
W szczecińskich mistrzostwach wystartowali reprezentanci 52 klubów z woj. zachodniopomorskiego i wielkopolskiego i w tym gronie zajęliśmy 6 miejsce, zdobywając 14 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży.

Najwyższe 2 miejsce wywalczyła w konkursie skoku wzwyż Dominika Mirek wynikiem 1,58 m. takim samym jak zwyciężczyni Patrycja Rodowska z klubu Orkan Września. Dominika wystartowała także w konkursie skoku w dal zajmując 4 miejsce skokiem na odległość 4,85 m.
Rewelacyjnie spisała się podopieczna Ani Gierasimczyk - Anna Tomczyk, która w biegu na 300 m uległa tylko dwóm rywalkom, zajmując 3 miejsce (44,61 s.) a w sprincie na najkrótszym dystansie - 100 m. zajęła 4 lokatę z doskonałym czasem 12,86 s. Jednak zbyt mocny, korzystny dla sprinterów wiatr, jaki hulał po stadionie, nie pozwala na uznanie tego rezultatu, jako rekordowego. Ania sprawiła dużą niespodziankę pokonując wiele wyżej notowanych rywalek.
Trzecie miejsce zajęła także Ola Stefańska, rzucając oszczep na odległość 31,18 m. Wynik może nie zachwyca a warunki jakie panowały na rzutni sprawiły, że konkurs był mocno loteryjny a oszczepy nie zawsze latały tak jak powinny.