MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW
MAŁY MEMORIAŁ JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

Zielona Góra
, 27-28.09.2014 r.

Cztery nasze młode lekkoatletki zakwalifikowały się do tegorocznych Mistrzostw Polski w kategorii młodzików (14-15 lat), które odbyły się w tym roku, w Zielonej Górze. Sam udział w tej prestiżowej imprezie dla młodych sportowców jest już sporym sukcesem a osiągnięcie wyniku dającego miejsce w "10", przy tak dużej rywalizacji w naszej dyscyplinie, to niezmiernie trudne zadanie wymagające z jednej strony talentu a z drugiej uczciwej, systematycznej pracy.
Tym bardziej cieszy postawa naszych zawodniczek, gdyż wszystkie zajęły miejsca
w ścisłej czołówce krajowej w swoich konkurencjach a dodatkowo Julia Błaż ustanowiła nowy rekord klubu w 4-boju LA.

Jakie były nasze prognozy przed zawodami? zobaczcie tutaj:

JULIA BŁAŻ - przed zawodami 7 na listach krajowych w 4-boju LA (100pł,
w dal, kula 3kg, 600 m) a zajęła 4 miejsce (po trzech konkurencjach była trzecia!) .Do tego trzy rekordy życiowe, rekord klubu młodziczek w 4-boju (2310 pkt)
i wypełniona norma na II klasę sportową. Wszystko to obrazuje świetny występ Julii w tegorocznych MP, serwując nam i chyba sobie miłą niespodziankę. Brawo Julia!

MARTA KWIECIEŃ  - już w poprzednim roku powinna zająć dobre miejsce ale "co się odwlecze to nie uciecze" a 5 miejsce w  MP rekompensuje zeszłoroczną wpadkę. Gdyby...forma pozwoliła Marcie uzyskać wynik w okolicach jej rekordu życiowego to byłby medal ale jak się na coś dłużej czeka to lepiej smakuje. 10 w tegorocznych tabelach więc 5 miejsce powinno w pełni satysfakcjonować. Brawo Marta!

PAULINA NAUMOWICZ - zawodniczka specjalizująca się w chodzie sportowym. Przed zawodami legitymowała się 15 wynikiem w kraju a po świetnym występie zajęła 7 miejsce, pobijając swój rekord życiowy w chodzie na 3000 m (17:10.98 s). Szkoda tylko, że kontuzja zakłóciła rytm przygotowań Pauliny do zawodów bo, być może, byłoby jeszcze lepiej.
Brawo Paulina!

MARIKA WÓJS - tak jak Julia wystartowała w 4-boju LA. Przed startem legitymowała się 8 wynikiem w kraju. Ostatecznie, poprawiając swój rekord życiowy zajęła 7 miejsce. Brawo Marika! Trochę tylko żal, że Marika nie zdecydowała się na start na 100 ppł gdzie mogła nawet pokusić się o medal ale kto mógł to przewidzieć.

GRATULUJĘ ZAWODNICZKOM UDANEGO WYSTĘPU W MISTRZOSTWACH POLSKI I LICZĘ NA WIĘCEJ ZA ROK,  JUŻ JAKO JUNIORKI MŁODSZE, PODCZAS OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY.

obejrzyjcie fotki

komunikat z zawodów

Copyright 2014 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.