HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI
JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Toruń, 12-14.02.2021 r.

 Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 za nami. Tym razem bez medali dla Hermesa ale nasi zawodnicy i zawodniczki udowodnili, że należą do czołówki krajowej w swoich konkurencjach.


--------------------------------------------------------------------------

I DZIEŃ (12.02.2021)
Wśród 16 zawodniczek, które wzięły udział w chodzie na 3000 m U18 najwyżej została sklasyfikowana Julia WICZKOWSKA. Brązowa medalistka HMP z zeszłego roku tym razem musi zadowolić się 7 lokatą i czasem sporo słabszym jak rok temu. Do lata jeszcze dużo czasu i trzeba wierzyć, że Julia na letnie MP zbuduje medalową formę. Na miejscu 9 chód ukończyła Martyna LUCHCIŃSKA a na 13 miejscu była Karolina SERAFIN. Obie dopiero zaczynają rywalizację w kategorii U18 i jak widać lekko nie jest ale najważniejsze, że dziewczyny wracają do domu z nowymi rekordami życiowymi. W tym roku pogoda nas nie rozpieszcza i jak widać bez treningu na hali trudno przygotować formę na HMP, latem będzie lepiej.


II DZIEŃ (13.02.2021)
W drugim dniu HMP startował Nikodem MRÓZ i Michał ZAPART i po swoich startach byli w zupełnie różnych nastrojach. Nikodem już w pierwszej próbie skoku w dal U18 uzyskuje wynik lepszy od swojej halowej życiówki (6.24 m). Po trzech kolejkach skoków wyniku nie poprawia ale i tak zapewnia mu to udział w ścisłym finale konkursu, co przed zawodami wydawało się mało prawdopodobne a stało się faktem. Ostatecznie zajmuje 8 lokatę ale i tak jest to największy sukces w jego dotychczasowej karierze.Nie długo po konkursie skoku w dal rozpoczęły się eliminacje biegu na 300 m. W planach Michała ZAPARTA była walka o finał B czyli miejsca 7-12. Wydawało się, że jest to realne ale życie napisało inny scenariusz. Potwierdziło się, że bieganie pochylonych łuków na hali nie jest takie proste i wymaga treningu a w naszym przypadku po prostu nie ma gdzie. Michał po nadepnięciu na linię zostaje zdyskwalifikowany i z kwaśną miną wracał do Gryfina. Trudne jest życie sportowca, oj trudne.


III DZIEŃ (14.02.2021)
Filip OGONOWSKI z nowym rekordem życiowym w biegu na 1000 m U18 podczas Halowych Mistrzostw Polski. Filip wynikiem 2:43.91 s zajmuje 6 miejsce w swojej serii a ostatecznie w gronie 37 zawodników plasuje się na 19 miejscu mistrzostw Polski. To był pierwszy, poważny start Filipa w kategorii juniora młodszego. W tym wieku nie jest łatwo rywalizować ze starszymi więc najważniejszy jest postęp i tu cieszymy się z nowej "życiówki". Do lata Filip zmężnieje i "otrzaska" się w nowej kategorii i na pewno będzie lepiej. Gratulacje i powodzenia latem.


Paweł GADOMSKI
jako ostatni z naszych zawodników zaprezentował się w Arenie Toruń podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 i na przekór ostatni okazał się najlepszy z naszej ekipy. Paweł wziął udział w biegu na 3000 m w kategorii U20. Przez całość biegu był bardzo aktywny i z przodu stawki kontrolował jego przebieg. Zabrakło trochę końcówki a mógłby być medal ale 5 miejsce w mistrzostwach Polski to także spore osiągnięcie okraszone nowym rekordem życiowym (8:40.82 s). Tak szybko Paweł nie biegał nawet latem na odkrytym stadionie. Gratulacje, czekamy na lato i oby zdrowie dopisało.


 

--------------------------------------------------------------------------

zdjęcia z  zawodów         komunikat z zawodów

--------------------------------------------------------------------------

 


strona początkowa   -   lekkoatletyka   -   gimnastyka  -   biathlon   -   triathlon


Copyright 2021 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.
Contact:    jacastef@go2.pl