MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW
Szczecin
, 12.09.2015 r.

Trwa dobra passa naszych lekkoatletów. Tym razem "łupem" padły trzy cenne medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w sobotę
12 września w Szczecinie. Złota wywalczyły: Agata Piekarz w chodzie na 3000 m
i Weronika Stefaniuk w skoku wzwyż. Medal srebrny zdobyła także w skoku wzwyż Ola Kwiecień. Tradycyjnie zawody były licznie obsadzone (729 startów) bo przecież województwo wielkopolskie to potęga jeżeli chodzi o lekkoatletykę a w niektórych konkurencjach, analizując ich poziom, odbyły się  "małe mistrzostwa polski". W tych warunkach zdobycie medalu jest bardzo trudne i tym bardziej cieszy dobra postawa naszych młodych lekkoatletów.
Na uwagę zasługuje zdobycie przez naszą ekipę aż 22 pkt. do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, co pozwoliło nam zająć wysokie 4 miejsce
w rywalizacji klubowej (sklasyfikowano 54 kluby). Cieszy fakt, że na to miejsce zapracowało aż 11 naszych zawodników.

Za dwa tygodnie Mistrzostwa Polski w tej kategorii. Na pewno wystartuje Agata
i Weronika, które zwyciężając uzyskały kwalifikację bezpośrednią a kto jeszcze to okaże się po decyzji Zarządu ZZLA (nasze województwo ma przyznane 14 miejsc). Na 99% pewna może być Ola Kwiecień, która poprawiła swoją "życiówkę" w skoku w dal (5.24 m) legitymując się wynikiem z czołówki krajowej. Duże szanse ma także Oskar Domingos także poprawiając swój rekord w biegu na 110 ppł. (16.20 s) ale jego wynik w statystykach krajowych będzie poza "10". Mniejsze szanse ale jednak, dzięki dobrej postawie i nowych swoich rekordach, ma Michasia Zembik (chód 3000 m) oraz Adrian Kazimierak (300 ppł.). Niedługo wszystko się okaże gdy spłyną wyniki z wszystkich zawodów międzywojewódzkich w kraju.

Hania Jaworska
  - za rok będzie silnym elementem naszej reprezentacji młodzików

Pierwszy Złoty medal dla naszego klubu wywalczyła w chodzie na 3000 m, legitymująca się trzecim wynikiem w kraju Agata Piekarz. Naszą zawodniczkę od pozostałych uczestniczek rywalizacji w chodzie dzieliła przepaść. Agata wygrała
z drugą na mecie ponad jedną minutę. "Życiówki" nie ma ale było blisko, może następnym razem a najlepiej za dwa tygodnie podczas Mistrzostw Polski.

Drugi złoty medal padł łupem Weroniki Stefaniuk startującej w skoku wzwyż. Weronika była faworytką tej konkurencji legitymując się najlepszym wynikiem w kraju i nie zawiodła. Aby zwyciężyć wystarczyły jej dwa skoki, pierwszy na wysokości 1.50 m a drugi zwycięski 1.56 m. Liczę na dobry jej występ podczas zbliżających się MP Młodzików. Weronika wystartowała jeszcze w konkursie rzutu oszczepem zajmując wysokie 6 miejsce i uzyskują swój nowy rekord - 30.65 m.

Trzeci medal, tym razem srebrny, zdobyła także w konkursie skoku wzwyż, Ola Kwiecień. Drugie miejsce zapewnił jej udany skok na wysokości 1.53 m.
Ola startowała jeszcze w swojej koronnej konkurencji czyli w skoku w dal zajmując tam 5 miejsce, poprawiając swoją "życiówkę" na 5.24 m. ale w sporcie tak bywa, że oprócz tego że jest się dobrym trzeba jeszcze mieć trochę szczęścia. W tym roku tak się złożyło, że prawie cała czołówka krajowa to zawodniczki z naszego makroregionu (5 zawodniczek z pierwszej ósemki) a cztery z nich pobiły swoje rekordy życiowe. Jest duża szansa że Ola wystartuje podczas MP zarówno w dal jak i wzwyż.

Bardzo, bardzo blisko od brązowego medalu był Oskar Domingos przegrywając go
w biegu na 110 ppł. o 0.08 s ale wszyscy chłopcy przed nim to czołówka krajowa
z pierwszej "10" w kraju i mam nadzieję, że ponownie wszyscy spotkają się na Mistrzostwach Polski. Na słowa pochwały zasługuje Adrian Kazimierak. Mimo tego, że jest młodszy od większości swoich rywali wywalczył bardzo dobre 5 miejsce w biegu na 300 ppł. wygrywając między innymi, że swoimi kolegami klubowymi (Domingos, Zembik). Wynik jaki uzyskał 43.25 s to IV klasa sportowa (witamy
w elitarnym gronie THE BEST-ciaków) a do III klasy zabrakło mu tylko 0,25 s oraz aktualnie jest to 16 wynik w kraju wśród mlodzików. Adrian o swój medal powalczy
w następnym roku.

Oskar Domingos                                       Adrian Kazimierak

O tym, że to był dobry występ naszych zawodników i zawodniczek świadczy poniższa tabela przedstawiająca osiągnięcia młodzików na MMM w ostatnich 9 latach.

Rok Ilość medali Ilość punktów
2015 3 22
2014 5 24
2013 3 22
2012 1 15
2011 0 8
2010 3 13
2009 1 10
2008 3 12
2007 3 14

Zawodnicy, którzy punktowali:

- Agata Piekarz chód 3000 1 miejsce - 3 pkt.
- Weronika Stefaniuk wzwyż 1 miejsce - 3
- Aleksandra Kwiecień wzwyż 2 miejsce - 2
- Oskar Domingos 110 m ppł 4 miejsce - 1
- Aleksandra Kwiecień w dal 5 miejsce - 1
- Adrian Kazimierak 300 m ppł 5 miejsce - 1
- Weronika Stefaniuk oszczep 6 miejsce - 1
- Jan Zembik 110 m ppł 6 miejsce - 1
- Małgorzata Kowalczyk 100 ppł 6 miejsce - 1
- Adam Soldat 600 m 7 miejsce - 1
- Jakub Pankratow 1000 m 7 miejsce - 1
- Oskar Domingos 300 m ppł 7 miejsce - 1
- Michalina Zembik chód 3000 8 miejsce - 1
- Małgorzata Kowalczyk w dal 8 miejsce - 1
- Maja Ostrowska 100 m ppł 9 miejsce
- Maja Ostrowska wzwyż 10 miejsce - 1
- Jan Zembik 300 m ppł 10 miejsce - 1

Gratulacje dla wszystkich za walkę oraz za nowe swoje rekordy.

komunikat z zawodów              fotki z zawodów

Copyright 2015 by MOS Gryfino - Jacek Stefański. All rights reserved.