I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Szczecin
, 16-17.05.2014 r.

--------------------------------------------------------------------------

Dziewięć medali wywalczyli lekkoatleci Hermesa podczas Mistrzostw Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce, które w dn. 16-17 maja 2014 r. odbyły się w Szczecinie. Z tych dziewięciu medali sześć jest tych najcenniejszych bo złotych uzupełnione trzema medalami brązowymi.

Wygrywając bieg na 1500 m juniorów w czasie 3:57,20 s Paweł Pankratow ustanowił nowy rekord klubu juniorów (dwa tygodnie temu poprawił rekord klubu w biegu na 3000 m). Kolejny rekord klubu ustanowił Piotr Oleszczyszyn w 10-boju uzyskując 5916 pkt. Wynik ten wysunął Piotra na czoło krajowej listy rankingowej wśród juniorów młodszych, co wróży emocjonującą dla nas walkę podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wyjątkowo w czasie mistrzostw juniorów rozegrano Mistrzostwa Województwa Młodzików w 4-boju LA.
Wśród dziewcząt pierwsze dwa miejsca zajęły zawodniczki Hermesa. Zwyciężyła Marika Wójs uzyskując 2135 pkt. (rekord klubu młodziczek) przed Julią Błaż – 1959 pkt. Uzupełniając informacją, że konkurs 10-boju juniorów wygrał także zawodnik Hermesa Michał Michalski można śmiało stwierdzić, że najwszechstronniejsi lekkoatleci naszego województwa są z MKS Hermes Gryfino.

Marta Kwiecień w pchnięciu kulą

Podczas zawodów, poza konkursem startowali także młodzicy. Spośród ich startów najwartościowsze wyniki uzyskały sprinterki na 100 m. Monika Karpicka przebiegła ten dystans w 12,70 s. a Klaudia Szkudlar w 12,85 s. Oba wyniki są lepsze od aktualnego rekordu klubu młodziczek, jednak zbyt duży wiatr sprzyjający sprinterom spowodował, że te wyniki nie mogą być uznane. Mimo to wyniki te budzą wielkie uznanie i mam nadzieję, że ten rekord długo nie przetrwa.

Dobry występ zaliczyła także Marta Kaciupa przebiegając 300 m w czasie 45,05 s. Do trzeciej klasy zabrakło jej jedyni 5 setnych sekundy. Brawo Marta.